معضل بین “زیبا” و کاربر پسند: چگونه می توان موضوع مناسب وردپرس را انتخاب کرد

روزهایی که یک تم زیبا برای ایستادگی در جنگل وب کافی بود ، شماره گذاری شده است. رشد گسترده وردپرس با توسعه دهندگان جدید و با استعداد فراوان ، ایجاد هزاران مضمون خوب به نظر می رسد که حتی بیسواد ترین طراحی ما را قادر می سازد بدون یک بودجه عظیم یک وب سایت زیبا ایجاد کنیم و بدون نیاز به گذراندن ساعت های بی شماری برای یادگیری طراحی ، مطمئن شوید از آن.


امروز ، برای اینکه تصور کنید ، موضوع نه تنها باید بر روی چشم آسان باشد ، بلکه استفاده از آن نیز شهودی است. خبر خوب این است که لازم نیست تجارت شود. در بسیاری از موارد ، دوستی کاربر به سادگی از یک موضوع در حال حاضر زیبا تعریف می کند و بازدید از وب سایت شما را به یک لذت کامل در هر سطح تبدیل می کند.

اما وقتی به دوستی کاربر فکر می کنید ، راحت فکر می کنید که چیزی پیچیده است ، و گران قیمت برای وب سایت های بزرگتر ، مانند فیس بوک و YouTube. اما لازم نیست چنین باشد. دوستی کاربر می تواند معنی داشته باشد

چه چیزی کاربر پسند را ایجاد می کند?

بر خلاف زیبایی ، موضوع دوستانه بودن یا نبودن آن چیزی نیست که شما بر اساس ترجیح زیبایی شناسی خود (که ممکن است متفاوت از مخاطبان شما باشد) راجع به یک هوی و هوس تصمیم بگیرید. این چیزی است که شما با داشتن مخاطب (آینده) خود در ذهن تصمیم می گیرید.

اگر موضوع کاربر پسند است:

 • این به طور مؤثری محتوا را نشان می دهد که مهمترین / مرتبط با مخاطبان شماست.
 • طراحی تمیز و بصری است.
 • سبک موضوع و تصاویر مربوط به وب سایت شما است. (یا برعکس ، آنقدر خنثی است که به محتوا اجازه می دهد برای خودش صحبت کند.)

همچنین اگر موضوع دارای ویژگی هایی باشد که از کاری که می خواهید با وب سایت در آینده انجام دهید پشتیبانی می کند. (این باعث می شود تا عناصر جدید ، بدون خرابی قابل توجهی امکان پذیر شود. و البته ، هرگونه خرابی به هیچ وجه می تواند برای مخاطبان اختصاصی شما آزار دهنده باشد.) اگر به شما کمک می کند تا آنچه را که می خواهید برای برقراری ارتباط برقرار کنید ، ارتباط برقرار کنید ، ساده بگویید. کاربر پسند است.

به عنوان مثال ، اگر عکاس هستید ، استفاده از یک موضوع تجاری استاندارد در وب سایت نمونه کارها خود می تواند پیام اشتباهی را ارسال کند. (مگر در مواردی که وب سایتی که افراد را به عنوان تصویر پس زمینه لبخند می زند ، مشتری اصلی شما از انواع شرکتی است که بیشتر در خانه احساس می کنید ، بنابراین می گویم شما ایده درستی دارید.) یک نمونه بارزتر از آن این است که چگونه شما احتمالاً نباید از موضوعی غیر انتفاعی در وب سایت خود در مورد معاملات مربوط به کالاهای طراحی شده استفاده کنید.

اما البته می تواند لطیف تر از این باشد. در بیشتر موارد ، بسیار ظریف تر است. به عنوان مثال ، بسیاری از تم های نمونه کارها در خارج وجود دارند که بسیار عالی به نظر می رسند. از میان کسانی که من تا آنجا پیش می روم که می گویم Daisho ، Yin & Yang و موضوع رایگان Elegant ما همه نمونه های خوبی از مضامین پرتفوی حداقل هستند (خود را در زیر مشاهده کنید).

