نحوه تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس (بصورت دستی یا از طریق افزونه ها)

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس

آیا تاکنون سایت وردپرس خود را گم کرده اید؟ یا به تازگی سایت وردپرس خود را گم کرده اید؟ شاید شما قربانی یک هکر مخرب شوید. شاید وب سایت شما فقط بعد از نصب افزونه ، موضوع یا افزونه معیوب خراب شود. شاید میزبانی شما شکست خورده باشد – سگ بد سرور را خورد. ترسناک است ، درست است؟ نه ، سگ نیست. از دست دادن سایت خود و اگر نمی دانید چه کاری باید انجام دهید تا سایت محبوب وردپرس خود را به جلال قبلی خود برگردانید ، دیوانه وار هستید..


خوب ، حدس بزنید که: لازم نیست یک بیت را با یک راه حل مطمئن تهیه کنید. تنها کافی است دکمه بازیابی و ویولا را بزنید! – شما نسخه پشتیبان تهیه کرده اید و در حال اجرا هستید. ببینید من آنجا چه کار کردم?

در این پست یاد می گیرید که تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود بسیار آسان است. شما یاد می گیرید که از پشتیبان گیری کامل از مشاغل مبتنی بر وردپرس خود ایجاد کنید ، به طوری که بتوانید به راحتی در زمان استراحت راحت باشید. یک قلم و مقداری کاغذ بیرون بیاورید و مانند یک رئیس آماده تهیه نسخه پشتیبان از WordPress شوید. آماده؟ عالی است ، بیایید چرخش کنیم.

چرا باید از وب سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

قبل از اینکه به جزئیات آبمیوه گیری برسیم ، خیلی وقت پیش در مورد این تجارت پشتیبان گیج شده بودم. من نمی دانستم که در همه جهان پشتیبان تهیه یک سایت چیست. هک ، من تا به حال شرایطی که دستم را مجبور نکردم ، تصور نمی کردم که چگونه از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنم. بعد از هک شدن مجبور شدم یاد بگیرم و یاد بگیرم که انجام دادم.

شما به عنوان یک تازه کار ، به همان اندازه من گیج می شوید. بنابراین در اینجا چند پرسش و پاسخ سریع آورده شده است.

نسخه پشتیبان چیست?

جواب بسیار ساده است. تهیه نسخه پشتیبان به سادگی کپی از سایت شماست که در صورت اشتباه می توانید دوباره نصب (بازیابی) کنید. این یک اقدام پیشگیرانه ناامن است و استرس زیادی را برای شما به ارمغان می آورد. این مانند یک بیمه نامه است که از تمام تلاش ، زمان و پولی که برای سرمایه گذاری در سایت وردپرس خود سرمایه گذاری کرده اید ، محافظت می کند.

نسخه پشتیبان شامل چه مواردی است?

حال ، برای اینکه تصویری واضح تر به شما ارائه دهم ، بیشتر به موارد پشتیبان تهیه fullWordPress می پردازم. سایت وردپرس شما از دو جزء ساخته شده است ، اولین مورد پرونده های وب سایت یعنی پرونده های تم / افزونه ، اسکریپت ها ، رسانه ها و غیره که ساختار سایت شما را تشکیل می دهند و عملکردی را ارائه می دهند. سپس ما یک پایگاه داده MySQL پست ها ، نظرات و گزینه های تنظیم شده در وبلاگ مدیریت وردپرس شما را ذخیره می کند.

چرا نیاز به تهیه پشتیبان سایت خود دارم?

اکثر میزبان وب ارزان درمورد ارائه نسخه پشتیبان صحبت می کنند ، اما تمام کاری که آنها انجام می دهند تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده MySQL شما فقط در صورت تهیه نسخه پشتیبان از هر چیزی است. آنها از پرونده های شما نسخه پشتیبان تهیه نمی کنند ، به این معنی که اگر فاسد شده باشد ، نمی توانید تغییراتی را که در موضوع خود ایجاد کرده اید ، بازیابی کنید. همچنین این یک مشکل برای درخواست کپی از وب سایت شما از پشتیبان گیری آنهاست ، بنابراین بهترین کار برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود به تنهایی است. می دانید ، فقط برای اطمینان از همه چیز بی خطر است.

تهیه نسخه پشتیبان کامل ما به شما در ساخت اینجا کمک می کند تا از پرونده ها و همچنین پایگاه داده خود مراقبت کنید. این بدان معنی است که اگر سایت خود را گم کنید ، فقط باید نسخه پشتیبان را مجدداً نصب کنید و کار شما انجام شود. بی پایان ، بیایید پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود ایجاد کنیم.

