راهنمای کامل موضوع کودک وردپرس

مضامین کودک وردپرس. آنها ممکن است در ابتدا به نظر برسند که (و به نظر می رسد) ارعاب آور هستند ، اما به محض یادگیری ins و outs (و همچنین زیبایی) مضامین کودک وردپرس ، می خواهید سرگرمی های زیادی داشته باشید. در این پست موضوع کودک وردپرس را به بخش های مختلف آن تقسیم می کنیم. برای بیان آن به روش دیگری ، خواهیم آموخت:


 • یک موضوع کودک وردپرس چیست؟
 • محاسن مضامین کودک وردپرس
 • نمایه های مضامین کودک وردپرس
 • نحوه ایجاد یک موضوع کودک وردپرس
 • منابع تم کودک وردپرس

یک موضوع کودک وردپرس چیست؟?

بنابراین ، یک موضوع کودک وردپرس چیست؟?

یک موضوع کودک وردپرس در اصل یک موضوع وردپرس است که پرونده های قالب و ویژگی های “وردپرس” را از یکی دیگر از مضامین وردپرس که به عنوان موضوع والدین معروف است ، دریافت می کند. هنوز هیچ چیزی را نکشید ، من همه چیز را با جزئیات وعده داده شده توضیح خواهم داد.

آ مضمون والدین یک موضوع معمولی وردپرس مانند پرفروش ترین قالب ما در کل WordPress ، پیش فرض بیست چهارده موضوع یا هر موضوع دیگری که در وب سایت خود استفاده می کنید.

ابتدایی ترین موضوع کودک وردپرس به سادگی پوشه ای است که حاوی یک فایل خاص style.css است. نگران نباشید همه چیز منطقی خواهد بود وقتی توضیح خواهم داد. یکی از سؤالاتی که احتمالاً همین حالا سرتان می گذرد این است: چرا شخص می خواهد در حالی که مضامین والدین فراوان است از مضمون کودک استفاده کند?

جواب بسیار ساده است. بیشتر مضامین والدین اکنون و پس از آن به روزرسانی می شوند. بنابراین ، اگر شما یک مضمون والدین بگیرید و کد (و سبک) را سفارشی کنید ، دفعه بعد که تم را به روز می کنید ، تمام این تغییرات را از دست خواهید داد. اینجاست که مضامین کودک وردپرس وارد می شود. یک موضوع کودک وردپرس به شما امکان می دهد تا موضوع والدین خود را بدون تغییر خطر از دست دادن تغییرات خود هنگام بروزرسانی ، سفارشی سازی کنید. البته اگر قصد ندارید وب سایت خود را در برابر هکرها قرار دهید ، می توانید از بروزرسانی ها کنار بیایید.

در حال حرکت …

چند پاراگراف پیش ، من ذکر کردم که کودک پرونده های قالب “وام” و عملکرد از مضامین والدین را “قرض” می دهد. چگونه این اتفاق می افتد؟ به مضامین کودک نیز فکر کنید سایه مضامین؛ آنها مضامین والدین خود را تقلید می کنند. این همه مانند ایجاد یک کپی از مضمون والدین خود بدون کپی کردن چیزی است. به نظر می رسد جادو ، درست است?

دکمه یخ زدن را فشار دهید. چگونه می توانید بدون کپی کردن از چیزی ، یک نسخه از والدین ایجاد کنید؟ راز درک مضامین کودک درون فایل ویژه style.css که قبلاً به آن اشاره کردیم نهفته است. در واقع ، راز یک خط واحد است که در داخل style.css یافت می شود. از کدام خط می پرسی؟ بیشتر در مورد آن در یک لحظه. از آنجا که بعداً در این پست یک موضوع کودک ایجاد خواهیم کرد ، من چند مفهوم اساسی را معرفی می کنم تا خطی را که در مورد آن صحبت می کنم نشان دهم و درک بهتری از مضامین کودک به شما ارائه دهم.

