مضامین و افزونه های وردپرس چیست؟

مضامین و افزونه های وردپرس چیست؟

پلتفرم اصلی وردپرس طیف مناسبی از گزینه ها را برای شخصی سازی وب سایت شما فراهم می کند. همچنین این امکان را به شما می دهد تا کد سایت خود را به هر روشی که می بینید ، اضافه و ویرایش کنید. با این حال ، اگر شما می خواهید انعطاف پذیری واقعی داشته باشید اما زمان یا تجربه لازم برای ایجاد تغییرات را با دست ندارید ، به برخی ابزارهای اضافی نیز نیاز دارید.


به عبارت دیگر ، باید دنیای گسترده مضامین و افزونه های وردپرس را بررسی کنید. اینها افزایشی هستند که به شما امکان می دهند ظاهر و عملکرد سایتتان را به صورت دلخواه تنظیم کنید و هزاران مورد از آنها در دسترس است. مهم نیست که چه کاری می خواهید انجام دهید – مدیریت یک فروم ، ایجاد فروشگاه اینترنتی یا تغییر طراحی سایت خود – یک ابزار خاص وردپرس در آنجا وجود دارد که به شما در انجام کار با حداقل هیجان کمک می کند.

اگر هنوز درباره موضوعات و افزونه ها چیزی نمی دانید ، نگران نباشید. برای کمک به شما ، ما توضیح خواهیم داد که آنها در کجا هستند ، آنها را پیدا کرده و چگونه می توان از آنها به نفع شما استفاده کرد. بیایید با اصول اولیه شروع کنیم!

مضامین و افزونه های وردپرس چیست؟?

مبحث کل WordPress.

Total نمونه ای از یک موضوع وردپرس است که می تواند به شما در تنظیم سفارشی کردن ظاهر سایت کمک کند.

قبل از اینکه درباره چگونگی پیدا کردن و نصب مضامین و افزونه ها بحث کنیم ، اجازه می دهیم در مورد آنچه هستند صحبت کنیم. پس از همه ، اگر تازه وارد WordPress هستید ، ممکن است قبلاً این شرایط را نشنیده باشید.

به طور خلاصه ، تم ها و افزونه ها نرم افزارهای جداگانه ای هستند که به عنوان افزونه های اصلی سیستم عامل وردپرس عمل می کنند. برای دسترسی به ویژگی های اضافی می توانید یک موضوع یا افزونه را نصب کنید. یک وب سایت وردپرس نیاز دارد یک موضوع وجود دارد ، اما به هیچ افزونه ای احتیاج ندارد. گفته می شود ، احتمال اینکه شما از افزونه ها گریزان باشید بسیار کم است.

مضامین وردپرس

آ موضوع وردپرس یک افزودنی است که ظاهر سایت شما را کنترل می کند – به نظر می رسد و چگونه بیان شده است. برخی از مضامین بسیار ساده هستند و فقط ممکن است موارد اساسی در مورد طراحی سایت شما ، مانند رنگ و قلم را تغییر دهند. با این حال بسیاری از مضامین ، انواع طرح بندی ها و سبک های جدید را ارائه می دهند. در هر صورت ، شما معمولاً توانایی سفارشی کردن موضوع خود را متناسب با نیازهای خود دارید. می توانید مضامین انعطاف پذیر پیدا کنید که برای بسیاری از موقعیت ها سازگار باشد (مانند Total ما بسیار مناسب است) ، یا می توانید به دنبال موضوعی با گزینه ها و چیدمان های خاص برای نوع سایتی که ایجاد می کنید (مانند موضوعات تجاری وردپرس یا آموزش WordPress مضامین).

افزونه های وردپرس

اگر می خواهید چیزی در مورد شیوه سایت خود تغییر دهید کارکرد, با این حال ، به یک مورد نیاز خواهید داشت افزونه وردپرس. هدف از یک افزونه اضافه کردن ویژگی ها یا قابلیت های جدید به سایت شما است (یا گسترش آنچه در حال حاضر وجود دارد). مهم نیست که چه کاری می خواهید با سایت خود انجام دهید ، تقریباً مطمئناً افزونه ای وجود دارد که می تواند آن را ممکن سازد. برخی از آنها تغییرات ساده ای را امکان پذیر می سازند ، مانند اضافه کردن ابزارک های جدید برای استفاده در ستون های فرعی ، اما برخی دیگر به شما امکان دسترسی به ویژگی های کاملاً جدید مانند تقویم رویداد وردپرس یا فروشگاه اینترنتی را می دهند. افزونه هایی نیز وجود دارند که می توانند در انجام کارهای عملی مانند تضمین امنیت سایت خود به شما کمک کنند.

