نحوه شخصی سازی نتایج جستجو در وردپرس

نحوه شخصی سازی نتایج جستجو در وردپرس

وقتی در موتور جستجوی معمولی مانند Google جستجو می کنید ، بعید به نظر می رسد که نتیجه ای حاصل نشود (مگر اینکه در جستجوی چیزی کاملاً بی معنی باشید ، اما حتی پس از آن…). با این حال ، این می تواند به طور منظم بیشتر از آنچه دوست دارد هنگام استفاده از عملکرد جستجوی داخلی وب سایت وردپرس اتفاق بیفتد ، رخ دهد.


بسیاری از بازدید کنندگان وب سایت شما می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد شما ، شغل و محصولات خود پیدا کنند. اگر آنها پس از وارد کردن یک پرس و جو در نوار جستجوی شما به یک صفحه خالی برخورد کنند ، با این وجود احتمال وجود دارد که آنها سایت شما را ترک کنند. این امر به ویژه در صورتی که از گوگل یا موتور جستجوی مشابه استفاده شود ، صادق است.

کاربران اینترنت انتظار دارند از وب سایت هایی که بازدید می کنند از ویژگی های خاصی برخوردار باشند. مهم است که هنگام جستجو ، با انتظارات آنها کار کنید. داشتن یک صفحه جستجوی سفارشی که شامل مواردی است که از آنها استفاده می شود باعث می شود علاقه مند و درگیر محتوای شما شوند.

در این پست ، ما بحث خواهیم کرد که صفحات نتایج جستجو چیست و چرا مهم هستند. سپس نحوه تنظیم شخصی سازی صفحه نتایج وردپرس را برای مشخص کردن کارایی که خوانندگان انتظار دارند مشاهده کنیم. بیا شروع کنیم!

صفحات نتایج جستجوی WordPress چیست (و چرا اهمیت دارند)

صفحات نتایج جستجوی وردپرس

نمونه ای از نتایج جستجو برای “جستجو”

وقتی یکی از خوانندگان شما کلمه یا عبارتی را در کادر جستجو در سایت وردپرس شما وارد می کند ، آنها صفحه ای را مشاهده می کنند که حاوی تمام مطالب مطابق با درخواست آنها است. این به عنوان صفحه نتایج جستجو شناخته می شود. البته یک صفحه نتایج جستجو داخلی با نتیجه ای که در موتور جستجو مانند Google می بینید متفاوت است. برای یک چیز ، صفحه داخلی فقط مواردی را که در سایت شما موجود است ، فهرست می کند ، نه در کل اینترنت.

یک صفحه نتایج جستجو داخلی برای هر سایتی که دارای محتوای متنی باشد از طریق موتورهای جستجو استاندارد قابل دسترسی است. به طور کلی ، یکی از سه مورد زمانی اتفاق می افتد که شخصی از جستجوی اساسی در اینترنت به سایت شما بیاید. آنها بلافاصله آنچه را جستجو می کنند پیدا می کنند ، از جستجوی داخلی شما برای یافتن اطلاعات استفاده می کنند یا سایت شما را ترک می کنند. بنابراین ، شانس شما برای نگه داشتن خوانندگان در سایت شما به توانایی آنها برای پیدا کردن سریع آنچه که به دنبال آن هستند متکی است. فعال کردن بازدید کنندگان برای جستجو و مشاهده نتایج در سایت شما یکی از ساده ترین راه ها برای طولانی تر نگه داشتن آنها است.

چرا باید صفحات نتایج جستجوی وردپرس خود را شخصی سازی کنید

بازدید کنندگان با انتظارات خاصی به وب سایت شما می آیند. اگرچه آنها به دنبال همان نتایجی نیستند که از Google به دست می آیند ، ممکن است انتظار داشته باشند که ویژگی های مشابهی را مشاهده کنند. این می تواند شامل هجی های پیشنهادی ، پیشنهادات محتوا بر اساس جستجوی اولیه آنها و موارد دیگر باشد.

داشتن یک صفحه نتایج جستجوی سفارشی می تواند خوانندگان شما را درگیر سایت و محتوای آن کند ، حتی اگر جستجوهای آنها خشک شود. بعلاوه ، شما هر آنچه را که از یک موتور جستجوگر استاندارد انتظار دارند ، در اختیار خوانندگان خود قرار می دهد. با تقلید از موتورهای جستجوگر محبوب ، شما همچنین می توانید نرخ گزاف گویی پایین در سایت خود.

