واژه نامه وردپرس برای مبتدیان (شرایط اشتباه توضیح داده شده!)

برای شخصی که تازه وارد دنیای وبلاگ نویسی شده است ، همه اصطلاحات جدید موجود در اطراف می تواند بسیار گیج کننده باشد – به خصوص اگر در رایانه و توسعه وب کم و کاستی نداشته باشید. در این مقاله برخی از اصطلاحات رایج تر که احتمالاً هنگام شروع بلاگ نویسی با آنها روبرو خواهید شد ، توضیح خواهد داد. بیایید مستقیماً به آن برسیم!


به هر حال وبلاگ چیست?

وبلاگ برای “وبلاگ” کوتاه است – یک فهرست آنلاین ، مانند دفترچه خاطرات یا مجله. وبلاگ ها معمولاً وب سایتهای شخصی هستند که در آن افراد پستهایی درباره هر چیزی از زندگی روزمره خود گرفته تا دستور العمل ها تا اظهار نظر در مورد موضوعات داغ ایجاد می کنند ، اما آنها به پیشرفت تبدیل شده اند که شامل استفاده توسط مشاغل و سازمان ها برای صحبت در مورد موضوعات مهم یا ارائه تخصص می شود..

پست های وبلاگ معمولاً به ترتیب زمانی معکوس لیست می شوند (یعنی جدیدترین آنها در ابتدا ذکر شده است). اما نگران نباشید ، همیشه می توانید پست های وبلاگ خود را با استفاده از گزینه های تم داخلی (مانند تغییر تاریخ) یا با نصب یک افزونه رایگان نظیر سفارش انواع ارسال.

Front End vs Back End

ممکن است گاهی اوقات کلمات جلویی و عقب را ببافید. انتهای جلو بخشی از وب سایت است که کاربران نهایی (یعنی بازدید کنندگان سایت) هنگام مراجعه به سایت می بینند.

انتهای وب سایت

انتهای وب سایت

پایان عقب بخشی است که همه برنامه نویسی در آن اتفاق می افتد – یا در مورد بلاگر ، جایی که مدیریت محتوا و طراحی وب سایت اتفاق می افتد. برای شما ، وبلاگ نویس ، مدیر وردپرس پایان عقب شماست. وقتی وارد وب سایت وردپرس خود می شوید ، وارد قسمت انتهایی وب سایت خود می شوید.

این پایان عقب است

داشبورد وردپرس ، بخشی از مدیریت.

Bootstrap، HTML5، CSS3، JavaScript، jQuery

اگر فکر کردید که این اصطلاحات کاملاً از زبان دیگری است ، در واقع از این علامت دور نیستید. اما لازم نیست هر بار که می بینید ، چشمانتان را لعاب کند!

CSS3 ، HTML5 و PHP همه زبانهای برنامه نویسی رایج و رایج ای هستند. آنها از برنامه نویسان برای ساخت و طراحی وب سایتها استفاده می کنند. به عنوان یک وبلاگ نویس ، احتمالاً نیازی به یادگیری یا استفاده از هیچ کد ندارید – به ویژه که افزونه های وردپرس سازنده صفحه بسیار محبوب شده اند. اگر از موضوعی مانند Total استفاده می کنید ، می توانید بدون یادگیری یا استفاده از کد ، یک وب سایت کاملاً سفارشی ایجاد کنید (تمام بخش های صفحه ، انتخاب کننده رنگ ، نمادها و موارد دیگر داخلی هستند!).

بوت استرپ یک چارچوب توسعه است که برای ساخت وب سایت ها استفاده می شود. این یک چارچوب انتهایی است ، به این معنی که به جای پرداختن به زبان کد نویسی ، می بینید کاربر نهایی چه می بیند. در اصل برای تشویق سازگاری در میان ابزارهای داخلی در توییتر طراحی شده است ، این مجموعه به مجموعه ابزارهای موجود برای هر توسعه دهنده گسترش یافته است.

جی کوئری یک کتابخانه جاوا اسکریپت است – نرم افزاری که برای ساده تر و آسان تر کردن دستکاری عناصر صفحه وب طراحی شده است. این

اینها چیزهایی نیستند که معمولاً باید آنها را نگران کنید ، اما اغلب به ویژگی های افزونه ها ، مضامین و برنامه های دیگر اشاره شده است ، بنابراین اکنون می دانید که هنگام اجرای آنها ، چه وضعیتی دارند.

موضوع

آ موضوع طراحی جلویی وبلاگ شما است که بعضا با نام آن شناخته می شود پوست. این شامل رنگ بندی ، فونت ها ، چیدمان محتوا و موارد دیگر است. بیشتر تم های وردپرس پریمیوم اجازه سفارشی سازی قابل توجهی را می دهند و ساخته شده اند تا با افزونه های محبوب سازگار باشند.