روش 1: تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس از طریق هاستینگ شما

پشتیبان گیری مدیریت شده از ارائه دهنده میزبان

اولین گزینه شما این است که به سادگی یک شرکت میزبان را انتخاب کنید که پشتیبان گیری کامل و روزانه سایت وردپرس شما را تکمیل کند. به عنوان مثال ، میزبان وردپرس مدیریت شده توسط WP Engine ، از پشتیبان گیری روزانه اتوماتیک همه فایلهای اصلی وردپرس ، مضامین و افزونه ها و پایگاه داده خود (شامل همه رسانه های شما) استفاده می کند. بعلاوه می توانید پشتیبان گیری خود را در هر نقطه (مانند قبل از بروزرسانی اصلی وردپرس یا هنگام تغییر مضامین) انجام دهید..

اگر می خواهید از پشتیبان گیری شده مدیریت شده خود نسخه پشتیبان تهیه شده را به سطح بعدی ببرید ، هر از گاهی وارد سیستم شوید و کپی فایل zip خود را بارگیری کنید تا هارد دیسک خود را نگه دارید. شما هرگز نمی توانید بیش از حد ایمن باشید.

روش 2: تهیه نسخه پشتیبان از WordPress به صورت دستی

دایرکتوری وردپرس شما حاوی پوشه های فرعی است ، به عنوان مثال wp-content ، wp-شامل موارد دیگر و پرونده ها به عنوان مثال wp-config.php ، پرونده های تم و افزونه ها و غیره مورد نیاز سایت وردپرس شما. پوشه wp-content شامل همه تم ها ، افزونه ها ، حافظه پنهان و بارگذاری ها از جمله موارد دیگر است. شما نمی توانید هزینه این داده ها را از دست دهید. wp-admin تمام پرونده های مورد نیاز منطقه مدیر وردپرس شما را در اختیار دارد ، بنابراین شما نمی توانید از دست دادن این امر نیز استفاده کنید. پوشه wp شامل پرونده های اصلی WordPress است. این پوشه ای است که تمام کد اصلی وردپرس در آن زندگی می کند. شما قطعاً نمی خواهید این کد را از دست دهید.

مرحله 1: از فایلهای WordPress خود به صورت دستی نسخه پشتیبان تهیه کنید

برای ایجاد یک کپی از پرونده های وردپرس ، فقط باید کل دایرکتوری وردپرس خود را بارگیری کنید. چطور؟ می توانید از طریق سرور خود وارد شوید cPanel یا با استفاده از SFTP برنامه.

تهیه نسخه پشتیبان از طریق cPanel

این کار بسیار آسان است و می توانید آن را در زمانی که برای تهیه لیوان قهوه تهیه می شود ، انجام دهید. این روش:

 • به میزبان وب خود وارد شوید و به cPanel بروید. برای اکثر میزبان وب ، cPanel معمولاً اولین صفحه ای است که هنگام ورود به آن روبرو می شوید
 • به File Manager بروید ، که باید شما را به سمت خود سوق دهد public_html یا خانه فهرست راهنما
 • از اینجا ، فقط فهرست دایرکتوری وردپرس خود را پیدا کنید. این پوشه ای است که می خواهید از نسخه پشتیبان تهیه کنید
 • متأسفانه ، شما نمی توانید پوشه وردپرس را در File Manager بارگیری کنید بدون اینکه ابتدا آن را فشرده کنید. با این حال نگران نباشید ، فشرده سازی یک پوشه مشکل نخواهد بود
 • روی دایرکتوری WordPress خود کلیک کرده و را انتخاب کنید فشرده کردن از نوار منو روش دیگر ، بر روی پوشه راست کلیک کرده و را انتخاب کنید فشرده کردن از منوی گزینه های کشویی که ظاهر می شود
 • نوع فشرده سازی را انتخاب کنید به عنوان مثال ZIP ، Tar ، GZIP و غیره از کادر گفتگوی باز شده. من همیشه با یک بایگانی ZIP می روم
 • سپس فقط ضربه بزنید فشرده سازی فایل (های) را فشار داده و منتظر بمانید تا روند کار خود را ادامه دهد. سرور شما پوشه فشرده شده وردپرس شما را ذخیره می کند
 • بر روی بایگانی که تازه ایجاد کرده اید کلیک کنید و انتخاب کنید دانلود از منو روش دیگر ، بر روی بایگانی کلیک راست کرده و را انتخاب کنید دانلود.
 • یک مکان امن را روی دیسک سخت خود انتخاب کنید و نسخه پشتیبان تهیه کنید
 • و این!

نکته: نسخه پشتیبان را در حساب Dropbox خود ، Google Drive بارگذاری کنید ، آن را به دی وی دی / سی دی بسپارید ، به آن ایمیل بزنید و غیره – فقط مطمئن شوید که چندین نسخه برای اطمینان از اینکه سایت خود را گم نکنید اگر یکی از نسخه های پشتیبان فوت کند.

اگر میزبان وب شما از یک صفحه کنترل مختلف استفاده می کند به عنوان مثال vDeck ، Plesk ، و غیره ، شما فقط باید File Manager خود را پیدا کنید و فقط فرایند یعنی iee را دنبال کنید. یافتن مدیر فایل> یافتن فهرست دایرکتوری وردپرس خود> فشرده سازی> بارگیری. مرتباً تکرار کنید.

تهیه نسخه پشتیبان از طریق SFTP

توصیه می کنیم از یک مدیر پرونده محبوب مانند استفاده کنید FileZilla یا انتقال. رساندن زیرا آنها سبک هستند و کاربرد آنها آسان است. ابتدا باید برنامه را روی رایانه خود نصب کرده و اعتبار ورود به سیستم SFTP را از حساب میزبانی خود بازیابی کنید.

ورود SFTP با انتقال

در مرحله بعد ، به مدیر پرونده مورد نظر خود وارد شوید (ما در این مثال از انتقال استفاده می کنیم) و جزئیات مربوط به وب سایت خود را از جمله نام مستعار ، آدرس وب سایت ، نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد SFTP خود وارد کنید و شماره پورت را به 2222 تغییر دهید..

SFTP پرونده ها را کپی و بارگیری کنید

پس از ورود به سیستم ، باید تمام پرونده های WordPress خود را مشاهده کنید. به سادگی تمام پرونده های خود را انتخاب کنید ، کلیک راست کنید و گزینه “بارگیری موارد انتخابی” را انتخاب کنید. پس از بارگیری ، اطمینان حاصل کنید که پرونده ها از بین رفته اند و نامی به یاد ماندنی مانند تاریخ امروز دارند.

مرحله 2: پشتیبان گیری از پایگاه داده WordPress خود به صورت دستی

اکنون که نسخه جدیدی از پرونده های WordPress شما را تهیه کرده ایم ، اجازه دهید از پایگاه داده WordPress خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم ، بنابراین می توانیم از یک نسخه پشتیبان کامل تهیه کنیم که در آن روز بارانی ضرب المثل مفید باشد. این همچنین آسان است که شما می توانید از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید هر زمان که بدون عرق کردن.

فقط به صفحه میزبان خود بروید و phpMyAdmin را پیدا کنید. این برای کاربران کاربر cPanel است که در زیر آنها قرار دارد ابزارهای پایگاه داده:

چگونه به پشتیبان گیری-وردپرس-سایت-انتخاب-phpMyAdmin

اما بسته به میزبانی شما ممکن است در جای دیگری واقع شود. به عنوان مثال ، کاربران WP Engine می توانند phpMyAdmin خود را از داشبورد اصلی کاربر با کلیک کردن روی آیکون شورون در کنار نصب (های) خود پیدا کنند:

WP Engine Access phpMyAdmin

پس از ورود به phpMyAdmin ، باید یک صفحه اصلی مدیریت را مشاهده کنید:

صفحه اصلی phpMyAdmin

انتخاب کنید بانکهای اطلاعاتی برای لیست پایگاه داده های خود ، برگه را بزنید. اگر سایت وردپرس خود را با استفاده از سیستم عامل های شخص ثالث مانند Softaculous یا Mojo Marketplace نصب کرده اید ، شاید تصوری نداشته باشید که با کدام بانک اطلاعاتی کار کنید. چه کاری انجام دهیم?

از File Manager خود ، به فهرست دایرکتوری WordPress خود بروید و پرونده wp-config.php را پیدا کنید. بر روی فایل راست کلیک کرده و نمای را انتخاب کنید. در پنجره ای که باز می شود ، می خواهید این خط را پیدا کنید:

تعریف ("DB_NAME" ، "database_name")؛

نام بانک اطلاعاتی شما مقدار موجود در مجموعه دوم علامت های نقل قول منفرد است که در مثال بالا “پایگاه داده” است. مسلح با این اطلاعات ، پایگاه داده خود را در phpMyAdmin پیدا کنید. برای باز کردن آن روی بانک اطلاعاتی کلیک کنید. شما باید چیزی از قبیل:

مثال پایگاه داده phpMyAdmin

تمام جدول هایی را که می خواهید پشتیبان گیری کنید با تیک زدن کادرهای انتخاب انتخاب کنید. روی “بررسی همه” در پایین کلیک کنید تا همه یکجا انتخاب شوند. پس از انتخاب جداول ، روی آن کلیک کنید صادرات برگه روش صادرات را انتخاب کنید و قالب را بر روی SQL تنظیم کنید:

پایگاه داده phpMyAdmin خود را صادر کنید

بزن به برو دکمه ، و پایگاه داده خود را در یک پوشه امن در رایانه شخصی خود ذخیره کنید. به یاد داشته باشید که نسخه هایی را در همان مکانهایی که نسخه های پرونده های WordPress خود را ذخیره کرده اید ذخیره کنید. این است ، شما اکنون یک نسخه پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود دارید!

از یک تنظیم متفاوت استفاده می کنید؟ اگر میزبان شما cPanel را ارائه نمی دهد ، لطفاً این موضوع را بررسی کنید پست پشتیبان وردپرس در Codex.

نکته: با توجه به دفعات ارسال به سایت وردپرس ، از پشتیبان گیری منظم بسازید. اگر روزانه 50 پست ارسال می کنید ، باید بطور منظم تر از مردی که هر ماه یک بار ارسال می کند ، نسخه پشتیبان تهیه کنید. به غیر از این ، بررسی کنید که میزبان وب شما یک راه حل پشتیبان قابل اعتماد ارائه می دهد یا خیر.

با حرکت ، اجازه دهید با استفاده از چند افزونه پشتیبان وردپرس ، پشتیبان گیری از WordPress را خودکار کنیم. همه من برای تهیه نسخه پشتیبان از کتابچه راهنمای کاربر هستم زیرا به این ترتیب شما کنترل کاملی دارید. به طور کلی ، در اینجا تعداد کمی از افزونه های پشتیبان وردپرس عالی وجود دارد که می توانید برای اتوماسیون فرایند از آنها استفاده کنید.

روش 3: تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس به صورت خودکار با افزونه ها

افزونه های پشتیبان وردپرس عنصر سهولت را برای ایجاد نسخه های پشتیبان قابل اعتماد برای سایت وردپرس شما اضافه می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که افزونه پشتیبان گیری WordPress مورد علاقه خود را نصب کنید ، چند تنظیم را پیکربندی کنید و خوب باشید.

پشتیبان گیری از VaultPress Premium توسط Automattic

VaultPress برای وردپرس

VaultPress توسط Automattic ساخته شده است تا بک آپ گیری و تضمین وب سایت شما آسان شود. VaultPress از پشتیبان گیری روزانه خودکار از وب سایت خود که به صورت ایمن در فضای داخلی ذخیره شده است ، بگیرید. و استفاده از آنها برای بازگرداندن وب سایت شما به راحتی وارد شدن به حساب کاربری خود و کلیک بر روی یک دکمه است.

سایر ویژگی های ارائه شده از VaultPress شامل نسخه برداری از سایت و مهاجرت (باید آن را از نسخه پشتیبان تهیه کنید) ، بدافزار و اسکن ویروس ، تعمیر خودکار فایل و حتی دفاع از اسپم. فقط شروع می شود 39 دلار در سال به عنوان بخشی از JetPack Personal ، این یک افزونه امنیتی بسیار مقرون به صرفه است که ارزش سرمایه گذاری در آن را دارد.

افزونه BackupBuddy Premium WordPress

افزونه BackupBuddy WordPress Backup

اطلاعات و بارگیری مشاهده نسخه ی نمایشی

دومین افزونه برتر پشتیبان WordPress در لیست ما ، BackupBuddy توسط iThemes است. شما می توانید از این افزونه برای ایجاد پشتیبان کامل از پایگاه داده و پرونده ها استفاده کنید ، و / یا سایت خود را به راحتی به سرور دیگری منتقل کنید.

می توانید از سایت خود در دیسک سخت خود و انواع سرویس های ذخیره سازی خارجی از جمله خدمات وب آمازون ، Rackspace ، ایمیل ، FTP ، Dropbox و BackupBuddy Stash پشتیبان تهیه کنید..