اگر به درستی انجام شود ، یک صفحه نتایج سفارشی چندین مزیت اضافی را ارائه می دهد. این می تواند:

 • به بازدید کنندگان کمک کنید تا آنچه را که جستجو می کنند ، پیدا کنند
 • بازدید کنندگان را در سایت خود طولانی تر نگه دارید
 • جستجوكنندگان اطلاعات مرتبط با پيشنهاد ممكن است ندانسته باشند كه نياز داشته باشند
 • نشان دادن برخی از شخصیت
 • به شما درمورد چیزهای کوچک از جمله مفید بودن به شما نشان می دهد

در پایان ، شخصی سازی نتایج جستجوی وردپرس خود برای تقلید هرچه بیشتر از موتور جستجوی سنتی ، برای شما و بازدید کنندگان شما ارزش ایجاد می کند. از همه بهتر ، با استفاده از افزونه ها می توانید به راحتی آن را انجام دهید!

چگونه می توان صفحات نتایج جستجوی وردپرس خود را شخصی سازی کرد

تطبیق پذیری وردپرس شما را قادر می سازد به راحتی نتایج جستجوی خود را شخصی سازی کنید. می توانید برای تغییر کد از کد استفاده کنید جستجو .php به عنوان مثال ، پرونده ، یا می توانید از افزونه استفاده کنید. ما رویکرد دوم را توصیه می کنیم ، زیرا افزونه ها نصب و نگهداری برای اکثر کاربران وردپرس آسان تر است.

گزینه های مختلفی وجود دارد که می توانید برای شخصی سازی صفحات نتایج جستجوی داخلی خود استفاده کنید. در حالی که شما همیشه می توانید به شیرجه رفتن به جستجو .php کد (گرچه این بهترین استفاده برای کاربران با تجربه با کدگذاری PHP و CSS راحت است) ، چندین افزونه وجود دارد که می توانید برای پیاده سازی تغییرات simialr استفاده کنید. پیدا کردن کارایی که به بهترین وجه کار می کند به شما و سایت شما بستگی دارد. سایتهای شخصی کوچک ممکن است از افزونه های رایگان بهره مند شوند ، در حالی که سایتهای بزرگتر ممکن است به یک راه حل عالی نیاز داشته باشند.

مثل همیشه ، ما همچنین توصیه می کنیم قبل از بروزرسانی یا تغییراتی ، از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. بیایید وارد شوید!

1. عبارت جستجو را به عنوان یادآوری جستجوی اصلی بگنجانید یا برجسته کنید

افزونه را جستجو کنید

یکی از بهترین نکاتی که تاکنون در مورد صفحات نتایج جستجوی سایت داخلی شنیده ام این است که به آنها نزدیک تر شوید تا به صفحات استاندارد نتایج جستجوی گوگل نگاه کنید ، بهتر. یک راه برای انجام این کار عبارت است از عبارت جستجوی بازدید کننده شما در بالای صفحه نتایج جستجو. این یک تکنیک ساده برای نمایش جستجوی بازدید کنندگان است انجام داد حتی اگر خالی باشد (و شاید یک مقصر مقصر باشد). همچنین خوانندگان شما را قادر می سازد دوبار بررسی كنند كه در عبارت صحیح وارد شده اند و اینكه كلمات را به درستی هجی كرده اند.

Search Everything یک افزونه رایگان است که با عملکرد جستجوی پیش فرض برای وردپرس کار می کند. این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا هر صفحه محافظت شده بدون رمز در سایت شما را جستجو کنند. علاوه بر این ، اگر عملکردی ارائه می دهد که برجسته کردن اصطلاحات جستجو در صفحات نتایج ، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار کاربران شما قرار می دهد.

عبارت جستجو را در صفحات نتایج جستجو درج کنید

برای انجام این کار به صورت دستی باید با ایجاد یک موضوع کودک شروع کنید (اگر مطمئن نیستید که چگونه ، راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد یک موضوع کودک وردپرس را بررسی کنید).

بعد ، ایجاد کنید جستجو .php در موضوع کودک جدید خود با نام تجاری خود پرونده کنید و کد را از موضوع قدیمی خود کپی کنید (می توانید با باز کردن فایلهای تم روی سرور خود از طریق FTP یا از داشبورد وردپرس خود در زیر آن را پیدا کنید ظاهر> ویرایشگر> Search.php) اکنون می توانید عنوان پیش فرض را در مضمون کودک خود جایگزین کنید جستجو .php با موارد زیر:

found_posts؛ ؟> : ""

این عنوان را با تعداد پست های یافت شده و اصطلاح جستجو شده نشان می دهد. بنابراین به نظر می رسد مانند “15 نتیجه جستجو برای: جستجوی من”.

