نحوه طراحی سایت وردپرس خود با محتوای پویا

نحوه طراحی سایت وردپرس خود با محتوای پویا

چگونه می توان وب سایت من را حرفه ای جلوه داد؟ این سؤالی است که بسیاری از سازندگان وب سایت مشتاق هنگام برنامه ریزی پروژه خود از خود می پرسند. پاسخ های واضح شامل بهبود طراحی یا اضافه کردن بسیاری از ویژگی های فانتزی است.


اما در حقیقت ، یکی از موثرترین راهها برای ارتقاء واقعی وب سایت اصلی و تبدیل کردن آن به یک حرفه ای ، سفارشی ، اضافه کردن محتوای پویا است. محتوای پویا تجربه کاربری بسیار بیشتری را در وب سایت شما ارائه می دهد.

معرفی محتوای پویا

محتوای پویا دقیقا چیست?

محتوای پویا به محتوای وب تعاملی اطلاق می شود که بسته به زمان ، مکان و کاربر تغییر می کند. هنگامی که یک کاربر به وب سایت پویا پیمایش می کند ، وردپرس اطلاعات صحیح را از پایگاه داده می گیرد تا بسته به اینکه در کدام صفحه قرار دارد ، به کاربر نمایش دهد.

با محتوای استاتیک ، آنچه در جلو مشاهده می کنید تغییر نخواهد کرد. در واقع ، اگر می خواهید تغییراتی در آن ایجاد کنید ، به احتمال زیاد به کمک یک توسعه دهنده احتیاج خواهید داشت. با این حال ، با محتوای پویا صاحبان وب سایت می توانند همه چیز را در قسمت پشت فوراً و بدون کدگذاری ویرایش کنند. این بدان معناست که اطلاعات با توجه به آنچه کاربر در حال بررسی است می توانند تغییر کنند و یک تجربه تعاملی بسیار بیشتر ارائه دهند.

برای مثال ، اگر در یک وب سایت سالن ورزشی هستید ، ممکن است بخواهید به سالن های مختلف ورزشی موجود بپردازید. البته هر سالن ورزشی اطلاعات مختلفی از قبیل نام ، آدرس و لیست امکانات خود را در اختیار خواهد داشت. بنابراین ، هنگامی که روی هر سالن ورزشی کلیک می کنید ، مطالب متفاوتی راجع به آن مشاهده خواهید کرد که در صفحات دیگر پیدا نخواهید کرد.

سالن بدنسازی

باشگاه انرژی

مزایای محتوای پویا

محتوای پویا مزایای بسیاری را برای وب سایت شما به ارمغان می آورد که محتوای استاتیک نمی تواند ارائه دهد.

 • یک تجربه کاربری بهتر. کاربران می توانند محتواهایی را مشاهده کنند که متناسب با رفتارشان با آنها سازگار باشد ، مانند پیشنهادهای مختلف.
 • KPI های خود را بهبود بخشید. با داشتن محتوای پویا می توانید با ایجاد محتوای متناسب ، تبدیل ها را بهبود بخشید و نرخ گزاف گویی را در وب سایت خود کاهش دهید.
 • پیمایش صاف. محتوای پویا تجربه ای یکپارچه را از طریق وب سایت در مقایسه با محتوای استاتیک فراهم می کند زیرا می توانید به راحتی محتوای مورد نظر خود را پیدا کنید.
 • به روزرسانی آسان. شما به راحتی می توانید بدون نیاز به استخدام یک توسعه دهنده خبره ، صفحه خود را در قسمت پشتیبان WordPress ویرایش کنید.
 • به اندازه صفحه نمایش پاسخ می دهد. یک وب سایت پویا به راحتی با اندازه های مختلف صفحه نمایش در مقایسه با یک استاتیک سازگار است.

دو روش وجود دارد که ما به شما توصیه می کنیم محتوای پویا ایجاد کنید. در زیر ما دو گزینه را نشان می دهیم و دقیقاً چگونه می توانید وب سایت های خود را با هر دو ایجاد کنید.

1. محتوای پویا را با بلاک ابزار و گوتنبرگ ایجاد کنید

مجموعه ابزار

اطلاعات و بارگیری

راه اندازی بلوک های ابزار با استفاده از ویرایشگر بلوک آن ، گوتنبرگ ، روش جدیدی برای ایجاد محتوای پویا در وردپرس ارائه می دهد.

گوتنبرگ از زمان راه اندازی آن در سال گذشته به طور قابل توجهی بهبود یافته است تا روشی ساده و شهودی را برای شما در طراحی و اجرای وب سایت های خود فراهم کند. بهترین بخش این است که غیر رمزگذارها می توانند با استفاده از گوتنبرگ و افزونه های یکپارچه ، دقیقاً آنچه را در ذهن داشتند داشته باشند..

