هنگامی که پلاگین ها با هم برخورد می کنند: بهترین روش های مقابله با افزونه های افزونه وردپرس

تقریباً اجتناب ناپذیر است که در بعضی از مواقع در طول زندگی وب سایت وردپرس خود ، یک نزاع بزرگ افزونه را تجربه کنید.


هنگامی که این درگیری ها رخ می دهند ، هرگز بین دو افزونه جزئی مشکل ایجاد نمی شود. تقریباً می توانید تضمین کنید که مهمترین افزونه در سایت شما مستقیماً تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و کل عملکرد آن در حال سقوط است..

این گفته 50٪ پارانویا و 50٪ دلیل است. مهمترین افزونه هایی که استفاده می کنید به دلیل پیچیدگی آنها با دیگران وارد تعارض می شوند. این که آیا سایت شما حول یک افزونه مدیریت رویدادها ، یک افزونه تجارت الکترونیکی یا موارد دیگری به طور کامل اداره می شود ، می توانید مطمئن باشید که این قربانی اصلی در هر درگیری است که بوجود می آید.

اگر از افزونه های زیادی استفاده می کنید ، جلوگیری از درگیری کاملاً غیرممکن است. با این وجود چند روش وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا درگیری ها و مشکلات پلاگین ها به حداقل ممکن برسد.

از افزونه های منسوخ خودداری کنید

اگر برای یک ویژگی خاص باید از افزونه استفاده کنید ، اطمینان حاصل کنید که اخیراً بروزرسانی شده است و با جدیدترین نسخه وردپرس سازگار است.

اگر افزونه توسط توسعه دهنده آن در مدت بیش از شش ماه به روز نشده باشد ، احتمال خوبی دارد که حاوی کد منسوخ باشد. اکنون که وردپرس در تلاش است چرخه توسعه خود را کوتاه کند این مسئله از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

قبل از بروزرسانی هر چیزی ، افزونه های پشتیبان را وارد کنید

افزونه ها - پوشه

اکثر مردم افزونه ها و وب سایت خود را بدون فکر دوم به روز می کنند. شما باید آخرین نسخه های نرم افزار را در وب سایت خود اجرا کنید ، اما هنگام انجام این به روز رسانی ها بی احتیاط باشید.

مانند بروزرسانی نرم افزار اصلی وردپرس ، این کار خوب است که قبل از ایجاد تغییرات اساسی ، از پشتیبان گیری کامل و قابل استفاده در کل سایت خود استفاده کنید. پشتیبان گیری به شما امکان می دهد نسخه های قدیمی هر پلاگین را بازیابی کنید ، در صورتی که خطایی پیش آمد و باید به نسخه قبلی برگردید.

خدماتی مانند VaultPress این امکان را به شما می دهد تا از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه کنید ، اگرچه به راحتی می توانید آن را بارگیری کنید wp-content / plugins پوشه با استفاده از یک برنامه FTP مانند FileZilla.

یک نسخه توسعه محلی از سایت خود ایجاد کنید

از برنامه هایی مانند MAMP یا WAMP استفاده کنید تا نسخه ای از وب سایت خود را در رایانه محلی خود ایجاد کنید.

سپس می توانید از این نسخه محلی سایت خود به عنوان یک محیط آزمایش برای به روزرسانی هر افزونه ای که نصب کرده اید استفاده کنید. این به شما امکان می دهد تا بروزرسانی های هر افزونه را بدون ایجاد تعارض با دیگران آزمایش کنید.

اگر درگیری رخ دهد ، در نسخه زنده سایت شما اتفاق نمی افتد. می توانید افزونه ها را روی نسخه توسعه آزمایش و نیشگون گیری کنید تا اینکه خوشحال باشید که همه چیز کار می کند.

سپس در آن مرحله می توانید نسخه زنده خود را ارتقا دهید.

افزونه ها را بصورت جداگانه به روز کنید

انتخاب همه افزونه های شما و داشتن وردپرس به طور همزمان می تواند وسوسه کننده باشد. مطمئناً اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود ، صرفه جویی در وقت است.

اگر بعد از بروزرسانی با هر یک از افزونه ها مشکلی وجود داشته باشد ، خوشحال می شوید که چند دقیقه اضافی را برای به روزرسانی هر افزونه بصورت جداگانه صرف کردید. با استفاده از این روش به شما امکان می دهد دقیقاً ببینید که کدام افزونه باعث بروز اختلاف و سپس بلافاصله نسخه قبلی را از یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

با به روزرسانی همه آنها در همان زمان ، این خطر را دارید که بتوانید بخش قابل توجهی از وقت خود را برای کشف افزونه های متضاد صرف کنید..

پیدا کردن درگیری

نکته قبلی تمرین خوب است ، اما چیزی که بیشتر مردم مایل به صرف چند دقیقه اضافی در آن نیستند. اگر تمام افزونه های خود را به طور همزمان به روز کرده اید با دو گزینه باقیمانده اید و می خواهید در صورت امکان از دوم آنها جلوگیری کنید..

1. پلاگین ها را بازیابی کنید

می توانید پلاگین ها را از پشتیبان گیری شده از آنها ، دقیقاً قبل از بروزرسانی ، بازیابی کنید. سپس هر افزونه را یک بار به روز کنید تا یکی از این مشکلات را پیدا کنید.

اگر پاسخ شما به نکته اول این بود: “بله. من قرار بود ابتدا از آنها حمایت کنم. ” متأسفم از اینکه به استفاده از نکته دو کاهش پیدا کرده ام.