وقتی وبلاگ راه اندازی می کنید ، یکی از اولین کارهایی که انجام می دهید انتخاب یک موضوع است. این به شما کمک می کند سبک وبلاگ خود را تنظیم کنید. اگر تصمیم دارید موضوعی را که انتخاب کرده اید دوست ندارید ، می توانید بعداً بدون مشکل زیاد موضوع وردپرس خود را تغییر دهید. برخی از مضامین رایگان هستند و برخی دیگر حق بیمه (یعنی شما باید آنها را بخرید). یک دسته از مضامین رایگان موجود است WordPress.org, اما آنها معمولاً در مقایسه با مضامین حق بیمه از عملکرد محدودی برخوردار هستند و گزینه های سفارشی سازی کمی برای آنها وجود ندارد (فقط چیزی که باید در نظر داشته باشید).

تم راهنمایی

دایرکتوری موضوع WordPress.org

آ تم کودک علاوه بر یک مضمون والدین برای نمایش شخصی سازی استفاده می شود. وقتی می خواهید تغییرات اساسی در یک موضوع ایجاد کنید (به کد واقعی) ، برای ادامه به روزرسانی موضوع والدین خود باید از یک تم کودک استفاده کنید. یک نمونه محبوب ، موضوع والدین Genesis است که توسط StudioPress ایجاد شده است و دارای هزاران مضمون کودک در سراسر وب است. موضوع والدین Genesis شامل تمام ویژگی های اصلی تم است ، در حالی که مضامین کودک شامل یک ظاهر طراحی شده و طرح بندی های سفارشی است.

پلاگین

پلاگین ها نوعی نرم افزاری هستند که عملکرد را گسترش می دهند یا ویژگی های خاصی را به نرم افزارهای دیگر اضافه می کنند. WordPress دارای افزونه های بسیاری از توسعه دهندگان شخص ثالث است که می توانید در وب سایت خود از آنها استفاده کنید (گزینه های مجانی و رایگان و پریمیوم) ، از خرید گرفته تا گالری های تصویر گرفته تا فرم های تماس با ما و هر آنچه در بین است. مرور کنید دایرکتوری افزونه وردپرس, و به طور منظم وبلاگ خود را بررسی کنید تا درباره پلاگین هایی که توصیه می کنیم اطلاعات بیشتری کسب کنید!

plugindirectory

دایرکتوری افزونه WordPress.org

توجه: افزونه های وردپرس فقط با وبلاگ ها و وب سایت های خود میزبان قابل استفاده هستند ، نه با پلتفرم رایگان WordPress.com.

ویجت

ابزارک ها برنامه های نرم افزاری کوچکی هستند که اغلب اطلاعات را از وب سایت ها یا برنامه های دیگر جمع می کنند و آنها را نمایش می دهند. برخی از نمونه ها برنامه های هواشناسی ، شمارش معکوس رویدادها و جعبه های تبدیل هستند. در وردپرس ، ابزارک ها محتوا و ویژگی های خود را به نوارهای جانبی شما ، مانند ابرهای برچسب و جستجو اضافه می کنند. بسیاری از افزونه ها به شما امکان می دهند ابزارک هایی را به سایت خود اضافه کنید.

ابزارهای داشبورد

بخش ویجت داشبورد شما

ابزارک ها همچنین می توانند خاص باشند یا با استفاده از افزونه تمدید شوند. به عنوان مثال ، موضوع وردپرس وبلاگ نویسی شیک ما شامل ابزارک های سفارشی برای اینستاگرام ، ثبت نام خبرنامه ، در مورد بخش و پیوندهای اجتماعی.

این ابزارک های سفارشی در سمت راست هستند

پاسخگو

وقتی وب سایت است پاسخگو, این بدان معناست که برای پیکربندی خود در هر صفحه اندازه ، چه این تلفن هوشمند یا رایانه لوحی یا رایانه رومیزی شما طراحی شده است. بسته به اندازه صفحه ممکن است عناصر خود را پنهان یا تنظیم مجدد کنند تا به درستی جای بگیرند. پاسخگویی طی چند سال گذشته به یک ویژگی استاندارد در طراحی وب تبدیل شده است.

برخی از مضامین آن را یک قدم فراتر می گذارند و گزینه های پاسخگویی سفارشی را اضافه می کنند. به عنوان مثال ، موضوع Total شامل گزینه هایی برای مخفی کردن یا نمایش سطرها در دستگاه های مختلف است. این یک ویژگی پاسخگویی منحصر به فرد است که می توانید از آن برای نمایش اسلایدر بر روی دسک تاپ استفاده کنید اما روی تلفن همراه پنهان شوید (از آنجا که دیدن اسلایدها در صفحه های کوچک سخت است ، می توانید به جای آن عکس را نمایش دهید).

چارچوب کل: ردیف های پاسخگو

کل شامل گزینه های پاسخگویی ردیف سفارشی است

کد کوتاه

کد کوتاه در اصل ماکرو یا مجموعه ای از دستورالعمل های برنامه نویسی هستند که برای انجام کارها بطور خودکار طراحی شده اند و منجر به کاهش زمان و تلاش شما می شوند (و نیازی به کد نویسی نیز نیست). به عبارت دیگر ، کد کوتاه میانبر است. در وبلاگ های وردپرس ، برخی از مضامین دارای کد های کد هستند که می توانید از آنها برای قالب بندی محتوای خود استفاده کنید – به عنوان مثال ، برای اضافه کردن تصاویر یا دکمه ها ، یا قالب بندی متن یا عنوان ها. اما اگر اینگونه نباشید ، همیشه می توانید افزونه کد Symple رایگان WordPress را بصورت رایگان نصب کنید (ما نسخه 2.0 را منتشر کردیم که سازگار با ویژوال کامپوزر است!).