عبارت جستجو را در نتایج برجسته کنید

افزونه شرایط جستجو را برجسته کنید

نکته دیگری که ممکن است بخواهید انجام دهید برجسته کردن عبارت جستجو در نتایج جستجو است. به این ترتیب ، هنگامی که بازدید کنندگان به سایت شما با نتایج جستجو ارائه می شوند ، عبارت جستجوی آنها در نتایج فردی برجسته می شود. شرایط جستجو برجسته افزونه به خوبی این نقش را ارائه می دهد. این ساده است اما می تواند به شما کمک کند تا بازدید کنندگان خود را به طور خاص به آنچه می خواهند هدایت کنند.

2. اضافه کردن املا های پیشنهادی در مورد Typos

افزونه جستجوی بهتر Relevanssi

به لطف محبوبیت Google و سایر موتورهای جستجو ، اکثر بازدید کنندگان سایت انتظار دارند هنگام تعامل با عملکرد جستجوی شما ، پیشنهادات املایی را ببینند. افزودن این ویژگی به صفحات نتایج شما ، تجربه کاربر را بهبود می بخشد ، به آنها کمک می کند تا آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند حتی اگر آنها نمی دانند چگونه آن را هجی کنند.

با بیش از 100000 نصب فعال, Relevanssi یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس برای جستجو است. در حالی که جستجو در همه موارد با عملکرد پیش فرض وردپرس کار می کند ، Relevanssi به طور کلی ویژگی جستجو را جایگزین می کند. خدمات رایگان آن برای سایت های کوچک یا شخصی مناسب است ، در حالی که نسخه حق بیمه عملکرد شگفت انگیزی را برای مدیران بزرگ و چند سایت ارائه می دهد. این افزونه علاوه بر ویژگی املایی پیشنهادی ، مجموعه ای از گزینه ها از جمله امکان جستجوی برچسب ها ، نظرات و دسته ها را نیز در اختیار شما قرار می دهد..

3. صفحات پیشنهادی را برای حفظ علاقه در سایت خود اضافه کنید

افزونه WPSOLR را جستجو و فیلتر کنید

یکی از بهترین راهها برای استفاده از صفحات نتایج ، گذشته از ارائه اطلاعات جستجو شده ، ارائه مطالب مشابه با آنچه کاربران به دنبال آن هستند ، ارائه می دهد. اگر تا به حال جستجو کرده اید آمازون برای یک محصول ، احتمالاً بر اساس آن جستجو ، پیشنهاداتی را برای سایر محصولات مشاهده کرده اید. این روش قرار دادن مطالب ارزشمند در مقابل بازدید کنندگان می تواند باعث افزایش مدت زمانی که در سایت شما می کند ، شود. و با پیشنهاد صفحات برای خوانندگان برای رفتن به – حتی اگر مربوط به جستجوی آنها نباشد – می توانید کارهای زیادی برای کاهش نرخ گزاف گویی انجام دهید.

اگر به دنبال قابلیت جستجو هستید که به روشی که Amazon یا eBay عمل می کند رفتار کند ، ما افزونه WPSOLR را پیشنهاد می کنیم. این امکان را برای شما فراهم می کند تا محتوای مرتبط را به جستجوگران و موارد دیگر ارائه دهید. WPSOLR یکی دیگر از افزونه های فریمیوم است و ویژگی های سطح سازمانی را ارائه می دهد که فقط با خرید نسخه های برتر آن بهبود می یابد. در حالی که این افزونه می تواند برای اکثر سایت ها کار کند ، ممکن است بخواهید نسخه برتر را برای تجارت الکترونیکی یا سایت های بزرگ به طور خاص در نظر بگیرید..

افزونه جستجوی بهتر

گزینه ساده دیگر برای این کار ، افزونه Better Search است. پس از نصب ، می توانید یک نقشه گرمائی برای محبوب ترین جستجوهای خود را در قالب ویجت درج کنید. این اطمینان حاصل خواهد کرد که بازدید کنندگان با گزینه های زیادی برای مکان بعدی انتخاب می شوند.

