نحوه استفاده از محصولات همراه به عنوان یک روش بازاریابی برای فروشگاه وردپرس خود

نحوه استفاده از محصولات همراه به عنوان یک روش بازاریابی برای فروشگاه وردپرس خود

استراتژی های بازاریابی برای تجارت الکترونیکی مانند روند مد است. بعد از مدتی به راحتی می توانید پارچه را به رنگ دیگری آغشته کرده و آن را انقلابی بنامید. با این وجود ، مانند قیاس فوق ، خلاقیت شما همان چیزی است که تفاوت در نحوه ارائه محصول خود را ایجاد می کند. در میان سهام چنین استراتژی های قابل اعتماد که می تواند برای افزایش فروش استفاده شود ، استفاده از محصولات همراه است.


بسته بندی محصولات اکنون مدت هاست توسط صاحبان فروشگاه های دیجیتال و فیزیکی استفاده می شود. در قلب این مفهوم ، تمایل بشر به جای خرید هرکدام از این محصولات به طور جداگانه ، تمایل به انتخاب کالایی با قیمت تخفیف را دارد. با توجه به کل پس انداز آنها ، همانطور که مشتری درک می کند ، می تواند برای مانور دادن آنها برای خرید بزرگتر از قیمت اصلی استفاده شود.

اگرچه قرار است محصولات بسته بندی انگیزه ای برای مشتریان باشد ، اما این روزها قسم خوردن از آن نیستند. چرا؟ دو دلیل.

  1. لحظه ای که مشتری فکر می کند شما سعی می کنید آنها را وادار به خرید چیزهایی کنید که آن را مطابق آنچه که نمی دانند خریداری نکنند ، آنها را به عنوان هزینه می بینند و در کل از آن خارج می شوند..
  2. بازار تجارت الکترونیکی نزدیک به اشباع است. با توجه به تعداد کافی از فروشگاه های الکترونیکی که پذیرای همان مخاطبان طاقچه هستند ، مشتریان به احتمال زیاد می توانند به وب سایت دیگری مراجعه کنند تا آنچه را که لازم است بدست آورند ، در صورتی که ببینند شما در مورد خرید بیش از حد فشار دارید..

ایستاد هر چند! این بدان معنا نیست که محصولات همراه یک استراتژی بن بست هستند. در عوض ، برنامه های کاربردی بسیار خوبی وجود دارد که بسته های محصول را می توان به عنوان روش اصلی بازاریابی استفاده کرد ، به شرط آنکه به صورت هوشمندانه در مورد آن استفاده کنید..

استراتژی های کلاسیک برای فروش بیشتر با استفاده از محصولات بسته بندی شده

هنگام ساختن یک فروشگاه آنلاین با وردپرس می توانید فروشگاه خود را به بازار عرضه کنید ، درآمد خود را افزایش داده و با این روش های محصول همراه ارزش بیشتری به مشتریان ارائه دهید.

برای مشتریانی که دارای بسته های زنجیره ای هستند ارزش ایجاد کنید

بسته بندی های زنجیره ای به روشی اطلاق می شود که محصولات مرتبط با آن به صورت رایگان یا با تخفیف بسیار بالا به مشتری ارائه می شود ، به عنوان یک تشکر از شما برای خرید کالای اصلی بسته بندی شده در فروشگاه الکترونیکی..

بسته های زنجیره ای به دلیل مزیت دوتایی که دارند بهتر از بسته های ساده محصول کار می کنند. آنها بسته اصلی محصول اصلی را افزایش می دهند زیرا این محصولات رایگان با آن در ارتباط است و به عنوان محرک تبلیغاتی برای محصولات مشابه یا مرتبط با آنها عمل می کنند که در مرحله بعد می توانند به مشتریان تحریک شوند..

با این حال ، شاید مهمترین کاری که انجام می دهند ایجاد ارزش برای مشتریان است. خریداران موجود در فروشگاه محصولات اضافی را پاداش خرید بزرگتر خود می دانند که آنها را ترغیب می کند تا بیشتر به فروشگاه شما بازگردند و مشتریان وفادار ایجاد کنند.

به یک فروشگاه مواد غذایی فکر کنید که محصولی رایگان با بسته نرم افزاری A و سه محصول رایگان با بسته بالاتر از ارزش B را به شما پیشنهاد می کند.?

کیت های محصول قابل تنظیم را ارائه دهید

چه کسی عاشق انتخاب نیست؟ در حقیقت ، وقتی صحبت از خرید آنلاین می شود ، “هرچه بیشتر ، بهتر” قطعاً مانترا است. انتخاب مشتریان برای انتخاب بسته های محصولات خاص خود ، یکی از محبوب ترین تکرارهای استراتژی محصول همراه است..

این تضمین می کند که مردم از آزادی کامل در انتخاب کالاهای مورد نظر خود و بسته بندی آنها در صورت لزوم برخوردار باشند.

در صورت نگرانی از مشکلات تلفیقی که ممکن است در بین فروشندگان ایجاد کند ، همیشه می توانید یک استخر از پیش تعیین شده از محصولات را برای مشتریان ارائه دهید. این امر به شما امکان می دهد تا به طور موثری در کنترل بسته نرم افزاری محصول باشید اما مشتریان را برای خرید محصولات موجود در بسته بندی از پیش بسته بندی محدود نمی کند..

