چگونه می توان سایت وردپرس خود را آماده چاپ کرد

چگونه مطمئن شوید سایت وردپرس شما آماده چاپ است

به عنوان یک طراح وب ، توسعه دهنده یا صاحب وب سایت ، نادر است که به شما نیاز به چاپ صفحات وب سایت خود داشته باشید. اما اگر نیاز به وجود آمد و مجبور شدید صفحات وب خود را به چاپگر بفرستید ، می خواهید مطمئن باشید که به همان خوبی که روی صفحه ها انجام می دهند ، روی کاغذ ظاهر می شوند..


اگر وب سایت شما آماده چاپ نیست ، نه تنها صفحات شما به صورت کاغذ دیواری به نظر می رسند ، بلکه ممکن است به عنوان یک چاپ با کیفیت پایین و روی کاغذ نیز ارائه شود. بدیهی است این همان چیزی نیست که شما یا بازدید کنندگان وب خود می خواهید ببینید. به یاد داشته باشید ، همه بازدید کنندگان وب محتوای وب را به صورت آنلاین نمی خوانند.

در این پست ، ما در مورد چگونگی آماده سازی وب سایت وردپرس صحبت خواهیم کرد تا هر صفحه چاپ شده روی کاغذ واضح و منظم به نظر برسد. در مرحله اول ، نیاز به وب سایت آماده چاپ چیست؟?

چرا وب سایت وردپرس خود را آماده چاپ کنید?

ممکن است به درستی بپرسید که چرا با توجه به اینکه اکثر کاربران اینترنت از دستگاه های دیجیتال برای گشت و گذار در وب استفاده می کنند ، باید وب سایت خود را آماده چاپ کنید. حقیقت این است که شما نباید درباره نحوه خواندن محتوای وب سایت شما فرضیاتی انجام دهید. واقعیت این است که اکثر بازدید کنندگان وب سایت مطالب را مستقیماً آنلاین می خوانند ، اما خوب است که به معدود افرادی که ممکن است صفحات وب شما را چاپ کنند ، توجه کنیم. و با توجه به اینکه تهیه یک وب سایت آماده نیست کار زیادی است ، دلیل کمی برای انجام این کار وجود ندارد.

به طور کلی ، شما باید از تمام راه های ممکن برای دسترسی به محتوای خود ، از جمله چاپ استفاده کنید. در اصل ، شما می خواهید برای هر چیزی که بازدید کنندگان وب شما ممکن است بخواهند از مطالب شما استفاده کنند ، آماده باشند. به عنوان مثال اگر یک خواننده پستی را که مربوط به کارشان است ، پیدا کند و تصمیم بگیرد از آن به عنوان یک مرجع در یک ارائه استفاده کند ، می خواهد آن را چاپ کند. شما هرگز نمی دانید چه کسی از سایت شما بازدید می کند و چگونه آنها از مطالب استفاده می کنند. بنابراین چگونه می توان وبلاگ وردپرس شما را با وضوح واضح و روشن روی صفحه نمایش دیجیتال و کاغذ ارائه داد?

افزونه های آماده WordPress را چاپ کنید

همانطور که انتظار دارید با رفع وردپرس ، افزونه دیگری برای نجات وجود داشته باشد. نوشتن CSS خود برای چاپ بسیار قدرتمند است اما به کمی برنامه ریزی نیاز دارد ، به این که ساعتهای اضافه شده را در آزمایش و رفع مواردی که بوجود می آید ذکر نکنیم. بنابراین ، اگر نمی خواهید دست های خود را با نوشتن CSS کثیف کنید ، فقط یک افزونه را برای انجام کار انتخاب کنید. چندین افزونه وجود دارد که می توانید بسته به پیچیدگی طرح وبلاگ خود استفاده کنید. در اینجا چند انتخاب برای بررسی وجود دارد:

افزونه آسان اجتماعی اشتراک WordPress

آسان-اجتماعی-به اشتراک گذاشتن برای وردپرس

یکی از محبوب ترین افزونه ها در CodeCanyon ، Easy Social Share با ویژگی های بسیار زیبایی تهیه شده است که باعث می شود خوانندگان شما به راحتی وبلاگ خود را به اشتراک بگذارند. این افزونه نه تنها شامل پشتیبانی از بیش از 20 شبکه اصلی اجتماعی است ، بلکه شامل یک گزینه چاپ مفید نیز می باشد که می توانید به هر پست یا صفحه اضافه کنید. و از آنجا که دکمه Print با تمام دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی گنجانده شده است ، این یک روش سریع و یکپارچه برای اضافه کردن گزینه چاپ به وب سایت شماست.

دکمه دوستانه و PDF را با افزونه وردپرس رایگان چاپ کنید

دکمه wordpress-print0friendly-pdf

دکمه چاپ دوستانه و PDF نسخه های چاپی صفحات وب شما را با کلیک یک دکمه ایجاد می کند. سپس می توانید صفحات را به صورت PDF ذخیره کنید یا روی کاغذ چاپ کنید. این برنامه از بیش از 20 زبان پشتیبانی می کند و به طور خودکار زبان را تنظیم می کند تا با تنظیمات زبان کاربر مطابقت داشته باشد. این افزونه دارای ویژگی های دیگری است و از همه بهتر ، می توانید به صورت رایگان (با تبلیغات) از آن استفاده کنید. اگر نسخه بدون آگهی را می خواهید ، باید اشتراک را خریداری کنید.

