شکستن موانع: چرا دسترسی به وب سایت وردپرس مهم است

شکستن موانع: چرا دسترسی به وب سایت وردپرس مهم است

در این پست می خواهم به شما نشان دهم که چرا دسترسی به وب سایت وردپرسی خود بسیار مهم است و ابزارهای ساده ای را معرفی می کنیم که هرکسی بتواند از آنها برای افزایش دسترسی برای هر کس. چرا? زیرا هدف نهایی شما این است که هرچه بیشتر افراد بتوانند از وب سایت خود بازدید کنند. اگر شما سایت خود را برای همه قابل دسترسی نمی کنید ، چگونه می توانید چنین کاری را انجام دهید?


علاوه بر این ، بیشتر ما در جستجوی راه های جادویی برای رانندگی حجم بالای ترافیک به سایت خود با استفاده از آخرین استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی و بهینه سازی موتور جستجو روش ها ، اما آنچه بسیاری از ما فراموش کرده ایم این است: افرادی که قبلاً پیدا کرده اند شما باید بتوانید به راحتی در وب سایت خود حرکت کنید.

این هست به شدت مهم ، زیرا دقیقاً مانند وضعیت اقتصادی و تجاری آجر و ملات ، مردم در همه نوع ، اشکال و اندازه ها قرار می گیرند. درنهایت ، شما می خواهید کسانی که وقت خود را برای بازدید از مؤسسه شما گذرانده اند ، مدتی را به جستجوی اطراف بپردازند ، مقداری پول خرج کنند ، غالباً برگردند ، و از همه بهتر ، دیگران را با خود بازگردانید.

اگر قبلاً علاقه ای به دسترسی به وب سایت ندارید ، اکنون باید باشید. با این گفته ، بیایید سرکوب کنیم!

دسترسی به وب سایت چیست؟?

بیایید لحظه ای بفهمیم که در مورد چه چیزی صحبت می کنیم.

دسترسی به وب سایت به عمل رفع موانع جلوگیری از تعامل یا دسترسی به وب سایت توسط افراد دارای معلولیت اشاره دارد. وقتی سایت ها به درستی طراحی ، توسعه و ویرایش شده باشند ، همه کاربران به اطلاعات و عملکردی برابر دارند.

بنابراین ما واقعاً در مورد تمرین رفع موانع صحبت می کنیم. ممکن است پیچیده به نظر برسد ، اما واقعاً اینگونه نیست. به عنوان مثال ، الف سد در وب سایت شما می تواند چیزی ساده باشد به عنوان ایجاد عنوان قابل مشاهده و معنی دار (یعنی متنی که به عنوان یک ابزار ظاهر می شود) برای پیوند.

اگر شما یک مسافر متوسط ​​اینترنتی هستید و به دلیل کمبود تلاش کمی از طرف طراح وب سایت و / یا مدیر وب سایت برای آسانتر کردن سایت خود برای ناوبری ناگهان ناامید شده اید ، فقط تصور کنید که فردی با دید چیست. ناتوانی الان احساس می کنه.

اینترنت از نگاه دیگران

آیا تا به حال فکر کرده اید که برای یک فرد کم توان ذهنی یا در غیر این صورت از نظر روانی یا جسمی برای مرور اینترنت چه می خواهد؟ احتمالاً اینطور نیست. من شما را تشویق می کنم برای انجام این کار هم اکنون وقت بگذارید ، زیرا می تواند شیوه ایجاد و اجرای وب سایت ها را از این پس تغییر دهد. بیایید برخی از چالش های پیش روی بسیاری از کاربران وب را بررسی کنیم:

 • دیداری: اختلالات شامل کوری ، انواع متفاوتی از بینایی کم و بینایی ضعیف ، انواع مختلفی از کوری رنگی.
 • موتور / تحرک: به عنوان مثال. مشکل یا عدم توانایی در استفاده از دست ها از جمله لرزش ، کندی عضلات ، از دست دادن کنترل عضلات خوب و غیره به دلیل شرایطی مانند بیماری پارکینسون ، دیستروفی عضلانی ، فلج مغزی ، سکته مغزی.
 • شنوایی: ناشنوایی یا اختلالات شنوایی ، از جمله افرادی که شنوایی آنها سخت است.
 • تشنج: تشنج صرع عکس ناشی از فشار بینایی یا جلوه های چشمک زن.
 • شناختی / روشنفکری: ناتوانی های تکاملی ، ناتوانی های یادگیری (نارساخوانی ، سوءهاضمه و غیره) و ناتوانی های شناختی با منشاء مختلف ، تأثیر بر حافظه ، توجه ، “بلوغ رشد” ، مهارت های حل مسئله و منطق و غیره.

خوب اخبار بسیاری وجود دارد فن آوری های کمکی در دسترس افراد معلول است که به آنها امکان می دهد از گشت و گذار در شبکه لذت ببرند. وظیفه شما به عنوان یک طراح وب سایت این است که اطمینان حاصل کنید که سایت شما به رهنمودهای خاصی پیروی می کند که عملکرد این فناوری ها را قادر می سازد.

ابزارهای محبوب دسترسی به اینترنت

صحبت از فن آوری های کمکی ، در اینجا گزیده ای از محبوب ترین افزونه های دسترسی به اینترنت است که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد:

 • نرم افزار صفحه نمایش که از گفتار سنتز شده برای خواندن آنچه در رایانه اتفاق می افتد استفاده می کند.
 • نمایشگرهای بریل قابل تجدیدپذیر متن را به عنوان شخصیت های بریل ارائه می دهد.
 • نرم افزار بزرگنمایی صفحه نمایش این چیزی است که در مانیتور نمایش داده می شود.
 • تشخیص گفتار software که صدا را به متن تبدیل می کند.
 • پوشش های صفحه کلید تایپ آسان تر و دقیق تر

و بله ، حتی برنامه ای برای آن وجود دارد:

 • فن آوری کمکی رایگان از قابلیت دسترسی اساسی به افرادی که تایپ کردن ، جابجایی ماوس یا خواندن صفحه نمایش مشکلی دارند ، کمک می کند.

اکنون که می فهمید افراد دارای معلولیت در هنگام خواندن یک وبلاگ با چه چیزهایی روبرو هستند ، یا می آموزید که Echidna چیست (* اشاره * به نظر می رسد مانند یک جوجه تیغی خارق العاده اضافی) و چه چیزی را دوست دارد به خوردن ، یا شاید فقط خرید برای آن هدیه عالی ما بصورت آنلاین می توانیم به برخی از ابزارهایی که می تواند در دستیابی به یک طراحی وب سایت کاملاً در دسترس کمک کند ، جستجو کنیم. از این گذشته ، اگر سایت شما به درستی برای افراد معلول قابل دسترسی است ، فقط فکر کنید که این کار برای چه آسانی خواهد بود هر کس برای حرکت.

نحوه انتخاب یک موضوع وردپرس قابل دسترسی

اولین قدم برای یک وب سایت کاملاً در دسترس ، انتخاب موضوعی است که قابلیت دسترسی در دسترس باشد. بسیاری از توسعه دهندگان موضوع وقت می گیرند تا دستورالعمل ها را از این برنامه پیاده سازی کنند کتاب دستیابی به تم وردپرس, بنابراین بهترین شرط شما این است که به سادگی از نویسنده بپرسید که آیا موضوع خاصی امکان دسترسی دارد یا خیر.

آزمون قابلیت دسترسی WAVE

به عنوان مثال ، در اینجا در WPExplorer ما با هم همکاری نزدیک داشته ایم دانشگاه هاوایی برای دسترسی بیشتر به موضوع WordPress. می خواهید نگاهی داشته باشید؟ اگر وب سایت UH را از طریق ابزار ارزیابی دسترسی به وب WAVE می توانید ببینید که چگونه آنها ویژگی های موضوع را پیاده سازی کرده اند تا وب سایت آنها برای همه دانش آموزان آنها قابل استفاده باشد.