این شامل محتوای پویا است که سازندگان وب سایت می توانند با تشکر از گوتنبرگ به لطف Toolset Blocks ایجاد کنند.

چگونه بلاک های ابزار کار می کنند?

Toolset Blocks افزونه جدیدی است که می توانید در دو جبهه استفاده کنید:

 1. ویژگی های پیشرفته سفارشی مانند قالب های محتوا ، بایگانی ها و بازدیدها.
 2. از منابع پویا برای بلوکهایی پشتیبانی می کند که زمینه ها و طبقه بندی های سفارشی شما را در صفحه های شما نمایش می دهد.

بنابراین ، می توانید از Toolset Blocks برای اضافه کردن محتوای پویا به راحتی به هر پست ، صفحه یا قالب بدون هیچگونه برنامه نویسی استفاده کنید.

در زیر مثالی از الگوی محتوا برای وب سایت نمایشی سالن بدنسازی ایجاد کرده ام که تضمین می کند هر پست سالن ورزشی به لطف محتوای پویا از طراحی مشابه اما محتوای متفاوت برخوردار باشد..

قالب محتوا از ابزار

نحوه ایجاد یک الگوی محتوا با محتوای پویا با استفاده از بلاک های ابزار

بیایید یک الگوی برای نوع پست سفارشی سالن ورزشی در وب سایت ما ایجاد کنیم.

شما باید Blocks Toolset را نصب کنید قبل از شروع و اطمینان از اصول استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ را می دانید.

دو منبع اصلی وجود دارد که می توانید با استفاده از Toolset Blocks محتوای پویا ترسیم کنید. می توانید از منبعی از پست فعلی یا از یک زمینه دلخواه استفاده کنید. در زیر هر دو گزینه را برای شما نشان خواهیم داد تا چه زمانی ممکن است از آنها استفاده کنید.

نمایش محتوای پویا از یک پست فعلی

سر به سمت مجموعه ابزار> داشبورد و کلیک کنید الگوی محتوا ایجاد کنید گزینه ای در کنار نوع پست که می خواهید یک الگوی محتوا برای آن ایجاد کنید.

الگوی محتوا ایجاد کنید

اکنون می توانیم بلوک های خود را برای ایجاد الگوی محتوای خود شروع کنیم. بیایید تصور کنیم می خواهم تصویری اضافه کنم. ابتدا انتخاب کنید + گزینه ای در بالا سمت چپ برای اضافه کردن یک بلوک است.

تنظیم ابزار ایجاد یک بلوک

تا زمانی که لیست بلوک های ابزار را پیدا نکردید و به آن اضافه کنید ، به پایین بروید بلوک تصویر.

بلوک تصویر مجموعه ابزار

اکنون اگر می خواهید از منابع پویا استفاده کنید یا نه ، سوالی را به شما تحریک می کند. کلیک آره.

منبع دینامیکی تصویر ابزار

منبع را برای تصویر خود انتخاب کنید. این تعیین می کند بسته به گزینه ای که شما انتخاب می کنید ، وردپرس چه محتوا را بالا می برد. من می خواهم تصاویر برجسته هر سالن ورزشی را در داخل بلوک نمایش دهم تا من انتخاب کنم داده های تصویری برجسته گزینه.

داده های تصویری برجسته ابزار

اگر می خواهید منبع محتوای پویا را تغییر دهید یا به عنوان مثال تصویر را تغییر دهید ، در نوار کناری سمت راست می توانید تصویر خود را تنظیم کنید..

تنظیمات تصویر ابزار

نمایش محتوای پویا از یک قسمت سفارشی

ما می توانیم از همان الگوی محتوای قبلی استفاده کنیم تا بلوک هایی با محتوای پویا از یک قسمت سفارشی ایجاد کنیم. این بار زمینه دلخواه را برای رتبه بندی های هر سالن ورزشی به عنوان محتوای پویا اضافه می کنم.

به لیست بلوک های Toolset بروید و آن را اضافه کنید بلوک فیلد تنها.

بلوک فیلد تک ابزار

در نوار کناری در سمت راست زیر منبع درست, انتخاب کنید زمینه سفارشی نوع زمینه.

زیر گروه های زمینه سفارشی کشویی را انتخاب کنید سالن های ورزشی نوع پست توجه داشته باشید که این از هر نوع پست سفارشی که می خواهید زمینه دلخواه را بکشید ، خواهد بود.

زیر زمینه سفارشی کشویی زمینه دلخواه مورد نظر برای نمایش را انتخاب کنید. من انتخاب کرده ام رتبه بندی گزینه.

پست های زمینه سفارشی ابزار

اگر بین پست های مختلف بدنسازی در قسمت جلویی جابجایی کنید ، خواهید دید که هر پست به لطف محتوای پویا ، قیمت مناسب آن سالن ورزشی را نشان می دهد. توجه کنید که ما برای ایجاد محتوای پویا ما اصلاً نیازی به استفاده از کد نویسی نداریم.