برای ساختن یک موضوع کودک ، باید پوشه (برای موضوع کودک) در فهرست فهرست تم های وردپرس خود ایجاد کنید. می توانید پوشه را به هر (یا بعد از موضوع خود) نامگذاری کنید. در مرحله بعد ، شما باید یک کد style.css را با کد زیر ایجاد کنید:

/ *
نام موضوع: نام موضوع فرزند شما (به عنوان مثال کل موضوع کودک)
موضوع URI: http://www.example.com (آدرس اینترنتی تم کودک شما)
توضیحات: شرح مختصری از موضوع کودک شما
نویسنده: نام شما به اینجا می رود
الگو: نام فهرست فهرست والدین شما (مانند کل ، بیست و چهارده و غیره)
نسخه: 1.0.0
* /

شما باید این style.css را در پوشه تم کودک خود ذخیره کنید. حال به کد ششم به خط ششم (ششم) برگردید. خواهید دید:

الگو: نام فهرست فهرست والدین شما (مانند کل ، بیست و چهارده و غیره)

این خط به موضوع کودک شما می گوید که از کدام یک از والدین می خواهد توابع و فایل های قالب را وام بگیرد. این خط ساده موضوع فرزند شما را به موضوع والدین پیوند می دهد ، به عنوان مجرایی عمل می کند که از طریق آن موضوع کودک پرونده های قالب و ویژگی های موضوع والدین را دریافت می کند. این بدان معناست که باید موضوع اصلی والدین خود را روی سیستم عامل وردپرس خود نصب کنید.

کافی است بگوییم ، بدون این خط ، شما یک موضوع کودک ندارید. شما فقط یک پوشه و یک فایل معمولی style.css دارید.

بطور خلاصه ، خط قالب هنگام فعال کردن مضمون فرزند خود ، (بیشتر) موضوع والدین را به ارث می برد. در صورت بروزرسانی موضوع والدین ، ​​تمام تغییراتی که در موضوع فرزندتان ایجاد می کنید ، تحت تأثیر قرار نمی گیرند. چگونه این توضیحات را دوست دارید؟ آیا شما به اندازه کافی پیگیری می کنید یا روشن نیستید؟ اگر با من هستید ، بیایید به مزایا و مضرات مضامین کودک WordPress بروید.

مزایای استفاده از یک موضوع کودک چیست؟?

استفاده از یک موضوع کودک فواید زیادی دارد و به هر کسی توصیه می کنیم از یک موضوعی که به طور سفارشی برای وب سایت خود ساخته نشده است برای تنظیم و فعال کردن یک موضوع کودک استفاده کند. ما برخی از مزایای اصلی استفاده از یک موضوع کودک را ذکر کرده ایم و چرا باید به شدت آن را مورد توجه قرار دهید.

موفقیت

به روز رسانی های ایمن

مضامین کودک WordPress صرفاً وامها ، الگوهای و سبکها را از موضوع والدین وام گرفته است. این به شما امکان می دهد وب سایت خود را بدون لمس کردن موضوع والدین شخصی سازی کنید. بنابراین ، هر زمان که توسعه دهندگان موضوع والدین شما را به روز کنند ، می توانید بدون اطمینان از دست دادن تغییرات سفارشی ، وب سایت خود را به روز کنید.

مضامین کودک به راحتی قابل گسترش است

مضامین کودک WP انعطاف پذیری زیادی به شما می دهد. می توانید فایلهای قالب جدید ایجاد کنید که جزئی از موضوع والدین نبودند. می توانید توابع ، سبک ها و موارد جدید دیگری اضافه کنید. علاوه بر این ، چارچوب های تجاری و تجاری زیادی با گزینه های گسترده برای شروع کار وجود دارد.

مضامین کودک Fallback-Safe هستند

هر توسعه دهنده ای انسانی است و همه ما می دانیم که اشتباه کردن انسان است. همه اشتباه می کنند و همه فراموش می کنند. اگر گفت در هنگام استفاده از مضمون والدین ، ​​کد را برای چیزی رمزگذاری کنید ، در سوپ خواهید بود. چیزها با مضامین کودک کمی متفاوت است. اگر برخی کد را فراموش کرده باشید ، وردپرس به طور خودکار جایگزین (یا اصلی) را از موضوع والدین بارگیری می کند. البته این تنها در صورتی صحیح است که کد در موضوع والدین وجود داشته باشد.

منافع استفاده از یک موضوع کودک چیست؟?

در حالی که به طور کلی مضامین کودک بسیار جذاب هستند و توصیه می کنیم هر کس که از WordPress استفاده می کند اگر قصد ایجاد ترفندهای احتمالی در آینده را دارد ، یک تم کودک را در سایت خود فعال کند ، آنها مواردی هستند که باید در نظر داشته باشید.