توصیف همه تم های مختلف و گزینه های افزونه در آنجا غیرممکن است. حال که می فهمید که این ابزارهای مهم چگونه کار می کنند ، اجازه دهید در مورد چگونگی پیدا کردن موارد مورد نظر صحبت کنیم.

برای یافتن بهترین موضوعات و افزونه های وردپرس

هزاران موضوع و افزونه به صورت آنلاین در دسترس است ، و آنها در انواع مختلفی ارائه می شوند – رایگان و پریمیوم ، ساده و پیچیده. شما اغلب می توانید با انجام یک جستجوی ساده موارد مورد نیاز خود را پیدا کنید. با این حال ، از آنجا که هر کسی که می خواهد یک موضوع یا افزونه بسازد ، می توان دانست که کدام یک قابل اطمینان هستند و نمی توانند روی سایت شما تأثیر منفی بگذارند دشوار است.

به همین دلیل بازدید از دایرکتوری که مضامین و افزونه ها در آن لیست شده اند ، رتبه بندی شده و درباره آنها می توان مفید بود. همچنین می توانید مستقیماً به وب سایت یک شرکت معتبر مراجعه کنید که به دلیل ایجاد افزونه های قابل اعتماد شناخته شده است. در اینجا فقط نمونه ای از مکان های عالی برای جستجوی مضامین و افزونه ها آورده شده است:

 • WordPress.org: سایت رسمی وردپرس هر دو را دارد فهرست راهنما و دایرکتوری افزونه.
 • WPExplorer: ما بسیاری از تم ها و پلاگین های با کیفیت بالا را در سایت خود ارائه می دهیم.
 • ThemeForest و CodeCanyon: این سایت های خواهر هستند که به ترتیب تم و پلاگین ارائه می دهند.
 • ThemeIsle: همانطور که از نام آن پیداست ، این در درجه اول منبع برای مضامین است.
 • بازار خلاق: در اینجا تعداد زیادی از مضامین و یک انتخاب پلاگین کوچک پیدا خواهید کرد.
 • مضامین زیبا: سایت عضویت دیگری که مضامین محبوب مانند آن را ارائه می دهد دیوی.
 • StudioPress: این افراد انتخاب کوچکی از گزینه های تم جامد را ارائه می دهند ، با عنوان Genesis.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، توصیه می کنیم ابتدا دایرکتوری های رسمی وردپرس را چک کنید – همه چیز در آن کاملاً رایگان است و می توانید رتبه بندی های کاربران دیگر را مشاهده کنید. همچنین به پستهای قبلی ما در مورد نحوه خرید یک موضوع و نحوه انتخاب بهترین افزونه برای مشاوره نگاهی بیندازید تا بتوانید در جستجوی خود راهنمایی کنید.

نحوه نصب مضامین و افزونه های وردپرس

اگر به دنبال افزودنیهای WordPress.org هستید ، می توانید تم ها و افزونه ها را مستقیماً از انتهای وردپرس نصب کنید. در غیر این صورت ، ابتدا باید پرونده مورد نظر خود را بارگیری کرده و در رایانه خود ذخیره کنید ، سپس دستورالعمل های مربوطه را در زیر دنبال کنید. پرونده باید حذف شود – آن را استخراج نکنید!

نصب قالب وردپرس

برای نصب یک موضوع ، ابتدا به آن بروید ظاهر> مضامین در پایان بخش WordPress خود قرار دهید. سپس بر روی کلیک کنید جدید اضافه کن دکمه در بالای صفحه:

قسمت مضامین وردپرس به پایان می رسد.

از اینجا می توانید موضوعات رایگان ارائه شده توسط وردپرس را مرور کنید. اگر پیوندی وجود دارد ، فقط روی آبی کلیک کنید نصب دکمه و سپس فعال کنید دکمه استفاده از موضوع.