افزونه WP چاپ وردپرس رایگان

افزونه wp-print

این افزونه کوچک دیگری است که وبلاگ وردپرس شما را بدون هیچ زحمتی آماده چاپ می کند. به اندازه افزونه قبلی ویژگی های زیادی ندارد اما مجموعه قابل توجهی از تنظیمات را برای کنترل عناصر صفحه برای چاپ دارد. در صفحه وب ، یک دکمه چاپی واحد نمایش داده می شود که به کاربران امکان می دهد نسخه آماده چاپ هر صفحه مورد نظر خود را تولید کنند.

CSS سفارشی برای چاپ

اگر از کد نویسی راحت هستید ، یک نقطه شروع خوب هنگامی که می خواهید وبلاگ وردپرس خود را آماده چاپ کنید CSS است. در واقع ، آماده سازی وب سایت شما اساساً مستلزم نوشتن برخی از سبک های CSS برای پنهان کردن یا نمایش عناصر است تا آنها روی کاغذ شفاف باشند. اگر مضمون شما آماده چاپ نشده است یا می خواهید سبکهای چاپی دلخواه را اضافه کنید ، ابتدا حتماً یک موضوع کودک ایجاد کنید تا بتوانید CSS دلخواه خود را اضافه کنید یا افزونه Custom CSS مورد علاقه خود را نصب و فعال کنید..

اکنون تنها کاری که باید انجام دهید اضافه کردن سبک های چاپی دلخواه خود (CSS) است تا صفحات وب شما آماده چاپ شوند و انجام این کار نیز آسان است. فقط بیانیه ای بسازید و سپس سبک های خود را در آن بیانیه بنویسید:

media print
/ * سبک چاپ شما * /
}

اعلامیه یک پرس و جو رسانه ای است که از سبک های مشخص شده برای کنترل نگاه صفحات وب در هنگام چاپ استفاده می کند .

روش دوم جایی است که شما کلیه سبکهای چاپی خود را در یک پرونده جداگانه CSS قرار می دهید. این روشی تمیز تر و سازمان یافته تر برای انجام کارهاست و به ویژه هنگام انجام کارهای نگهداری وبلاگ شما مفید است. به سادگی یک فایل CSS جدید ایجاد کنید ، سبک های خود را بنویسید (فراموش نکنید که از ابتدا شروع کنید چاپmedia اعلام کنید ، و سپس پرونده CSS چاپ سفارشی خود را در موضوع خود بارگیری کنید. آنچه را که در پرونده سبک خود قرار داده اید کاملاً به عهده شما است اما اساساً ، همه مواردی را که می خواهید در نسخه چاپی وبلاگ خود ظاهر شوید ، شامل خواهید شد..

در اینجا چند دستورالعمل کلی در هنگام طراحی برای چاپ آورده شده است:

 • بخش هایی وجود دارد که شما نمی خواهید آنها را در نسخه چاپی خود نمایش دهید ، مانند نوار کناری. در این حالت ، هنگام استفاده نمایش: هیچ کدام برای مخفی کردن این قسمت ، حتماً بلوک های باقیمانده را مجدداً سازماندهی کنید تا صفحات شما هنگام چاپ به لرزه نشوند.
 • به جای اندازه های em یا پیکسل از نقاطی برای اندازه فونت استفاده کنید که برای صفحه های دیجیتال بهترین هستند. از طرف دیگر چاپگرها با امتیاز کار می کنند.
 • نسخه چاپی وبلاگ شما باید از عرض کامل استفاده کند. در دستگاه های دیجیتال ، خوب است که اندازه های عرض را محدود کنید ، اما هنگام چاپ روی کاغذ خوب به نظر نمی رسد.
 • حذف مطالب در بخش نظرات خصوصاً اگر وبلاگ شما بسیار فعال است.
 • محتوای ناوبری و پاورقی را حذف کنید (به سادگی از آنها استفاده کنید نمایش: هیچ کدام در مورد این عناصر). در بیشتر موارد ، محتوای متن در صفحات شما مهم است که در نسخه های چاپی وجود داشته باشد ، بنابراین باید هنگام نوشتن CSS چاپ خود ، کانون اصلی شما باشد..
 • علاوه بر این به نکته قبلی ، باید مخفی کردن همه تصاویر را نیز در نظر بگیرید ، مگر اینکه آنها برای درک محتوای متن مربوطه کاملاً ضروری باشند. بدیهی است ، تمام عناصر رسانه تعاملی دیگر باید به طور پیش فرض پنهان شوند زیرا آنها صرفاً درهم و برهم بودن کاغذ نیستند. پیوندها همچنین باید حذف شوند زیرا بدون کاغذ بی معنی هستند.

WordPress.org نمونه خوبی از یک صفحه سبک چاپ دارد که می توانید هنگام نوشتن مطالب خود به عنوان مرجع استفاده کنید. آن را ببینید اینجا.

بسته بندی کردن

تهیه یک وب سایت آماده چاپ چیزی نیست که بسیاری از افراد هنگام ساختن وب سایت های خود به آن فکر می کنند. با این حال ، طراحی برای وب و چاپ از ابتدا مهم است. با این وجود اگر این کار را نکرده اید و اکنون احساس چسبیدگی در آن دارید ، رفع آن بسیار آسان است. در حقیقت ، با توجه به چگونگی اجرای سبک های چاپ در موضوع شما بسیار ساده است ، بیشتر افراد – حتی تازه های WordPress – باید بتوانند خود این تغییرات را ایجاد کنند ، به خصوص اگر از یکی از افزونه های توصیه شده در بالا استفاده کنید..

بنابراین آیا قصد دارید وبلاگ خود را آماده چاپ کنید؟ اگر قبلاً این اقدامات را انجام داده اید ، چگونه این کار انجام شد؟ من دوست دارم در کامنت های زیر درباره تجربیات شما بشنوم.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map