یک منحنی یادگیری وجود دارد

مضامین کودک در درجه اول برای گسترش یا سفارشی کردن قابلیت های مضمون والدین شما است ، به این معنی که اگر شما یک برنامه نویس نیستید ، چیز زیادی وجود نخواهد داشت که بتوانید با موضوع فرزندتان این کار را انجام دهید و می خواهید برخی از برنامه نویسی را یاد بگیرید. پتانسیل کامل تم کودک شما. بنابراین اگر تازه کار هستید ، به طور کلی برای یادگیری عملکرد مضامین والدین و وردپرس (و همچنین کمی کد) به طور کلی نیاز دارید تا از پتانسیل کامل مضامین کودک لذت ببرید. به طور کلی ، شما باید راه راه خود را به دست آورید. پس از همه ، شما در حال رمزگذاری مانند جوانب مثبت در هر زمان نخواهید بود!

چیزهایی می شکنند یا پشت سر می گذارند

اگر وب سایت خود را در اطراف یک موضوع والدین ایجاد کرده باشید ، ممکن است هنگام جابجایی به یک موضوع کودک ، چند مورد (به عنوان مثال منوها ، ابزارک ها و یا گزینه های موضوع) را نیشگون بگیرید. برخی از مضامین تنظیمات را در بانک اطلاعاتی بر اساس نام موضوع ذخیره می کنند ، بنابراین وقتی به موضوع فرزند خود تغییر می کنید ممکن است به نظر برسد که شما تمام تنظیمات موضوع والدین خود را (تنظیمات Customizer) از دست داده اید ، اما نگران نباشید که در پایگاه داده ایمن باشند اما شما در این صورت باید به والدین خود برگردید تا بتوانید تنظیمات خود را کپی کرده و از آنجا مهاجرت کنید. در موضوع کلی ما یک پانل واردات / صادرات مفیدی را در داشبورد ارائه می دهیم تا بتوانید تنظیمات موضوع Customizer را قبل از تغییر به موضوع فرزندتان کپی کرده و از طریق آنها مهاجرت کنید.

علاوه بر این اگر از تم کودک خود برای ارائه عملکرد اضافی به سایت خود استفاده می کنید و سپس از افزونه استفاده می کنید اگر تم والدین خود را تغییر دهید ، ممکن است مجبور شوید برخی از این ترفندها را به یک موضوع کودک جدید منتقل کنید ، تغییر نام فرزند فعلی خود را تغییر دهید یا تغییر دهید به یک افزونه سفارشی.

نحوه ایجاد یک موضوع کودک وردپرس?

می خواهم تصور کنم شما طرفدار هستید و یک پوشه و پرونده “ویژه” style.css برای موضوع کودک خود ایجاد کرده اید. اگر تازه وارد این قسمت شده اید (یا مشتاقانه منتظر این بخش بودید) ، لطفاً فهرست راهنمای مضامین وردپرس خود را از طریق FTP / SFTP (… / wp-content / themes) باز کنید و یک پوشه ایجاد کنید که در آن تم کودک خود را ذخیره کنید..

توجه داشته باشید: می توانید از طریق File Manager در cPanel خود به فهرست راهنما دسترسی پیدا کنید. از طرف دیگر ، می توانید از مشتری FTP مانند استفاده کنید FileZilla اگر حساب های FTP را فعال کنید.

در مرحله بعد ، ویرایشگر متن مورد علاقه خود (من را پیدا کنید) دفترچه یادداشت++) و یک فایل style.css با اطلاعات زیر ایجاد کنید:

/ *
نام موضوع: نام موضوع فرزند شما (به عنوان مثال کل موضوع کودک)
موضوع URI: http://www.example.com (آدرس اینترنتی تم کودک شما)
توضیحات: شرح مختصری از موضوع کودک شما
نویسنده: نام شما به اینجا می رود
الگو: نام فهرست فهرست والدین شما (مانند کل ، بیست و چهارده و غیره)
نسخه: 1.0.0
* /

این همان کدی است که قبلاً از آن استفاده کرده ایم.

پرونده style.css خود را در پوشه موضوع کودک بارگذاری کنید. در این مرحله ، پرونده style.css شما خالی است (جدا از سطرهای فوق ، که از نظر سبک کاری هیچ کاری انجام نمی دهند) ، بنابراین انتظار نداشته باشید که موضوع فرزند شما چیزی شبیه به موضوع والدین شما داشته باشد. برای غلبه بر این موانع ، می توانید با ایجاد یک پرونده جدید توابع.php خالی درون پوشه تم کودک ، و اضافه کردن کد PHP زیر ، Style.css را وارد کنید.

