نکاتی برای بهتر سازماندهی وب سایت وردپرس خود

نکاتی برای بهتر سازماندهی وب سایت وردپرس خود

همیشه حس خوبی است که شروع خوبی داشته باشیم. مطمئناً وقتی با نصب وردپرس تمیز شروع کردید ، احساس خوبی داشته اید. اما با گذشت زمان ، اگر شما مشغول ساختن مطالب عالی یا تنظیم دقیق SEO هستید ، شاید متوجه نشده باشید که درهم و برهمی اضافه شود. و اکنون می توانید پیدا کردن موارد داخل نصب وردپرس خود مشکل پیدا کنید؟ دسته بندی های خیلی زیاد؟ و برچسب ها؟ پست های وبلاگ منسوخ شده اند؟ آهسته برای بارگیری؟ پشتیبان گیری برای همیشه؟ اگر این برای همه (یا حتی برخی) بله است ، این یکی برای شماست. وقت آن رسیده است که برای تمیز کردن وردپرس خود به برخی از تمیز کردن های جدی بپردازید.


در اینجا آنچه می توانید انجام دهید برای بهتر سازماندهی وردپرس خود آورده اید:

1. ساختار سایت

این منو به اندازه هر مکانی مناسب است تا بتوانید وردپرس خود را مرتب کنید. یک منوی منطقی و ساده ، بازدید کنندگان سایت شما را راهنمایی می کند تا آنچه را جستجو می کنند پیدا کنند. اگر آنها آنچه را که می خواهند پیدا نکنند ، احتمالاً آنها دور می شوند. و همه ما می دانیم که نرخ گزاف گویی بالا برای رتبه بندی موتورهای جستجو به چه معنی است.

گوگل نه تنها به این مسئله اعتماد می کند که سایت شما برای یافتن محتوا و همچنین تعیین اینکه کدام محتوا مهمتر از بقیه است ، اعتماد می کند. پس بیایید به نفع خود عمل کنیم و به منو ، ناوبری و ساختار سایت توجه کنیم.

همه صفحات وبلاگ و پست های شما نیازی به یافتن مکانی در این فهرست ندارند. آنچه مهم است طبقه بندی و برچسب گذاری صحیح پست های شما و قرار دادن مکان های اصلی در منو است. اگر دسته ها و برچسب ها را به درستی بدست آورید ، ساختن این منو بسیار ساده تر می شود. Yoast نسبتاً دارد راهنمای جامع در ساخت وب سایت ها.

یک سایت سنگین محتوا ممکن است به منوی پله ای چند سطحی نیاز داشته باشد. اما بیش از حد از آن غافل نشوید ، زیرا بازدید کنندگان ممکن است خیلی مایل به کلیک بیش از حد برای رسیدن به محتوای موردنیاز خود نباشند.

استفاده از آرد سوخاری در نوار بالا برای تهیه لینکهای سریع برای صفحات محبوب نیز ایده خوبی برای یک سایت سنگین محتوا است.

2. مرور دسته ها و برچسب ها

به طور پیش فرض ، تمام ارسال ها در WordPress با عنوان “دستهبندی نشده” عنوان می شوند. و اگر نمی توانید پیام خود را طبقه بندی کنید ، این دسته ای است که در صفحات وب نمایش داده می شود. طبقه بندی پست ها نه تنها با WordPress ضروری است ، بلکه برای سئو نیز مهم است. این کمک می کند تا موتورهای جستجو و بازدید کنندگان در جستجوی وب سایت خود را کم کنند. این در سازماندهی محتوا به شکلی که به راحتی قابل جستجو باشد مفید است. دسته بندی ها باعث می شوند تا کاربر از قسمت جلویی و برای سرپرست سایت از باطن آسانتر شوند.

تفاوت اصلی بین دسته ها و برچسب ها در این است که دسته بندی ها کلی هستند ، آنها پست هایی را با هم جمع می کنند که در یک توضیحات گسترده قرار می گیرند. برچسب ها خاص تر است. یک پست می تواند بیش از یک برچسب داشته باشد و می تواند در چند دسته قرار بگیرد. دسته بندی ها مباحث اصلی هستند که وبلاگ شما پوشش می دهد و احتمالاً اغلب تغییر نمی کند.

در حالت ایده آل ، دسته ها باید بدون همپوشانی مجزا باشند. در حالی که قاب ها و برچسب ها را قاب بندی می کنید ، از دید کاربران به آن نگاه کنید تا مرور راحت تر آنها را انجام دهد. همیشه بهتر است دسته بندی هایی را که از وب سایت خود استفاده می کنید درست در ابتدای وب سایت تصمیم بگیرید. با برچسب ها ، می توانید همزمان با ادامه ، آنها را نیز اضافه کنید.

با این حال ، با گذشت زمان ، خواهید فهمید که دسته ها و برچسب های شما با هم همپوشانی دارند ، یا برای کمک به ناوبری ، تعداد آنها بسیار زیاد است. زمان آن فرا رسیده است که بررسی مقوله ها و برچسب ها در وب سایت شما انجام شود.

