چک لیست قبل از راه‌اندازی وب سایت وردپرس

چک لیست قبل از راه‌اندازی وب سایت وردپرس

راه‌اندازی و راه‌اندازی وب سایت یک امر مهم برای هر مشاغل است. وقت و تلاش زیادی می شود تا اطمینان حاصل شود که وب سایت ما درست طراحی شده است و نیازهای تجاری ما را برآورده می کند.


حتی با این وجود ، تعدادی نظارت وجود دارد که می توانند spoilsport را در روز پرتاب بازی کنند. می توانید با تیک زدن جعبه های موجود در این لیست چک دستی برای وب سایت های جدید وردپرس ، شانس وقوع این اتفاق را به حداقل برسانید.

بیا شروع کنیم!

1. بررسی کنید که آیا برنامه میزبانی شما از وردپرس پشتیبانی می کند یا خیر

این ممکن است واضح به نظر برسد ، اما چون این یک لیست چک است ، من به هر حال آن را درج خواهم کرد. اطمینان حاصل کنید که میزبان سرور از وردپرس پشتیبانی می کند. در صورت امکان ، با هاست دیگری بروید که نسخه جدیدتری از نصب خودکار PHP و WordPress را ارائه می دهد.

یا حتی بهتر ، یک برنامه میزبانی وردپرس مدیریت شده را انتخاب کنید. ما شخصاً از WP Engine که همیشه سریع استفاده می کنیم ، استفاده می کنیم (و بسیار توصیه می کنیم) ، فضای سرور زیادی را برای همه وب سایتهای ما ارائه می دهد و آنها یک تیم پشتیبانی فوق العاده دارند.

2. بهینه سازی لینک های ثابت برای سئو

مطابق نسخه 4.2 ، وردپرس به طور پیش فرض ساختارهای پیوندی ایجاد می کند که حاوی نام پست بوده و از نظر SEO دوستانه هستند. در نصب وردپرس من ، پیوند به طور پیش فرض ترکیبی از روز و نام است. این ممکن است برای برخی وب سایت ها مانند روزنامه ها و مجلات مناسب باشد ، در حالی که ممکن است برای برخی دیگر مناسب نباشد.

لیست چک برای وب سایت های جدید وردپرس - پیوندهای ثابت

از همان ابتدا ، هر وب سایت باید ساختار پیوند مجزا را که ایده آل برای اهداف SEO باشد انتخاب کند. نام ارسال گزینه برای اکثر وب سایت ها خوب کار خواهد کرد. کوتاه و زیبا ، همچنین SEO دوستانه است. وب سایت های بزرگتر که به انعکاس دسته ها و برچسب ها برای URL در URL نیاز دارند ، ممکن است بخواهند این گزینه را انتخاب کنند ساختار سفارشی گزینه.

تغییر پیوندهای ثابت در آینده ، عملی هوشمندانه SEO نیست. با گذشت زمان ، به احتمال زیاد شما می توانید لینک های برگشتی ایجاد کنید ، و اگر می خواهید بعد از مدتی تغییر در لینک های مجدد تغییر دهید ، این پیوندها را از دست می دهید. در غیر این صورت ، ممکن است مجبور شوید 301 تغییر مسیر را اضافه کنید.

در ابتدای کار ، با ایجاد پیوندهای کاملاً زیبا ، در کار خود صرفه جویی کنید. سر به سمت تنظیمات> پیوندهای همیشگی جایی که به احتمال زیاد می توانید دکمه ساده رادیو را بطور پیش فرض بررسی کنید. بجای, گزینه را انتخاب کنید که شما نیاز دارید و تغییرات را ذخیره کنید.

در حالی که مشکلی دارید ، فکر کنید که آیا URL شما باید www باشد یا نه. داشتن برخی آدرس های اینترنتی با www و برخی بدون آنها می تواند موتورهای جستجو را گیج کند.

3. تصمیم بگیرید که آیا آدرس ایمیل شما به وب سایت برچسب گذاری می شود یا خیر

خیلی وقت ها ، ما حساب های ایمیل خود را به وب سایت های خود برچسب گذاری می کنیم ، و هر دو توسط یک ارائه دهنده هاستینگ مشابه سرویس می شوند. اکنون ، اگر تجارت خود را در درجه اول از طریق ایمیل انجام دهید ، می توانید فاجعه ای را که منتظر است اتفاق بیفتد ، ببینید. اگر وب سایت شما دچار خرابی است ، نمی توانید به ایمیل خود دسترسی پیدا کنید.

