نحوه ساده سازی وب سایت وردپرس و بهبود تجربه کاربر

نحوه ساده سازی وب سایت وردپرس و بهبود تجربه کاربر

هیچ چیز آزار دهنده تر از این نیست که ابتدا به یک وب سایت جدید نگاه کنید ، و سپس مجبور شوید برای رسیدن به جایی که در واقع می خواهید به آنجا بروید ، تلاش کنید. برای یافتن مطالب مورد نظر خود. در حالی که ، خوشبختانه ، روزهای صفحات محدود ، غیرمجاز و پر تحرک ، تبلیغاتی که برای کسب درآمد از Adsense طراحی شده اند ، برای کسب درآمد از Adsense ، دیگر در نتایج جستجو هرگز به اندازه موارد قبلی ظاهر نمی شوند …


بسیاری از وب سایتها ، به خصوص قدیمی ترها با هزاران صفحه محتوا ، حتی برای انجام همه مکانها و ساختارها و کارکردهای مناسب ، به راحتی می توانند دشوار باشند. وقتی در آنجا نباشد ، معمولاً ضربه زدن به فضای مجدد و بازگشت به سؤال از Google از آنچه می خواهید بدانید ، آسانتر است و نه ماندن در وب سایت. در این مقاله ، ما چگونگی ساده سازی سایت وردپرس خود را برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی ، توضیح می دهیم و تجربه کاربری خود را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشید.

از دسته بندی ها به درستی استفاده کنید

با استفاده از دسته های بد بو که فقط “خودی” ها بدست می آورند ، وسوسه انگیز است و یا اینکه وقتی در ایجاد محتوا متمرکز هستید ، اجازه دهید دسته ها در کنار جاده قرار بگیرند ، اما دسته بندی دقیق باعث می شود مرور بسیار مطبوع تری انجام شود. هم اولین بار ، و هم بازدید کنندگان را بر می گردانیم.

اگر این دسته خیلی کلی است ، یا به سادگی نوع محتوا را مشخص می کند ، هیچ گونه راه واقعی برای بازدید کنندگان پیدا نمی شود اگر از اولین محتوای شما خوششان بیاید … به جز اینکه معمولاً پلاگین های “پست مرتبط” غیر قابل اعتماد هستند.

ایجاد و اضافه کردن پست به صورت دسته بندی ها پس از واقعیت می تواند به عنوان یک کار دلهره آور به نظر برسد ، اما در پایان ، به ساده سازی وب سایت شما و بهبود تجربه عمومی کاربر کمک می کند. اگر در WP Explorer به مقولات ما نگاهی بیندازید ، می بینید که ما به وضوح پست های خود را به دسته هایی تقسیم می کنیم که با موضوع اصلی هم تراز هستند ، و خواندن بیشتر در مورد یک موضوع خاص مورد علاقه شما را بسیار آسان می کند..

ناوبری را پاک کنید

ناوبری را پاک کنید

هنگامی که سایت شما شروع به رشد می کند ، و شما نه تنها خدمات چندگانه ارائه می دهید ، بلکه یک انجمن نیز دارید ، داشتن ناوبری شفاف مهم است. بسیاری از وبلاگ نویسان تصمیم می گیرند صفحه “شروع از اینجا” را بخوانند که اولین بار خواننده را با چند مورد از بهترین پست های خود در یک موضوع خاص آشنا کند. این می تواند برای برخی از موضوعات موثر باشد ، اما سایر موضوعات دارای موضوعات فرعی زیادی هستند تا واقعاً مؤثر باشند. اگر این مورد در مورد موضوع وب سایت شما است ، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید تنظیم ناوبری است که به کاربر امکان دسترسی سریع به هر یک از این زیر مجموعه های مطالب را می دهد..

