نحوه نظارت بر تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی با وردپرس

نظارت بر تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی خود را با وردپرس

دلیل نظارت بر رسانه های اجتماعی بسیار ساده است. ما می خواهیم بیاموزیم که چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست. این مهم است که درک کنید کدام کانال های رسانه ای اجتماعی ، کمپین ها و محتوا موفقیت آمیز بوده و بر کسب و کار شما تأثیر می گذارد. و کدام یک نیستند. با استفاده از این اطلاعات ، می توانید استراتژی رسانه های اجتماعی خود را بر این اساس تنظیم کنید.


گفته می شود ، ردیابی معیارهای رسانه های اجتماعی ، تفسیر نتایج و استفاده از آنچه شما در کانالهای رسانه های اجتماعی خود آموخته اید می تواند چالش برانگیز باشد. در این مقاله ، ما به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه می توانید از Google Analytics برای نظارت بر عملکرد رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید تا به سایت شما در مقابل اهداف خود تبدیل شود.

تجزیه و تحلیل اساسی رسانه های اجتماعی

Analyitc های توییتر

بسیاری از ابزارهای تحلیل اجتماعی ، معیارهای اساسی رسانه های اجتماعی را نشان می دهند. این موارد ممکن است شامل چند مورد جدید در این ماه باشد ، چه محتوایی بیشترین لایک و اشتراک گذاری را داشته است و چه تعداد نفر نمایه شما را مشاهده کرده اند. این همه اطلاعات مفید است ، و اگر این چیزی است که شما بعد از آن هستید ، توصیه می کنم از گزارش های معیارهای ارائه شده توسط هر کانال رسانه اجتماعی اجتماعی استفاده کنید.

فیس بوک, توییتر, کسب و کار در اینستاگرام, تجارت Pinterest, و بسیاری از کانالهای بزرگ دیگر رسانه های اجتماعی عملکردهای مثبت حساب شما را نشان می دهند. این درک خوبی از نحوه تعامل طرفداران شما با پروفایل های شما به شما می دهد. و به چه محتوایی پاسخ خوبی می دهند.

با این حال ، اگر می خواهید گزارش های عمیق تری داشته باشید ، با تمرکز روی آنالیز رسانه های اجتماعی در رابطه با تبدیل وب سایت ، باید استفاده از Google Analytics را در نظر بگیرید.

چرا باید از Google Analytics استفاده کنید?

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل به طور گسترده ای برای نظارت بر معیارهای سایت استفاده می شود. با این حال ، این ابزار جامع اغلب برای گزارش رسانه های اجتماعی نادیده گرفته می شود که این یک اشتباه بزرگ است.

Google Analytics یک راه حل بسیار با ارزش است ، زیرا به شما امکان می دهد تاثیری که کانال های رسانه های اجتماعی در وب سایت وردپرس شما دارند را اندازه گیری کنید. این می تواند شناسایی کند که کدام کانال های رسانه های اجتماعی و محتوای اجتماعی در حال ارسال ترافیک به سایت شما هستند و در چه مقادیر. سپس می توانید اهدافی را تعیین کنید تا میزان تأثیر عملکرد رسانه های اجتماعی در تبدیل سایت شما را ارزیابی کند.

به عنوان مثال ، می توانید اهدافی را تعیین کنید تا دقیقاً تعداد بازدیدهای شما از ترافیک رسانه های اجتماعی ، چه تعداد از افرادی که از رسانه های اجتماعی دریافت می کنند محصولاتی را در سایت شما خریداری کرده اند و ارزش پولی پیروان اجتماعی خود را کنترل کنید. بنابراین اکنون بیایید با جزئیات بیشتری به نحوه تنظیم ، استفاده و تحلیل Google Analytics بپردازیم…

شروع به کار با Google Analytics

Google Analytics برای تنظیم و شروع کار بسیار آسان است. به سادگی وب سایت وردپرس خود را ثبت نام کنید و ثبت کنید. پس از به روزرسانی Google Analytics ، می توانید تجزیه و تحلیل سایت خود را ردیابی کنید.

بررسی اجمالی کسب

در ابتدایی ترین سطح ، می توانید از جایی که ترافیک به وب سایت وردپرس شما وارد می شود ، ردیابی کنید. در زیر “اکتساب> بررسی اجمالی” خواهید دید که چه تعداد از مردم در مقایسه با سایر منابع سایت شما را از کانالهای رسانه های اجتماعی بازدید کرده اند. همچنین می توانید در مورد رفتار بازدید کنندگان در سایت خود درک به دست آورید.

