نحوه پاک کردن حافظه نهان وردپرس مانند یک Pro

چگونه حافظه نهان وردپرس خود را مانند یک نرم افزار تمیز کنید

من فکر می کنم شما موافقت می کنید وقتی که می گویم ذکر کردن حافظه نهان باعث ایجاد بهترین احساسات نمی شود ، مگر اینکه ، البته شما جزء آن بچه های جالب و باهوش فناوری باشید. بله ، هنوز بهترین احساسات را به دست نمی آورد.


با این حال ، مفهوم حافظه نهان بسیار آسان است ، شما به هیچ مدرکی نیاز ندارید. علاوه بر این ، معلوم است پاک کردن حافظه نهان در سایت وردپرس بسیار آسان است و می توانید قبل از تهیه یک فنجان قهوه ، این کار را انجام دهید..

و در پست امروز ، ما دقیقاً به شما نشان می دهیم که چگونه حافظه نهان وردپرس را مانند یک حرفه ای پاک کنید. در پایان پست ، حافظه نهان وردپرس چیزی خواهد بود که دیگر لازم نیست نگران آن باشید. شما خوشحال به انتخاب و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در بخش نظرات هستید.

ابتدا ، صحنه را تنظیم می کنیم.

کش چیست؟?

به طور کلی محاسبات ، حافظه پنهان صرفاً ذخیره داده ها در حافظه موقت بر خلاف حافظه اصلی است. کش (به صورت نقدی تلفظ شده) یک فناوری است که از طریق آن یک قطعه سخت افزار یا نرم افزار داده های موقت را ذخیره می کند که سریعتر برای بازیابی بار دوم که به آن نیاز دارید سریع تر بازیابی می شود..

فکر می کنید آن را به عنوان انتقال کنترل از راه دور از کابینه رسانه به هر کجا که شما در آن نشسته اید ، منتقل کنید. دفعه دیگر که باید کانال تلویزیون را تغییر دهید ، می توانید سریعتر این کار را انجام دهید زیرا دیگر نیازی به قدم زدن دوباره در کابینه رسانه ها نیست.

اگر تلویزیون تماشا نمی کنید ، تصویر دیگری است. اگر یک وب سایت محتوا را در مرورگر شما ذخیره کند ، به این معنی است که وب سایت داده های موقت را در مرورگر شما ذخیره می کند. این داده ها می توانند هر چیزی باشند – تصاویر ، پرونده های JavaScript و غیره – مواردی که معمولاً در دوره های طولانی تغییر نمی کنند.

دفعه بعد که به وب سایت گفتید ، محتوای ذخیره شده به جای سرور وب مبدأ از مرورگر شما بارگیری می کند. این بدان معنی است که داده ها برای بار دوم ارسال نمی شوند ، زیرا در مرورگر / رایانه شخصی شما وجود دارد. نتیجه نهایی یک تجربه سریعتر ، پهنای باند ذخیره شده و کاهش بار سرور است.

انواع حافظه نهان وردپرس

هرچه سرعت بیشتری در وب سایت های وردپرس می رود ، چهار نوع حافظه نهان برای یادآوری وجود دارد. بیایید به طور خلاصه هر یک از آنها را مرور کنیم:

حافظه نهان

به منظور ارائه یک تجربه کاربری بهتر در هنگام مرور ، مرورگرهای مدرن دارای قابلیت های حافظه پنهان هستند. خواه از Chrome ، Mozilla Firefox ، Edge یا Safari استفاده می کنید ، مرورگر شما به طور خودکار محتوای وب سایتهایی را که بازدید می کنید ذخیره می کند.

به این ترتیب ، بارگیری سریعتر را هنگام بازدید از وب سایت ذخیره شده متعاقباً تجربه می کنید. سایت وردپرس شما می تواند از حافظه پنهان مرورگر بهره ببرد تا یک تجربه سریعتر را به همه کاربران شما ارائه دهد. شما می توانید قوانین مربوط به ذخیره سازی را برای محتوای خود تعیین کنید ، و اطمینان حاصل کنید که سرور شما فقط برای مطالب جدید از نمایش داده شد.

به این ترتیب سایت وردپرس شما نیازی به درخواست محتوا از قبیل تصاویر بنر ، آرم ، فایلهای JavaScript ، شیوه نامه و غیره ندارد زیرا داده ها از قبل در رایانه شخصی شما ذخیره شده است. مگر اینکه ، البته شما وب سایت خود را به روزرسانی کرده و حافظه نهان را پاک نکنید ، موضوعی که در بخش های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

افزونه کش

سپس حافظه نهان افزونه داریم که تمام داده های موقت افزونه حافظه نهان شما را ذخیره می کند. بسته به تنظیمات برگزیده شما ، حافظه پنهان افزونه ممکن است شامل فایلهای HTML ، کدگذاری شده در PHP ، نمایش داده شدها از MySQL و موارد دیگر در وب.

