نحوه ایجاد لینک در وبلاگ وردپرس خود برای افزایش مشارکت

پیوندهایی را برای درگیری ایجاد کنید

وقتی افراد به وبلاگ شما برخورد کردند ، آنها عموماً یکی از دو عمل را انجام می دهند:


 1. مستقیم گزاف گویی
 2. خواندن را شروع کنید

امروز می خواهم روی آن اقدام دوم تمرکز کنم زیرا کسی که شروع می شود خواندن در ابتدای سفر است که باید کنترل آن را انجام دهید. بازدید کننده ای که در سایت شما متن خاصی را می خواند به خودی خود چیزی از ارزش ارائه نمی دهد – مهم این است که از این تعامل اولیه سرمایه گذاری کنید و در نهایت ویزیتور را به انجام هر کاری که می خواهید انجام دهید..

فاکتورهای زیادی وجود دارد (مانند طراحی و کپی) که در تعیین میزان بازدیدکنندگان شما از چه میزان و احتمال تبدیل آنها به چه میزان مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، یک عامل بسیار مؤثر و در عین حال به ندرت مورد بحث ، پیوند لینک ساده است. واقعیت این است که پیوندها ابزاری فوق العاده قدرتمند هستند و برای نادیده گرفتن بهترین عملکرد در مورد ایجاد آنها می تواند منجر به عملکرد وبلاگ شما مانند یک الک شود ، با هر سوراخ نشان دهنده یک لینک است.

در این پست می خواهم به شما کمک کنم بسیاری از آن سوراخ ها را مرتفع کنید. با پیروی و اجرای توصیه های زیر ، به احتمال زیاد شاهد افزایش نرخ تعامل و تبدیل در طول زمان خواهید بود ، و از یک دیدگاه کمتر محسوس نیز می توانید تجربه بازدید کننده را به طرز چشمگیری بهبود دهید.

چگونه لینک های خود را قالب بندی کنیم

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. هر پیوند در سایت شما باید به وضوح نشان داده شود مانند یک پیوند – یعنی باید به وضوح از متن دیگر در صفحه متمایز شود و بدیهی است که این پیوند است.

در دهه 1990 یک پیوند به طور معمول آبی بود و مانند این مورد تأکید می شد. افراد به یک پیوند به دنبال یک روش خاص عادت کردند و در صورت مواجهه با آنها اشتباه می گیرند متن تأکید شده با همان رنگ متن بدن یا متن که رنگ متفاوتی بود اما نبود مورد تأکید.

در حالی که متن آبی که به آن اشاره شده است همچنان در ذهن ما به عنوان پیوند فراگیر است ، این روزها پیوندهایی که مورد تأکید قرار نمی گیرند امری عادی و کاملاً قابل قبول است. با این حال ، شما هنوز هم باید اطمینان داشته باشید که پیوندهای شما کاملاً مشخص است. کاربر را با هیچ مشکلی در رابطه با آنچه پیوند دارد یا نیست در هر نقطه از سایت شما قرار ندهید. و گرچه این روزها لینک های زیربنایی تقریباً رایج نیستند ، عاقلانه است که به عنوان یک قاعده کلی از متن در سایت خود تأکید نکنید ، مگر اینکه پیوندی باشد. بیشتر افراد هنوز هم متن تأکید شده را در وب با لینک های پیوندی مرتبط می کنند و به همین ترتیب باید فقط برای لینک های اینترنتی رزرو شوند. اگر می خواهید برای برجسته کردن عبارات کلیدی ، از متن جسورانه تأکید کنید (مثلاً این واقعاً مهم است) و ایتالیایی برای نشان دادن دلپذیری در واژگان یک کلمه (به عنوان مثال من واقعاً می خواهم این را بخوانی).

متن لنگر

برای کسانی از شما که نمی دانید ، متن لنگر صرفاً کلماتی است که در یک پیوند استفاده می شود ، که متداول ترین آنها “اینجا را کلیک کنید”. متن لنگر به دلایل زیادی بسیار مهم است (بهینه سازی موتور جستجوی وردپرس یک نمونه بارز است) اما در این پست می خواهم روی قابلیت استفاده تمرکز کنم که اساساً منظورم سهولتی است که با استفاده از آن شخص می تواند بفهمد چه پیوندی منجر می شود قبل از آنها روی آن کلیک می کنند.