بررسی اجمالی کسب 2

با کلیک مستقیم بر روی “اجتماعی” ، شما را به تفصیلی از میزان ترافیک هر کانال رسانه اجتماعی می رساند. در اینجا می توانید تعداد افرادی را که به وب سایت شما وارد شده اند ، ببینید چه مدت در سایت شما مانده اند و نرخ تبدیل برای هر کانال رسانه اجتماعی.

با این حال ، برای به دست آوردن بیشترین استفاده از Google Analytics ، باید اهداف فردی را که به وب سایت وردپرس شما مرتبط است ، ردیابی کنید. این امر به شما این امکان را می دهد تا ببینید وب سایت شما در برابر اهداف خود در حال تغییر است یا خیر. و اینکه چگونه رسانه های اجتماعی به طور ویژه در دستیابی به این تبدیل ها به آن کمک می کنند.

چگونه می توان مانیتورینگ هدف را در Google Analytics تنظیم کرد

برای فعال کردن ردیابی هدف در وب سایت خود ابتدا باید اضافه کنید مدیر Google Tag به وب سایت وردپرس خود مراجعه کنید. این شامل اضافه کردن برخی از کد به هر صفحه از وب سایت شما می باشد تا Google Analytics بتواند رفتار و تبدیل کاربر در سایت شما را ردیابی کند.

دستورالعمل روشنی در مورد چگونگی انجام این کار وجود دارد پشتیبانی Google. با این حال ، اگر تجربه افزودن کد به وب سایت وردپرس خود ندارید ، ممکن است این چیزی باشد که به شما کمک خواهد کرد.

پس از راه‌اندازی Google Tag Manager ، باید اهداف سایت شخصی شده خود را در Google Analytics ایجاد کنید. این به شما این امکان را می دهد تا نظارت کنید که کانال های رسانه های اجتماعی شما چگونه در موفقیت سایت شما نقش دارند.

ایجاد اهداف برای وب سایت وردپرس شما

تنظیم نظارت بر هدف در Google Analytics یک روند بسیار ساده و یکسره است پشتیبانی Google اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی انجام این کار ارائه می دهد.

برای شروع بر روی نماد “مدیر” در گوشه پایین سمت چپ کلیک کنید. “اهداف> افزودن جدید” را انتخاب کنید ، و سپس مراحل ایجاد اهداف خود را به سادگی دنبال کنید.

تعیین هدف

چندین نوع هدف برای انتخاب وجود دارد ، اما مواردی که ایجاد می کنید باید مستقیماً با اهداف وب سایت وردپرس مرتبط باشید. به عنوان مثال ، اگر شما در حال فروش محصول هستید ، به هدفی برای نظارت بر پرداخت های آنلاین سایت خود نیاز خواهید داشت. همچنین می توانید ارزش پولی را به این هدف اضافه کنید ، که به شما این امکان را می دهد تا دقیقاً میزان درآمد ترافیک رسانه های اجتماعی خود را برای کسب و کار خود نظارت کنید..

سایر اهداف شما می توانید شامل مشارکت در سایت خود ، پرس و جو در مورد خدمات خود ، تعداد رزرو یا رزرو قرار ملاقات های انجام شده و موارد دیگر باشید. سایت های تجاری همیشه باید در راستای اهداف بی شماری باشند ، بنابراین اهداف خود را بر این اساس ایجاد کنید.

چه تجزیه و تحلیل اجتماعی را می توان با Google Analytics کنترل کرد?

پس از تنظیم اهداف خود ، می توانید به اطلاعات دقیق در مورد چگونگی کمک به کانال های رسانه های اجتماعی در کمک به وب سایت وردپرس در برابر اهداف خود دسترسی پیدا کنید. بیایید نگاهی به برخی از مهمترین گزارش ها در مورد تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی که Google Analytics قادر به تولید آن است …

بررسی اجمالی اجتماعی

بررسی اجمالی اجتماعی

برای مشاهده نمای کلی در تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی ، “اکتساب> اجتماعی> بررسی اجمالی” را انتخاب کنید. در اینجا می توانید تعداد تبدیل های سایت خود را در برابر اهدافی که تعیین کرده اید ، مشاهده کنید. نکته مهم این است که بررسی اجمالی ، چه تعداد از تبدیل ها از رسانه های اجتماعی و بطور خاص از کدام کانال ها را تجزیه می کند.