یکی از ساده ترین راه ها برای تنظیم این ، طبقه بندی مناسب و صرفاً افزودن منویی است که مقوله ها را نشان می دهد ، یا اضافه کردن دسته ها در صفحه در صورت لزوم. باز هم ، اگر می خواهید نمونه ای از این مورد را ببینید ، باید بیشتر از این وب سایت جستجو نکنید. در سمت چپ باید دسته های ما را اینجا در WP Explorer ببینید ، و استدلال با آن سطح وضوح دشوار است. در پایان مطمئناً ، کاربران شما احتمالاً می توانند از Google برای جستجوی محتوای خاص در وب سایت شما استفاده کنند ، اما به احتمال زیاد نه ، آنها همچنین برای رقبای شما نتیجه ای پیدا می کنند و منجر به نشت مشترکان و مشتریان احتمالی می شود..

تمایز روشنی بین بخش های مختلف محتوا داشته باشید

این که آیا این کار با تغییر رنگ پس زمینه برای یک منطقه خاص ، استفاده استادانه از فضای سفید ، استفاده از مرزهای کاملاً مشهود یا استفاده صریح از عناوین زیر عنوان انجام می شود ، مهم است که به راحتی بتوان محتوای اصلی را جدا از ، به عنوان مثال ، نوار کناری اگر همه اینها با هم تار شود ، تجربه خواندن غیرضروری خواهد شد.

اگر موضوع شما از ترکیب «نوار کناری» در سندرم محتوای اصلی رنج می برد و گزینه ای برای تغییر رنگ نوار کناری ندارد ، نگران نباشید. رفع این کار خیلی دشوار نیست و اگر شما نمی خواهید خود را کثیف کنید ، هر طراح / توسعه دهنده ای که ارزش گریس کیبورد خود را دارد ، باید بتواند در عرض چند ساعت یا کمتر اصلاح کند.

جایگزین دیگر نصب ساده موضوع دیگری است که این جنبه را بهتر به عهده دارد. البته اگر وب سایت شما مخاطب بزرگی دارد ، یا منبع اصلی درآمد شماست ، باید قبل از اجرای مستقیم هر کاری ، یک تم / تم در نسخه محلی سایت وردپرس خود را آزمایش کنید. درباره نحوه نصب وردپرس بصورت محلی در ویندوز اینجا بخوانید ، (اینجا برای کاربران Mac).

حذف تمام پیوندهای شکسته

پیوندهای شکسته را حذف کنید

این باید بدون گفتن باشد ، اما برای سایت های قدیمی تر می توان تمیز نگه داشتن تمام محتوای قدیمی خود را سخت کرد و به راحتی می توان چند لینک خراب را به پایان رساند. خوشبختانه دیگر نیازی نیست که به طور دستی تمام صفحات خود را طی کنید تا به دنبال لینک های خراب شکار شوید. مانند بسیاری موارد دیگر ، اکنون افزونه ای برای آن وجود دارد. در حقیقت ، ما حتی راهنمایی در مورد چگونگی پیدا کردن و حذف لینک های خراب درست در اینجا در WP Explorer داریم.

استفاده از زبانه ها

زبانه ها برای مواردی است که یک قطعه از مطالب به اندازه کافی طولانی یا مهم نیست تا صفحه دیگری را ضمانت کند ، اما محتوا به اندازه کافی متفاوت است که حداقل یک عنوان فرعی ایجاد کند تا بتواند محتوای لازم را تقسیم کند. اگر یک طراح هستید ، می توانید برای مثال دارای برگه هایی برای انواع مختلفی از طرح هایی باشید که صفحه اصلی آن فقط تمرکز اصلی شما را نشان می دهد.

اگر می خواهید ایده ای در مورد اجرای زبانه ها به دست بیاورید ، می توانید به سادگی به پایین بروید تا زندگی نامه نویسنده را در این پست ببینید ، که باعث زیبایی استفاده از آنها می شود. ما حتی راهنمایی ارائه داده ایم که چگونه می توانید به راحتی از افزونه ها برای به دست آوردن زبانه ها در سایت وردپرس خود استفاده کنید.

بهبود سرعت سایت

بهبود سرعت سایت

اگر هر بار که روی پیوند کلیک می کنید ، صبر کنید یک تجربه وب سایت صاف باشد ، اما باید بیش از یک ثانیه یا سه ثانیه به نماد بارگیری منتظر بمانید. سرعت چیزی است که به دلیل تمرکز بر سرعتی که سایت های بزرگتر دارند بیشتر مورد توجه واقع می شوند و ایستادگی کردن به دلیل کند بودن قطعاً چیز خوبی نیست.

شاید متوجه شده باشید که ما در مورد سرعت زیادی در اینجا صحبت می کنیم در WPExplorer (ما فقط مقداری در مورد برخی افزونه های عالی برای سرعت بخشیدن به وب سایت وردپرس شما ارسال کرده ایم) ، و این به این دلیل است که سرعت بارگذاری عنصر مهمی از تجربه کاربر است. زمان بارگیری طولانی تر اغلب عامل مهمی در هنگام افزایش نرخ گزاف است و مشخص شده است که فروش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. مهمتر از همه اینها ، گوگل اعتراف کرده است که سرعت بارگیری در هنگام جستجو در رتبه بندی ها نقش ایفا می کند. اکنون در بعضی موارد ، ممکن است میزبان مشکل اصلی باشد. اما در جایی که اینگونه نیست ، مواردی وجود دارد که می توانید برای بهبود نسبتاً آسان سرعت سایت خود انجام دهید.

استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)
یک راه برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما ، میزبانی از محتوای سنگین تر مانند تصاویر در شبکه های شخص ثالث است که آن را سریعتر به کاربر نهایی تحویل می دهد. ما حتی لیستی از CDN های رایگان را برای شما گردآوری کرده ایم.

از افزونه کش استفاده کنید
افزونه cache افزونه ای است که با ارسال آنچه می تواند به عنوان یک صفحه html استاتیک از برخی درخواست های سمت سرور خلاص شود. چند افزونه وجود دارد که حتی فراتر از آن است. راهنمای ما در مورد نحوه نصب و پیکربندی افزونه کش را بررسی کنید.

افزونه های غیر ضروری را حذف کنید
اگر افزونه های زیادی فعال شده اند که هیچ هدف واقعی را برای خط اصلی شما ارائه نمی دهند ، احتمالاً ایده خوبی است برای خلاص شدن از شر بخش عمده ای از آنها. درباره چگونگی و چرایی حذف افزونه های اضافی وردپرس بیشتر بخوانید.

تصاویر خود را بهینه کنید
اکنون می توان بعضی از گوشه ها را قطع کرد که وردپرس به طور خودکار از اندازه ها متناسب با محتوای شما استفاده می کند. به خصوص هنگامی که شما باید واقعاً برای یافتن یک تصویر عالی برای پیوستن به پست خود تلاش کنید ، تنبلی بودن بسیار ساده است و آن را به سادگی بارگذاری کنید و آن را در پست یا مقاله خود قرار دهید. اما این در واقع می تواند تأثیر چشمگیری بر سرعت بارگذاری وب سایت شما داشته باشد. یكی از ساده ترین و مهمترین اقدامات برای كاهش اینست كه تصاویر خود را به اندازه مناسب كاهش دهید و شاید فشرده سازی آن را با استفاده از یك فرمت فایل مناسبتر از اندازه مانند JPEG انجام دهید. بعد از انجام این کار ، می توانید یکی از این افزونه های بهینه سازی تصویر را استفاده کنید ، و در مورد تصاویر و سرعت بارگذاری ، از قبل بیشتر سایت های وردپرس خواهید بود.

بسته شدن

در پایان ، سرعت سایت فقط در صورتی قابل تغییر است که خود میزبان شما بسیار کند باشد. اگر وب سایت خود را مطابق با راهنمای ما در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به وب سایت خود به طور کامل بهینه کرده اید ، و هنوز هم بسیار کند است ، ممکن است بخواهید به تغییر برنامه میزبانی خود ، یا حتی در کل میزبان بپردازید. (در اینجا در WPExplorer ما از WPEngine استفاده می کنیم ، و همانطور که مطمئناً می توانید برای خود بگویید ، ما با سرعت بارگذاری کند در اینجا مشکلی نداریم.)

به دست آوردن یک وب سایت کاملاً ساده و بهینه شده برای تجربه کاربر می تواند یک کار خواستار باشد ، به خصوص برای بیشتر با چالش های فنی. اما در عین حال ، این امر بسیار ممکن است و پاداش هایی که در کنار آن می آیند ، بیش از ارزش تلاش است.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map