اثر اختلاف منظر چیست؟ چرا و چگونه می توان از آن در سایت وردپرس استفاده کرد

اثر اختلاف منظر چیست؟ چرا و چگونه می توان از آن در سایت وردپرس استفاده کرد

افکت پارالاکس یک ویژگی طراحی بسیار رایج است که معمولاً در وب سایت های وردپرس استفاده می شود. این جلوه ویژه سالهاست که در دنیای بازی ها نمایش داده می شود اما اخیراً به طراحی وب راه یافته است. و تا کنون به نظر نمی رسد این روند عمده در هر جایی پیش برود ، اگر چیزی مورد استفاده گسترده تری از همیشه باشد. بنابراین اختلاف منظر چیست و چرا باید استفاده از آن را در وب سایت وردپرس در نظر بگیرید?


در این مقاله ، ما بررسی خواهیم کرد که چه چیزی اختلاف منظر دارد و چه فایده ای که می تواند در سایت و کسب و کار شما داشته باشد. سپس با افزونه رایگان Parallax Scroll ، چگونگی افزودن سریع و آسان اثر اختلاف منظر را در هر وب سایت ، صفحه یا ارسال وردپرس ، بحث خواهیم کرد..

اثر اختلاف منظر چیست؟?

بیست و هفده

اثر اختلاف منظر شامل یک صفحه وب است پس زمینه در حال حرکت با سرعت کندتر از پیش زمینه است. این یک توهم عمق به صفحه ایجاد می کند و به محتوا در جلوی صفحه ، جلوه ای سه بعدی به محتوا می دهد.

اکثر مضامین برتر وردپرس اکنون دارای اثر اختلاف منظر داخلی در صفحه اصلی خود هستند. حتی موضوع پیش فرض وردپرس رایگان بیست و هفده همراه با یک ویژگی اختلاف منظر است. اکثر سازندگان صفحه همچنین از یک ابزار جلوه ای اختلاف منظر استفاده می کنند ، این امکان را به شما می دهد تا اثر خود را به هر صفحه یا ارسال در وب سایت خود اضافه کنید. و البته افزونه های وردپرس بیشماری وجود دارد که می توانید برای اضافه کردن عناصر جلوی افقی در وب سایت خود نصب کنید.

مزایای استفاده از اثر اختلاف منظر چیست؟?

استفاده از اثر اختلاف منظر در وب سایت وردپرس شما چندین مزیت دارد. اولین و بارزترین ، جنبه بصری یک اثر اختلاف منظر است. یک اثر اختلاف منظر است زیبا و دل انگیز, به وب سایت شما ظاهری تازه ، شیک و مدرن می دهد. این وای اثر می تواند محتوای شما را واقعا پاپ کند ، و یک تجربه جالب و جالب مرورگر را ایجاد می کند.

یکی دیگر از دلایل اصلی استفاده از اثر اختلاف منظر در سایت شما کمک به شماست یک صفحه را بشکن, مخصوصاً یک صفحه اصلی ، در تکه های قابل خواندن. از این افکت برای تأکید بر بخش های مختلف و انواع مطالب مورد نظر برای نمایش استفاده کنید. این می تواند به ارتقاء جنبه های مختلف وب سایت شما کمک کند ، اطلاعات مهم را روشن کند و کاربران را ترغیب به حرکت در سایت شما و دسترسی به محتوا از طریق انتخاب خود کند..

اثر اختلاف منظر را می توان در هر صفحه یا ارسال یک وب سایت استفاده کرد ، اما می تواند به ویژه در صفحه اصلی ، صفحات فرود یا سایتهای یک صفحه مشاهده شود. اختلاف منظر خیره کننده تصویری ایجاد می کند و تأثیر مثبت آن بر تجربه کاربر می تواند باعث شود بازدید کنندگان مدت طولانی در سایت شما بمانند و به بهبود نرخ تبدیل سایت شما در برابر اهداف خود کمک کنند.

