راهنمای مبتدی برای نگهداری وب سایت وردپرس

بیشتر صاحبان وب سایت در مورد نگهداری فکر نمی کنند. به جای آنکه به عنوان یک ضرورت مورد توجه قرار بگیرد ، اغلب به عنوان یک کار محض قلمداد می شود. و متأسفانه ، این اغلب کار سختی است که هرگز انجام نمی شود.


با حفظ درست سایت خود ، آن را در معرض انواع مشکلات احتمالی قرار می دهید ، از جمله افزایش احتمال هک شدن ، افزایش سرعت بار و کاهش رتبه موتورهای جستجو.

در این پست قصد داریم مهمترین نواحی سایت شما را که باید حفظ شوند ، و همچنین اقدامات پیشنهادی ما را برای هر یک بررسی کنیم.

مناطق اصلی تعمیر و نگهداری

قبل از انجام هرگونه تغییر عمده ، حتماً از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، فقط در صورت بروز هرگونه اشتباه و نیاز به تنظیم مجدد سایت خود به فرم قبلی. یک روال مناسب برای نگهداری وردپرس موارد زیر را شامل می شود:

 1. تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود
 2. نصب به روزرسانی ها
 3. پردازش نظرات
 4. تنظیم امنیت
 5. پیگیری سلامت وب سایت
 6. بهینه سازی پایگاه داده خود

پشتیبان گیری

پشتیبان گیری از WordPress

تهیه نسخه پشتیبان از قطعات ضروری برای اطمینان از سلامت طولانی مدت وب سایت شما است. با این حال ، آنها یکی از اغلب مورد غفلت قسمت های فرآیند نگهداری هستند.

تهیه نسخه پشتیبان خودکار به آسانی ساده ترین مرحله عمل خواهد بود ، اما مهم است که به طور مرتب پشتیبان گیری خود را آزمایش کنید تا از عملکرد صحیح آنها اطمینان حاصل شود. هنگام انتخاب یک سیستم تهیه نسخه پشتیبان ، گزینه های مختلفی دارید. در زیر برخی از محبوب ترین ها را پیدا خواهید کرد.

انتخاب یک افزونه

چندین افزونه وردپرس با رده بالا وجود دارد که به خودکارسازی و ساده کردن کل فرایند تهیه نسخه پشتیبان کمک خواهد کرد. متداولترین افزونه های پرداخت شده عبارتند از:

 • VaultPress
 • پشتیبان گیری
 • CodeGuard
 • عکس فوری
 • blogVault

اگر به دنبال یک گزینه جایگزین رایگان هستید ، وردپرس چند افزونه با کیفیت بالا ارائه می دهد که هنوز گزینه های خوبی هستند. این شامل:

اگر به دنبال خرابی هر افزونه و بهترین کاربردهای آنها هستید ، به این پست نگاهی بیندازید.

همکاری با میزبان وب خود

اکثر میزبان وب همچنین گزینه هایی برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه منظم برای وب سایت شما ارائه می دهند. این چیزی است که می توانید در cPanel مورد بررسی قرار دهید یا با نگاهی به توافقنامه میزبانی اولیه خود برای دیدن اینکه آیا نسخه پشتیبان تهیه منظم در برنامه شما گنجانده شده است.

از گزینه های چندگانه پشتیبان استفاده کنید

مهم نیست که کدام گزینه را انتخاب کنید ، ضروری است که وب سایت خود را در چندین مکان مختلف پشتیبان تهیه کنید. به عنوان مثال ، در حالی که می توانید یک نسخه پشتیبان تهیه منظم داشته باشید که پرونده های وب سایت شما را به DropBox ارسال می کند ، می توانید از پشتیبان محلی نیز در دستگاه خود یا یک هارد اکسترنال داشته باشید.
این لایه ایمنی اضافی تضمین می کند که شما هرگز راهی برای بازیابی وب سایت خود نخواهید داشت.

به روزرسانی های وردپرس

به روزرسانی های نرم افزار وردپرس بطور منظم منتشر می شود. این شامل هسته وردپرس به همراه هر مضمون و افزونه ای است که نصب کرده اید.

این به روزرسانی ها باید در وب سایت شما اعمال شوند ، بنابراین این عملکرد به درستی ادامه خواهد یافت. بدون نصب مرتب این به روزرسانی ها ، خطر بروز درگیری کد و عناصر سایت خود را به روز نمی کنید. این سایت شما را برای هکرها بازتر می کند و به همان اندازه کارآمد نخواهد توانست عملکرد کند.

هنگامی که این به روزرسانی ها را نصب می کنید ، اطمینان حاصل کنید که هسته وردپرس ، موضوع خود و سپس سایر افزونه ها را به آن ترتیب ارتقا دهید. این کمک می کند تا از بروز هرگونه تعارض افزونه و موضوعی که می تواند کل وب سایت شما را خراب کند کمک کند.

به روزرسانی های افزونه

اگر وب سایت شما افزونه های زیادی دارد ، اطمینان حاصل کنید که آنها را یک بار به روز کنید. از این طریق اگر درگیری ایجاد شود ، می دانید که این افزونه مقصر بوده و رفع آن ساده تر خواهد بود.

نظرات و اسپم

هرزنامه در کامنت ها معمولاً به صورت کامنت های کم کیفیت ارائه می شود که عموماً به دلایلی برای ساخت بک لینک ایجاد نمی شوند. این نظرات بسیار کلی هستند ، به مقاله شما ربطی ندارند و ارزش کمتری به آن می دهند.

بهترین راه برای مقابله با هرزنامه نظر متوقف کردن قبل از اعتصاب است. انجام اقدامات ضد اسپم به شما کمک می کند تا از بروز سیل نظرات هرزنامه ها در مورد ویرانی وب سایت شما جلوگیری کنید.

آکیسمت

این افزونه معمولاً مجهز به هر نصب وردپرس است. با این حال ، اگر اینگونه نباشد ، مراحل زیر و راه اندازی آن را دنبال کنید:

1. حرکت به افزونه ها> افزودن جدید, و هنگامی که آن را در نتایج جستجو یافتید ، به جستجوی Akismet بپردازید ‘الآن نصب کن’.

2. به صفحه پلاگین های نصب شده برگردید و Akismet را بیابید. روی پیوند با عنوان کلیک کنید برای یک کلید API Akismet ثبت نام کنید, و مراحل دستیابی به کلید API خود را دنبال کنید.

آکیسمت

3. بروید تنظیمات> Akismet و کلید API خود را وارد کنید.

همه شما تنظیم شده اید این افزونه تقریباً 30 میلیون بار بارگیری شده است ، و در حالی که می خوابید ، هرزنامه را مسدود می کند.

نظرات را غیرفعال کنید

گزینه دیگر غیرفعال کردن نظرات در سایت است. می توانید این کار را با افزونه ای به نام انجام دهید نظرات را غیرفعال کنید. به سادگی این افزونه را نصب کنید و همه تنظیم شده است.

هدایت به افزونه ها> نظرات را غیرفعال کنید و هر آنچه را که متناسب با نیازهای شما باشد انتخاب کنید.

نظرات را غیرفعال کنید

با این حال ، قبل از اجرای این افزونه مطمئن شوید که واقعاً می خواهید نظرات را در کل سایت خود غیرفعال کنید.

وب سایت بهداشت و امنیت

سالم نگه داشتن وب سایت خود به معنای دور نگه داشتن مهاجمان و در عین حال اطمینان از عملکرد سایت شما در بالاترین سطح ممکن است.