شما به راحتی می توانید با داشتن ارائه دهنده هاست مختلف برای وب سایت و ایمیل خود ، از این وضعیت جلوگیری کنید. این کار همچنین بدون هیچ مشکلی در تغییر ایمیل خود در هر زمان که میزبان ها را تغییر دهید ، کمک خواهد کرد. یا ثبت نام در مورد حساب کاربری G برای ایجاد و مدیریت حساب های ایمیل سفارشی برای کسب و کار خود با Google.

بنابراین ، اگر ایمیل برای تجارت شما بسیار مهم است و می خواهید ایمن بازی کنید ، احتمالاً می خواهید شناسه نامه خود را از میزبانی وب خود جدا کنید.

4. بررسی کنید که ایمیل ها به درستی نمایش داده شده اند

اطمینان حاصل کنید که آدرس های ایمیل همه به درستی نمایش داده شده اند. می توانید هرگونه خطایی را در آن اصلاح کنید تنظیمات> عمومی. همه شناسه های اداری از جمله تنظیمات افزونه را بررسی کنید.

مطمئناً ، همیشه می توانید ایمیل های بعدی را اصلاح کنید. با این حال ، شما ممکن است ترافیک ایمیل را که احتمالاً به صندوق ورودی شما وارد می شود به دلیل هرگونه وزوز آفلاین که در مورد راه اندازی وب سایت ایجاد می کنید ، از دست ندهید. اجرای سریع از طریق تمام آدرس های ایمیل می تواند از این عدم سوء پیشگیری جلوگیری کند.

5- محتوای ساختگی را حذف کنید

هر نصب وردپرس با برخی از مطالب ساختگی مانند سلام دنیا یا این اولین پست شماست, و صفحه نمونه بوت شدن علاوه بر این ، ما ضمن ساخت وب سایت خود ، محتوای ساختگی را نیز وارد می کنیم تا قلم ها ، رنگ ها ، فاصله و موارد دیگر را آزمایش کنیم.

محتوای ساختگی

حال تصور کنید دکمه Launch را در روز D و a زده اید یک سایت وردپرس دیگه چشمک می زند روی صفحه.

برای جلوگیری از این امر ، مواظب باشید قبل از زندگی مستقیم با وب سایت ، کلیه مطالب ساختگی را حذف کنید. به یاد داشته باشید ، موتورهای جستجو برای به روزرسانی زمان می برد ، بنابراین هر تصحیحی که در وب سایت خود انجام دهید ممکن است تأثیر فوری بر نتایج جستجو نداشته باشد.

6. یک نقشه سایت XML ایجاد کنید

نقشه سایت XML یک پرونده اسنادی است که تمام URL های وب سایت شما را لیست می کند. این یک نقشه ناوبری آسان است که شما به موتورهای جستجو ارسال می کنید تا به آنها کمک کند هوشمندانه تر در وب سایت شما حرکت کنند و محتوای مناسب پیدا کنند. در حالی که این امر به طور مستقیم در رتبه بندی سئو وب سایت تأثیر نمی گذارد ، به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا صفحات شما را راحت تر پیدا کرده و نمایه سازند.

تنظیمات Xo Xo

نقشه های XML برای وب سایت های جدید از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا این سایت ها هیچ پیوندی عقب ندارند که می تواند در ابتدا ترافیک به سمت آنها را هدایت کند. بنابراین مطمئن شوید که یک نقشه سایت XML ایجاد کرده و آن را به Google ارسال می کنید. در صورت نصب ، این کار خیلی سخت نیست افزونه Yoast. تنظیمات پیشرفته را در افزونه فعال کنید تا یک نقشه سایت برای وب سایت خود ایجاد کنید.

7. سرعت بارگذاری وب سایت خود را بهبود بخشید

وب سایت های آهسته خاموش بزرگی برای کاربران اینترنت است و احتمالاً شما می دانید که کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید برای سرعت بخشیدن به وب سایت خود انجام دهید. یکی از مهمترین آنها ، افزودن افزونه caching مانند WP Super Cache  یا موشک WP.

موشک WP

از دیگر اقدامات بهبود سرعت ، انتخاب یک سرویس میزبانی خوب ، نصب CDN ، امکان بارگیری تنبل و بهینه سازی تصاویر است.

8. پشتیبان گیری از وب سایت راه اندازی کنید

اگر در حال ساختن سایت بر روی میزبان محلی یا محیط مرحله بندی هستید ، حتماً پایگاه داده را به طور خالص به سرور زنده مهاجرت کنید. جابجایی یک سایت می تواند مشکل ایجاد کند ، بنابراین قبل از تلاش برای جابجایی از آن ، از نسخه پشتیبان سایت خود اطمینان حاصل کنید. بررسی کنید که سایت جدید از URL های زنده در همه مکان های صحیح استفاده کند.