یا می توانید موضوع وردپرس خود را که بارگیری کرده اید از وب سایت شخص ثالث یا بازار (مانند Themeforest) بارگیری کنید. برای انجام این کار ، روی کلیک کنید طرح بارگذاری را فشار دهید و انتخاب کنید انتخاب فایل. به مکانی که فایل تم فشرده شده را ذخیره کرده اید بروید و آن را باز کنید. شما را به عقب برگردانید مضامین را اضافه کنید صفحه ، جایی که می توانید انتخاب کنید الآن نصب کن:

گزینه نصب یک موضوع جدید است.

یک نصب لحظه ای اجرا می شود و پس از آن پیامی دریافت خواهید کرد که موضوع با موفقیت نصب شده است. در این مرحله می توانید موضوع را پیش نمایش کنید یا انتخاب کنید فعال کنید بلافاصله شروع به استفاده از آن:

پیامی مبنی بر اینکه موضوع شما با موفقیت نصب شده است.

خودشه! موضوع جدید شما آماده است همچنین می توانید همراه باشید راهنمای کلیپ بورد WP نصب نصب مضامین رایگان و آپلود مضامین از طریق FTP را شامل می شود.

نصب افزونه وردپرس

افزونه ها در اصل به همان مضامین نصب می شوند. با حرکت به سمت شروع کنید پلاگین ها و انتخاب جدید اضافه کن در بالای صفحه:

قسمت مضامین وردپرس به پایان می رسد.

درست مانند مضامین ، می توانید همه افزونه های WordPress.org رایگان که در اینجا برای متقاعد کردن ذکر شده است ، پیدا کنید. برای نصب یک افزونه رایگان روی آن لیز می زنید نصب سپس فعال کنید دکمه ها.

یا افزونه خود را با استفاده از آپلود کنید افزونه را بارگذاری کنید دکمه و انتخاب انتخاب فایل. پرونده افزونه zipped را در رایانه خود پیدا کرده و باز کنید ، سپس روی آن کلیک کنید الآن نصب کن دکمه:

گزینه نصب افزونه جدید.

پس از لحظه ای ، پیامی نمایش داده می شود که می گوید پلاگین با موفقیت نصب شده است یا خیر. در این مرحله ، به سادگی کلیک کنید افزونه را فعال کنید:

پیامی مبنی بر اینکه موضوع شما با موفقیت نصب شده است.

افزونه جدید شما اکنون آماده استفاده است! ممکن است برخی از افزونه ها پس از فعال شدن به تنظیمات اضافی احتیاج داشته باشند – در صورت لزوم به صفحه ای که پلاگین را بارگیری کرده اید از وب سایت توسعه دهنده یا وب سایت توسعه دهنده مراجعه کنید ، برای اطلاعات بیشتر در صورت لزوم.


در دسترس بودن قالب ها و افزونه ها یکی از قانع کننده ترین دلایل استفاده از وردپرس است. پلتفرم اصلی به خودی خود بسیار خارق العاده است ، اما وقتی شروع به شامل مضامین و افزونه ها می کنید ، ناگهان به گزینه های تقریبا بی حد و حصر دسترسی دارید. مهم نیست از نوع سایتی که می خواهید ایجاد کنید ، دنیای گسترده تر وردپرس ابزاری را برای انجام کار ارائه می دهد – به احتمال زیاد به روشی ساده و مقرون به صرفه.

برای استفاده از مضامین و افزونه های WordPress ، ابتدا می خواهید یک فهرست قابل اعتماد را بررسی کنید. برخی از گزینه های عالی خود WordPress.org ، ThemeForest و CodeCanyon و وب سایت خود ما هستند. اطمینان حاصل کنید که چگونه می توانید بهترین موضوع را انتخاب کنید و افزونه مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید. سپس می توانید جهت نصب طرح جدید یا افزونه جدید ، دستورالعمل های ما را در بالا دنبال کنید و همه تنظیم خواهید شد!

آیا در مورد چگونگی شروع کار با مضامین و افزونه های وردپرس سؤال دارید؟ سوالات خود را در بخش نظرات در زیر ارسال کنید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map