پلاگین کش های بیشماری وجود دارد ، اما دو محبوب ترین آنها هستند W3 حافظه نهان Total و WP Super Cache. هر دو افزونه در ذخیره سازی سایت های وردپرس درخشان هستند و می توانند مدت زمان بارگذاری صفحات شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. از کدام افزونه caching در سایت وردپرس خود استفاده می کنید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید

اگر به یاد بیاورید ، ما به طور جدی گفتیم وردپرس صفحات وب را از PHP و داده های پرسیده شده از پایگاه داده MySQL شما ایجاد می کند. اکنون ، به جای ایجاد صفحات در هر بار بازدید از کاربر ، افزونه کش شما نسخه های ذخیره شده را کاهش می دهد که بار روی سرور شما را کاهش می دهد ، که این باعث ترجمه بهتر می شود. حافظه پنهان همچنین انتقال به داخل و خارج پرونده ها را کاهش می دهد.

حافظه نهان سرور

بیشتر ارائه دهندگان هاست برای سرعت بخشیدن به سایت های وردپرس ، ویژگی های حافظه پنهان ارائه می دهند. این خصوصاً هنجاری است که بیشتر میزبانان مدیریت شده WordPress مانند آن دارند WPEngine, پرنده و صفحه ای درمیان دیگران. پیوندهای قبلی به صفحات پشتیبانی هدایت می شوند که نشان می دهد چگونه می توانید برای هر میزبان شستشو دهید.

همه چیز در مورد افزایش سرعت وب سایت وردپرس شما ، این تجارت ذخیره سازی است. هر میزبان بسته به تنظیمات خود از نوع دیگری از معماری ذخیره سازی استفاده می کند ، اما همه اینها فقط در یک چیز جوش می خورد – بهبود عملکرد. بهتر است برای مشکلی که در حافظه نهان سرور خود دارید ، با میزبان خود مشورت کنید.

برخی از شرکت های هاستینگ بصورت محلی کش را ایجاد می کنند و برخی دیگر از تکنیک های پیشرفته ای مانند سرورهای پروکسی معکوس استفاده می کنند. این فقط به معنای قرار دادن چندین سرور حافظه پنهان “جلوی” سرور اصلی است. درخواست های بار اول به سرور اصلی ارسال می شود اما درخواست های بعدی توسط سرورهای حافظه نهان ارائه می شود.

3راد مهمانی کش

جهنم حافظه نهان شخص ثالث است؟ سؤال خوبی بود. اگر از یک برنامه وب مانند استفاده می کنید CloudFlare, StackPath یا Sucuri ، توجه داشته باشید که یکی از اولین کارهایی که آنها برای بهبود عملکرد سایت وردپرس شما انجام می دهند ، ساخت حافظه نهان است.

در واقع ، من یک وب سایت را با استفاده از 3 دیده امراد حافظه پنهان مهمانی برای ایجاد توهم آنلاین بودن ، در حالی که وب سایت آنها کاملاً پایین بود. بازدید کنندگان به دامنه به یک حافظه پنهان هدایت می شوند ، که راهی بهتر از ، خوب ، هیچی نیست. فقط محتوای پویا مانند بارگیری رسانه ها وجود ندارد. صفحات استاتیک همه آنجا بودند.

کجای اینها هستیم?

در این مقطع دیگر شما فکر نمی کنید حافظه پنهان یک هیولای بیگانه است که باید از آن بترسید. در واقع ، دانش قدرت است. اما دیدن caching برای سایت وردپرس شما بسیار عالی است ، چرا می خواهید در وهله اول حافظه نهان خود را پاک کنید?

چرا پاک کردن حافظه نهان وردپرس?

اولا ، اگر در سایت وردپرس خود تغییراتی ایجاد کردید ، اما بعد از زدن به روزرسانی ها را نمی بینید تازه کردن, شاید لازم باشد حافظه نهان وردپرس خود را پاک کنید. و با این منظور منظور ما از هر چهار نوع حافظه نهان است که لحظه ای پیش تر توضیح دادیم.

