چگونه می توان مضامین وردپرس خود را بروزرسانی کرد و ترفندهای سفارشی را سالم نگه دارید

WordPress یک بستر مقیاس پذیر است

راه های زیادی برای به روزرسانی موضوع وردپرس وجود دارد ، اما به راحتی می توانید داده های از دست رفته را بدست آورید ، بنابراین باید بدانید که چگونه از این کار جلوگیری کنید. “آن را نگه دارید. من هنوز سایت خود را سفارشی نکرده ام. من به این مقاله احتیاج ندارم. “ در واقع ، بله شما انجام می دهید؛ آماده سازی از پیش تنها راه برای اطمینان از انتقال واقعاً یکپارچه است. اگر سایت خود را قبلاً سفارشی کرده اید ، نگران نباشید. خیلی دیر نشده.


در اینجا کوتاه است: اکثر توسعه دهندگان آماتور فقط به صفحه شیوه سایت خود می روند و شروع به تنظیم مجدد چیزها می کنند. این خوب است ، تا زمانی که شما به روزرسانی نکنید و همه سفارشی سازی پر زحمت شما از بین می رود. در حقیقت ، اگر وب سایت خود را سفارشی کنید بدون اینکه در مورد چگونگی بروزرسانی بر آن تأثیر بگذارد ، وارد دنیای آسیب دیده می شوید. قبل از اینکه به روزرسانی سایت خود را انجام ندهید و آن را به عنوان هدف اصلی برای هکرها در سرتاسر جهان انجام دهید ، برای ادغام سفارشی سازی ها در فرایند بروزرسانی خود ، چند نکته زیر را دنبال کنید..

چارچوب های وردپرس

رایج ترین و محبوب ترین راه حل برای این امر ، چارچوب جنسیس است. اگر تا به حال یک وبلاگ یا آموزش وردپرس خوانده اید ، این یک فرصت خوب است که دیده اید که یک برنامه نویس با نفس کشیدن در مورد آن صحبت می کند (بررسی کامل پیدایش Genesis در وبلاگ ما).

پیدایش مانند یک موضوع است ، اما بیشتر. به اسم آن صادق است ، می توان آن را به عنوان الگوی barebones توصیف کرد که در آن بسیاری از مضامین ساخته شده است ، و همه آنها به شکل مضامین کودک در آمده اند که “بیرونی” را بر روی چارچوب ایجاد می کنند. با Genesis ، شما می توانید بدون از دست دادن جزئیات جزئی از سفارشی سازی ، تم های خود را به همان اندازه که می خواهید تغییر دهید و به روز کنید. همچنین دارای چندین ویژگی مطلوب دیگر نیز هست و ارزش بررسی دارد. در حال حاضر شما 60 دلار بازپرداخت خواهید کرد.

جایگزین دیگر ، چارچوب Theme Total WordPress است که از یک رویکرد مشابه استفاده می کند Total شامل گزینه هایی برای مضامین کودک علاوه بر آسان برای استفاده در زمینه CSS سفارشی در پنل مدیریت ، که می توانید برای اضافه کردن ترفندهای یک ظاهر طراحی به موضوع خود استفاده کنید. با این حال ، اگر بودجه آن را ندارید ، یا موضوع دیگری را که دوست دارید پیدا کرده اید و تصمیم به ترک آن ندارید ، هنوز گزینه های دیگری وجود دارد.

افزونه های وردپرس

الگوی WP رد می شود

تعداد زیادی افزونه وجود دارد که می تواند به شما در سهولت فرایند بروزرسانی کمک کند. بیشتر آنها به گونه ای طراحی شده اند که قبل از شروع به شخصی سازی ، از آنها استفاده شود ، اما اگر قبلاً این کار را داشته باشید ، ممکن است در آینده مفید باشند.

افزونه WP Temple Overrides به شما امکان می دهد به سرعت هر الگویی را نادیده بگیرید. اگر احساس نمی کنید تمام موارد فوق را انجام دهید ، می توانید از افزونه ای به نام استفاده کنید تم کودک با یک کلیک برای انجام این کار از داشبورد وردپرس ، بهترین های هر دو جهان را ارائه می دهد.