پرونده فروشگاه اینترنتی را که لوازم جانبی مد و لوازم آرایش را می فروشد در نظر بگیرید. با توجه به طیف گسترده ای از رنگ های پوستی ، انتخاب مارک ، پالت های رنگی و ترجیحات شخصی ، ایجاد بسته های محصول برای هر خریدار به سختی امکان پذیر است. در عوض ، در اینجا شما می توانید یک کیسه کیت قابل تنظیم ایجاد کنید ، که خریدار بتواند براساس نیاز خود از بین محصولات ارائه شده انتخاب کند..

کیت های محصول قابل تنظیم را ارائه دهید

جایگزین کامپوزیت

بسته های محصول کامپوزیت هر زمان که برخی از سفارشی سازی های اصلی به تصویر بیایند ، استفاده می شوند. این ترکیبی از ایجاد ارزش و روشهای بسته بندی سفارشی است. در اینجا ، محصول پایه یا بسته نرم افزاری محصول شما باید ثابت بماند اما لوازم جانبی مطابق نیاز قابل تنظیم باشند. اگر صاحب یک فروشگاه الکترونیکی هستید که دوربین و تجهیزات عکاسی یا مبلمان و یا حتی جواهرات سفارشی DIY را می فروشد ، این می تواند گزینه ای عالی برای افزایش محبوبیت بسته های محصولات شما باشد..

نمونه فروشگاهی را که به صورت آنلاین دوربین می فروشد در نظر بگیرید. شما بسته عدسی DSLR + خود را دارید ، اما یک لنز اضافی ، کیسه کیت ، کارت حافظه و یک سه پایه را به عنوان یک بسته نرم افزاری اضافی که با بسته نرم افزاری پایه قابل خریداری است ، ارائه دهید. اگر شرایطی پیش آمده باشد که مشتری نیازی به آن نداشته باشد ، به سه پایه بگویید ، وی آزادی این بسته نرم افزاری را در صورت لزوم دارد.

این یک مثال ساده در مورد چگونگی استفاده از بسته های کامپوزیتی است. شما حتی می توانید خریدهای بسترهای نرم افزاری را تشویق کنید و بسته های پیچیده تری ایجاد کنید.

گزینه های ارزش و پیشنهاد را اضافه کنید

آن را مخلوط کنید

این یک مورد کلاسیک از محصولات همراه است و تجربه خرید زنده را به حداکثر می رساند. مشتریان می توانند محصولات خود را به صورت عمده و با قیمت های تخفیف خریداری کنند ، با تغییرات اختیاری در همان بسته نرم افزاری. در اینجا ، تعداد مشخصی از مواردی را که می توانید به بسته نرم افزاری اضافه کنید ، تنظیم می کنید و افراد می توانند براساس انتخاب خود ، موارد تک یا چندگانه را اضافه کنند..

پرونده یک فروشگاه شیرینی پزی آنلاین را در نظر بگیرید ، جایی که افراد از طیف وسیعی از شکلات ها و شیرینی ها انتخاب می کنند. شما جعبه های محصول با اندازه های 4 ، 6 ، 8 ، 12 و غیره دارید. افراد می توانند انواع مختلفی از شکلات یا چندین واحد از همان محصول را انتخاب کنند و با خرید خود پرداخت کنند.

تغییرات بسته نرم افزاری اختیاری را ارائه دهید

در مورد تجربه پاتریک پوپتاسی, برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های مختلف استفاده از بسته های محصول مختلط در یک فروشگاه شیرینی پزی آنلاین.

گروه ها خوب هستند

فروش محصولات گروه بندی شده یک استراتژی کلیدی برای فروشگاه هایی است که ملزوماتی را می فروشند که مردم تمایل ندارند وقت خود را صرف مرور کنند. با استناد به مثال فروشگاه های مواد غذایی دوباره ، می بینیم که اگر بسته ای آماده برای رفتن به کالاها را برای یک هفته یا ماه نیاز دارید ، می تواند چه فایده ای داشته باشد. این می تواند شامل همه چیز از روغن گرفته تا نان گرفته تا سبزیجات گرفته تا غذای فوری باشد ، برای مثال 2 نفر.

شما حتی می توانید ایده را گسترش داده و بسته های دسته بندی را بر اساس طبقه بندی آماده کنید. گیاهخواران ، گیاهخواران ، دوستداران گوشت ، سلامتی و تناسب اندام و موارد دیگر ، یا برای مدت زمان متغیر ، هفته ، دو هفته ، دو ماه و غیره.

کل بسته نرم افزاری می تواند دارای یک قیمت ثابت باشد که از هزینه کل هرکدام از اقلام جداگانه و در عین حال در حاشیه سود شما کمتر باشد. همه خریداران باید انجام دهند این است که بسته نرم افزاری محصول خود را انتخاب کرده و بررسی کنید! چند کلیک و خرید مواد غذایی ماهانه شما انجام می شود!

پینوشت

محصولات بسته بندی شده روش بسیار خوبی برای تشویق خریدهای عمده است و می توان از آنها استفاده کرد انواع برنامه ها. این ممکن است یکی از قدیمی ترین استراتژی های کتاب باشد ، اما با این وجود بی عیب و نقص کار می کند.

نظر شما در مورد استفاده از محصولات همراه برای افزایش نرخ تبدیل چیست؟ هر روش خلاقانه دیگری که مایلید به اشتراک بگذارید؟ نظر خود را رها کنید تا به ما اطلاع دهید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map