اختلاف منظر در موبایل

در حالی که اختلاف منظر برای اضافه کردن علاقه بصری عالی است ، اما همیشه در دستگاه های تلفن همراه خوب کار نمی کند. از آنجا که تلفن ها و تبلت ها معمولاً از ناوبری کش رفتن استفاده می کنند (به جای پیمایش مانند دسک تاپ) اثرات اختلاف منظر ممکن است به درستی ارائه نشود. البته این به روش و انیمیشن هایی که برای بخش اختلاف منظر خود استفاده می کنید بستگی دارد ، اما برای استفاده خوب شما ممکن است بخواهید غیرفعال کردن اختلاف منظر در دستگاه ها را در نظر بگیرید.

یک موضوع با اثر اختلاف منظر را انتخاب کنید

جمع

برای افرادی که شما یک پروژه جدید را شروع می کنید ، باید یک موضوع برتر را انتخاب کنید که شامل یک ویژگی جلوه متناقض است. و اگر می خواهید از یک اثر اختلاف منظر در صفحات مختلف وب سایت خود ، نه فقط صفحه اصلی استفاده کنید ، ممکن است بخواهید یک مضمون چند منظوره در نظر بگیرید که همراه با سازنده صفحه پیشرفته است. مضامین هایی مانند Divi از Elegant themes ، Parallax by Themify ، و موضوع بسیار خاص ما Total ، همه شامل سازندگان صفحه می شوند که ابزارهای تأثیر اختلاف منظر را ارائه می دهند.

لغزان Parallax را با افزونه Slider Revolution WordPress اضافه کنید

کشویی انقلاب اختلاف منظر

اگر می خواهید یک اسلایدر برجسته با اثر اختلاف منظر انتخاب برتر ما افزونه Slider Revolution باشد. این افزونه پریمیوم شامل صدها گزینه و ویژگی داخلی برای فونت ها ، لایه ها ، جلوه های کشویی ، صفحه بندی و البته اختلاف منظر است..

Parallax Revolution Slider را فعال کنید

ابتدا افزونه را نصب کنید ، سپس الگوی کشویی را وارد کنید یا ساخت اسلایدر شخصی خود را از ابتدا شروع کنید (برای اطلاعات بیشتر می توانید راهنمای کامل لغزنده انقلاب ما را بخوانید).

تنظیمات اختلاف منظر لغزنده انقلاب

بعد ، اسلایدها را ویرایش کنید زمینه اصلی برای اضافه کردن منبع تصویر پس زمینه را انتخاب کنید و اختلاف منظر / سه بعدی برای اختصاص سطح اختلاف منظر. سپس با افزودن لایه ها ، گزینه را انتخاب کنید اختلاف منظر / سه بعدی گزینه لایه ای برای عمق اختلاف منظر برای افزودن حرکت به متن ، تصویر ، دکمه و سایر لایه ها. این آسان است!

پس از اتمام کار ، اسلایدر خود را ذخیره کرده و از کد کوتاه برای وارد کردن آن در هر پست یا صفحه استفاده کنید. یا اگر از سازنده صفحه مانند ویژوال کامپوزر استفاده می کنید می توانید از عنصر سازنده صفحه Slider Revolution استفاده کنید تا به سرعت اسلایدر خود را انتخاب و وارد کنید.

بخش Parallax را با افزونه Parallax Scroll WordPress اضافه کنید

پیمایش اختلاف منظر

اگر از قبل موضوعی دارید ، و یک گزینه efekt اختلاف منظر داخلی وجود ندارد ، پس برای انجام کار باید از یک افزونه وردپرس در نظر بگیرید. پیمایش اختلاف منظر یک گزینه رایگان محبوب است که شما را قادر می سازد یک تصویر پس زمینه پیمایش اختلاف منظر را به عناصر مختلف در صفحه یا پست وب سایت خود اضافه کنید. با استفاده از یک کد کوتاه ساده ، یک پس زمینه پیمایش را به یک عنصر واحد ، یک متن سرصفحه یا یک بخش کامل با هر محتوا اضافه کنید..

حال اجازه دهید نگاهی به نحوه نصب و شروع استفاده از Parallax Scroll بیندازیم …

نصب پیمایش پارالاکس

برای نصب Parallax Scroll ، به عنوان مدیر وارد داشبورد وردپرس خود شوید و انتخاب کنید افزونه ها> افزودن جدید از منو.

افزونه جدید اضافه کنید

جستجو کردن پیمایش اختلاف منظر, سپس انتخاب کنید اکنون نصب کنید> فعال کنید.

پیمایش اختلاف منظر فعال کنید

اکنون می توانید یک برگه Parallax Scroll به منوی وردپرس خود اضافه کنید.

اضافه کردن یک بخش پیمایش اختلاف منظر

برای شروع کار با Parallax Scroll ، ابتدا باید یک بخش اختلاف منظر جدید ایجاد کنید. برای انجام این کار ، را انتخاب کنید پیمایش اختلاف منظر> افزودن جدید از منوی وردپرس خود استفاده کنید.

پیمایش اختلاف منظر افزودن جدید

در اینجا اکنون می توانید بخش اختلاف منظر جدید خود را ایجاد کنید …

اختلاف منظر جدید را اضافه کنید

تنظیم تصویر پس زمینه اختلاف منظر پیمایش

در مرحله اول باید برای پس زمینه اختلاف منظر پیمایش خود تصویری تنظیم کنید. برای انجام این کار ، روی کلیک کنید تصویر ویژه را تنظیم کنید و تصویر را به بخش Featured Image اضافه کنید.

تصویر شاخص

به تصویری که برای هر بخش پس زمینه استفاده می کنید با دقت فکر کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها به سایت شما مربوط هستند و با مارک تجاری خود همگام سازی می کنید. اگر می خواهید یک سرصفحه یا محتوای بیشتر را در بالای این تصویر پس زمینه به نمایش بگذارید ، به جای عکس یا یک گرافیک جلب توجه ، از رنگ بلوک یا الگوهای ظریف استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا به جای اینکه حواس پرتی از آن داشته باشید ، از کارآمد بودن تصویر شما و تبلیغ محتوای شما کمک کند.

اگر تصمیم به استفاده از عکس ها دارید ، تصاویر باید با کیفیت بالا باشند. تصاویر چشم نواز زیبا می توانند به ظاهر سایت شما و حرفه ای و منحصر به فرد کمک کنند. این تصاویر باعث ایجاد تصور شدید در مخاطبان شما می شود که به نوبه خود باعث می شود افراد به یاد بیاورند و به سایت شما بازگردند. مجموعه گسترده ای از وب سایت های سهام وجود دارد که می توانید تصاویر با کیفیت بالا را از آنها بارگیری کنید. مجموعه ما از وب سایت های رایگان و پریمیوم عکس سهام را ببینید که در آن به سرعت عکسهای خیره کننده ای برای پس زمینه اختلاف منظر خود پیدا خواهید کرد.

ایجاد یک متن هدر بیش از پیش زمینه اختلاف منظر

اضافه کردن هدر

اگر می خواهید یک متن هدر با پس زمینه اختلاف منظر ایجاد کنید ، در ادامه باید یک عنوان را وارد کنید. این عنوان سپس به عنوان عنوان سربرگ بالای بالای تصویر پس زمینه اختلاف منظر انتخابی شما ظاهر می شود.

ممکن است شما یک بخش در قسمت اختلاف منظر خود نداشته باشید. اگر این مورد باشد ، باید همچنان به هر اختلاف منظر عنوان ارسال دهید ، بنابراین هر بخش ایجاد شده به راحتی قابل شناسایی است. سپس شما باید برای مخفی کردن عنوان در گزینه را انتخاب کنید گزینه های پیمایش اختلاف منظر (در ادامه در این مقاله آورده شده است) ، بنابراین یک هدر در قسمت جلوی سایت شما نمایش داده نمی شود.

نمایش هر محتوا با پیش زمینه پیمایش اختلاف منظر

ممکن است بخواهید بخش اختلاف منظر محتوای دیگر را بر روی تصویر پس زمینه نشان دهد. این می تواند شامل موارد لازم برای سایت شما باشد ، از متن و تصاویر گرفته تا کد کوتاه. درباره آنچه می خواهید نمایش دهید تصمیم بگیرید و سپس این محتوا را در جعبه پست وارد کنید.