پشتیبان گیری از WordPress را با BackupBuddy در حالی که شما برنامه ریزی کرده اید ، دوباره به کار خود ادامه دهید و مانند سایر خدمات خود از خدمات پشتیبان گیری لذت ببرید. قیمت گذاری از آغاز می شود 80 دلار در سال برای مجوز سایت واحد ، اگرچه iThemes همچنین یک بسته طلای عمر را با هزینه یکبار 297 دلار ارائه می دهد که استفاده نامحدود از این افزونه را ارائه می دهد و آن را برای تجارت مناسب می کند..

افزونه رایگان WordPress Duplicator

افزونه رایگان WordPress Duplicator

با بیش از 1 میلیون نصب فعال ، Duplicator بیشتر از افزونه نسخه پشتیبان معمولی شماست. در درجه اول ، Duplicator به شما کمک می کند تا سایت خود را به راحتی به کلون یا مهاجرت کنید. این ویژگی اصلی آن را به یک راه حل پشتیبان قدرتمند تبدیل می کند.

حتی اگر به شما امکان برنامه نویسی از نسخه های پشتیبان را نمی دهد ، به طور خودکار پایگاه داده شما را به یک پرونده SQL می اندازد و آن را به همراه پرونده های WordPress در بایگانی ZIP ذخیره می کند. سپس یک فایل PHP ویژه ایجاد می کند که به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان را به راحتی نصب کنید. فقط بایگانی ZIP و فایل PHP را روی سرور خود بارگذاری کنید و بقیه کار ساده است. می خواهید بیشتر؟ Checkout Duplicator Pro که ویژگی های بیشتری از جمله پشتیبان گیری برنامه ها ، پیوند ذخیره سازی ابر ، اطلاعیه های ایمیل ، پشتیبانی حرفه ای و موارد دیگر را اضافه می کند..

افزونه رایگان WordPress BackWPup

افزونه رایگان WordPress BackWPup

BackWPup یک افزونه پشتیبان محبوب وردپرس است که به شما کمک می کند تا از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و همین کار را در یک مکان خارجی مانند Dropbox ، Amazon S3 ، FTP ، RackSpace Cloud و موارد دیگر ذخیره کنید..

شما می توانید از پشتیبان گیری کامل برنامه ریزی کنید به این معنی که کل سایت ، فایل ها و همه وردپرس شما همیشه ایمن باشد علاوه بر این می توانید بانک اطلاعاتی خود را بررسی و تعمیر و بهینه سازی کنید ، و در صورت نیاز به آب بیشتری می توانید به نسخه حرفه ای بروید.

افزونه پشتیبان گیری و بازیابی UpdraftPlus افزونه رایگان WordPress

افزونه پشتیبان گیری وردپرس UpdraftPlus

یکی از بالاترین افزونه های پشتیبان وردپرس ، UpdraftPlus به پشتیبان گیری از سایت وردپرسی شما سرگرم کننده و سهولت می بخشد. با داشتن چندین ویژگی شیرین از جمله نسخه پشتیبان تهیه در Amazon S3 ، Google Drive ، FTP ، Dropbox ، ایمیل و سایر گزینه های ذخیره سازی ، بازیابی سریع ، برنامه ریزی ، تکثیر سایت ، امکان تقسیم سایت های بزرگ در بایگانی های متعدد و موارد دیگر ، می توانید با UpdraftPlus اشتباه بروید (و توسعه دهندگان نیز نسخه حرفه ای را ارائه می دهند که اگر به دنبال ویژگی های بیشتری هستید ، پانچ کاملاً بسته ای را در اختیار شما قرار می دهد).

منابع مرتبط

آیا می خواهید درباره پشتیبان سایت وردپرس خود اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ ما این موارد اضافی را برای لذت شما پیدا کردیم:

 • پشتیبان گیری از WordPress به Cloud با BackWPup
 • 10 داستان پشتیبان گیری از WordPress که می توانند سایت شما را بکشند
 • بهترین افزونه های پشتیبان برای وب سایت های وردپرس
 • افزونه BackupBuddy WordPress Backup
 • نحوه تهیه نسخه پشتیبان سایت سایت وردپرس

در پایان روز ، داشتن یک راه حل پشتیبان قابل اعتماد در محل بهترین کاری است که می توانید برای تجارت مبتنی بر وردپرس خود انجام دهید. هر کاری ممکن است در هر زمان اتفاق بیفتد ، اما با پشتیبان گیری در محل ، از استرس ناخواسته خودداری خواهید کرد. فقط بازیابی شده است ، و شما در تجارت هستید.

ما روشهای خود را پوشش داده ایم ، اما چگونه می توانید از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید؟ افزونه و یا سرویس پشتیبان مورد علاقه وردپرس شما کدام است؟ لطفا در نظرات با ما در میان بگذارید. می بینمت!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map