تابع total_child_enqueue_parent_theme_style ()

// به صورت پویا شماره نسخه شیوه نامه والدین را بدست آورید (به شما امکان می دهد مرورگرها هنگام بروزرسانی موضوع خود دوباره برگه سبک خود را ذخیره کنند)
$ theme = wp_get_theme ("تعداد کل")؛
$ version = $ theme-> دریافت ('نسخه')؛

// صفحه سبک را بارگیری کنید
wp_enqueue_style ("سبک والدین" ، get_template_directory_uri (). '/ style.css' ، آرایه () ، نسخه $))؛

}
add_action ('wp_enqueue_scriptts'، 'total_child_enqueue_parent_theme_style')؛

اطمینان حاصل کنید که جایی که می گوید “Total” را تغییر دهید تا نام موضوع والدین شما باشد. این به شما امکان می دهد تا موضوع کودک شما به صورت پویا تعداد نسخه های اضافه شده به والدین را به روز کند. بنابراین اگر تم والدین به روز شود اگر تغییراتی در پرونده style.css در موضوع والدین ایجاد شده باشد ، به مرورگر و CDN شما اجازه می دهد ( در صورت استفاده از یک) شیوه نامه را مجدداً حافظه پنهان نگه دارید و از مشاهده سایت خود در هنگام مشاهده CSS جلوگیری کنید.

شخصی سازی طرح تم کودک

کودک-تم-سفارشی

حالا قسمت سرگرم کننده بیا شما به احتمال زیاد موضوع فرزندتان را برای شخصی سازی ایجاد کرده اید ، بنابراین وارد شوید!

 • برای سفارشی کردن موضوع کودک خود ، فقط سبک های خود را به پرونده style.css ایجاد شده اضافه کنید. آنها سبکهای مربوطه موجود در مضمون والدین را نادیده می گیرند.
 • برای ویرایش فایل های قالب ، ابتدا آنها را در موضوع فرزندتان کپی کنید و سپس آنها را از همانجا ویرایش کنید. اما همه پرونده ها را نمی توان از روی موضوع فرزندتان کپی و اصلاح کرد ، فقط می توانید فایلهای قالب را کپی کنید. بنابراین اگر موضوع دارای پرونده های مشخصی باشد ، شامل پرونده ها ، کارکردها یا پوشه های دیگری است که کلاس ها و توابع سفارشی را در خود جای داده اند ، ممکن است نتوانید آن ها را کپی کرده و آنها را تغییر دهید. در مواردی که ممکن است بخواهید با استفاده از فیلترها یا قلاب های عملی به اصلاح عملکردهای پیش فرض موضوع والدین بپردازید.
 • برای عملکردهای بیشتر می توانید فایلهای قالب دلخواه را به تم کودک خود اضافه کنید
 • برای اضافه کردن توابع سفارشی و استفاده از تم والدین یا فیلترهای وردپرس از پرونده function.php تم کودک استفاده کنید. توابع والدین خود عملکردهای جدیدی را به پرونده function.php اضافه نکنید!

WordPress ابتدا فایلهای قالب و سبک ها را در مضمون فرزند شما بارگذاری می کند ، اما اگر چیزی از دست نرود ، پرونده های مربوطه را در قالب والدین بارگذاری می کند. آره ، بله ، تم های کودک بی خطر هستند ، اما شرط می بندم که قبلاً هم گفتیم.

و این.


برای بسته بندی کردن موارد …

مضامین کودک تا آنجا که سفارشی سازی و توسعه پذیری پیش می رود بسیار قدرتمند است. علاوه بر این ، آنها زمینه های یادگیری خوبی را برای هر کسی که به دنبال یادگیری توسعه موضوع وردپرس است فراهم می کند. آنها ساده و سرگرم کننده برای ایجاد و به شما گزینه های زیادی برای تبدیل سایت وردپرس خود به هر روشی که دوست دارید ، می دهند.

طراحی و تفریح ​​کنید ، و قبل از اشتراک گذاری با ما در نظرات زیر ترک نکنید. ما نظرات و انتقادات شما را دوست داریم و برای آنها ارزش قائل هستیم

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map