تنظیمات پیمایش Parallax

پس از اینکه از محتوا راضی شدید ، باید تنظیمات بخش اختلاف منظر را متناسب با صفحه خود تنظیم کنید.

گزینه های پیمایش اختلاف منظر

به پایین بروید گزینه های پیمایش اختلاف منظر. در سبک می توانید ارتفاع اختلاف منظر و اندازه تصویر و همچنین انتخاب Full Width را برای مجبور کردن موضوع خود برای نمایش تصویر پس زمینه در عرض کامل صفحه تغییر دهید در صورتی که قبلاً نباشد.

همچنین می توانید موقعیت افقی و عمودی هدر را در پس زمینه اختلاف منظر تغییر دهید. و اگر می خواهید عنوان پست را مخفی کنید ، می توانید اینجا را با تایپ کردن انجام دهید نمایش: هیچ. که در سبک هدر.

تنظیمات اختلاف منظر به شما امکان می دهد که چگونه پیمایش اختلاف منظر خود را تنظیم کنید. این شامل تغییر سرعت پس زمینه اختلاف منظر است. سرعت های مختلفی را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای وب سایت و مخاطبان شما مؤثر است.

همچنین وجود دارد تنظیمات تلفن همراه اگر احساس می کنید بخش های اختلاف منظر به خوبی در دستگاه های تلفن همراه کار نمی کنند ، گزینه غیرفعال کردن تصویر پس زمینه اختلاف منظر و / یا محتوا را در تلفن همراه به شما امکان می دهد..

بعد از تنظیم تنظیمات و ایجاد بخش اختلاف منظر ، بر روی انتشار کلیک کنید.

درج بخش اختلاف منظر در یک پست یا صفحه

در مرحله بعد ، شما باید بخش اختلاف منظر خود را در یک پست یا صفحه در وب سایت خود وارد کنید. Parallax Scroll را از فهرست وردپرس خود انتخاب کنید.

کد کوتاه پیمایش اختلاف منظر

در جدول ارائه شده اکنون یک کد کوتاه برای بخش اختلاف منظر که اخیراً ایجاد کرده اید ، مشاهده خواهید کرد. کد را کپی کرده و سپس صفحه یا پست مناسب را باز کنید. کد را در موقعیت مناسب در صفحه قرار دهید.

درج کد کوتاه

پیش نمایش تغییرات را ببینید و اگر از بخش اختلاف منظر جدید خود راضی هستید ، روی انتشار کلیک کنید. اکنون می توانید بخش های دیگری را ایجاد کنید تا به صفحه داده شده یا یک اثر اختلاف منظر کامل ارسال شود. و اگر نیاز به ایجاد تغییرات دارید ، کافی است صفحه بخش اختلاف منظر را دوباره باز کنید و تغییرات لازم را انجام دهید.

افکار نهایی

اگر مضمون شما ویژگی تأثیر اختلاف منظر داخلی ندارد ، یا اگر می خواهید یک اثر را به بیش از صفحه اصلی خود اضافه کنید ، سپس پیمایش Parallax به شما امکان می دهد تا به سرعت بخش های اختلاف منظر را ایجاد کنید تا به صفحات یا پست های خود اضافه کنید.

همانطور که مشاهده کردید ، افزودن اثر اختلاف منظر به وب سایت شما می تواند بسیار ارزشمند باشد. نه تنها می تواند باعث بهبود چشمگیری در وب سایت شما شود ، بلکه به جذابیت مخاطبان شما نیز کمک می کند ، به آنها امکان می دهد تا به راحتی در سایت شما حرکت کرده و به محتوا دسترسی پیدا کنند و مدت زمانی را که در سایت خود می گذرانید ، افزایش دهند. این تجربه کاربری بهبود یافته در نهایت باید به سایت شما کمک کند تا در مقابل اهداف خود تغییر کند ، خواه برای افزایش بازدیدکننده ها ، جمع آوری پیشرو یا فروش محصولات یا خدمات.

آیا تأثیر اختلاف منظر را به صفحه اصلی ، صفحه فرود ، پست یا جای دیگری اضافه خواهید کرد؟ لطفا نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map