چند بلوک دیگر با محتوای پویا را به الگوی محتوای خود اضافه کردم. بررسی کنید که چگونه اکنون جلوی آن به نظر می رسد.

مثال بدنسازی ابزار

2. ایجاد محتوای پویا با Total

یکی دیگر از راه های مؤثر دیگر برای ایجاد محتوای پویا ، استفاده از موضوع Total برای ایجاد قالب های پست پویا است.

چه ویژگی هایی در کل ارائه می شود?

Total یکی از محبوب ترین تم ها در وردپرس است و دارای تعدادی ویژگی است که می توانید بدون انجام چندین افزونه برای انجام این کارها به راحتی تنظیم کنید..

 • وارد کننده نسخه ی نمایشی آسان – هنگام وارد کردن یکی از نسخه های نمایشی از پیش ساخته Total + 40+ ، سایت خالی خود را به یک وب سایت کاملاً کاربردی پر از محتوا با یک کلیک تبدیل کنید..
 • سازنده صفحه را بکشید و رها کنید – Total با سازنده صفحه محبوب WPBakery یکپارچه شده است تا سازنده کشیدن و رها کردن بصری را برای شما فراهم کند تا بتوانید وب سایت خود را با سهولت بسازید.
 • 100s عناصر سازنده صفحه – برای شخصی سازی صفحات خود از صدها عنصر سازنده صفحه Total استفاده کنید.
 • به راحتی قابل تنظیم است – از تنظیمات سفارشی سازنده زنده برای تغییر تعدادی از عناصر در سایت خود از جمله رنگ ، فونت ، عرض و موارد دیگر استفاده کنید.
 • توسعه دهنده دوستانه – Total همراه با تعدادی قلاب و فیلتر داخلی ساخته شده است که می توانید موضوع خود را با 450+ قطعه موجود از اسناد آنلاین تغییر دهید..

و البته می توانید با استفاده از Total محتوای پویا ایجاد کنید. در زیر مثالی از آنچه می توانید با پویا ساختن یک نمونه کارها از نمونه کارها به دست آورید ، به شما نشان می دهیم.

نحوه ایجاد یک الگوی محتوای پویا با Total

سر به سمت ویژوال آهنگساز> قالب و کلیک کنید جدید اضافه کن. بعد به الگوی خود یک اسم بدهید.

طرح کلی ارسال نمونه کارها

ابتدا من اضافه می کنم رسانه پست عنصری که رسانه ای را که به پست های خود اضافه می کنید ، نمایش می دهد. برای نمونه کارها ، این می تواند تصویر برجسته ، گالری ، فیلم و غیره باشد.

بعد ، من را شامل می شود ارسال مطالب ماژول که محتوا را اضافه می کند که به ارسال ها در ویرایشگر اضافه می شود.

کل رسانه ارسال

با Total می توانید تعدادی از عناصر پست را در الگوی پویا خود قرار دهید. عنوان پست ، داده متا ، موارد مرتبط ، برچسب ها ، پیوندهای اجتماعی و موارد دیگر را اضافه کنید. پس از پایان کلیک انتشار.

اکنون باید الگوی پویا را به نوع پست سفارشی نمونه کارها اختصاص دهیم. برای انجام این حرکت به WordPress بروید مشتری ساز, سپس به سمت نمونه کارها و الگویی را که در زیر ایجاد کرده اید انتخاب کنید الگوی پویا (پیشرفته).

الگوی کلی پویا

اکنون می توانید رسانه خود را در عمل مشاهده کنید. کلیک ذخیره و انتشار و محتوای پویا شما باید آماده باشد.

Frontend الگوی کامل دینامیکی

اگر در حال ساختن وب سایت برای مشتری هستید ، ایجاد الگوهای پویا یک گزینه عالی است. با استفاده از آنها می توانید یک بار الگویی ایجاد کرده و بلافاصله آن را به همه موارد نمونه کارها اختصاص دهید. نه تنها این ، بلکه اگر شما نیاز به تغییر یک طرح دارید ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که قالب را ویرایش کنید و تمام موارد نمونه کارها نیز به روز می شوند.


تجربه خود را از ایجاد محتوای پویا برای ما بگویید! اکنون شما دو روش برای ایجاد محتوای پویا دارید. می توانید بارگیری کنید بلوک های ابزار امروز یا Total Theme را شروع کرده و با گرفتن وب سایت خود از پایه به حالت سفارشی شروع کنید.

آیا از هر ابزاری برای افزودن محتوای پویا به وب سایت خود استفاده کرده اید؟ به ما اطلاع دهید که چگونه این کار را برای شما در نظرات زیر انجام داده است!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector