چگونه عیب یابی موضوع وردپرس را عیب یابی کنید

بستر وردپرس توسط افراد و سازمانهای مختلف دنیا برای میزبانی از محتوای وب پویا استفاده می شود. شاید حتی متوجه آن نشوید ، اما بخش بزرگی از وبلاگها ، سایتهای خبری و وبلاگهای پرطرفدار در وردپرس اجرا می شوند. این CMS محبوب (سیستم مدیریت محتوا چارچوبی را برای کار با متن ، تصاویر و فیلم فراهم می کند).


این سیستم مدیریت محتوا (CMS) چقدر محبوب است؟ آنقدر محبوب است که حدوداً حساب می کند 30٪ از کل وب سایت ها در اینترنت.

هر نصب وردپرس با یک موضوع شروع می شود. تم ها از طریق شیوه نامه هایی که رنگ ها ، قلم ها و مرزهای صفحات وب را تعریف می کنند ، ظاهر و احساس یک وب سایت را کنترل می کنند. می توانید مضامین محبوب وردپرس را بصورت آنلاین مرور کنید که برخی از آنها رایگان هستند در حالی که برخی دیگر نیاز به خرید دارند.

اما چه اتفاقی می افتد که می خواهید مضامین را نصب یا تغییر دهید و وردپرس شروع به بیرون ریختن خطاها می کند یا به درستی کار نمی کند؟ برای پیشنهادات عیب یابی نکات زیر را بررسی کنید.

1. با خیال راحت مهاجرت کنید

با خیال راحت به موضوع جدید مهاجرت کنید

اگر اخیراً از یک موضوع WordPress به دیگری تغییر داده اید یا قصد دارید در آینده نزدیک این کار را انجام دهید ، باید انتظار برخی از برآمدگی های موجود در جاده را داشته باشید. مهاجرت بین مضامین می تواند تغییرات زیادی در پیکربندی داشته باشد که ممکن است نیاز به عیب یابی داشته باشد.

برای شروع ، مطمئن شوید که در حال جستجوی موضوعات جدید از یک منبع معتبر هستید. ما سایتهایی مانند دایرکتوری رسمی WordPress ، ThemeForest ، موضوعات زیبا و غیره را توصیه می کنیم از جستجوی و بارگیری نسخه های غیرقانونی “رایگان” از تم های پرهیز خودداری کنید. این سایتها ممکن است مضامین ارائه دهند که به صورت ناخواسته یا هدفمند شامل اشکالات یا سایر موارد امنیتی شناخته شده امنیتی باشد.

قبل از شروع کار ، قبل از شروع هرگونه فعالیت مهاجرتی ، از سایت و مضمون قدیمی خود نسخه پشتیبان کامل تهیه کنید (اگرچه نکات بسیاری دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای ایمن تغییر دادن موضوع وردپرس خود استفاده کنید).

پس از آماده شدن به موضوع جدید ، وارد کنسول سرور وردپرس خود شوید و به برگه “ظاهر” بروید. بر روی دکمه “فعال سازی” در کنار طرح مورد نظر کلیک کنید. توجه داشته باشید که مهاجرت می تواند زمان قابل توجهی را به خود اختصاص دهد و ممکن است طی مراحل به روز شود.

2. تازه کردن پیوندها

بازخوانی و ذخیره مجوزهای پیوندی

هنگامی که یک موضوع جدید را در سایت وردپرس خود نصب می کنید ، ممکن است شامل تغییر تنظیمات در نحوه مدیریت زیر صفحات شما باشد. این می تواند به یک قالب URL جدید منجر شود که ممکن است باعث ایجاد خطا برای بازدید کنندگان شما شود.

برای کاهش مسئله URL ، وارد کنسول سرور شوید و از تب “تنظیمات” استفاده کنید. سپس به زیرمجموعه “Permalinks”. به پایین حرکت کرده و روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا پیوندهای ارتباطی خود را شستشو دهید. این باید تمام آدرسهای اینترنتی صفحات شما را به روز کند تا به طور صحیح به یکدیگر مرتبط شوند.

3. به روزرسانی های تم را اجرا کنید

برای اینکه کامپیوتر و اسمارت فون شخصی خود را شاد و سالم نگه دارید ، باید به روزرسانی های دوره ای نرم افزار را اجرا کنید. اینها ممکن است ترکیبی از ویژگیهای جدید و پیشرفتهای امنیتی یا تکه های مختلف باشد. پرش به روزرسانی می تواند شما را در برابر حمله سایبری آسیب پذیر کند.

همین سناریو برای میزبان ها و مضامین وردپرس نیز صادق است. اگر یک اشکال امنیتی در موضوع شما موجود باشد ، ممکن است هکرها بتوانند به سیستم های پشتیبان شما نفوذ کرده و اطلاعات حساس را به طور بالقوه افشا کنند. توسعه دهندگان برای بهبود کارایی و خاموش کردن نگرانی های امنیتی دائماً مضامین خود را به روز می کنند.

وقتی یک به روزرسانی جدید برای موضوع وردپرس شما در دسترس باشد ، یک حباب اعلان در کنسول سرپرست خود مشاهده خواهید کرد. به برگه “به روزرسانی” در زیر “صفحه اصلی” بروید و تصمیم خود را برای انتقال به نسخه جدیدی از موضوع انتخابی خود تأیید کنید. همچنین برخی مضامین از بررسی و نصب خودکار بروزرسانی پشتیبانی می کنند. به عنوان مثال ، اگر از موضوعی که از Themeforest خریداری کرده اید استفاده می کنید ، افزونه Envato Market یک قطعه ضروری است. این افزونه نصب و به روزرسانی تمام تم و خریدهای افزونه Envato از داشبورد وردپرس شما را آسان می کند.

نکته اصلی این است که فقط آخرین نسخه یک موضوع را نصب کنید یا ممکن است در رابطه با عدم سازگاری با پلت فرم وردپرس ، افزونه ها یا هر دو ، به پیام های خطایی بپردازید..

4. تنظیمات سایت را بررسی کنید

تنظیمات سایت را بررسی کنید

هنگام کار با یک موضوع پیچیده که در گذشته سفارشی سازی شده است ، ممکن است برای گرفتن محیط وردپرس خود برای پیوند صحیح با نام دامنه خود چالش برانگیز باشد. دامنه وب سایت URL اصلی است که برای دسترسی بازدید کنندگان به معنای آدرس .com یا .net است.

اجرای یک نمونه وردپرس به طور خودکار امکان دسترسی به یک نام دامنه را به شما نمی دهد. شما باید یک مورد را از طریق ثبت کننده وب بدست آورید. پس از اتمام معامله ، می توانید نام دامنه را راهنمایی کنید تا به وب سایت وردپرس خود اشاره کند.

اگر با موضوع وردپرس خود مشکلی دارید و در تلاش هستید تا از طریق یک مرورگر وب حرکت کنید ، با باز کردن کنسول مدیر و رفتن به منوی “تنظیمات” عمومی. از آنجا ، به بخشی بروید که تعیین می کنید از چه آدرس های وب استفاده کنید.

برای قسمت “آدرس وردپرس” ، اطمینان حاصل کنید که URL صحیح یا آدرس IP را که به سرور اصلی وردپرس شما اشاره دارد وارد کرده اید. اگر از ارائه دهنده هاست مبتنی بر ابر استفاده می کنید ، این اطلاعات باید در اختیار شما قرار گیرد. در قسمت “آدرس سایت” ، نام دامنه ای را که می خواهید به سایت خود پیوند دهید ، وارد کنید. اگر SSL را برای WordPress اضافه کرده اید ، “http: //” (یا حتی بهتر “https: //” را وارد کنید).

5. بررسی افزونه استفاده کنید

بررسی افزونه

وقتی مشکلی برای عیب یابی با یک موضوع وردپرس گیر افتاد ، دیدن پلاگین ها می تواند یک قدم مفید باشد. افزونه ها اسکریپت های کوچکی هستند و یا ابزاری که توسط توسعه دهندگان نرم افزار ایجاد شده است که می توان با یک کلیک به سایت وردپرس شما اضافه کرد. آنها اغلب ویژگیهای مفیدی را اضافه می کنند اما می توانند پیکربندی یک موضوع را پیچیده تر کنند.

به عنوان مثال ، ممکن است افزونه ای را نصب کنید که برای اظهار نظر در مورد پست های وبلاگ شما پشتیبانی کند. به عنوان بخشی از مراحل نصب ، سفارشی سازی های جدیدی به موضوع موجود شما انجام می شود تا بتوانید نظرات خود را با هماهنگی با بقیه سایت نمایش دهید. ممکن است متوجه شوید که این افزونه تأثیر غیر منتظره ای بر سایر بخش های نصب وردپرس شما دارد.

برای محدود کردن منبع مسئله ، ابتدا تمام افزونه های سایت خود را غیرفعال کنید و سپس آنها را دوباره فعال کنید. هنگامی که مشخص کردید که کدام افزونه مقصر این مسئله است ، برای رفع مشکل ، به روزرسانی های نرم افزار از کنسول سرپرست را بررسی کنید. اگر هنوز مشکلی وجود دارد ممکن است مجبور شوید در صورت نیاز به تماس با توسعهدهنده به این نتیجه برسید. بسته به اینکه آنها قادر به کمک هستند یا خیر ، ممکن است لازم باشد افزونه را به طور کامل از سایت خود حذف کنید.