دوستان پشتیبان

افزونه مورد علاقه من برای تهیه نسخه پشتیبان ، Backup Buddy است. این نه تنها به پشتیبان گیری از وب سایت شما کمک می کند بلکه می تواند برای بازیابی و مهاجرت وب سایت وردپرس شما نیز استفاده شود.

9. علامت جعبه برای مشاهده موتور جستجو را بردارید

در زمان تنظیم WordPress ، در پانل تنظیمات گزینه ای برای دید موتور جستجو پیدا خواهید کرد. ما معمولاً این کادر را در حالی که وب سایت در دست ساخت است بررسی می کنیم تا موتور جستجوگر از فهرست بندی محتوای پیش فرض وردپرس یا سایر مطالب در حال پیشرفت استفاده کند..

گزینه تنظیمات برای دید موتور جستجو

درست قبل از راه اندازی ، با مراجعه به سایت ، قابلیت مشاهده موتور جستجو را فعال کنید داشبورد> تنظیمات> خواندن و برطرف کردن علامت “موتورهای جستجوگر را از فهرست بندی این سایت منصرف کنید“.

10. یک تست موبایل دوستانه اجرا کنید

امروز ، ترافیک از دستگاه های تلفن همراه شروع به تصاحب دسک تاپ می کند. اگر می خواهید در رادار این دستگاههای نگهدارنده باشید ، باید از پاسخگو بودن وب سایت خود اطمینان حاصل کنید. بیشتر مضامین وردپرس پاسخگو هستند و بنابراین نباید مشکلی ایجاد کند. می توانید با اجرای وب سایت خود از مشاهده تلفن همراه عبور کنید تست دوستانه موبایل Google.

تست دوستانه موبایل Google

با Google به سمت یک استراتژی جستجوی تلفن همراه اول حرکت می کند, این یک بررسی مهم است که شما نمی توانید از آن غافل شوید.

علاوه بر این ، اگر صفحات شتاب موبایل را ایجاد می کنید ، لازم است URL ها را بر این اساس تنظیم کنید.

11. کنسول جستجوی Google را تنظیم کنید

بلافاصله هنگام راه اندازی سایت خود ، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که به Google در مورد وجود وب سایت خود اطلاع دهید. کنسول جستجوی Google کمک می کند تا نقشه سایت خود را مستقیماً به Google ارسال کنید. می توانید آزمایش کنید که آیا Google می تواند محتوای شما را با موفقیت بشناسد یا خیر. همچنین می توانید در مورد هرگونه مشکل امنیتی که روی سایت شما تأثیر می گذارد آگاه باشید.

کنسول جستجوی Google

به کنسول جستجوی Google دسترسی پیدا کنید, جزئیات وب سایت خود را وارد کرده و طبق دستورالعمل ها ادامه دهید. کنسول جستجو همچنین دارای بسیاری از ویژگی های دیگر مانند بهبود HTML ، نسخه AMP و تجزیه و تحلیل جستجو است که می تواند به شما در افزایش دید سایت کمک کند.

12. بیشتر در مورد فکر کردن

خوب ، در اینجا موارد دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید لیست خود را اضافه کنید و بعداً از آن عبور کنید (بسته به نیاز وب سایت خاص شما):

 • یک صفحه اصلی برای وب سایت خود طراحی کنید (ما سازنده صفحه ویژوال کامپوزر را دوست داریم)
 • بررسی کیفیت کد از موضوع شما
 • یک مورد دلخواه سفارشی ایجاد کرده و اضافه کنید
 • یک صفحه 404 سفارشی طراحی کنید
 • اگر وب سایت قدیمی خود را مجدداً راه اندازی کرده اید ، حتماً 301 تغییر مسیر را اضافه کنید
 • فروشگاه WooCommerce خود را راه اندازی کنید
 • یک بخش پرسش و پاسخ ، مشتری یا انجمن آزاد را اضافه کنید
 • برای نمایش کارهای خود یک نمونه کارها آنلاین ایجاد کنید
 • تأیید کنید که تصاویر با انتساب مناسب درج شده یا رایگان برای استفاده تجاری هستند
 • بیانیه حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده و همچنین در صورت لزوم سلب مسئولیت قانونی را درج کنید
 • اثبات هر بخشی از مطالب خود را بخوانید

بله ، این به نظر می رسد مانند بسیاری از کارها ، اما شما خوشحال خواهید شد که شما این مشکل را برداشته اید. بنابراین ، از طریق چک لیست اجرا کنید و یک روز پرتاب فوق العاده داشته باشید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map