معرفی به آناتومی یک موضوع وردپرس

 1. 1. آموزش وردپرس: نحوه ایجاد یک موضوع وردپرس از HTML (قسمت 1)
 2. 2. آموزش وردپرس: نحوه ایجاد یک موضوع وردپرس از HTML (قسمت 2)
 3. 3. در حال خواندن: معرفی به آناتومی یک موضوع وردپرس

چندی پیش مفهوم ایجاد یک موضوع وردپرس را از طریق HTML برای شما معرفی کردیم. ما آموزش را به دو بخش تقسیم می کنیم و امروز همه ما در مورد طرز تلخ کردن دو آموزش هستیم ، بنابراین احساس راحتی کنید این پست را به عنوان سومین خدمت در مجموعه پست در نظر بگیرید. هدف من جدا کردن موضوع وردپرس است تا تصویری روشنی از چگونگی عملکرد آن (موضوع) به شما ارائه دهم.


این پست فرض می کند شما دانش HTML و CSS را دارید. من پیش می روم و اعلام خواهم کرد که داشتن مهارت HTML و CSS پیش نیاز در طراحی مضامین وردپرس است. یک چیز دیگر ، این پست از کلمات بزرگ و مفاهیم دشوار پاک خواهد ماند – درک آن آسان خواهد بود ، بنابراین برای تفریح ​​و یادگیری آماده باشید.

تنظیم اولیه HTML

هر صفحه وب HTML با استفاده از صفحه به قسمتهای مختلف تقسیم می شود

برچسب زدن به عنوان مثال ، می توانید بدن را بشکنید () وب سایت خود را به بخش های مختلفی از جمله ناوبری ، هدر ، محتوای اصلی ، نوار کناری و پاورقی در میان دیگران اختصاص دهید.

پس از اینکه صفحه وب خود را در بخش ها قرار دادید ، می توانید بخش های مورد نظر را با استفاده از CSS سفارش دهید (یا ترتیب دهید). این فرایند به عنوان یک ظاهر طراحی شده معروف است و شامل اضافه کردن عناصر سبک دیگر مانند رنگ ، اندازه ، مرزها ، جلوه های ویژه و غیره است. از این رو قدرت CSS است که – به هر حال – برای صفحات سبک آبشار کوتاه است. وقتی پرونده های HTMl و CSS خود را کنار هم قرار می دهید و یک زن و شوهر از تصاویر را پرتاب می کنید ، به یک وب سایت کامل می پردازید.

چیزها با مضامین وردپرس تفاوت چندانی ندارند. همانطور که در قسمت 1 نحوه ایجاد یک موضوع وردپرس از HTML دیدیم ، مضامین WordPress به پرونده های مختلفی تقسیم می شوند. اگر نمی توانید در این مرحله شباهت خاصی داشته باشید ، اجازه دهید توضیح دهید.

صفحات وب استاتیک HTML با استفاده از تقسیم ها (آنچه را که قبلاً به آنها بخش می گفتیم) تقسیم می شوند

برچسب ها (یا اگر واقعاً مدرسه قدیمی هستید) جداول (یا جداول). از طرف دیگر ، مضامین WordPress به پرونده های مختلف php تقسیم می شوند که سپس با استفاده از برچسب های قالب دوباره به هم جمع می شوند.

بنابراین ، به جای داشتن تمام عناصر بدن (هدر ، محتوای اصلی ، نوار کناری ، پاورقی و غیره) که در یک پرونده واحد زندگی می کنند (همانطور که در مورد HTML استاتیک وجود دارد) ، هر یک از عناصر بدن (در مضامین وردپرس) در یک فایل جداگانه زندگی می کنند.

بنابراین ، هدر در header.php زندگی می کند ، نوار کناری خانه را در sidebar.php پیدا می کند ، محتوای اصلی در index.php یا single.php (در صورت ارسال) یا page.php (اگر صفحه باشد) زندگی می کند. ) بخش footer در footer.php و موارد دیگر زندگی خواهد کرد.

شما دنبال می کنید؟ تصویر زیر را ببینید:

html-wordpress = ساختار

از تصویر بالا در بالا, , و برچسب های الگوی نامیده می شوند. کار آنها این است که header.php ، sidebar.php و footer.php را به این ترتیب از فهرست موضوعی خود دریافت کرده و محتوا را در index.php خود نمایش دهند ، بنابراین صفحه وب کامل می شود.

اجازه نده .پی اچ پی پسوند شما را ترساند ، محتوای درون فایلهای php فقط کد HTML است که با آن آشنا نیستید. به عنوان مثال ، header.php شما می تواند حاوی ناوبری در لیست HTML باشد. به همین ترتیب ، می توانید کد HTML معمولی را در footer.php ، sidebar.php و index.php قرار دهید.

شما همچنین می توانید محل loop.php برای نمایش پست های وبلاگ خود در index.php (یا هرجای دیگری که دوست دارید) عملکرد داشته باشید ، اما من باید کند شده و به آناتومی مضامین WordPress بازگردم. من در بخش 2 نحوه ایجاد تم وردپرس از HTML ، یک یا دو مورد در مورد حلقه ذکر کردم. و ما در مورد آن (حلقه) و سایر عملکردها در آینده صحبت خواهیم کرد.

در حال حرکت …

یک موضوع اصلی وردپرس حداقل از چهار پرونده قالب تشکیل شده است:

 1. index.php
 2. header.php
 3. sidebar.php
 4. footer.php

بیایید ببینیم چه چیزی در هریک از این موارد می گذرد جادویی فایل ها:

پرونده الگوی Index.php

این پرونده اصلی است که بدون آن مضمون کار وردپرس ندارید. این اولین پرونده (یا پیش فرض) است که هنگام بازدید از وب سایت وردپرس بارگیری می شود. آن را معادل index.html در نظر بگیرید.

index.php معمولی در مضامین WordPress به شرح زیر خواهد بود:

می توانید حلقه را بین آن اضافه کنید و برای نمایش پست های وبلاگ در صفحه اصلی (index.php) مطابق شکل زیر:
پرونده قالب Header.php

این پرونده های قالب حاوی کد هدر ، ناوبری و کد HTML شما هستند. در اصل ، header.php هر آنچه را که می خواهید در بالای وب سایت خود نشان دهید ، ذخیره می کند. می دانید مواردی مانند عنوان وب سایت شما و مواردی از این دست.

شما همچنین در صفحه header.php به شیوه نامه CSS خود پیوند می دهید. در اینجا یک مثال اساسی از header.php آمده است:

<?php wp_title( '|', true, 'right' ); ?>این بخش هدر است. آرم و سایر جزئیات خود را در اینجا قرار دهید.

پرونده الگو Sidebar.php

Sidebar.php شامل همه چیزهایی است که شما باید در نوار کناری (های) خود ظاهر شوید. نوار کناری حاوی منوهای اضافی ، ابزارک ها ، دسته ها ، نمادهای رسانه های اجتماعی ، محتوای سفارشی ، کد HTML مانند تبلیغات و غیره است.

Sidebar.php بسته به نیاز شما می تواند دارای نشانه گذاری خالص HTML یا تماس های مربوط به عملکرد php باشد. به همین ترتیب ، یک sidebar.php اصلی ممکن است به نظر برسد:

پرونده قالب Footer.php

به نظر شما چه چیزی به footer.php می رود؟ می توانید اطلاعات مربوط به حق چاپ را در اینجا ، منوهای اضافی ، پیوندها ، نمادهای رسانه های اجتماعی قرار دهید – هر آنچه را می خواهید! آیا می خواهید ببینید که چگونه footer.php اصلی به نظر می رسد؟ اینجا:

محتوای پاورقی خود را در اینجا از جمله تماسهای مربوط به عملکرد php (در صورت لزوم برای دریافت فایلهای قالبهای مختلف مانند جستجو.php) در اینجا قرار دهید..

توجه کنید و برچسب بستن در footer.php؟ آیا می توانید حدس بزنید که چرا آنها باید در footer.php گنجانده شوند؟ به همین ترتیب ، آیا می توانید حدس بزنید که چرا و برچسب های باز در header.php گنجانده شده است؟ حدس های شما را در بخش نظرات در انتهای این پست به ما اطلاع دهید

چهار فایل الگویی که ما فقط در بالا پوشش داده ایم ، یک مضمون بسیار اساسی وردپرس را تشکیل می دهند. بسیاری از پرونده های قالب دیگر وجود دارد. برای هر عنصری که در یک موضوع وردپرس مشاهده می کنید ، یک فایل الگویی وجود دارد ، چه در نظرات ، نتایج جستجو و چه در صفحه 404 خطا فقط برای ذکر چند مورد.

برای درک کامل آناتومی یک موضوع وردپرس ، باید خود را با پرونده های قالب های مختلف آشنا کنید. می توانید همه را مرور کنید کاشیهای قالب قابل استفاده در وردپرس.

سپس برچسب های قالب را داریم که وردپرس برای واکشی فایل های قالب از فهرست فهرست استفاده می کند. می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید برچسب های قالب و نقشی که در وردپرس بازی می کنند.

خلاصه

یک موضوع وردپرس از عناصر تشریحی زیر تشکیل شده است:

 • پرونده های قالب مانند index.php ، header.php ، search.php ، category.php و غیره
 • برچسب های قالب مانند , و غیره
 • CSS
 • تصاویر و سایر پرونده های رسانه ای
 • پرونده های JavaScript

و در اینجا مثالی وجود دارد که خلاصه آناتومی یک موضوع وردپرس را شرح می دهد:

به دنبال ادامه یادگیری هستید؟ جزئیات را پرداخت کنید راهنمای آناتومی موضوع در WordPress Codex.

نتیجه

هر مضمون وردپرسی که در وب مشاهده می کنید از همان ساختار آناتومیک (حتی موضوع مشهور Total WordPress ما) استفاده می کند ، که می توانید برای رفع نیازهای خود به صورت دلخواه تنظیم کنید. هنگامی که سر خود را پیچیده به اصول اولیه توسعه تم وردپرس می کنید ، محدودیتی برای انجام کارهایی با تم های وردپرس وجود ندارد..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map