ثانیا ، تغییر تنظیمات درون مدیر می تواند طراحی سایت شما را خراب کند. در این برهه ، پاک کردن حافظه نهان خود پس از ایجاد تغییرات لازم هیچ فکری نمی کند. در غیر این صورت ، ممکن است شما و بازدید کنندگان خود همچنان به دیدن طرح شکسته ادامه دهید.

سوم ، صفحات ممکن است در طول پردازش ذخیره سازی روی سرور اصلاح شوند. در موارد دیگر ، کش که پیکربندی شده است ، محتوای کم مصرف را برای کاربران شما ارائه می دهد ، که فقط ناراحت کننده است. هر دو بار ، پاک کردن حافظه نهان وردپرس نعمت صرفه جویی شما است.

نحوه پاک کردن حافظه نهان وردپرس در یک بخش دوم

بهترین قسمت این راهنما ، پاک کردن حافظه نهان وردپرس به آسانی A ، B ، C است. در اکثر موارد ، سه سناریویی که چند ثانیه پیش به آنها اشاره کردیم ناشی از افزونه های حافظه نهان یا حافظه نهان است.

بیایید با ساده ترین روش پاکسازی شروع کنیم.

نحوه پاک کردن حافظه نهان

پاک کردن حافظه نهان مرورگر بسیار آسان است که احتمالاً قبلاً آن را انجام داده اید. تجربه شما بسته به مرورگر شما متفاوت است ، اما ما فقط سه مرورگر اصلی را پوشش می دهیم. همیشه می توانید نحوه پاک کردن حافظه نهان را در مرورگر خود در نظرات share به اشتراک بگذارید

گوگل کروم

مورد علاقه شخصی من ، Chrome بدون شک به لطف یک طراحی سبک و حافظه پنهان عالی سریع است. طراحی آسان باعث می شود پاک کردن حافظه نهان وردپرس شما نسیم باشد. فقط روی نماد منو کلیک کنید و به آن بروید ابزارهای بیشتر –> پاک کردن داده مرور … مطابق شکل زیر:

نحوه تمیز کردن حافظه نهان وردپرس

انجام این کار شما را به سمت پنجره ای سوق می دهد که می توانید آنچه را که برای پاک کردن نیاز دارید انتخاب کنید. در اینجا ، می توانید همه چیز را از تاریخ مرورگر گرفته تا کوکی ها و موارد دیگر از ابتدای زمان حذف کنید. با این حال ، ما علاقه مند به حافظه پنهان هستیم ، بنابراین “تصاویر و پرونده های ذخیره شده” را علامت بزنید. بعد ، روی دکمه “پاک کردن اطلاعات مرور” کلیک کنید:

نحوه تمیز کردن حافظه نهان کروم وردپرس قسمت دوم

و شما انجام داده اید!

موزیلا فایرفاکس

به همین ترتیب ، پاک کردن حافظه نهان خود در Firefox چیز کلاس های چهارم است. فقط بر روی نماد منو کلیک کرده و سپس بر روی برگه History مانند شکل زیر کلیک کنید:

نحوه تمیز کردن حافظه نهان وردپرس Firefox

با کلیک بر روی برگه History ، پانل دیگری مانند تصویر زیر ظاهر می شود. از این صفحه ، روی گزینه “پاک کردن تاریخ اخیر” کلیک کنید:

نحوه تمیز کردن حافظه نهان وردپرس Firefox part 2

این پنجره ای را به وجود می آورد که می توانید هر چیزی را که می خواهید از مرورگر خود پاک کنید انتخاب کنید. محدوده زمانی را برای پاک کردن انتخاب کنید (من معمولاً این را برای همه چیز تنظیم می کنم) کادر انتخاب “حافظه نهان” و در آخر دکمه “پاک کردن اکنون” را مطابق شکل زیر کلیک کنید:

نحوه تمیز کردن حافظه نهان وردپرس Firefox part 3

مایکروسافت لبه

قبلاً با عنوان Internet Explorer شناخته می شد ، Edge تلاش مایکروسافت برای بازپس گیری بازاری است که در آن زمان تسلط داشتند. Edge یک پیشرفت چشمگیر در مورد آنچه اکثر مردم به عنوان مادر همه مرورگرهای وب می دانند است. در حالی که من همیشه Chrome را انتخاب می کنم ، Edge خیلی خاموش نیست. نحوه پاک کردن حافظه نهان?