ابزارهایی مانند Google Webmaster Tools و تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل می توانید معیارهای جامع وب سایت را به شما ارائه دهیم ، بنابراین می دانید مناطقی از سایت شما به خوبی انجام می دهند و کدام ها نیستند. با چک کردن آمار وب سایت خود به طور مرتب ، می توانید از بروز مشکلات پیش از پرداختن به مشکلات بسیار بزرگ جلوگیری کنید.
مشکلات بهداشتی متداول وب سایت شامل بیش از حد خرابی سایت ، صفحات بارگذاری کند و لینکهای خراب است. اندازه گیری های خود را رصد کنید تا قبل از اینکه شدید شود ، متوجه تغییرات ظریف در این مناطق شوید.
جنبه دیگر سلامت وب سایت امنیت وب سایت است. اندازه سایت شما و کلیه اقدامات احتیاطی امنیتی روند عملکرد شما را تعیین می کند. بیشتر صاحبان وب سایت با استفاده از افزونه ای مانند:

 • کلمه (رایگان)
 • سوچوری (حق بیمه)
 • iThemes Security Pro (حق بیمه)

اگر خوش شانس باشید میزبان وب شما حتی می تواند امنیت وب سایت را برای شما کنترل کند. استفاده از زمان مناسب برای داشتن یک وب سایت محافظت شده به شما کمک می کند از هرگونه درد غیرضروری ناشی از هک شدن یا امنیت ضعیف خودداری کنید.

بهینه سازی و نگهداری بانک اطلاعاتی شما

پایگاه داده خود را پاکسازی و بهینه کنید

اگر سایتی شلوغ دارید که تعداد زیادی ترافیک دارد و تعداد زیادی از مطالب به طور مداوم بارگذاری می شود ، ممکن است بانک اطلاعاتی شما از کمی عشق استفاده کند. با حفظ پایگاه داده خود ، اساساً می توانید cobwebs وب سایت خود را پاک کنید ، این به شما کمک می کند تا سرعت بارگذاری خود را بهبود بخشید و فرکانس خطاهای بانک اطلاعات را کاهش دهید.

ساده ترین راه برای تمیز و به روز نگه داشتن پایگاه داده ، استفاده از افزونه وردپرس برای ساده کردن کل مراحل است. هر یک از افزونه های زیر کارهای مختلفی را برای حفظ و بهینه سازی پایگاه داده شما انجام می دهند. و از همه مهمتر ، همه آنها رایگان هستند!

هر افزونه دارای رتبه های بالا و بارگیری بالایی است ، بنابراین افزونه ای که انتخاب می کنید واقعاً مربوط به شما است (یا وجود دارد)!

ماندن در حلقه

به سادگی قصد برای حفظ سایت خود کافی نخواهد بود؛ شما در واقع باید کار را انجام دهید با این حال ، با جدی گرفتن تعمیر و نگهداری وب سایت خود از امروز ، و انجام اقدامات لازم به طور مرتب ، می توانید در آینده از سردردهای جدی خودداری کنید.

بهترین راه برای کنار گذاشتن چیزها ، ایجاد یک برنامه نگهداری است که متناسب با برنامه شما باشد. این که آیا شما کار را انجام می دهید یا کار را به صورت حرفه ای برون سپاری می کنید ، مطمئن شوید که به طور مرتب انجام می شود.

همچنین ماندن در بالای به روزرسانی های وردپرس ، از جمله به روزرسانی برای افزونه ها یا مضامین مورد استفاده شما ، همچنین می تواند ارزشمند باشد. این به شما کمک می کند تا از هرگونه نقص امنیتی برای تماشای و نصب تکه های مربوطه آنها آگاه شوید.

نتیجه

تعمیر و نگهداری منظم وب سایت وردپرس باعث می شود تا سال های بعد سایت شما پاک نماند. با افزونه هایی که بالاتر از این فرآیند را برجسته کردیم ، حتی لازم نیست این مسئله دشوار باشد. بیشتر از یک ساعت در ماه ممکن نیست و می توانید از سالم بودن سایت خود و اجرای آخرین به روزرسانی ها اطمینان حاصل کنید.

آیا روال منظم نگهداری را دنبال می کنید؟ درباره یک افزونه نگهداری وردپرس مورد علاقه چیست؟ من دوست دارم در مورد آنها بشنوم!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map