نحوه بهینه سازی بانک اطلاعات وردپرس

هر نصب وردپرس از یک بانک اطلاعاتی واحد برای ذخیره کردن پست ها ، صفحات ، فهرست ها ، کاربران ، لینک ها ، نظرات استفاده می کند – اساساً همه اشکال داده های متنی و رمزگذاری شده. با این حال ، مطالبی که شما از طریق Media Uploader بارگذاری می کنید مانند تصاویر ، MP3 ، فیلم ها و فایل های دیگر در پایگاه داده ذخیره نمی شوند. آنها در پوشه “wp_content” ذخیره می شوند. با گذشت زمان ، بانک اطلاعاتی وردپرس در اندازه بزرگ می شود و برخی از داده های زباله را ایجاد می کند که پایگاه داده WordPress شما را باد کرده و کندتر می کند..


چرا بانک اطلاعات وردپرس را بهینه می کنید?

پس انداز فضایی

حفظ و بهینه سازی دیتابیس وردپرس یک کار مهم است و نباید از بین برود.

قطع شوید ، اکنون یک نسخه پشتیبان تهیه کنید

قبل از هرگونه کار دیگر ، لطفاً از بانک اطلاعاتی وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. در صورت امکان اطمینان حاصل کنید که بانک اطلاعاتی پشتیبان کار می کنند. پس از ایجاد نسخه پشتیبان ، کافیست فایل config.php (موجود در فهرست ریشه وردپرس) را ویرایش کنید تا از بانک اطلاعاتی پشتیبان خود استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به درستی اجرا می شود.

یک بانک اطلاعاتی کوچک و بهینه شده در مقایسه با یک پایگاه داده بزرگ و درهم ریخته بسیار سریعتر عمل می کند. بانک اطلاعاتی کوچکتر به معنای پاسخ سریعتر به نمایش داده های پایگاه داده ساخته شده توسط WordPress است ، که به نوبه خود باعث می شود سایت وردپرس شما سریعتر عمل کند – نه فقط برای بازدید کننده بلکه برای افرادی که می نویسند و به روز می کنند.

“داده زباله” چیست?

اصطلاح “داده زباله” برای نشان دادن اطلاعاتی که نیازی به حضور در پایگاه داده نیست ، استفاده می شود. نمونه هایی از چنین داده های زباله شامل موارد زیر است:

 • نظرات در صف اسپم
 • نظرات تأیید نشده
 • اصلاحات ارسال شده
 • موارد حذف شده مانند پست و صفحات

نظرات هرزنامه

از این میان ، نظرات هرزنامه ها و بازنگری های ارسال بیشترین تأثیر را بر بانک اطلاعاتی می گذارد. اگر سایت شما از بازدید کنندگان متوسط ​​برخوردار است و نظرات را نیز فعال می کند ، مطمئن باشید ، کامنت های مربوط به هرزنامه را مشاهده خواهید کرد. آکیسمت به طور خودکار اسپم ها را فیلتر کرده و آن را در صف اسپم قرار می دهد. با این حال ، این نظرات هنوز در بانک اطلاعاتی موجود هستند! و شما واقعاً هیچ فایده ای برای آنها ندارید.

بهینه سازی بانک اطلاعات

آمار پیش بهینه سازی

در مورد نسخه های بعد از ارسال – موضوع کمی متفاوت است. هنگام نوشتن یک نوشته ، هر بار که به دکمه “ذخیره پیش نویس” ضربه می زنید ، یک ویرایش نسخه ایجاد و ذخیره می شود. ویژه مقالات طولانی ، شما آن را بخشی از قسمت می نویسید و هر از گاهی پس انداز می کنید. تصور کنید اندازه کل مقاله شما 50 کیلوبایت است و 10 بار آن را ذخیره می کنید. این فضای 500KB در بانک اطلاعاتی است که در واقع باید 50KB مصرف کند. این 450KB فضای در هر مقاله طولانی هدر می رود. اکنون تصور کنید که 100 مقاله طولانی در سایت خود دارید. این 45،000 کیلوبایت یا 45 مگابایت فضای در پایگاه داده WordPress شما هدر می رود!

نحوه بهینه سازی بانک اطلاعات وردپرس?

موقعیت مکانی

WP-Optimize افزونه ای عالی است که به شما در تمیز کردن و بهینه سازی پایگاه داده WordPress کمک می کند. من این افزونه را با وردپرس 3.6.1 تست کردم و فهمیدم که کاملا کار می کند! افزونه را نصب و فعال کنید و به قسمت اصلی آن در نوار کناری سمت چپ در داشبورد سرور بروید.

در مرحله بعد ، تمام گزینه ها را بررسی کنید (به تصویر “آمار قبل از بهینه سازی” مراجعه کنید) و دکمه “پردازش” را فشار دهید. بسته به اندازه بانک اطلاعاتی شما و سرور ممکن است یک دقیقه طول بکشد. احتمالاً باید زمان بیشتری را در یک سرور میزبان مشترک بگذارد. پس از اتمام بهینه سازی ، باید گزارش مفصلی از مقادیر حذف شده از پایگاه داده دریافت کنید. در اینجا مثالی وجود دارد:

کل پس انداز

بنابراین با WP-Optimize ، 16.98 مگابایت را ذخیره کرده ایم – که 53.31٪ از کل حجم داده ذخیره شده است!

WP-Optimize را بارگیری کنید

ترفندهای جالب دیگر

همچنین می توانید ویژگی ویرایش های پست را به طور کامل غیرفعال کنید. با این حال ، من به شدت مخالف آن هستم ، زیرا این مشکلات بیشتر از راه حل ایجاد می کند. اگر می خواهید آن را غیرفعال کنید ، این کد را در پرونده wp-config.php خود وارد کنید:

تعریف ("WP_POST_REVISIONS" ، FALSE)؛

یکی دیگر از راههای کارآمد برای مقابله با بانکهای اطلاعاتی حجیم ، خالی کردن سطل آشغال ، در فواصل منظم است. خط کد زیر به طور خودکار تمام موارد حذف شده را هر 10 روز یکبار پاک می کند. آن را به پرونده wp-config.php خود اضافه کنید:

تعریف ("EMPTY_TRASH_DAYS" ، 10)؛

شما می توانید 10 به هر تعداد روز که می خواهید تغییر دهید. با این حال ، این مقدار باید بیشتر از 0 باشد.

بنابراین ما آموخته ایم که چگونه با یک کلیک ماوس ، یک بانک اطلاعاتی وردپرس را بهینه کنیم. برای بهینه سازی پایگاه داده WordPress از چه افزونی استفاده می کنید؟ با این وجود بهتر است ، هنگامی که برای اولین بار این افزونه را اجرا کردید ، برخی از آمارها را اینجا ارسال کنید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map