مضامین کودک وردپرس

معمول ترین روش برای ایجاد سفارشی سازی های پایدار – و توصیه می شود یکی از آنها با موضوع کودک است. برای روشن شدن ، یک موضوع کودک بسیار شبیه به یک لایه فتوشاپ یا cel انیمیشن است: یک برگه سبک شفاف که به شما امکان می دهد غیرمخرب را تغییر دهید. فقط تغییرات آرایشی ، بلکه مهمتر از این نیست که اصلاحات مهم در عملکردهای اصلی سایت را در یک موضوع کودک قرار دهید.

اصلاح سایت شما توابع.php پرونده یکی از بدترین کارهایی است که می توانید قبل از بروزرسانی انجام دهید ، زیرا از بین رفتن یک جزء مهم کاربردی می تواند اساساً تیرهای پشتیبانی را از زیر وب سایت خود بیرون بکشد. بنابراین ، شامل تغییرات عملکردی در موضوع کودک نیز شوید. این ممکن است به ایجاد چندین مورد کمک کند تا از بهم ریختن اطلاعات بیش از حد در یک اطلاعات واحد جلوگیری شود. در صورت نیاز به تجدیدنظر ، ایجاد آنها نسبتاً ساده است. پس از آن ، شما فقط باید موارد کودک را در مواردی قرار دهید که مشخصاً مایل به تغییر آنها هستید.

ابتدا یک پوشه جدید در wp-content / themes دایرکتوری برای نگه داشتن آن آن را به عنوان مضمون والدین بنامید ، اما با “فرزند” به پایان رسید (شما واقعاً می توانید آن را به هر چیزی که می خواهید بنامید ، اما با نامگذاری آن به این روش اگر همیشه دارای چندین موضوع کودک هستید ، می دانید که آنها برای چه چیزی هستند) . در پوشه ، پرونده ای با نام “style.css” ایجاد کنید. پس از آن ، شیوه نامه با شروع شروع می شود کد زیر:

/ *
نام موضوع: کل کودک
موضوع URI: http://totalwptheme.com
توضیحات: نمونه کل موضوع نمونه وردپرس موضوع کودک.
نویسنده: AJ Clarke
نویسنده URI: http://totalwptheme.com
الگو: تعداد کل
نسخه: 1.0
* /

هر یک از فیلدهای ورودی را می توانید همانطور که مناسب می بینید تغییر دهید ، اما حتماً نام و الگو را نگه دارید. قالب نام فهرست دایرکتوری تم والدین است و اگر نام الگو از بین رفته یا نادرست باشد ، موضوع کودک نمایش داده نمی شود.

در مرحله بعد می خواهید یک پرونده جدید function.php خالی ایجاد کنید که در آن کد اضافه کنید تا موضوع فرزند شما بداند که شامل شیوه نامه اصلی تم شماست. در این فایل function.php کد زیر را بچسبانید:

دریافت ('نسخه')؛
// صفحه سبک را بارگیری کنید
wp_enqueue_style ("سبک والدین" ، get_template_directory_uri (). '/ style.css' ، آرایه () ، نسخه $))؛

}
add_action ('wp_enqueue_scriptts'، 'total_child_enqueue_parent_theme_style')؛

اگر به کد نگاه کنید می بینید که چه کاری انجام می دهد ، صفحه شیوه نامه والدین را بارگیری می کند ، بلکه شامل شماره نسخه مضمون والدین نیز می شود. این بسیار مهم است اما افراد زیادی این کار را نمی کنند. دلیل درج شماره نسخه اصلی موضوع والدین به همین دلیل است که هر زمان که موضوع والدین بروز کند اگر تغییری در شیوه نامه تم والدین ایجاد شده باشد ، پس از ذخیره کردن افزونه ها ، CDN و مرورگرها می دانند که به روز رسانی پرونده نیاز دارند. این به جلوگیری از بروز هرگونه CSS “خراب” هنگام بروزرسانی موضوع والدین کمک می کند.

ویرایش ویرایش های دستی فعلی به یک موضوع کودک

حال اگر سایت خود را قبلاً درست کرده اید و موضوع والدین را به صورت اشتباه سفارشی کرده اید و چندین ساعت رایگان برای نشستن کد در حال انتقال کد از یک پرونده به پرونده دیگر ندارید ، همیشه می توانید نسخه فعلی سایت خود را از کودک تهیه کنید. موضوع. پس از ساختن پوشه تم کودک ، به سادگی نسخه هایی از پرونده هایی را که تغییر داده اید ، اضافه کنید ، سپس موضوع وردپرس خود را با پرونده موجود در مخزن جایگزین کنید.