2. فرآیند دستی

شما نسخه پشتیبان ندارید. شما برای صرفه جویی در وقت ، همه افزونه ها را یکجا به روز کردید و اکنون چیز مهمی خراب است. اکنون با یک کار سختگیرانه روبرو هستید که هر افزونه را برای یافتن درگیری بررسی کنید.

برای این کار باید هر افزونه ای که نصب کرده اید را غیرفعال کنید.

وقتی همه غیرفعال شدند ، می توانید افزونه اصلی خود را که مشکلی ایجاد کرده است فعال کنید و مطمئن شوید که به درستی کار می کند – ممکن است این افزونه شکسته باشد.

سپس شما باید هر افزونه را یکی یکی فعال کنید و بررسی کنید که آیا این درگیری رخ داده است یا خیر. اگر پلاگین های زیادی نصب کرده باشید ، می تواند مدتی طول بکشد.

برای وخیم تر شدن مشکلات ، پس از یافتن این درگیری ، مجبور خواهید بود افزونه دوم را غیرفعال کنید ، یا سعی کنید نسخه ای را که قبل از بروزرسانی نصب کرده اید بیابید – با فرض اینکه می دانید شماره نسخه چیست؟.

این روش دستی می تواند زمان زیادی را برای تکمیل و ایجاد مشکلات عمده عملکرد در سایت شما در حین انجام آن به طول بینجامد. بهتر است سعی کنید با محرک بودن ، گرفتن پشتیبان گیری و داشتن برنامه ای برای به روزرسانی وب سایت خود ، این سناریو را به طور کامل اجتناب کنید.

برای حل تعارض از انجمن های پشتیبانی افزونه استفاده کنید

وقتی پلاگین توهین آمیز را پیدا کردید ، ایده خوبی است که به انجمن پشتیبانی آن بروید. این موارد معمولاً در صورت آزاد بودن در دسترس بودن در صفحه WordPress.org ، یا افزونه یا وب سایت توسعه دهنده در صورت وجود افزونه برتر.

انجمن افزونه

شانس شما اولین کسی نیستید که درگیری داشته باشید. اگر شما خوش شانس بیمار برای این مشکل هستید ، باید یک موضوع را در انجمن ایجاد کنید یا برای توسعه دهندگان ایمیل بفرستید تا شروع به بررسی مشکل کند.

شروع موضوع انجمن شما به ایجاد یک مورد نیاز خواهد بود WordPress.org اگر یک حساب کاربری ندارید یا به هنگام خرید افزونه حق بیمه وارد حساب کاربری خودتان می شوید ، وارد حساب کاربری خود شوید.

اگر قطعنامه امکان پذیر نیست پلاگین جزئی را جایگزین کنید

ممکن است هیچ راه حلی برای درگیری وجود نداشته باشد. ممکن است چاره ای جز فراموش نکردن ویژگی های آن افزونه باقی مانده باشد. حداقل به عنوان یک راه حل کوتاه مدت.

افزونه های دیگری نیز در دسترس شما خواهند بود که همین عملکرد را انجام می دهند. مدتی را صرف جستجوی افزونه جایگزین کنید و از اولین موردی که پیدا کردید استفاده نکنید. یکی با پشتیبانی خوب پیدا کنید و اخیراً توسط توسعه دهندگان آن به روز شده است.

حتی ممکن است ارزش تماس شما با توسعه دهندگان افزونه جدید را داشته باشد و از آنها بپرسید که آیا درگیری که با افزونه قبلی خود تجربه کرده اید برای آنها مشکل بوده است؟.

به یاد داشته باشید که شما به هیچ یک از افزونه های خاص گره خورده اید و اگر نمی توانید یکی از آنها را پیدا کنید که دقیقاً آنچه را می خواهید انجام دهد ممکن است ایده ای برای یافتن شخصی برای ایجاد کد دلخواه برای وب سایت شما باشد که نیاز به یک افزونه را به طور کامل برطرف کند.


در حالی که می توانید با استفاده از این افزونه ها ، تقریباً بهترین گزینه در دسترس شما باشد.

اگر از پلاگین ها برای انجام کارهای ساده استفاده می کنید ، یک گزینه بسیار هوشمندانه برای یادگیری نحوه جایگزینی آنها با کد دلخواه است. شما می توانید خودتان را یاد بگیرید ، یا اینکه شخصی کد خاصی را که برای انجام کار لازم است ، بنویسد و آن را به موضوع خود اضافه کند.

هر افزونه ای که از تراشه استفاده می کنید در کنترلی که روی وب سایت خود دارید دور است و سلامت طولانی مدت آن را در اختیار توسعه دهندگان شخص ثالث قرار می دهد.

ممکن است این توسعه دهنده نتواند افزونه را به روز کند. کد آنها ممکن است کثیف بوده و دارای حفره ها و مشکلات غیر عمدی باشد. ممکن است به سادگی از عملکردی استفاده شود که قبلاً توسط افزونه دیگری که نصب کرده اید استفاده شود.

هر مشکلی هم که باشد ، معمولاً با جایگزین کردن افزونه با کدهای سفارشی که از منابع کمتری استفاده می شود ، جلوگیری می شود و احتمال بروز مشکلات دیگری نیز وجود دارد..

آیا در وب سایت خود هیچ درگیری عمده افزونه ای را تجربه کرده اید؟ چگونه آنها را حل کردید؟ ما دوست داریم که در مورد آن در نظرات بشنویم.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map