تجارت بدون سر چیست و چگونه می تواند از شما سود ببرد؟

تجارت بدون سر چیست و چگونه می تواند از شما سود ببرد؟

مدیریت انتظارات مشتری در منظر دیجیتال امروز می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. تولید سرب و تولید محتوا فقط دو مورد پرهزینه تر هستند و چه رسد به ارائه تجربه جذاب. با این حساب ، ممکن است تعجب کنید که آیا روش مؤثرتری برای مدیریت محتوا و راه حل های تجارت الکترونیکی وجود دارد یا خیر.


خوشبختانه ، رویکرد تجارت بدون سر دقیقاً همین کار را انجام می دهد. این راهی است که شما می توانید عملکرد تجارت الکترونیکی را به وب سایت خود اضافه کنید ، در حالی که هنوز بیشترین مطالبی را که باعث ترافیک شما می شود ، استفاده می کنید. به علاوه ، شما کنترل بهتری در مورد چگونگی عملکرد اجزای وب سایت خود خواهید داشت.

در این مقاله ، شما را با مفهوم تجارت بدون سر آشنا خواهیم کرد. سپس همه جوانب و جوانب مثبت را مورد بحث قرار خواهیم داد و نحوه شروع کار با سیستم بدون سر را توضیح خواهیم داد. بیایید کار کنیم!

سر خود را از دست ندهید: در مورد جداشدن چه باید بدانید

وقتی در مورد وب سایت ها و سیستم های مدیریت محتوا (CMS) صحبت می کنیم ، تمایل داریم به دو مؤلفه اصلی مراجعه کنیم. اینها “جلوی” و “پشت” یک وب سایت است. قسمت جلویی به سمت مشتری یا به عبارت ساده تر بخشی از سایتی که مشتریان شما مشاهده می کنند و با آنها تعامل دارند ، اشاره دارد.

قسمت انتهایی بخش مدیریتی است که می توانید محتوا را وارد کرده و طراحی و تنظیمات عملکرد را انجام دهید:

داشبورد وردپرس

تجارت بدون سر شامل آنچه که “CMS” جداشده “نامیده می شود. این بدان معناست که بخش های جلوی و پشت وب سایت خود را غیرقابل باز کردن کنید. وقتی راه حل تجارت خود را از رابط عمومی روبرو می کنید و بدون سر و صدا می روید ، در واقع خود را آزاد می کنید تا چندین گزینه تحویل جلو را کشف کنید. در نهایت ، این می تواند به شما در دستیابی به سطح جدیدی از انعطاف پذیری در مورد چگونگی و مکان تحویل محتوای شما و محصولات شما برای خرید در دسترس شما کمک کند..

در اصل ، شما با یک رابط back-end کار می کنید که به شما امکان می دهد به راحتی محتوا را به یک پایگاه داده بیافزایید. همه عملکردهای مدیریت تجارت الکترونیکی شما را می توان به طور جداگانه نیز مدیریت کرد.

در نتیجه ، محتوای شما تقریباً در هر نقطه از طریق رابطهای مختلف برنامه نویسی برنامه (API) قابل مدیریت است. این باعث می شود ایجاد یک منبع محتوا برای تحویل به بسیاری از نقاط انتهایی ، از جمله دستگاه های متعلق به رو به رشد ، آسان تر شود بازار اینترنت اشیا (IoT).

چرا یک رویکرد تجارت بدون سر را در نظر بگیرید

توجه به این نکته حائز اهمیت است که همه از جدا کردن وب سایت های خود سود نمی برند. با این حال ، در موقعیت های خاص ، این می تواند یک رویکرد بسیار با ارزش باشد. شما می خواهید قبل از خارج کردن گیوتین گزینه ها و نیازهای تجارت الکترونیکی خود را به طور کامل بررسی کنید.

برخی از عناصری که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد درست بودن تجارت الکترونیک بدون سر در نظر بگیرید ، عبارتند از:

 • محتوا: وب سایت هایی که دارای محتوای سنگین هستند می توانند حداکثر رساندن مطالب یکسان به چندین نقطه انتهایی ، بدون کپی کردن تلاش ها یا منابع آنها را به حداکثر برسانند..
 • نامزدی: یک رویکرد بدون سرخ می تواند فرصتی برای تقویت تعامل از طریق هوش مصنوعی (AI) و واقعیت افزوده (AR) ، بدون داشتن بانک اطلاعاتی جدید ، ایجاد کند.
 • تجربه: شما می توانید در بسیاری از دستگاه ها از یک بانک اطلاعاتی ، یک تجربه مشتری رضایت بخش و یکپارچه ایجاد کنید.

