نحوه سازماندهی محتوا در وب سایت وردپرس خود

نحوه سازماندهی محتوای سایت وردپرسی خود ، خوانندگان را به وبلاگ خود چسباند

گرچه مطالبی که برای وبلاگ خود می نویسید بسیار مهم است ، بنابراین شیوه سازماندهی آن نیز وجود دارد. در حقیقت, سازماندهی محتوای ضعیف در وبلاگ شما از جمله موارد دیگر می تواند به کاهش میزان خواندن و عدم تعامل خواننده منجر شود.


خوشبختانه ، ساختن محتوای مناسب شما چندان دشوار نیست. احتمالاً به وبلاگ شما چند ترفند نیاز دارد ، اما بسیاری از این تغییرات در عرض چند دقیقه قابل اجرا هستند. خواهید فهمید که بدون شکیدن عرق ، می توانید از این طریق تجربه لذت بخش تری را برای خوانندگان خود ایجاد کنید.

در این پست ، ما در مورد اهمیت سازمان محتوای وبلاگ بحث خواهیم کرد. سپس ما می توانیم چند نکته برای ساخت محتوای شما ارائه دهیم و راههای ساده ای برای اجرای هر استراتژی ارائه خواهیم داد. بیا شروع کنیم!

چرا سازماندهی محتوای وبلاگ شما بسیار مهم است

وقتی صحبت از بلاگ نویسی می شود ، سازماندهی محتوا به معنای مدیریت نحوه ساخت محتوای وبلاگ شما به طور کلی است. درک این نکته مهم است که یک وبلاگ سازماندهی نشده می تواند بازدیدکنندگان را ناامید کند و احتمالاً آنها را از بین ببرد (افزایش نرخ گزاف گویی شما). خوانندگان شما مجبور نیستند سایت شما را برای محتوای مورد نظرشان شستشو دهند. باید در دسترس و آسان برای یافتن باشد.

گذشته از اجتناب از مشکلات فوق ، سازمان همچنین می تواند تجربه لذت بخش تری را به خوانندگان شما ارائه دهد. سازمان مناسب:

 • وبلاگ خود را با کاربر پسند نگه می دارد و باعث ادامه خواندن مخاطب می شود.
 • خوانندگان را تشویق می کند تا به کاوش بپردازند ، و آنها را قادر می سازد که به این کار بپردازند بیشتر مطالب خود را تجربه کنید.
 • وبلاگ شما را حرفه ای تر به نظر می رساند ، و اعتبار و اقتدار آن را قرض می دهد.
 • تقویت سئو وبلاگ وردپرس شما را فراهم می کند ، که می تواند ترافیک سایت شما را بهبود ببخشد.

در نهایت ، نحوه سازماندهی وبلاگ شما به همان اندازه مهم است به عنوان محتوایی که ارائه می دهید اگر آنها نتوانند به راحتی حرکت کنند ، بازدیدکنندگان به احتمال زیاد نمی توانند کار شما را با دیگران به اشتراک بگذارند.

خوشبختانه ، هنگامی که از WordPress به عنوان سکوی خود استفاده می کنید ، روند سازماندهی ساده است. با تنها چند ترفند تنظیم قبلی ، می توانید خوانندگان خود را به راحتی درگیر کرده و برای اطلاعات بیشتر بازگردید. بیایید به سه مورد از مهمترین استراتژی هایی که می توانید پیاده کنید نگاهی بیندازیم.

1. از دسته ها و برچسب ها به طور موثر استفاده کنید

دسته بندی پست های وبلاگ WPMU DEV

WPMU DEV از دسته ها و برچسب ها در وبلاگ خود استفاده می کند ، و شامل یک منوی کشویی است تا خوانندگان بتوانند بر اساس طبقه بندی جستجو کنند.

یکی از ساده ترین راه ها برای سازماندهی محتوای وبلاگ شما استفاده از سیستم دسته بندی ها و برچسب های داخلی WordPress است. این ابزارها شما را قادر می سازند تا به صورت منطقی محتوای خود را تنظیم کنید ، که خوانندگان شما باید از آنها قدردانی کنند.

به عبارت ساده تر ، دسته ها یک ابزار گروه بندی کلی برای ارسال های شما هستند. از طرف دیگر ، از برچسب ها بیشتر به عنوان شاخص ارسال استفاده می شود. به عنوان مثال ، اگر یک وبلاگ بهداشتی اجرا کرده و درمورد روالهای مختلف ورزش ، مطلبی بنویسید ، دسته کلی می تواند باشد تناسب اندام یا ورزش. برچسب ها متفاوت تر هستند و باید تا حد امکان خاص باشند. اگر مثلاً پست وبلاگ ما مورد بحث قرار گرفته است یوگا, کالریشن, و کارهای روزمره, این سه برچسب عالی را ایجاد می کند.

برای شروع استفاده بهتر از دسته ها و برچسب ها ، سه قانون اصلی وجود دارد که می خواهید در خاطر داشته باشید:

 1. از اسامی توصیفی استفاده کنید. این هم برای دسته بندی ها و هم برای برچسب های شما صدق می کند ، زیرا این شانس را افزایش می دهد که خوانندگان بتوانند مطالب مورد نظر خود را در وبلاگ شما پیدا کنند.
 2. پست های وبلاگ را برای هر دسته محدود کنید. انجام این کار سردرگمی را به حداقل می رساند و طرح سازمان خود را تا حد امکان ساده نگه می دارد.
 3. از برچسب ها به صورت آزاد استفاده کنید. برخلاف مقوله ها ، ارسال های وبلاگ شما باید دارای برچسب های متنوعی باشد. اینها به عنوان یک فهرست کار می کنند و موضوع هر پست را به طور یکسان به خوانندگان و موتورهای جستجو ارتباط می دهند.

اگر در حال حاضر تعداد زیادی پست در وبلاگ خود دارید ، می توانید کمی از این مجموعه ها را جستجو کنید. با این حال ، به محض راه‌اندازی سیستم ، اجرای آن به آسانی امکان پذیر است.

2. منوهای پاک و کاربر پسند ایجاد کنید

صفحه اصلی تم های زیبا

مضامین زیبا از منوی ناوبری تمیز و مستقیم استفاده می کند تا خوانندگان بتوانند آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند.

در حالی که ساختن مطالب شما ضروری است ، بنابراین سازماندهی نحوه خواندن خوانندگان شما آن محتوا را نیز پیدا می کند. منوهای پاک و کاربر پسند اولین قدم اساسی هستند ، زیرا منوهای خوب طراحی شده اطمینان می دهند که خوانندگان شما می توانند به راحتی در سایت شما حرکت کنند. هنگامی که خوانندگان وقت کمتری را برای فهمیدن چگونگی عملکرد سایت شما می گذرانند ، می توانند وقت بیشتری را صرف خواندن و درگیری با مطالب شما کنند.

برای شروع ، ابتدا باید تصمیم بگیرید که بین استفاده از تنظیمات فهرست منو یا گزینه های پیش فرض WordPress استفاده کنید. بیشتر تم ها عملکرد منوی سفارشی را ارائه می دهند. با این حال ، تنظیم وردپرس به همان اندازه مؤثر است ، بنابراین انتخاب در اینجا یک اولویت است.

مهم نیست که از کدام سیستم منو تصمیم بگیرید که استفاده کنید ، هنگام ساخت منوی خود این دو نکته را در نظر داشته باشید:

 1. از نامهای واضح استفاده کنید. وقتی صحبت از ناوبری می شود ، بهتر است از خلاقیت خودداری کنید و به اصطلاحات واضحی (مانند موارد دیگر) بپردازید خانهمخاطب, و وبلاگ) این باعث می شود ناوبری ساده تر شود ، و خوانندگان شما حدس نمی زنند.
 2. یک مدل مداوم را حفظ کنید. این کمک می کند تا از همان مدل ناوبری از صفحه به صفحه دیگر استفاده کنید تا شگفتی ها از بین برود. این همچنین به معنای قرار دادن منوها به همان روش در سراسر وب سایت شما است.

هنگام ایجاد منو ، هوشمند نگه داشتن آنها تا حد ممکن هوشمند است. شما می خواهید بازدید کنندگان جدید بتوانند بلافاصله راه خود را پیدا کنند. بهترین روش برای انجام این کار برای استفاده از روشهای محاکمه شده و واقعی مانند استراتژی های ذکر شده در بالا.

3. ارسال مطالب و مطالب مرتبط

پست های مرتبط WPExplorer

برای تشویق خواندن بیشتر ، می توانید پست های مرتبط را به سایت خود اضافه کنید ، مانند این مثال از اینجا و در WPExplorer

با بزرگ شدن وبلاگ شما ، محتوای بیشتری برای اشتراک گذاری با خوانندگان خود خواهید داشت. به دلایل واضح ، هرچه محتوای بیشتری ارائه دهید ، بیشتر وقت خوانندگان می توانند در وبلاگ شما بگذرانند. بایگانی های گسترده همچنین می تواند اقتدار ایجاد کند و اثبات دانش و تجربه شما را در طاقچه شما قرار دهد.

برای ترغیب خوانندگان به تجربه همه این مطالب ، می توانید پست های مرتبط را به آنها نشان دهید تا علاقه آنها را جلب کند. البته ، شما ابتدا می خواهید مطمئن باشید که محتوایی که تبلیغ می کنید با ارزش و با کیفیت است. اگر پست زیرمجموعه ای دارید ، بهتر است قبل از ارائه به خوانندگان خود ، آنها را به روز کنید.

پس از آماده شدن پست های مرتبط در وبلاگ خود ، در اینجا دو نکته برای آسانتر کردن روند کار وجود دارد:

 1. پیوندهای مربوط به مطالب مرتبط را در طول پست های جدید خود ادغام کنید. پیوند داخلی برای سئو بسیار زیاد است. شما می توانید با برقراری پیوندهای طبیعی بین موضوعات در نوشتار خود این کار را انجام دهید.
 2. از افزونه یا ویجت پست های مرتبط استفاده کنید. پلاگین هایی مانند افزونه پست های مرتبط دیگر (YARPP) و جت پک شما را قادر می سازد تا در انتهای پست های وبلاگ و صفحات وب ، محتوای مشابه خود را به نمایش بگذارید (اما بسیاری از مضامین حق بیمه مانند Total شامل گزینه های پست های داخلی هستند بنابراین افزونه های اضافی لازم نیست).

هدف اصلی این استراتژی این است که خوانندگان را تا حد امکان در وبلاگ خود نگه دارید. ارائه پست ها و مطالب مرتبط ، خوانندگان را درگیر می کند و به آنها ارزش بیشتری می بخشد. این یک روش آسان برای افزایش زمان صرف شده در وب سایت شما ، در عین حال پاسخگوی نیاز خوانندگان شما نیز می باشد.


به عنوان یک وبلاگ نویس ، شما می خواهید خوانندگان خود را شاد و درگیر نگه دارید. با این حال ، یک سایت ضعیف سازمان یافته می تواند از این اهداف منحرف شود و می تواند منجر به کاهش مخاطبان شود. خوشبختانه ، می توان به راحتی ساختار وبلاگ خود را به روشی بهبود بخشید که تجربه خوانندگان شما را بهبود می بخشد.

در این پست ، ما سه تکنیک را که می توانید برای سازماندهی محتوای خود و نگه داشتن خوانندگان در وبلاگ خود استفاده کنید ، بیان کردیم. آیا سؤال دارید که چگونه می توانید محتوای وبلاگ خود را به بهترین شکل سازماندهی کنید تا خوانندگان را خوشحال کنید؟ یا نکات بیشتری برای تبلیغ به لیست ما؟ به ما در بخش نظرات زیر اطلاع دهید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map