این روزها کاربران اینترنت کاملاً باهوش هستند و به همین ترتیب به همان روشی که 10-15 سال پیش انجام داده بودند احتیاج به دست ندارند. دیگر نیازی نیست که پیوندهای مربوط به متن لنگر “اینجا را کلیک کنید” مقدمه باشد – درعوض توصیف توصیفی برای بازدید کننده بسیار مفید است و برای “جریان” متن بهتر است پیوندها را بطور مستقیم بگنجاند. به عنوان مثال ، دو متن لنگر زیر را در نظر بگیرید:

 1. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات ما اینجا را کلیک کنید.
 2. درباره محصولات ما اطلاعات بیشتری کسب کنید.

متن لنگر دوم بیشتر مشخص می شود ، درک آن آسان تر است و کلیک بر روی آن ساده تر است. به طور خلاصه ، آن بسیار برتر از گزینه “اینجا را کلیک کنید”. شما همیشه باید تلاش کنید متن لنگر متنی مرتبط را در وبلاگ خود گنجانید.

از نظر ارائه ، محرومیت از علائم نگارشی از متن لنگر بسیار ناچیز به نظر می رسد. علاوه بر این ، مهم است که شما به روشی که علائم نگارشی را از متن لنگر خارج می کنید ، ثابت بمانید ، زیرا انجام این کار باعث می شود تجربه کاربر قابل پیش بینی تر و دلنشین تر باشد..

متن عنوان

در اصل دو عنصر وجود دارد که یک لینک را توصیف می کند و به کاربران کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آیا باید روی آن کلیک کنند یا نه. اولین (و مهمترین) متن لنگر است اما نباید ارزش متن عنوان را نادیده گرفت.

در اکثر مرورگرهای دسک تاپ متن عنوان عنوان متن کمی از پنجره بازشو است که وقتی روی یک پیوند شنا می کنید ظاهر می شود (که متن عنوان برای آن تعریف شده است):

متن عنوان عنوان

اگر متن لنگر زمینه را فراهم کند ، متن عنوان توضیحاتی را ارائه می دهد. مثال بالا یک متن کامل است – متن لنگر و متن بدن اطراف ما را به این باور می رساند که پیوند منجر به چیزی در رابطه با (الف) Jakob Nielsen و (ب) شهرت وی به عنوان “پادشاه قابلیت استفاده” ، و متن عنوان می شود. روشن می کند که این پیوند منجر به زندگی نامه ای است که در یک وب سایت خاص میزبانی شده است. این امر عملی نخواهد بود که متن عنوان را به عنوان متن لنگر گنجانید ، اما به عنوان یک اطلاعات اضافی مفید نیز به کار می رود.

بنابراین هر وقت مناسب باشد از متن عنوان استفاده کنید. شما همیشه نیازی به استفاده از متن عنوان ندارید – برای مثال ، در شرایطی که کاملاً از متن لنگر که در آن پیوند منجر می شود کاملاً مشخص باشد. در اینجا دو مثال رایج از همین موارد وجود دارد:

در پست اخیر من در WPExplorer با عنوان “جدول دوره ای افزونه های وردپرس (و 5 مورد برتر من”) ، من 5 افزونه برتر خود را از بین 108 بارگیری در این لیست ذکر کردم WordPress.org.

متن لنگر پیوند اول شامل سرفصل پستی است که به آن پیوند داده شده است. متن لنگر پیوند دوم نام وب سایتی را که به آن پیوند دارد ، نشان می دهد. در هر دو صورت ، هیچ فایده ای در تکرار متن لنگر به عنوان متن عنوان و یا شامل مواردی که به احتمال زیاد می تواند اطلاعات اضافی به عنوان متن عنوان باشد ، نیست..

اگر می خواهید نمونه های دیگری از استفاده مؤثر از متن عنوان را در بالای لینک های این پست قرار دهید. برخی از آنها عنوانی ندارند (و چرا باید آشکار باشد) ، در حالی که برخی دیگر.

باز کردن ویندوز در برگه های جدید (یا نه)

وقتی صحبت از قابلیت استفاده وب شد ، فهمیدم که سوال برای باز کردن لینک ها در برگه های جدید ، اغلب مورد بحث است. با در نظر گرفتن موضوع در طولانی مدت ، دیدگاه من به شرح زیر است: این که آیا باید در یک برگه جدید پیوندها را باز کنید یا نه ، کاملاً به پیوند بستگی دارد.