نکته: برای جلوگیری از خطاهای افزونه ، حتماً چندین پلاگین را برای همین منظور نصب نکنید. در تجربه ما ، بیشتر تعارضات افزونه و تم به دلیل عملکرد تکراری ایجاد می شود. به یکی از افزونه ها در هر ویژگی که می خواهید به سایت خود اضافه کنید ، بچسبید. افزونه های چندگانه Seo ، لغزنده های برتر یا سازندگان صفحه فقط باعث ایجاد مشکلات می شوند.

6. سرعت بخشیدن به عملکرد

اغلب ، شما ممکن است یک موضوع وردپرس نصب کنید و متوجه شوید که سرعت و عملکرد وب سایت شما تحت تأثیر منفی قرار می گیرد. این می تواند به این دلیل باشد که موضوع قبل از نمایش محتوا در مرورگر بازدید کننده ، منابع خود را بارگذاری می کند.

مهم است که گامی به عقب بردارید و در نظر بگیرید که چگونه میزبان وب سایت خود هستید. مدیریت نصب محلی وردپرس می تواند مشکلتر از آن باشد که ارزش آن را داشته باشد. انجام این کار شما را مجبور به حفظ سخت افزار فیزیکی و فعال کردن یک شبکه به اندازه کافی سریع می کند تا بتوانید تمام ترافیک مورد نظر خود را برطرف کنید.

طبق تست سرعت انجام شده توسط میزبانی کانادا در بیش از 1000 سایت در ایالات متحده و کانادا ، میانگین زمان بار از 226ms به 2850ms. بدیهی است که شما می خواهید در این امر کم کم باشید. برای بررسی سرعت سایت خود از این ابزار رایگان استفاده کنید. اگر بد است ، ممکن است میزبان را تغییر دهید.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ لیست ها و مقالات زیادی وجود دارد که بهترین هاستینگ وردپرس را پوشش می دهد ، اما انتخاب شماره یک در اینجا در WPExplorer WP Engine است. این همان چیزی است که ما از آن استفاده می کنیم (همراه با Cloudflare) برای سرعت سریع چشمک زن و یک نمره عالی 100 در Google PageSpeed ​​Insights.

جابجایی به یک پلت فرم میزبان وردپرس ضمن صرفه جویی در هزینه ، مشکلات عملکرد در سایت خود را از بین می برد. سایت شما در ابر ساکن خواهد بود و در یک مرکز داده بزرگتر بر روی سخت افزار مجازی اجرا خواهد شد.

یکی از مزیت های سایت های وردپرس میزبان ابر ، انعطاف پذیری برای سرعت بخشیدن به تقاضا است. اگر در هر بازدید از مبحث وردپرس شما نیاز به منابع سنگین است ، در این صورت ارائه دهنده ابر شما می تواند تأمین برق شبکه و سرور را در صورت لزوم به طور خودکار انجام دهد..

اما فقط با میزبانی بهتر WordPress متوقف نشوید. نکات و ترفندهای بسیاری دیگر وجود دارد که می توانید برای سرعت بخشیدن به وردپرس تلاش کنید. شاید بخواهید اضافه کردن CDN ، سر و صدا کردن تصاویر ، محدود کردن نسخه های ارسال شده یا ساده تر انتخاب یک موضوع بهتر وردپرس را در نظر بگیرید. اینها همه می تواند به کاهش چشمگیر بارگذاری صفحه شما کمک کند.

7. برای ذخیره کردن بررسی کنید

WP موتور کش

توجه خواهید کرد که وقتی به یک موضوع جدید وردپرس مهاجرت می کنید یا به یکی از موضوعات قبلی خود سفارشی سازی می کنید ، تغییرات ممکن است مدت طولانی طول بکشد تا در تست های مرورگر خود منعکس شود. این به دلیل فرایندی است که به عنوان حافظه پنهان شناخته می شود. مرورگرها داده های خاصی را به صورت محلی ذخیره می کنند تا در آینده سریعتر بارگذاری شود.

از لحاظ موضوعی وردپرس ، مرورگرها به طور معمول اطلاعات مربوط به شیوه نامه حافظه پنهان مانند قلم ها ، رنگ ها و صفحه بندی را ذخیره می کنند ، زیرا این عناصر کمتر از متن و محتوای تصویر در صفحات تغییر می کنند. اما اگر قصد دارید مجموعه بزرگی از تغییرات در وردپرس خود ایجاد کنید ، ممکن است بخواهید پاک کردن یا غیرفعال کردن موقت حافظه نهان مرورگر را در نظر بگیرید. بسته به نحوه افزودن ذخیره به سایت وردپرس خود ، چند روش مختلف برای انجام این کار وجود دارد.