کدهای دکمه ای

نمونه هایی از کد کوتاه دکمه

پیوند همیشگی ، مثل حلزون حرکت کردن

آ پیوند همیشگی (کوتاه برای “پیوند دائمی”) URL مربوط به پست وبلاگ یا صفحه وب است. وقتی پست ها یا صفحات را با افراد دیگر به اشتراک می گذارید ، پیوند مجدد آدرس وب است که به اشتراک می گذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهبود مجدد پیوندها می توانید از پست وبلاگ ما پرداخت کنید.

آ خزنده بخشی از URL است که حاوی نام پست است. این فقط چند کلمه طولانی است که هدف آن توصیف پست در مورد چیست. وردپرس به طور خودکار از عنوان پست به عنوان slug استفاده می کند ، اما می توانید در صورت لزوم آن را با استفاده از نوارهای مختلف ویرایش کنید. در تصویر زیر ، قسمت برجسته زرد برجسته گل مانند است.

glossary_slug

آکیسمت

آکیسمت یک افزونه فیلتر اسپم برای نظرات و پینگ وبلاگ است. ایده این است که نظرات را به طور خودکار تعدیل کنید تا بتوانید وقت خود را صرف انجام کارهای دیگر کنید – متوقف می شود به طور متوسط ​​7.5 میلیون قطعه اسپم در ساعت! Akismet در وبلاگ وردپرس شما از قبل نصب شده است ، اما هنگام راه اندازی سایت خود باید آن را فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر به این قسمت مراجعه کنید akismet.com.

akismet-wordpress-options-wpexplorer

سئو

این مخفف مختصر است بهینه سازی موتور جستجو. در اصل ، SEO اطمینان می دهد که وب سایت شما به جای گم شدن در اتر ، در نتایج جستجو نشان می دهد – این بدان معنی است که بازدید کنندگان سایت بیشتر هستند. شما می توانید SEO خود را با استفاده از برچسب ها ، دسته ها و کلمات کلیدی مرتبط در پست ها و عناوین مربوطه بهبود بخشید و با نوشتن عناوینی که به بازدید کنندگان می گوید پست های شما در مورد چیست.

اختلاف منظر

پیمایش اختلاف منظر جایی است که تصاویر پس زمینه با کندتر از بقیه محتوای صفحه وب حرکت می کنند ، که باعث ایجاد توهم عمق می شود. از دهه 1980 در بازی های ویدئویی و انیمیشن رایانه ای استفاده می شود ، اما تا سال 2011 در طراحی وب استفاده نمی شد..

لغزنده

شما احتمالاً با آن بسیار آشنا هستید لغزنده, حتی اگر آن را درک نکنید – آنها سالها در طراحی وب مورد استفاده قرار می گرفتند. اسلایدها گالری تصاویر کوچک هستند که به گونه ای طراحی شده اند که قبل از حرکت (یا کشویی) به تصویر بعدی ، هر تصویر برای چند ثانیه نمایش داده می شود. بسیاری از آنها پیوندهایی به پست های وبلاگ یا مطالب دیگر دارند. وردپرس ده ها پلاگین کشویی در دسترس دارد که برخی از آنها اغلب در مضامین پریمیوم درج شده اند. قبلاً در مورد بهترین افزونه های کشویی وردپرس صحبت کرده ایم ، بنابراین حتماً آن پست را بررسی کنید!

لغزنده

یک تصویر کشویی.

پیگیری ، پینگ

پیگیری ها اعلان هایی برای نویسندگان وب سایت هستند که به آنها می دانند وقتی شخصی به محتوای خود پیوند می زند. آ پینگ یک سیگنال شبکه ای است که یک ردگیر ارسال می کند. آهنگ های ارتباطی می توانند به تسهیل ارتباط بین وبلاگ ها کمک کنند. از لینکهای پیگیری گاهی اوقات برای درج پیوندهای اسپم استفاده می شود ، بنابراین اگر از ویژگی ردگیری استفاده می کنید باید با استفاده از فیلترهای اسپم مخصوص دنبال کننده در نظر بگیرید..

نتیجه

تبریک می گویم ، شما اکنون برخی از اصطلاحات مشترک وبلاگ نویسی و توسعه را می شناسید! امیدوارم دانستن اینکه این شرایط چیست و به شما کمک می کند با شروع کار ، یک وبلاگ نویس با اعتماد به نفس تر باشید. آیا می توانید به اصطلاح گیج کننده دیگری فکر کنید؟ اگر تازه وارد وبلاگ نویسی نشده اید ، وقتی برای اولین بار شروع به کار کردید ، شرایط برای شما گیج کننده بود؟ بیایید در مورد آن در نظرات بشنویم!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map