این یک راه حل کامل نیست ، اما باید کار کند. ترفند این است که اطمینان حاصل کنید که از چیزی که اصلاح نشده است ، نسخه پشتیبان تهیه نمی کنید ، بنابراین به طور تصادفی کد جدیدی را که به روزرسانی با کد قدیمی نصب خواهد کرد ، بازنویسی نمی کنید. بنابراین شما هنوز هم دانش کاملی را که سفارشی کرده اید نیاز دارید – نمی توانید همه چیز را عمده فروشی کنید. حتی ممکن است به مرور پرونده ها کمک کرده و کدی را که در دسترس شماست حذف نکنید.

تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرس خود

ابتدا ، از نسخه پشتیبان تهیه کنید و اغلب از پشتیبان تهیه کنید. وردپرس هر آنچه را که تاکنون نوشتید یا بارگذاری کرده اید در پایگاه داده خود ذخیره می کند و به دلایل زیادی ممکن است دچار نقص عملکرد شوند. از دست دادن کل سایت به دلیل خرابی سرور یا پایگاه داده خراب بسیار آسان است. خوشبختانه ، پشتیبان گیری از آن فقط چند دقیقه طول می کشد.

یک دسته از روش های انجام این کار وجود دارد. ابتدا می توانید با استفاده از آن ، فایل ها را به راحتی به رایانه خود کپی کنید مشتری های FTP یا مهارت های یونیکس شل. شما همچنین می توانید استفاده کنید WinSCP برای نگه داشتن “آینه” روی دسک تاپ خود که با سایت شما به روز می شود.

یا ، یک لیست خشکشویی به صورت رایگان وجود دارد افزونه های پشتیبان گیری خودکار, و همچنین گزینه های حق بیمه. در اینجا در WPExplorer استفاده می کنیم VaultPress, و در گذشته از Backup Buddy استفاده کرده ایم – هر دو گزینه عالی برای ایجاد و نگهداری پشتیبان گیری منظم از وب سایت شما (علاوه بر نسخه پشتیبان روزانه ارائه شده توسط بیشتر برنامه های میزبانی WordPress مدیریت شده).

سرانجام ، cPanel ، Direct Admin ، Ensim ، Plesk ، vDeck و Ferozo همه روشهای منحصر به فردی برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت های میزبانی شده با آنها دارند. دستورالعملهای جامع برای آن را می توان در وردپرس Codex. در بدترین حالت ، وقتی چیزی را که واقعاً به آن احتیاج دارید از دست می دهید ، می توانید با هاست خود تماس بگیرید. اکثر میزبان ها از سایتهای خود نسخه پشتیبان تهیه می کنند ، اما می توان برای گرفتن اطلاعات از آنها دردناک بود.

تغییرات خود را آزمایش کنید

در آخر ، می توانید به صورت دستی یا اتوماتیک ارتقا دهید. با به روزرسانی دستی ، می توانید تغییرات را آزمایش کنید تا ببینید سایت شما را خراب می کند یا نه. WordPress با دو نسخه از یک موضوع مشابه به عنوان دو موضوع متفاوت برخورد می کند. یعنی اگر GenericTheme V1 و GenericTheme V1.1 را در خود دارید wp-content / themes پوشه ، با آنها به عنوان دو موضوع متفاوت برخورد خواهد شد. این بدان معناست که می توانید چندین نسخه با همین موضوع را در سایت خود نصب کنید. حداقل ، شما می توانید از این گزینه استفاده کنید تا بین نسخه قدیمی ، شخصی سازی شده و نسخه جدید خود جابجا شوید ، بنابراین باید مرجعی را برای انتخاب مجدد آن از زمین با موضوعات کودک استفاده کنید..

نتیجه

چشم انداز از بین بردن سفارشی سازی هایی که شما روی آن کار کردید بسیار دلهره آور است و به نظر می رسد روند به روزرسانی به نظر می رسد که شما را به آن راه تبدیل کند. اما ، با مضامین کودک (یا افزونه ها ، یا چارچوب ها) و اندکی دوراندیشی ، لازم نیست. آیا ایده دیگری برای ایجاد به روزرسانی منظم در سایت های وردپرس بدون از دست دادن سفارشی سازی دارید؟ من دوست دارم در نظرات در مورد آنها بشنوم!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map