بگذارید دیدگاه خود را با این سؤال توضیح دهم که در یک باز شدن پیوند در یک برگه جدید ، ارزش خود را در نظر بگیرید. اگر پیوندی در یک برگه جدید باز شود ، صفحه وب که کاربر در آن قرار داشت باز است و صفحه در آخرین وضعیت خود در صفحه باقی می ماند. بنابراین ، اگر به این دلیل اعتقاد داشته باشید که ممکن است شخصی مایل باشد پیوندی را در وبلاگ شما جستجو کند اما وقتی با انحراف خود به پایان رسید ، بازگردد ، باید آن پیوند را در برگه جدید باز کنید.

در سمت تلنگر ، اگر به این دلیل اعتقاد داشته باشید که یک پیوند خاص مسیری مشخص را به دور از صفحه موجود نشان می دهد ، باز شدن آن پیوند در همان برگه منطقی است..

برای مثال دادن به اینکه چه پیوندهایی باید در برگه های موجود یا جدید باز شود ، بگذارید به مثال متن عنوان که در بالا استفاده کردم نگاهی بیندازیم:

در پست اخیر من در WPExplorer با عنوان “جدول دوره ای افزونه های وردپرس (و 5 مورد برتر من”) ، من 5 افزونه برتر خود را از بین 108 بارگیری در این لیست ذکر کردم WordPress.org.

هر دو پیوند در برگه های جدید باز می شوند. چرا؟ از آنجا که هر دوی آنها نمایانگر انحراف موقت از این پست هستند – پیوندهایی که ممکن است قبل از بازگشت به اکتشاف بپردازید تا باقی مانده این پست را بخوانید. به همین ترتیب ممکن است تصمیم بگیرید که به هیچ وجه آنها را کاوش نکنید. در هر صورت ، آنها در برگه های جدید باز می شوند تا بتوانید هنگام آماده شدن ، با سهولت به این پست برگردید.

حال به تصویر زیر نگاهی بیندازید:

تصویر قبلی پیوند ارسال

این تصویر انتهای یک پست WPExplorer اخیر ، در انتهای بخش نظرات است. پیوند در سمت راست پایین صفحه باید در برگه موجود باز شود. چرا؟ زیرا کاربر به انتهای صفحه رسیده است و به همین ترتیب احتمالاً محتوای پست موجود را هضم کرده و آماده حرکت است. این فقط یک مثال است – پیوندهایی که باید در برگه موجود باز شوند در واقع می توانند در هر موقعیتی در یک سایت قرار بگیرند. پیوندهای دیگری که باید در برگه های موجود باز شوند شامل عناصر پیمایش (یک نوار پیمایش بالا یا لیست دسته بندی ها و غیره) و تماس های عملی (مانند جعبه مشترک خبرنامه).

یکی از استدلال های رایج در برابر این رویکرد این است که انتخاب باز کردن یا نبودن در یک برگه جدید باید در اختیار کاربر قرار گیرد. در دنیای ایده آل چنین خواهد بود ، اما دو دلیل وجود دارد:

 1. همه کاربران به اندازه کافی زرنگ و دانا نیستند که وقتی در این کار مناسب است ، پیوندها را در برگه های جدید باز کنند.
 2. حتی پس اندازترین کاربر ممکن است به اشتباه پیوندی را در برگه موجود باز کند وقتی که بهتر بود آنها را در یک برگه جدید باز کنند.

این فقط مربوط به همه چیزهایی است که باید در مورد موضوع پیوندها بگویم – اگر دستورالعمل های فوق را در وبلاگ خود اجرا کنید ، من اطمینان دارم که در معیارهای جذب محبوب مانند زمان در سایت ، میزان گزاف گویی و میانگین اقدامات در هر بازدید کننده ، شاهد جهشی خواهید بود. نه تنها این بلکه بازدید کنندگان سایت شما از رابط کاربری بسیار شهودی تری به شکل پیوندهایی با برچسب و توصیف واضح برخوردار می شوند که آنها را به طور مناسب هدایت می کند..

نکته مهم این است که همیشه بازدید کننده را به خاطر داشته باشید – تجربه دیدن سایت شما باعث شادی می شود همیشه اولویت اصلی است. میانبرهایی مانند کورکورانه باز کردن همه پیوندها را در برگه های جدید یا عجله کردن در نحوه شکل گیری پیوندها – برای کمک به کاربر (به جای ناامید کردن آنها) کار نکنید و پاداش می گیرید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map