برچسب های بلااستفاده را حذف کنید

 • در مرحله اول ، شما می توانید تمام برچسب های استفاده نشده را حذف کنید. سر به سمت ارسال ها> برچسب ها. اگر تعداد برای هر برچسب 0 است ، آن برچسب را حذف کنید. با حذف دسته ها و برچسب هایی که نیازی به آن ندارید ، در برخی از فایلهای سرور وردپرس فضای خود را آزاد خواهید کرد.
 • در مرحله بعد ، تمام برچسب های باقی مانده را مرور کنید تا ببینید که می توانید برخی از آنها را با هم جمع کنید. برچسب های مناسب را حفظ کرده و برچسب های نادر مورد استفاده را با آنها ادغام کنید. افزونه تغییر مسیر باید در این مورد به شما کمک کند. پس از نصب افزونه ها ، باید URL هایی را برای هدایت مجدد وارد کنید. با استفاده از گزینه Quick Edit در زیر ارسال ها> برچسب ها, برچسب های جدید را به جای برچسب های قدیمی به پست های قدیمی اضافه کنید.
 • پس از پایان کار با ساده کردن دسته ها و برچسب ها ، مواظب باشید پیوندهای خراب را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آدرس ها به صفحه صحیح هدایت می شوند.

می توانید مقاله ما را در مورد برچسب ها و دسته بندی های بهتر بررسی کنید تا از پلاگین هایی که به دسته ها و برچسب ها کمک می کنند اطلاع داشته باشید.

3. پیوندهای داخلی را در پست های وبلاگ خود ایجاد کنید

پیوندهای داخلی کمک بزرگی در بهبود سئو هستند. آنها به ماندگاری بیشتر بازدید کنندگان در سایت شما کمک می کنند و آنها را به سمت مطالب جالب دیگر هدایت می کنند. وردپرس جستجوی پست های مرتبط را برای نویسندگان آسان می کند تا بتوانند به آنها پیوند دهند. ضمن درج لینک در پست خود ، می توانید به سرعت مقالات موجود در سایت خود را اجرا کرده و پست های مرتبط را پیدا کنید تا به آن لینک دهید.

پیوندهای داخلی

ترجیحاً ، شما همچنین باید وقت خود را برای بازدید مجدد از پست های قدیمی خود و پیوند دادن آنها به پست های جدید مرتبط انجام دهید.

راه دیگر برای این کار ، کمک گرفتن از بسیاری از افزونه های ارسال های مرتبط و نمایش انتخاب پست های مربوط به بازدیدکننده است..

4. بررسی لینک های شکسته

مدتی یک بار ، وب سایت خود را برای لینک های خراب بررسی کنید. هیچ بازدید کننده ای نمی خواهد در صفحه بن بست فرود بیاید و ممکن است برای یافتن مطالب مربوطه زحمت لازم را نداشته باشد. هر وقت URL ها یا دسته ها یا برچسب ها را تغییر می دهید ، مطمئن شوید که به محتوای موجود تغییر مسیر دهید.

جستجوگر پیوند شکسته افزونه ای عالی برای اسکن سایت شما برای پیوندهای خراب است. اگرچه تعداد زیادی منابع عالی دیگر برای رفع لینک های خراب وجود دارد.

5- پایگاه داده را تمیز کنید

تمیز کردن پایگاه داده شما می تواند عملکرد سایت را به خوبی بهبود بخشد. نصب جدید وردپرس تنها چند جدول بانک اطلاعاتی دارد. اما حتی به محض اضافه کردن محتوا ، بانک اطلاعاتی متورم می شود و به موقع ناخوشایند می شود. نصب وردپرس سه ماهه من در حال حاضر دارای 30+ جدول است که برای تماس با آن کافی نیست ، اما مطمئناً رسیدن به آنجاست.

جداول بانک اطلاعاتی

بهتر است قبل از بروز مشکلاتی مانند بارگیری کند ، پشتیبان گیری یا واردات / صادرات برداشت محصول ، پایگاه داده را تمیز کنید. تمیز کردن بانک اطلاعاتی می تواند عملکرد را بهبود بخشد ، سرعت بخشیدن به نسخه پشتیبان شما ، رفع مشکلات گردش کار را حل کند و به نگهداری وب سایت کمک کند. پس از تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده ، موارد زیر را اجرا کنید,

 • با خالی کردن سطل آشغال در پست ها و صفحات شروع کنید. همچنین می توانید پست های در انتظار یا پیش نویس را که دیگر نیازی به آن ندارید حذف کنید.
 • تم ها و افزونه های بلااستفاده را حذف نکنید ، فقط آنها را غیرفعال نکنید.
 • نظرات ، اسپم و سطل زباله را از نظرات حذف نکنید.
 • پرونده های رسانه ای بلااستفاده را می توان از پوشه wp-uploads حذف کرد.
 • با استفاده از گزینه PHPMyAdmin Optimize Table ، بانک اطلاعات را بهینه کنید. در صورت وجود کلیه سربندها را از جدول حذف کنید.

سربار را حذف کنید

 • پایگاه داده های فاسد شده نیز با تیک زدن آن گزینه می توانند تعمیر شوند.

بهینه سازی بانک اطلاعات

 • همچنین می توانید با ویرایش پرونده wp-config.php ، پایگاه داده خود را بهینه کنید. یا اگر ترجیح می دهید از افزونه استفاده کنید ، امتحان کنید WP-Optimize

خلاصه

اگر می خواهید آن را یک قدم جلوتر بردارید ، می توانید یک بار حسابرسی محتوا را انجام دهید تا محتوا را حذف کنید که دیگر مرتبط نیست. اما اجرای مراحل فوق با جدیت باید به خلاص شدن از وردپرس از بسیاری از وزن مرده و ارائه ظاهری سازمان یافته تر کمک کند. حفظ یک رویکرد عقل سلیم ضمن افزودن دسته ها و برچسب ها و اتخاذ ساختار منوی منطقی ، راه طولانی را برای تمیز کردن و حفظ وردپرس شما طی می کند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map