حافظه نهان خود را پاک کنید

اولین قدم شما باید پاک کردن (یا “پاکسازی”) حافظه پنهان پایگاه داده باشد. اگر از هاست مانند WP Engine استفاده می کنید ، می توانید به راحتی صفحه ، CDN و حافظه نهان خود را از داشبورد وردپرس خود پاک کنید. این گزینه تحت WP Engine> General Settings قرار دارد. فقط بر روی دکمه “پاکسازی همه انبارها” کلیک کنید.

اگر از افزونه حافظه پنهان استفاده می کنید ، لازم است تنظیمات افزونه را برای پاک کردن حافظه نهان خود پیدا کنید. به عنوان مثال ، کاربران WP Super Cache می توانند به تنظیمات> WP Super Cache مراجعه کرده و از دکمه “Delete Cache” استفاده کنند.

در مرحله بعد ، اگر از CDN شخص ثالث استفاده می کنید ، باید آن حافظه پستی را نیز پاک کنید. به عنوان مثال ، اگر از Cloudflare استفاده می کنید ، به سادگی وارد حساب کاربری خود شوید. سپس بر روی سایت خود و سپس بر روی گزینه “caching” در فهرست “ناوبری” کلیک کنید. روی دکمه “پاکسازی همه چیز” کلیک کنید. تقریباً 30 ثانیه صبر کنید و سایت و CDN باید آماده باشید تا دوباره با استفاده از تغییرات ، همه صفحات خود را ذخیره کنید.

توجه داشته باشید: در حالی که می توانید حافظه پنهان را به طور کامل غیرفعال کنید (از طریق افزونه حافظه پنهان یا CDN) ، توصیه می کنیم هنگام ایجاد تغییرات ، به سادگی پاک یا پاک کنید. به این ترتیب می توانید سرعت و کارایی سایت خود را از ریزش حفظ کنید.

8. به یک موضوع اصلی برگردید

وقتی همه موارد دیگر از بین نروند ، وب سایت وردپرس خود را به یک موضوع اساسی برگردانید. یکی بدون تم کودک پیچیده یا سفارشی سازی مبتنی بر افزونه. این موثرترین روش برای هرگونه مشکل موضوعی است که نمی توانید با استفاده از نکات دیگری که در این مقاله توضیح داده شده است ، حل کنید. فکر می کنم مثل شروع با یک بوم خالی است.

اغلب اوقات مسائل ناشی از سفارشی سازی های نادرست کدگذاری شده یا درگیری های افزونه ها (همانطور که قبلاً ذکر شد) ایجاد می شوند. بهترین راه برای جلوگیری از این انتخاب موضوعی است که نیازهای شما را از همان زمان برآورده سازد. آیا به لینک های اجتماعی نیاز دارید؟ سپس مطمئن شوید که موضوعی که انتخاب کرده اید شامل آن ویژگی است. یک نمونه کار می خواهید؟ مجدداً اطمینان حاصل کنید که موضوعی که انتخاب می کنید شامل نوع پست سفارشی نمونه کارها داخلی است.

برای انتخاب موضوع به راهنمایی نیاز دارید؟ در اینجا لیستی از بهترین تم های وردپرس موجود است. بیشتر اینها دارای سبک های انعطاف پذیر و چند منظوره هستند که باعث می شود آنها برای اکثر سوله های وب مناسب باشند.

خط پایین

وردپرس به لطف مجموعه ای از گزینه های شخصی سازی و یک فلسفه “plug and play” ، دنیای طراحی وب سایت را در دسترس هر کسی قرار داده است (تقریباً) که قادر است رایانه ای را فعال کرده و به اینترنت هدایت شود. نکته مهم این است که بسیاری از افراد غیر تکنیک در حال ساختن وب سایت هستند. اما نیازی به ناامیدی نیست وقتی که نرمافزار به درستی رفتار نکند.

خوشبختانه ، همانطور که در این مقاله سعی کرده ایم به این نکته اشاره کنیم ، اگر آرام باشید و فقط یک استراتژی گام به گام را دنبال کنید ، یک فرصت خوب است که می توانید کارهای اساسی مانند نصب یا تغییر مضامین را با موفقیت انجام دهید. ممنون از خواندن و موفق باشید!

به دنبال نکات عیب یابی موضوع بیشتر هستید؟ در اینجا 10 مورد متداول دیگر در زمینه وردپرس به علاوه نحوه رفع آنها وجود دارد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map