Daisho (حالت صفحه اصلی)

Daishoportfoliotheme

یین یانگ

yinandyangportfoliotheme

زیبا

زیبا و ظریف

در بازرسی اول ، آنها در بسیاری از سطوح مشابه هستند. ساده ، تمیز و زیبا. اما آنها بدون تفاوت های مهم آنها نیست. Yin & Yang امکان اولویت سنگین تر بر محتوای بصری را فراهم می کند ، به عنوان مثال ، یک عکاس یا طراح ، مطلوب است ، اما برای نویسندگان کپی چندان مطلوب نیست. در مقابل ، Daisho (در حالت صفحه اصلی) امکان تمرکز سنگین تر بر روی متن را فراهم می کند ، آن را برای کالایی یا خدماتی ایده آل تر می کند که ارائه صرفاً از طریق تصاویر ساده تر باشد..

محتوایی که به بهترین وجه نشان دهنده کاری است که شما انجام می دهید باید در اولویت باشد. خواه این یک فیلم باشد ، یک نمونه کارها از تصویر ، یا خود نوشتن است. (همان اصل برای وبلاگ ها و وب سایت های دیگر.)

هنگامی که می خواهیم یک موضوع تمیز و شهودی چقدر باشد ، شما مجبور خواهید شد که قضاوت کنید. به عنوان یک قانون کلی ، شما می خواهید گزینه ها و حواس پرتی اندک وجود داشته باشد که بتواند توجه شما را از تمرکز اصلی وب سایت شما دور کند. اگر متوجه شدید موضوع از شما دعوت می کند تا اقداماتی را انجام دهید که می خواهید یک بازدید کننده انجام دهد … به عنوان مثال ، نمونه کارها را بررسی کنید ، یا در مورد یک سرویس خاص بیشتر بخوانید ، ممکن است یک نگهبان داشته باشید.

وقتی در شک دارید: به دنبال یک تم ساده و تمیز باشید

اگر هنوز درباره موضوع کاملاً مطمئن نیستید ، یا ممکن است در آینده وب سایت را در یکی از چندین جهت انجام دهید ، چیزی تمیز ، ساده و خنثی را انتخاب کنید. به این ترتیب ، می توانید تغییرات کوچک یا حتی یادبودی را در موضوع و آرم ایجاد کنید ، اما از همان مضمون استفاده کنید. (ساخت “طراحی مجدد” فوق العاده بدون درد.)

وقتی ساده می گویم ، من به طرح اشاره می کنم ، نه لزوماً قابلیت های موضوع. حداقل با توجه به درصد زیادی از کاربران موبایل این روزها باید برای موبایل و همچنین بهینه سازی شود. (معمولاً به این امر پاسخگو گفته می شود. اصطلاحی که می خواهید در آن جستجو کنید.) اگر می خواهید با یک وبلاگ ساده شروع کنید ، اما می خواهید این گزینه را ایجاد کنید که در آینده یک صفحه خدمات عالی به دنبال داشته باشد ، انتخاب موضوعی که هر دو خفاش را پشتیبانی می کند ، می تواند در آینده باعث سردرد شما شود ، در برخی از ساعات و حتی احتمالاً پول نقد در آینده.

به عنوان مثال می توانید با Total ما ، که پاسخگو است ، بروید ، دارای یک طرح وبلاگ زیبا و همچنین یک صفحه ساز برای زمانی که می خواهید آن صفحات فرود را بسازید.

اما ممکن است تعجب کنید چرا باید چیزی ساده را انتخاب کنید شاید شما متوجه شده باشید که این روزها وقتی صحبت از طراحی وب است ، رونق حداقلی وجود دارد. آرم ها ساده می شوند. دکمه های 3D و دکمه ها دوباره مسطح می شوند. مارک های بزرگ طراحی مجدد وب سایت را اجرا می کنند که به راه حل های artsy و انیمیشن های فانتزی بی اعتنا هستند و در عوض بر سادگی و قابلیت استفاده تمرکز می کنند.

شاید به این دلیل باشد که تحقیقات انجام شده است, و می گوید ساده تر = بهتر به دنبال به اکثر مردم هرچه یک وب سایت پیچیده تر باشد ، در اولین بازدید از کاربر نهایی جذاب تر خواهد بود. (این بدان معنا نیست که مردم در هنگام تغییر طراحی از تغییر چشم پوشی نخواهند کرد.)

بعلاوه ، محدود کردن خود به مضامین ساده می تواند به شما کمک کند در واقع یکی از صدها هزار نفر را که کمی خارج از خانه هستید انتخاب کنید. و می توان زمان صرفه جویی در مصرف را بهتر کرد (مانند ایجاد محتوا برای سایت جدید وردپرس عالی شما).

آیا موضوع انتخاب شده شما بررسی می شود?

قبل از اینکه تصمیم بگیرید تم را بخرید (یا به سادگی نصب کنید) ، مواردی وجود دارد که باید قبل از خود بررسی کنید

 • آیا به روز است?
 • آیا پشتیبانی فعال ارائه می دهد؟?
 • آیا این بدون اشکال است?
 • آیا این یک دردسر برای مقابله است?

اگر از دایرکتوری WordPress.org یا بازار Themeforest استفاده می کنید ، می توانید اکثر این موارد را پیدا کنید و یک دسته خوب را نیز برای دیگران بدست آورید.

آیا به روز است?

اگر موضوع شما به روز نشده است ، می تواند دارای حفره های امنیتی باشد یا عدم سازگاری با آخرین نسخه وردپرس را داشته باشد. حالت دوم به شما سخت می یابد پلاگین های سازگار را پیدا کنید ، (یا نسخه های منسوخ شده ای را که عملکرد کمتری دارند و یا حتی مشکلات امنیتی را برای شما فراهم می آورند) به شما می دهند. آخرین دکمه تم در سمت راست ، تحت دکمه “پیش نمایش” در فهرست دایرکتوری وردپرس ذکر شده است.

dateupdatedwordpress

و کمی بیشتر در نوار کناری سمت راست در Themeforest.

تاریخ بندی شده

اگر موضوع ایده آل را پیدا کردید و اتفاقاً کمی منسوخ می شود ، چه کاری باید انجام دهید؟ همیشه اتفاق میفته. یک توسعه دهنده / طراح یک شاهکار کم ارزش را ایجاد می کند ، و توجه آن را متوقف می کند ، زیرا فقط ارزش این را ندارد که وقت خود را برای کنار آمدن با آن داشته باشیم. و چه کسی می تواند آنها را سرزنش کند؟ این می تواند وسوسه انگیز باشد که به دنبال چنین موضوعی بروید. به خصوص که بسیاری از وب سایت های دیگر از آن استفاده نمی کنند.

به عنوان یک قاعده کلی ، ایده خوبی است که از تم های قدیمی که مدت طولانی به روز نشده اند دوری کنید. اول از همه ، آنها ممکن است به هیچ وجه با جدیدترین نسخه وردپرس کار نکنند. یا شاید فقط برخی از عملکردهای جدید پشتیبانی نمی شوند. اما در حقیقت ، بدترین سناریو این است که کار می کند ، تا اینکه بروزرسانی بعدی وردپرس آن را بی فایده جلوه می دهد ، و شما باید با تغییر مضامین در سایت فعال خود ، در کنار پیدا کردن یک مورد جدید ، مقابله کنید..