استفاده از رویکرد بی هدف برای مدیریت وب سایت شما واقعاً می تواند فرصتهای جدیدی را برای ارسال و بازاریابی محتوا شما باز کند. اگر به دنبال یک راه حل بسیار چابک و انعطاف پذیر هستید ، یک معماری بدون سر ممکن است برای شما مناسب باشد.

علاوه بر این ، وقتی صحبت از تجارت الکترونیکی است ، یک سیستم بدون سر فواید زیادی دارد. وقتی مدیریت سایت خود را جدا می کنید ، این بدان معناست که سیستم موجودی و مدیریت محصول شما دیگر نیازی به اتصال به سیستم مدیریت محتوا ندارد..

به عبارت دیگر ، می توانید از طریق بستر برگشت وب سایت خود ، از بستر تحویل محتوای انتخابی خود استفاده کنید ، بدون اینکه نگرانی در مورد چگونگی تأثیر آن بر جنبه های تجاری داشته باشید. از طریق API ، شما می توانید تجربه خرید دقیقاً مطابق آنچه می خواهید ارائه دهید.

نقاط ضعف احتمالی تجارت بدون سر

تجارت بدون سر ممکن است برای همه نباشد. مهم است که به چند روش جانبی احتمالی این رویکرد توجه کنید. اگر به دنبال یک راه حل همه در یک هستید که اجزای کمتری برای حفظ آن دارد ، برای مثال ، ممکن است این تنظیم برای شما مناسب نباشد.

چند نکته جانبی احتمالی دیگر وجود دارد که باید در نظر داشته باشید ، از جمله:

 • برای مدیریت یک سیستم بدون سر نیاز به منابع بیشتری نیاز دارید.
 • اگر کاربر جدید CMS هستید ، ممکن است مهارتهای فنی لازم برای مدیریت یک سیستم بدون سر را نداشته باشید.
 • یک سیستم جدا شده می تواند دارای چندین نقطه پایان کاربر باشد که منجر به افزایش هزینه های توسعه می شود.
 • به احتمال زیاد به محض تهیه آن به پیش نمایش مستقیم محصول نهایی جلو دسترسی نخواهید داشت.
 • نمایشگرهای جلویی بالقوه بیشتری برای مدیریت وجود دارد.

همانطور که اشاره کردیم ، اگر به دنبال راه حل خارج از قفسه و آماده استفاده هستید ، ممکن است این چیزی نیست که به دنبال آن هستید. شما به یک تیم بسیار درگیر با دانش و درک API های تجارت الکترونیکی نیاز دارید تا جداسازی موفقیت آمیز انجام شود.

با یک رویکرد تجارت بدون سر شروع کنید

با یک رویکرد تجارت بدون سر شروع کنید

اکنون که می دانید معماری بی سر و صدا چیست و جوانب و جوانب مثبت آن را درک می کنید ، اجازه دهید نگاهی بیندازیم که برای دستیابی به این ساختار چیست. هنگامی که از هم جدا شدید ، ناگهان می توانید بسیاری از رابط های کاربر جلویی را داشته باشید. سپس می توانید سیستم پشتیبان خود را از طریق API های تجارت الکترونیکی متصل کنید.

این بدان معناست که تجارت الکترونیکی و عملکرد مدیریت محصول از مدیریت محتوای شما جدا می شوند. با ابزار مناسب می توانید از طریق CMS های موجود مانند وردپرس به این مهم دست یابید.

چندین افزونه نیز وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید ، که به زودی به آنها خواهیم پرداخت. اول ، با این حال ، این ایده خوبی است که تفاوت های خاصی در مورد سیستم های جدا شده و بدون سر را کاملاً درک کنید:

 • جدا شده: محتوا از طریق نقاط پایانی API در دسترس خواهد بود ، اما سیستم هنوز هم با روند تحویل به لایه ارائه جلویی درگیر است.
 • بی سر: محتوا از طریق نقاط پایانی API در دسترس خواهد بود ، اما سیستم واکنشی نشان می دهد و فرض می کند که توسط یک برنامه دیگر ، تحویل محتوا صورت می گیرد..

این بدان معناست که اگر WordPress را اجرا می کنید و می خواهید یک سیستم بدون سر و صدا ایجاد کنید ، به احتمال زیاد به برخی ابزارهای اضافی برای تحقق آن نیاز دارید. این البته ، مگر اینکه خودتان برنامه نویسی را در تمام عناصر لازم انجام دهید.

اگر می دانید که از صفحه نمایش جلویی که WordPress ارائه می دهد استفاده نمی کنید ، ممکن است بخواهید با نصب افزونه ای مانند WP بی سر. افزونه هایی که برای ایجاد وردپرس بدون سر و صدا ایجاد شده اند زیاد نیستند و تمایل به بررسی ندارند. با این حال ، WP Headless مثال خوبی از آنچه شما از نظر قابلیت پیدا خواهید کرد.

این افزونه اساساً دسترسی به قسمت جلوی وب سایت شما را برای هر کسی که کاربر اختصاصی نباشد خاموش خواهد کرد. به عنوان مثال ، اگر پیوند پیوند دهنده دیگری به ویرایشگر وب سایت ارسال می کنید ، آنها را به صفحه ویرایش پست منتقل می کنید. مسدود کردن دسترسی عمومی به صفحه اول وب سایت استاندارد شما ، اولین گام در جدا کردن تنظیم وردپرس شما است.

پس از حذف دسترسی جلوی وب سایت ، باید ساخت مخزن محتوا خود را شروع کنید. یکی از افزونه هایی که ممکن است در این زمینه مفید باشد ، این است زمینه های پیشرفته سفارشی:

زمینه های پیشرفته سفارشی

این افزونه کاملاً محبوب است و بسیار توصیه می شود. می توانید از آن برای اضافه کردن زمینه های سفارشی تقریباً برای هر مورد استفاده استفاده کنید. بعلاوه ، می توانید به سرعت زمینه هایی را نمایش دهید که در صفحه ویرایش پست شما ظاهر می شوند ، بدون اینکه نگرانی در مورد نحوه نمایش داده ها در موضوع شما داشته باشد.

با ساختن معماری بی هدف ، سازماندهی داده های شما با زمینه های سفارشی می تواند بعدا مفید باشد. اگر می خواهید اطلاعات خود را از طریق API فراخوانی کنید ، می توانید اطلاعات هدفمند کاملاً مشخص و مشخصی را برای ارائه به نقاط انتهایی جدید خود بدست آورید.

ابزارهای برنامه نویس شما باید قبل از رفتن بدون سر بدانید

اگرچه به نظر می رسد که یک سیستم بدون سر می تواند پیچیده باشد ، شما واقعاً فقط به چند زبان برنامه نویسی رایج نیاز دارید تا آن را عملی کنید. برای همکاری با یک ساختار بدون سر ، می خواهید قادر به پیمایش و نوشتن بالقوه باشید برگه های سبک آبشار (CSS) و HTML.

همچنین می توانید از JavaScript برای انجام تقریبا تمام تماسهایی که برای ارائه محتوا نیاز دارید استفاده شود. شما فقط باید تصمیم بگیرید که با چه نوع بانک اطلاعاتی می خواهید با آن کار کنید. اگر به عنوان مثال از WordPress استفاده می کنید ، می خواهید یک پایگاه داده PHP را بفهمید و بتوانید حرکت کنید.


ایجاد یک راه حل تجارت الکترونیکی بدون سر برای بازاریابی و وب سایت تجارت الکترونیکی شما می تواند یک انتخاب مفید باشد. با استفاده از این تنظیم ، شما می توانید انعطاف پذیری و سرعت را حفظ کنید ، ضمن افزایش تعداد نقاط انتهایی کاربر می توانید تجربیات خود را به آنها ارائه دهید.

البته ، برخی از جوانب مثبت و منفی نیز باید در نظر داشته باشید. تجارت الکترونیکی بدون سر می تواند برای وب سایت های سنگین با محتوا مفید باشد ، برای استفاده از مطالب خود از طریق API به یک تیم آگاه و منابع مناسب نیاز دارید. با این وجود فراموش نکنید که در صورت استفاده از WordPress افزونه های مفیدی وجود دارد.

آیا در مورد تجارت بدون سر سؤال دارید و آیا این برای شما مناسب است؟ در بخش نظرات زیر سوال کنید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map