دایرکتوری تم اصلی WordPress.org

همچنین می توانید موضوعات قابل دسترسی رایگان را پیدا کنید WordPress.org, فقط کلیک کنید مضامین پیوند منو در بالای صفحه برای باز کردن فهرست دایرکتوری. به دنبال زیر منو با عنوان باشید فیلتر ویژگی. در کنار آن دنده کمی خواهد داشت. روی آن کلیک کنید.

با این کار مجموعه ای از گزینه ها برای انتخاب در هنگام فیلتر کردن جستجوی شما باز می شود. زیر امکانات, با کلیک بر روی ویژگی برتر که – حدس زده اید – قابلیت دسترسی آماده است.

فیلتر دستیابی به فهرست اصلی WordPress.org

پس از آن ممکن است شما به عنوان بسیاری از فیلترهای دیگر را انتخاب کنید. در سمت چپ ، شما خواهید دید فیلترها را اعمال کنید دکمه ای که به شما نشان می دهد که چند فیلتر را اعمال کرده اید. کلیک فیلترها را اعمال کنید. لطفا دست و پا خود را همیشه در داخل وسیله نقلیه نگه دارید.

مضامین آماده دسترسی به WordPress.org

اکنون به مقصد خود رسیده اید. لطفاً تا زمانی که خودرو کاملاً متوقف شود و درها به طور کامل باز شود ، در حالت ایستاده بمانید. سپس یک موضوع انتخاب کنید.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که فقط به این دلیل که یک موضوع به عنوان علامت گذاری شده است قابلیت دسترسی آماده است به معنای دسترسی کامل نیست. با این حال ، اگر یک توسعه دهنده تم به مشکل برچسب زدن موضوع خود به عنوان در دسترس رفته است ، احتمال دارد که آنها کارهای خاصی را در این جبهه انجام دهند. و اگر مشکلی ندارید به آنها اطلاع دهید تا بتوانند موضوع را برای سایر کاربران به روز کنند.

(رایگان) راه حل های افزونه وردپرس برای دسترسی

دسترسی به WP

شاید شما در حال ساخت موضوع وردپرس خود هستید ، یا شاید شما می خواهید از هر موضوعی که می خواهید استفاده کنید. هیچ ترسی ندارید. یکی از موارد شگفت انگیز در مورد دنیای وردپرس ، وجود ده ها هزار پلاگین است. هر زمان که به چیزی احتیاج دارید ، معمولاً افزونه ای برای تنظیم صورتحساب وجود دارد.

انتخاب شخصی من است دسترسی به WP, که با ابزارهای متنوعی برای کمک به شما در جستجوی و نابود کردن بسیاری از موارد دسترسی عمومی که ممکن است با استفاده از مضامین وردپرس به دست بیاورید ، ارائه می شود. به دانش تخصصی بسیار کمی و مقدار کمی تنظیم نیاز دارد.

WP Accessible Helper (WAH) یکی دیگر از گزینه های دیگر است که شامل بسیاری از ویژگیهای مفید برای پیوندهای پرش ، تغییر اندازه فونت ، اسکن DOM ، حالت کنتراست و غیره است. این یک روش سریع برای اضافه کردن تعدادی از ویژگیهای قابل دسترسی به سایت شما در یک تعویق است..

سایر مواردی که ممکن است بخواهید پرداخت آن را انجام دهند ، نیازهای دسترسی ویژه تری دارند.

فونت های قابل دسترسی

ابزارک دستیابی یک ویجت تعویض اندازه قلم را برای ستون های فرعی خود ایجاد می کند. به این ترتیب خوانندگان در سایت شما می توانند به راحتی متن متناسب با نیاز خود تغییر دهند.