ارجاع شبکه

ارجاع شبکه

در زیر “Social> Referrals Network” تفصیلی از میزان تردد هر کانال رسانه اجتماعی به وب سایت خود مشاهده خواهید کرد. همچنین در مورد رفتار کاربران جزئیاتی کسب خواهید کرد. این شامل داده هایی در مورد تعداد بازدیدهای صفحه ، میانگین مدت زمان جلسه و موارد دیگر می باشد. این به شما کمک می کند درک کنید که شبکه ها به خوبی با محتوای شما درگیر هستند و کدام یک از آنها عقب مانده اند.

تبدیل

تبدیل

گزارش از “اجتماعی> تبدیل” به شما کمک می کند تا موفقیت و ارزش دقیق کانال های رسانه های اجتماعی خود را در رابطه با اهداف وب سایت خود اندازه گیری کنید. شما قادر خواهید بود شناسایی کنید که کدام شبکه های اجتماعی بیشترین تبدیل ها را انجام می دهند ، تبدیل هایی که به آنها کمک می کنند و ارزش پولی که آنها به تجارت شما اضافه می کنند.

جریان کاربران

جریان کاربران

گزارش “جریان کاربران” واقعاً جالب است زیرا مسیری را که بازدید کنندگان از رسانه های اجتماعی در سایت شما طی کرده اند نشان می دهد. می توانید ببینید افرادی که وارد سایت شما شده اند ، با چه صفحاتی که در آن شرکت کرده اند و در کجای مکان قرار دارند. این بسیار خوب است برای درک سفری که مخاطبان رسانه های اجتماعی در وب سایت وردپرس خود انجام می دهند. همچنین به شما می دهد بینند که بازدید کنندگان شما به چه محتوایی علاقه مند هستند.

چگونه می توان داشبورد Analytics Goggle خود را به وردپرس اضافه کرد

Google Analytics برای وردپرس

اکنون که همه چیز را در مورد Google Analytics می دانید ، روش های ساده ای برای ادغام گزارش های تحلیلی خود در نصب وردپرس وجود دارد. در اینجا فقط تعدادی از افزونه های مورد علاقه ما برای اضافه کردن تجزیه و تحلیل گوگل به وردپرس وجود دارد.

داشبورد Google Analytics برای وردپرس (رایگان): یکی از پلاگین های مورد علاقه ما داشبورد Google Analytics برای وردپرس. این افزونه آسان برای استفاده ، افزون بر گزارش هایی برای ترافیک ، بازدید صفحه ، پرش ها و حق بیشتر در وردپرس است. و در صورت نیاز به کمک به تنظیمات افزونه ، به راهنمای ما در مورد نحوه ادغام Google Analytics با WordPress نگاهی بیندازید..

MonsterInsights (Freemium): گزینه عالی دیگر است MonsterInsights که از یک مدل فریمیوم استفاده می کند. برای اضافه کردن داشبورد گوگل آنالیتیکس و آمار در زمان واقعی به وردپرس ، نسخه رایگان این افزونه را بارگیری کنید. می خواهید بیشتر؟ برای گزارش پیشرفته تر به حق بیمه ارتقا دهید.

Google Analytics برای JetPack (حق بیمه): اگر به دنبال گزینه حق بیمه هستید, JetPack Premium شامل ادغام برای Google Analytics. دلایل زیادی برای دوست داشتن Jetpack همه در یک وجود دارد و داشتن آمار پیشرفته سایت Google در نوک انگشتان شما فقط بستن کیک است.

افکار نهایی در تحلیل رسانه های اجتماعی

مانند همیشه با نظارت بر تجزیه و تحلیل ، نکته اصلی تفسیر داده ها است. سپس متناسب با آن استراتژی رسانه اجتماعی خود را تغییر دهید. ببینید کدام کانال های رسانه های اجتماعی در تبدیل به اهداف وب سایت شما مؤثر هستند. و کدام نوع محتوا به این موفقیت کمک می کند. به همان اندازه ، دانستن این که بسترهای اجتماعی در حال اجرا نیستند ، به همان اندازه مهم است ، بنابراین می توانید پیشرفت های لازم را انجام دهید.

تحلیل رسانه های اجتماعی خود را چگونه نظارت می کنید؟ لطفا نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map