جوانب مثبت و منفی در حال اجرا وردپرس در اوبونتو

جوانب مثبت و منفی در حال اجرا وردپرس در اوبونتو

اوبونتو یکی از بهترین سیستم عامل ها برای اجرای سایت وردپرس شماست. ما می دانیم ، این جمله بزرگی است. و در این مقاله ، ما سعی خواهیم کرد تا آن را بسته بندی کنیم. جدا از اینکه آزادانه در دسترس است ، یک سیستم عامل مبتنی بر منبع باز لینوکس نیز هست.


اوبونتو طی سالها نسخه های مختلفی از سیستم عامل را منتشر کرده است. برای این مقاله ، ما به اوبونتو 18.04.4 LTS مراجعه خواهیم کرد ، زیرا این آخرین نسخه پشتیبانی طولانی مدت است. ضروری است نسخه اوبونتو را بررسی کنید شما ممکن است به محض ورود به سیستم برای اولین بار در حال اجرا باشید.

سرور اوبونتو

برخلاف سایر سیستم عامل ها ، اوبونتو معمولاً نسخه جدیدی از سیستم عامل را منتشر می کند, طعم اوبونتو, در فاصله زمانی شش ماه و پشتیبانی طولانی مدت هر دو سال یکبار. این یک طرح منحصر به فرد دارد که پنج سال پشتیبانی را برای نسخه های رومیزی و سرور فراهم می کند. در کنار آن ، اوبونتو برای نسخه های استاندارد عرضه شده 9 ماه پشتیبانی برنامه ارائه می دهد.

اگر یک وب سایت تجاری راه اندازی کرده اید یا می خواهید با اجرای فناوری سرور سیستم عامل اوبونتو ، بلاگ را راه اندازی کنید ، از مزایای اساسی مانند امنیت داده ها و موارد دیگر اطمینان خواهید یافت. اول ، بیایید جوانب مثبت و منفی در مورد اجرای یک سایت وردپرس مجهز به اوبونتو را بپوشانیم.

مزایای اجرای یک سایت وردپرس در اوبونتو

بیایید بیاموزیم چه چیزهای فوق العاده ای در مورد اوبونتو وجود دارد ، که صاحبان وب سایت وردپرس قطعاً باید آن را به عنوان گزینه ای برای اجرای سایت خود در نظر بگیرند.

اوبونتو رایگان است

برای یک مبتدی ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد بودجه اجرای سایت وردپرس خود در اوبونتو ندارید زیرا کاملاً رایگان است. هزینه مجوز لازم نیست اوبونتو به میلیونها نفر از افراد تجاری ، موسسات و وبلاگ نویسان حرفه ای این امکان را داده است تا از خدمات خود استفاده کنند و وب سایت خود را با کنترل بیشتری در مقایسه با راه حل های میزبانی مشترک به راه اندازند.

قابل تنظیم

اگرچه وردپرس را می توان در سرور مایکروسافت اجرا کرد ، اما اکثر توسعه دهندگان وب سایت اوبونتو را برای دستگاه های خود ترجیح می دهند. با Ubuntu CLI ، که ما در بخش بعدی عمیق تر به آن خواهیم پرداخت ، شما میزان سفارشی سازی باورنکردنی ای را برای نحوه کنترل و مدیریت سایت خود ، و همچنین کار داخلی یا پس زمینه آن دارید..

اوبونتو برای توسعه ایده آل است

برخلاف یک پنجره تمیز که به کاربر نیاز دارد یک مجموعه مایکروسافت ، جاوا ، پایتون و یک ویرایشگر متن را روی دسک تاپ یا رایانه یا هر چیز دیگری نصب کند ، نصب پاک اوبونتو باعث می شود کار بسیار سریعتر و آسان تر شود. این دستگاه با ویژگی های مشخص پشتیبانی خارج از جعبه طراحی شده است که به برنامه نویس اجازه می دهد بلافاصله پس از دستیابی از آنها از ماشین آلات استفاده کند. چیزی گم شده است؟ از دستور apt-get استفاده کنید تا هر یک از کدهای مورد نیاز Ubuntu را به سرعت بارگیری کنید مخازن.

اوبونتو: توسعه

حتی اگر ویندوز به دلیل توانایی امکان کار در مجدد وظیفه به راحتی با استفاده از رابط کاربری گرافیکی بسیار مورد توجه قرار گرفته باشد ، مزایای انتخاب اوبونتو از آن بیشتر است زیرا کمک می کند تا کاربر در وقت خود صرفه جویی کند. هنگامی که به CLI عادت کردید ، قادر خواهید بود با کارآیی بیشتر منابع و سرعتی ، بسیار کارآمدتر و سریعتر توسعه دهید ،.