گزینه دوم برای آسانتر خواندن گزینه است تنظیم کننده فونت Zeno. این افزونه به مدیر سایت اجازه می دهد گزینه های تغییر اندازه فونت (حداقل و حداکثر اندازه ، تغییر اندازه مراحل هنگام افزایش و شخصیت) و همچنین مدت زمان کوکی را تنظیم کنید. به این ترتیب کاربران هنگام بازگشت به سایت شما ، قلم به اندازه صحیح را مشاهده می کنند.

متن به گفتار

برای خوانندگان دارای اختلال در بینایی که گزینه های صوتی دارند ضروری است. یکی افزونه ای که دوست دارم بلندگو – صفحه به گفتار. این افزونه می تواند نسخه صوتی پست ها و صفحات شما را ایجاد کند. از همه مهمتر ، این افزونه 190 صدای با کیفیت انسانی را برای انتخاب ارائه می دهد ، از بیش از 30 زبان پشتیبانی می کند و با اکثر مضامین عالی کار می کند.

متن GSpeech به راه حل گفتار یک گزینه رایگان برای دسترسی صوتی است. با هر متنی در صفحات شما کار می کند و یک بلوک صوتی به سایت شما اضافه می کند. سپس می توانید از گزینه های تغییر رنگ ، صدای بلندگو و موارد دیگر استفاده کنید.

تشکیل می دهد

به راحتی می توانید با افزونه هایی مانند ، دسترسی به فرم های مخاطب خود را آماده کنید فرم تماس با شماره 7: پیش فرض های قابل دسترسی و زمینه های WCAG برای فرم های جاذبه, یا به سادگی با استفاده از یک پلاگین فرم آماده در دسترس مانند فرم های قابل استفاده.

گذشته از این ، تعدادی ابزار و افزونه مفید دیگر برای کمک به انواع مختلفی از مرتبط با دسترسی به وب سایت در دسترس است.. این یک صفحه ی عالی است برای چک کردن لیست جامع از ابزارهای توسعه توصیه شده.

قابلیت دسترسی به وب سایت شما را آزمایش کنید

پس از ایجاد وب سایت خود ، این ممکن است ایده خوبی برای آزمایش تغییرات خود باشد. روش ها و نرم افزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای تست دسترسی استفاده کنید اما یک زن و شوهر وجود دارند که آزمایش را آسان می کنند.

ابزار ارزیابی دسترسی به وب WAVE

یکی که قبلاً در این مقاله به آن اشاره کرده ایم ابزار ارزیابی دسترسی به وب WAVE توسط WebAIM. این ابزار مفید خطاها ، هشدارها ، ویژگی ها ، عناصر ساختاری ، برچسب های ARIA و خطاهای کنتراست را نمایش می دهد تا بتوانید متناسب با آن تنظیم کنید.

ابزار دستیابی tota11y

ابزار دیگری برای توسعه دهندگان است Tota11y, یک جعبه ابزار تجسم دسترسی که توسط آکادمی خان ساخته شده است. برای فعال کردن ابزار دستیابی ، که در پایین نماد عینک عینک در پایین صفحه ظاهر می شود ، باید این پرونده JS به سادگی به سایت شما اضافه شود. برای مشاهده عناصر در صفحه خود و همچنین خطاها یا تخلفاتی که ممکن است بخواهید اصلاح کنید ، فقط کلیک کنید.

نتیجه

در صورت عدم دسترسی به وب سایت به همان اندازه مهم است بیشتر بنابراین ، از اینکه مستقیماً به سایت خود هدایت کنید. اکنون می توانید درک کنید که چرا ضروری است اطمینان حاصل کنید که هرکسی که به مقصد خود می رسد می تواند کاملاً اطلاعات و سرگرمی های بسیار جالب و اطلاعاتی را که در اختیار شما قرار گرفته است درک و حرکت کنید. وبسایت شما.

پس برای چی منتظری? از این فرصت استفاده کنید تا هم اکنون سایت شما قابل دسترسی تر باشد!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map