4. جعبه جستجو اضافه کنید

جستجو را به افزونه منو اضافه کنید

راه دیگر برای نگه داشتن افراد در سایت شما و مشغول جستجوی آنها اضافه کردن یک جعبه جستجو در صفحه نتایج جستجو است اگر کسی در موضوع شما موجود نیست این امر به ویژه در صورت عدم یافتن نتیجه ای مفید است و می خواهید کاربران را امتحان کنید تا یک جستجوی جستجوی متفاوت را امتحان کنید. روش آسان برای اضافه کردن جعبه جستجو با افزونه رایگان افزودن جستجو به منو است – فقط برای تنظیم سفارشی کردن فرم و نتایج جستجو ، تنظیمات افزونه را نصب و استفاده کنید.

همچنین می توانید با استفاده از عملکرد اصلی وردپرس “get_search_form ()” کادر جستجو را مستقیماً به هر صفحه (از طریق مضمون فرزندتان ، همانطور که در بالا ذکر شد) اضافه کنید..

این فرم جستجو را مطابق با تعریف نمایش می دهد searchform.php پرونده تم یا اگر WordPress وجود ندارد HTML را برای یک فرم جستجوی استاندارد تولید می کند. می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید CODEX.

این امر باعث می شود بازدید کنندگان شما بهانه ای برای پیگیری مسیر سایت شما نداشته باشند. هنگامی که همیشه آنها را به مسیر صحیح هدایت می کنید ، اطمینان می دهید که نقش خود را برای افزایش تجربه افراد در سایت خود انجام می دهید. و من می توانم در حال حاضر به شما اطمینان دهم ، آن نوع توجه به جزئیات ، بدون توجه یا ارزیابی نمی شود.

5- جستجوی شما Ajax

افزونه جستجوی مطلب آژاکس

آخرین گزینه ای که امروز می خواهیم به آن توجه کنیم تا خوانندگان با سایت شما درگیر شوند اضافه کردن نتایج جستجوی آژاکس است تا خوانندگان شما بتوانند از جستجوی “زنده” استفاده کنند. افزونه رایگان Ajax Search Lite به شما امکان می دهد سایت خود را با نتایج به روز شده در نوع خود جستجو کنند. افزونه شامل گزینه های اضافه شده ای برای فیلتر دسته ، پیشنهادات کامل Google و کلمات کلیدی است.

برای گزینه های بیشتر ، ارتقاء به Ajax Search Pro را در نظر بگیرید. نسخه برتر این افزونه پشتیبانی از bbPress ، BuddyPress ، WooCommerce و JigoShop را پشتیبانی می کند تا کاربران بتوانند تمام انواع پست های سفارشی شما را جستجو کنند. بعلاوه ویژگی هایی برای ذخیره ، زمینه های سفارشی ، 100 طرح زمینه تم ، 4 طرح بندی و موارد دیگر وجود دارد.

جستجوی ابزار

یا استفاده از جستجوی ابزار را در نظر بگیرید. افزونه علاوه بر پشتیبانی از نتایج جستجوی آژاکس ، گزینه های دیگری برای فیلترها ، نتایج مبتنی بر نقشه ، طرح بندی شبکه و لیست ، صفحه بندی و موارد دیگر اضافه می کند..

نتیجه

در حالی که بسیاری از کاربران وردپرس فکر می کنند ویجت جستجو را به نوار کناری سایت های خود اضافه کنند ، خیلی فراموش می کنند که نتیجه چنین جستجوهایی چه خواهد بود. و این یک نظارت بزرگ است.

شما می خواهید مطمئن شوید که هر صفحه از سایت شما برای شما سخت کار می کند – حتی صفحات نتایج جستجو. در حالی که ممکن است اکثر خوانندگان به صفحه اصلی یا پیشنهادهای اصلی شما علاقه مند باشند ، احتمالاً به دنبال چیزی خاص به سایت شما می آیند. اگرچه احتمالاً سایت شما موتور جستجوگر نیست ، بهترین کار برای ارائه کمک و عملکردی است که بازدید کنندگان به آنها عادت کرده اند. شما هرگز نمی دانید که چگونه یک صفحه واحد می تواند بر روی کاربران خاص تأثیر بگذارد. بازدید کننده مناسب را با اطلاعات مناسب در زمان مناسب ارائه دهید و شما بایستید که نه تنها آن بازدید کننده را در سایت خود بیشتر نگه دارید بلکه آنها را به مشتری وفادار تبدیل کنید.

آیا در صفحات نتایج جستجوی خود شخصی سازی کرده اید؟ اگر چنین است ، چه چیزی برای شما بهتر کار کرده است؟ به نظر شما مؤثرترین کار چیست؟ مثل همیشه ، اجازه دهید من در نظرات بدانم.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map