به روزرسانی آسان

اوبونتو نرم افزار پس زمینه را بدون ایجاد اختلال در اجرای پروژه خود به روز می کند. به همین دلیل ، میلیون ها نفر آن را نسبت به ویندوز ترجیح می دهند ، که نیاز به ریست موتور در هنگام بروزرسانی دارد. اگر یک بروزرسانی غیر اصلی را اجرا می کنید (به عنوان مثال: رفتن از اوبونتو 18.04.03 تا 18.04.04) به روز رسانی سریع ، آسان خواهد بود و سایت شما را مختل نمی کند. به روز رسانی ها بسیار سبک تر نیز هستند.

اوبونتو: به روزرسانی آسان

مستندات گسترده

اوبونتو متن باز طبیعت همان مزیت WordPress را ارائه می دهد – بسیار خوب مستند است. هرچه ممکن باشد شما نیاز داشته باشید ، احتمال دارد کسی در این باره آموزش ببیند. کاربران جدید با راه اندازی وب سایت خود متوجه می شوند که موتور جستجوگر مورد نظرشان بهترین دوست جدید آنها خواهد بود.

منابع دوستانه تر

به دلیل عدم وجود رابط کاربری گرافیکی اوبونتو در مقایسه با سایر نرم افزارهای سرور بسیار متناسب با منابع است. به جای نگه داشتن سرور و فرآیندهای پس زمینه غیر ضروری ، فضای کافی برای اجرای سایت شما ایجاد می شود.

این علاوه بر این به شما امکان می دهد کمی بیشتر صرفه جویی کنید. شما می توانید یک سرور مقرون به صرفه تر و کم مصرف تر انتخاب کنید ، زیرا در مصرف منابع پس انداز خواهید کرد.

اوبونتو با Command Line Front و Center طراحی شده است

اوبونتو با یک رابط خط فرمان عالی طراحی شده است که به عنوان پشتیبانی پیش فرض از Bash خود ، یادگیری آن بسیار ساده است. جدا از آن ، دستورات دیگری نیز وجود دارد که مدیریت سرور ، استفاده از پرونده های محلی و کار با محیط توسعه را ساده می کند.

امن است

اوبونتو می توانید از بروزرسانی های امنیتی بسیار مکرر نسبت به نرم افزار پایه خود لذت ببرید و در هنگام طراحی فایروال مناسب برای وب سایت خود در مقایسه با سایر سیستم عامل ها ، انعطاف پذیری بسیار بیشتری را به کاربران خود ارائه می دهد. در حالی که راه اندازی اولیه ممکن است به تحقیق و زمان نیاز داشته باشد ، در پایان روز ، شما به خوبی محافظت خواهید شد.

مخازن اضافی برای نرم افزار اضافی را امکان پذیر می کند

اوبونتو دارای چندین مخزن است. از طریق آنها نرم افزار اضافی را برای سیستم شما فراهم می کند. این مخازن شامل نرم افزارهای رایگان و آزاد آزاد می باشد که توسط اوبونتو پشتیبانی می شود ، دستگاه های اختصاصی ، رایگان و منبع آزاد که توسط یک جامعه نگهداری می شوند ، نرم افزاری با پشتیبانی اوبونتو.

مضرات اجرای یک سایت وردپرس در اوبونتو

بیایید برخی از دلایلی را که ممکن است اوبونتو انتخاب صحیحی برای برخی از وب مسترها نیست ، بررسی کنیم.

منحنی یادگیری شیب دار

با توجه به اینكه این نرم افزار منبع باز است كه بیشتر به سمت مصرف كنندگان برق هدایت می شود ، تسلط اوبونتو سخت تر است. کاربرانی که تجربه کمی در استفاده از رابط خط فرمان دارند ، هنگام تلاش برای انجام وظایف ، وقت زیادی را صرف جستجوی آموزش می کنند. گفته می شود ، هنگامی که اصول اصلی آن را درک کردید ، روند یادگیری بیشتر بسیار ساده تر و قطعاً ارزش آنچه را که از آن خارج می شوید ، ارزش دارد..