اما اگر واقعاً عاشق یک موضوع قدیمی هستید ، ممکن است استدلال کنید: “چرا از نسخه قدیمی وردپرس که با آن کار می کند استفاده نکنیم؟” پاسخ من این خواهد بود که شما را به google “رفع اشکال WordPress” دعوت کنید و به شما یادآوری کنم که سازگاری با افزونه ها ممکن است به یک مسئله تبدیل شود. خودتان را از سردرد احتمالی نجات دهید و دوری کنید.

آیا پشتیبانی فعال ارائه می دهد؟?

برای WordPress.Org می توانید از شماره های صفحه اول نشانه های خوبی را بدست آورید که نشان می دهد چه تعداد درخواست پشتیبانی پشتیبانی می شود ، اما همیشه این تصویر خیلی دقیق نیست. برخی از بلیط ها می توانند نسخه ای باشند ، یا بخاطر نصب ، مشکلی ایجاد نشوند ، نه موضوع خود ، یا نویسنده تهدید ممکن است فراموش کرده باشد که آن را پس از دریافت راهنمایی حل کند..

در Themeforest ، شما باید نظرات را بررسی کنید ، و همچنین در جستجوی ذکرهایی درباره پشتیبانی در متن بدن باشید. به عنوان مثال در صفحه فروش Yin & Yang ، در واقع یک فروم پشتیبانی اختصاصی در انتهای نسخه ذکر شده است.

آیا این بدون اشکال است?

از نظر تئوری ، مضامین موجود در دایرکتوری WordPress.org و Marketforest بازار باید بدون اشکال باشند ، زیرا کد موضوع قبل از ورود مجاز است. اما در عمل ، به دلیل ظرفیت انسانی برای خطا (به خصوص وقتی افراد بیش از حد در بررسی کد اقدام می کنند) استثناهایی وجود دارد.

یکی از راه های تأثیر کلی از یکپارچگی موضوع ، این است که با پشتکار از نظرات و بررسی ها دیدن کنید و ببینید که آیا در این باره مستقیم یک اشکال نگران کننده وجود دارد که به عنوان نتیجه برطرف نشده است ، بهتر است از این امر خودداری کنید. موضوع در کل (اگر برخی از اشکالات جزئی ذکر شده است ، و نویسنده به سرعت پاسخ می دهد ، و اصلاحاتی را اجرا می کند ، این معمولاً به جای یک بد علامت خوب است …).

آیا این کار سختی است که باید با آن کنار بیایید?

اگرچه نظرات / بازبینی ها یک منبع اطلاعاتی دوباره هستند ، من توصیه می کنم به دنبال بررسی های کامل توسط افرادی باشید که می دانند چه کاری انجام می دهند. چند دلیل برای این وجود دارد. قبل از هر چیز ، قضاوت درباره سواد فنی شخصی با یک اظهار نظر / نقد یک و سه جمله ای دشوار است. همچنین در مورد انتظاراتی که از سر گذرانده اند چیزی نمی گویم. این بدان معنی است که اظهارات کوتاه از این نوع می تواند گمراه کننده باشد. اگر تصمیم دارید به شدت به اظهار نظر بروید ، یا هیچ نظری در این زمینه وجود ندارد ، باید در مورد سواد فنی مفسران ، انتظارات آنها و اینکه آیا این شبیه به شخص شماست ، تماس هایی قضاوت کنید..

اگر در این مرحله نگران این هستید که آیا ارزش این تلاش زیادی را برای یک موضوع دارید یا نه ، این را در نظر بگیرید ، نحوه وب سایت شما LOOKS در واقع برای هر تصور اول مهم تر از محتوای واقعی است. و همچنین ، هرچه با جدیت بیشتری این مسئله را پشت سر بگذارید ، کمتر باید نگرانی در مورد آن داشته باشید ، و بیشتر قادر خواهید بود تا روی نوشتن ، طراحی و یا عکاسی متمرکز شوید. اگر به برخی از الهامات نیاز دارید ، می توانید برخی از توصیه های مضمون ما را در اینجا مشاهده کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map