روی نماد منو کلیک کرده و را انتخاب کنید تنظیمات:

نحوه تمیز کردن لبه کش وردپرس

این پانل جدید را با تمام تنظیمات مرورگر شما باز می کند. به پایین بروید پاک کردن داده های مرور و بر روی دکمه “انتخاب چه چیزی را پاک کنید” کلیک کنید:

نحوه تمیز کردن قسمت لبه حافظه نهانی وردپرس

این عمل به یک صفحه سوم منتهی می شود و تمام موارد حذف شده از Edge را به شما نشان می دهد. “داده ها و پرونده های ذخیره شده” را انتخاب کرده و دکمه “پاک کردن” را بزنید:

نحوه تمیز کردن قسمت cache وردپرس قسمت 3

حتی می توانید هر بار که Edge را ببندید ، پاک کردن حافظه نهان به صورت خودکار ، ویژگی ای که در مرورگرهای دیگر یافت نمی شود را انتخاب کنید.

پس از پاک کردن حافظه نهان ، سایت وردپرس خود را بارگیری مجدد کنید. آیا بعد از پاک کردن حافظه نهان ، مشکل مربوط به حافظه نهان خود را حل کردید؟ اگر این مشکل همچنان ادامه داشته باشد ، احتمال مقصر دیگر افزونه کش شما است.

نحوه پاک کردن حافظه نهان پلاگین

روش پاک کردن حافظه نهان وردپرس شما در اینجا بستگی به افزونه حافظه نهان استفاده شده دارد. به طور کلی ، پاک کردن حافظه نهان وردپرس با استفاده از یک افزونه به همان سادگی کلیک کردن روی یک دکمه است. بیایید این کار را تمام کنیم و با آن کار کنیم.

W3 حافظه نهان Total

W3 Total Cache یکی از محبوب ترین افزونه های حافظه نهان وردپرس در آنجا است. با بیش از 1 میلیون نصب فعال از جمله موارد AT & T و MakeUseOf در میان دیگران ، این افزونه caching چیز دیگری است. این مجموعه با یک مجموعه عالی از ویژگی هایی که نوید عملکرد و تبدیل بهتری دارند ، حمل می شود.

برای پاک کردن حافظه نهان وردپرس در W3 Total Cache ، کافیست به آن بروید عملکرد> داشبورد در مدیر وردپرس خود قرار دهید. در داشبورد W3 Total Cache ، مطابق شکل زیر بر روی دکمه “خالی کردن همه حافظه های مخفی” کلیک کنید:

نحوه پاک کردن حافظه نهان وردپرس w3 total cache

WP Super Cache

توسط Automattic برای شما آورده شده است ، همان مردانی که محصولات بسیار جذاب دیگری مانند Jetpack ، Akismet و WooCommerce را در میان دیگران به ما دادند ، WP Super Cache ابزاری قابل توجه برای بهینه سازی عملکرد وردپرس است..

برای پاک کردن حافظه نهان وردپرس خود در WP Super Cache فقط به آن بروید تنظیمات در منوی مدیر وردپرس خود قرار دهید. بعد کلیک کنید WP Super Cache و سپس دکمه “حذف حافظه نهان” همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است:

نحوه پاک کردن حافظه نهان وردپرس wp super cache

نحوه پاک کردن سرور و 3راد مهمانی کش

WP موتور کش

اگر از 3 استفاده می کنیدراد برنامه وب مهمانی یا میزبان پشتیبانی از حافظه پنهان کردن آن ممکن است کمی متفاوت باشد. به عنوان مثال ، WP Engine دارای صفحه میزبانی سفارشی است که در داشبورد وردپرس ساخته شده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که بر روی آن کلیک کنید تا به گزینه ها دسترسی داشته باشید تا حافظه نهان خود را پاک کنید یا مجوزهای پرونده را مجدداً پاک کنید. در اینجا چند لینک مفید به منابع وجود دارد که دقیقاً چگونگی پاک کردن حافظه نهان وردپرس را در چند سناریو مشترک نشان می دهند:

  • حافظه نهان سایت وردپرس خود را پاک کنید – پست بسیار شخصی ما به شما نشان می دهد که چگونه حافظه نهان را در WPEngine ، SiteGround ، GoDaddy و Media Temple پاک کنید.
  • چگونه برای پاک کردن حافظه نهان CloudFlare – پشتیبانی CloudFlare

بسته بندی کردن

و در آنجا آن را دارید – تمام بهترین راهها برای پاک کردن حافظه نهان وردپرس مانند به راحتی و در زمان ضبط. چگونه می توانید کش را در سایت وردپرس خود پاک کنید؟ اگر در مورد حافظه نهان وردپرس سؤال یا پیشنهادی دارید ، لطفاً در مورد بخش نظرات در قسمت زیر دریغ نکنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map