به کارشناسان احتیاج دارد

هنگامی که موضوع ایجاد یک وب سایت مورد توجه قرار می گیرد ، به یک متخصص نیاز دارد که در انواع مختلفی از دستورات و عملکردها تسلط داشته باشد. یک برنامه وب پیچیده به احتمال زیاد به چندین توسعه دهنده نیاز دارد تا در پشت آن کار کنند. با این حال ، یک کاربر وردپرس هنگام شروع کار خود باید کاملاً خوب باشد.

مشکلات احتمالی مهاجرت

اگر می خواهید یک سایت وردپرس میزبانی شده در سرویس های میزبانی مشترک را تغییر دهید ، ممکن است هنگام مهاجرت یک سایت وردپرس به سرور دارای سیستم Ubuntu با مشکل روبرو شوید..

نکاتی درباره اجرای اوبونتو

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در انتخاب اوبونتو به عنوان سایت در حال اجرا وجود دارد که شما را در مسیر درست نگه خواهد داشت.

بلافاصله و به طور منظم سیستم عامل خود را به روز کنید

پس از نصب اوبونتو در دستگاه خود ، قبل از تمرکز بر روی پروژه خود ، باید بروزرسانی سیستم عامل اولویت بندی شود. توصیه می شود به روزرسانی جدیدترین نسخه سیستم عامل در بازار را اجرا کنید. اگر شخصی پس از نصب سیستم عامل اوبونتو را به روز نکند ، احتمالاً هنگام نصب مخازن یا نرم افزار ، مشکلاتی را تجربه می کنید..

پشته ترجیحی خود را انتخاب کنید

تحقیق کنید و تصمیم بگیرید که کدام پشته وب سرور مناسب شماست. دو گزینه متداول LEMP و LAMP هستند.

بگذارید آنچه را که هر یک از آنها وجود دارد را تجزیه کنیم:

  • LEMP – این پشته سرور از Linux ، Nginx ، MySQL و PHP تشکیل شده است.
  • لمپ – انتخاب محبوب دیگر Nginx را با آپاچی جایگزین می کند و شامل لینوکس ، MySQL و PHP نیز می باشد.

گزینه های دیگری نیز در خارج وجود دارد ، اما با انتخاب بین این دو ، شما می توانید مدیریت آسان تر سایت را تضمین کنید ، زیرا آنها پرکارترین اسناد موجود هستند.

شروع به تحقیق کنید

تحقیق رابط خط فرمان را شروع کنید ، محبوب ترین دستورات مورد نیاز را بیاموزید و یک روش اتصال دلخواه را انتخاب کنید. به طور معمول ، هنگام استفاده از VPS با استفاده از اوبونتو ، باید از طریق SSH به سرور وصل شوید. اگر کاربر Microsoft Windows هستید ، سعی کنید سعی کنید PuTTY. در ضمن ، اگر از لینوکس یا iOS استفاده می کنید ، می توانید از طریق ترمینال به سرور خود متصل شوید.

میانبرهای صفحه کلید را بیاموزید

این یکی از مزایای اجرای WordPress در Ubuntu است. این انعطاف پذیری را فراهم می کند که به کاربر امکان می دهد میانبرهای دلخواه خود را تنظیم کند که به شما در گشودن آسان برنامه ها ، تعویض پانل ها و غیره کمک می کند. ویرایشگر نانو یا تکه های تقسیم با TMUX, ضروری است که خود را با میانبرهای صفحه کلید مختلف آشنا کنید که به مدیریت بهتر سرور شما کمک می کند.


کاملاً مشهود است که تاکنون ، شما طرفدار و منفی بودن اجرای یک سایت وردپرس در اوبونتو را می دانید. تصمیم در نهایت مال شماست. وقتی نوبت به انتخاب میزبان وب ایده آل برای سایت شما می رسد ، چیزهای زیادی برای فکر کردن وجود دارد.

قبل از تصمیم گیری نهایی ، لازم است زمان بگذارید و به گزینه های موجود نگاه کنید. به عنوان یک کاربر مبتدی WordPress ، داشتن اهداف واقع بینانه مهم است با توجه به اینکه تجربه ای که دارید و اهداف وب سایت که در اختیار دارید به شما کمک می کند تا رویای خود را زنده نگه دارید و بهترین تصمیم را بگیرید.

اگر به دنبال یک هاست رایگان و سر راست هستید که نیازی به دردسر زیادی ندارد ، توصیه می کنم سایت وردپرس خود را در اوبونتو اجرا کنید. بدون بودجه ، مطمئناً از آن سود خواهید برد. این مکان عالی است که می توانید یک تجارت کوچک را شروع کنید و بدون هیاهو زیاد آن را پرورش دهید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector