چرا nginx بهترین دوست میزبان وردپرس است

در مقاله قبلی خودم بررسی کردم که چرا PHP7 راهی برای وردپرس است و در مقاله امروز نوبت به سرور شبکه رسیده است.


بخش بزرگی از یک تجربه میزبانی خوب نحوه پیکربندی پشته وب سرور است. داشتن یک پشته سریع از عملکرد خوب وردپرس و یک تجربه کاربری عالی برخوردار است. قبلاً بحث کرده ام که چرا PHP7 چنین روشی مناسب برای بهبود خودکار عملکرد وردپرس است اما در مورد وب سرور واقعی چیست؟?

امروز می خواهم توضیح دهم: وب سرور چیست ، محبوب ترین آنها چیست و چرا nginx بسیار لعنتی است!

وبسور

یکی از مهمترین جنبه هاستینگ واقعی است وب سرور. وب سرور وظیفه ارائه مطالب استاتیک مانند HTML و ارسال آن را به مشتری (این یعنی درست در مرورگر شما) می باشد. بنابراین وب سرور همچنین وظیفه پردازش کلیه اطلاعاتی را که از طریق پردازنده PHP وارد می شود و تبدیل آن به بیت هایی که از طریق شبکه به مرورگر شما می شوند تبدیل می کند. پشته وب سرور با مدل مشتری / سرور جایی که وب سرور به عنوان سرور (ارائه دهنده محتوا) و مشتری (شما) یکی از درخواست کنندگان آن عمل می کند.

متداولترین وب سرورها Apache ، IIS از مایکروسافت و البته هستند nginx.

وب سرور می تواند هر دو محتوای استاتیک و پویا را که با اختلافاتی اندک به مشتری ارسال می شود ، مدیریت کند. قسمت سرور در آنچه گفته می شود ، وارد حافظه می شود یک کارگر پردازش شده و مسئولیت تهیه محتوای درخواستی را بر عهده دارد. Apache و nginx هر دو محتوای استاتیک و پویا را کنترل می کنند. در حالی که آپاچی قادر به کنترل هر دو در همان فرآیند کارگر است ، nginx همانطور که برای انجام آن به یک پردازنده خارجی احتیاج دارد نیست.

چرا Apache و nginx اینقدر محبوب هستند؟ پاسخ ساده به این دلیل است که آنها منبع آزاد و رایگان هستند. آنها با هم تقریباً 50٪ از کل ترافیک های جهان را تشکیل می دهند ، یک اتفاق ساده نیست!

آپاچی چیست?

آپاچی سرور HTTP توسط رابرت مک کول در سال 1995 ایجاد شد و تحت بنیاد نرم افزار آپاچی هنوز در دست توسعه است. این وب سرور محبوب ترین گزینه از سال 1996 بوده است. از نظر طراحی بسیار ماژولار ، دارای اسناد و مدارک زیادی است و آنقدر محبوب است که پایه و اساس همه کنترل های میزبان اصلی میزبان وب است. حتی در آن گنجانده شده است cPanel, پرکاربردترین صفحه کنترل در جهان.

البته انعطاف پذیر است ، این بهانه ای است که اکثریت قریب به اتفاق افرادی که از آن استفاده می کنند وقتی از آنها خواسته می شود و به طور کلی ، این درست است. همچنین بسیار گسترده است و از آنجا که می تواند ماژول ها را بطور دینامیکی بارگذاری کند (چیزی که nginx هنوز روی آن کار می کند) می تواند با سهولت پیکربندی شود.

آپاچی قادر است مطالب ایستا و پویا را به تنهایی در یک کارگر اداره کند بنابراین برای انعطاف پذیری مناسب است اما (و همیشه وجود دارد اما) این کار را با هزینه کارایی.

آپاچی به دلیل کندی شناخته شده است اما هیچ چیز به افشای این حقیقت نزدیک نیست ، هنگامی که نینکس محبوبیت پیدا کرد. تفاوت عملکرد بین آنها چیزی است نمی توان نادیده گرفت. فقط برای این موضوع ، اکثر شرکتهای بزرگ در حال تغییر به nginx هستند. اگرچه آپاچی هنوز محبوب است ، مطمئناً با توجه به پیشرفت فناوری ، نرم افزارهایی که قبلاً فقط روی آپاچی کار می کردند ، در آینده تغییر خواهند کرد..

چه در مورد نگینکس?

نگینکس می آید از مادر روسیه. در سال 2002 ، یک برنامه نویس به نام Igor Sysoev شروع به کار بر روی nginx کرد ، زیرا او بسیار نگران مسئله C10K بود. چه؟ به عبارت ساده ، بهینه سازی سوکت های شبکه مسئولیت رسیدگی به تعداد زیادی مشتری در همان زمان که اصلی ترین نقطه ضعف Apache و یک چالش واقعی برای وب مدرن بود. نسخه اولیه nginx در سال 2004 بر اساس معماری مبتنی بر رویدادها منتشر شد.

حتی خود Sysoev نتوانست ببیند موفقیت nginx چقدر خواهد بود. با گذشت زمان ، مزایای چشمگیر سرعت تحت nginx و استفاده کم از منابع آشکار شد. Nginx یک روش باشکوه برای ارائه محتوای استاتیک دارد اما اما نمی تواند اداره کند محتوای پویا این همچنین فایده ای داشت زیرا محتوای پویا محدود به همان کارگر نبوده و بنابراین می تواند خیلی سریعتر کار کند.

Nginx از ارائه مطالب سریعتر به حجم بسیار بالاتر از اتصالات نسبت به Apache برخوردار است و در حال حاضر انتخاب میزبانی سرویس هایی است که می خواهند بهترین عملکرد ممکن را ارائه دهند. این معماری محور رویداد است و ماهیت ناهمزمان نکات اصلی عملکرد آن است.

در ابتدا nginx یک اشکال اصلی داشت ، این مستندات است. به دلیل روسی بودن برنامه نویسان و نحوه عملکرد این مستندساز ، شروع ناچیزی داشت. اما با گذشت زمان و تعداد بیشتری از افراد از nginx استفاده می کنند ، مستندات بسیار پیشرفت کرده است.

اشکال دیگر nginx در عدم وجود طراحی ماژولار به معنای آن است نمی تواند قوانین را در زمان واقعی پردازش کند مانند Apache با پرونده .htaccess و نمی توانید ماژول ها را در زمان واقعی بارگیری کنید. این چیزی است که nginx در حال حاضر روی آن کار می کند اما هنوز هم به انعطاف پذیری Apache نیاز دارد.

با این وجود ، این عملکرد با سرعت بسیار خوبی روبرو است. این به خودی خود این امکان را برای nginx فراهم کرده است که به انتخاب محبوب میزبانی گرا تبدیل شود و این مبنایی برای خدمات به همان اندازه مورد استفاده قرار گیرد بخار, بار دیگر زمان و زمان خود را ثابت می کند که می تواند به طور مداوم از هر نظر بالاتر از Apache باشد.

چرا Nginx گزینه ارجح برای میزبانی وردپرس است?

چندین نکته وجود دارد که nginx برای میزبانی سایتهای وردپرس به مراتب بهتر از Apache است. سعی می کنم این مورد را در لیست زیر خلاصه کنم.

نصب آسان

Nginx یک بسته کامل است ، برای کار کردن به ماژول های خارجی بسیار کمی نیاز دارد و اکثر قریب به وقت آن ، فقط یک خط در لینوکس طول می کشد تا آن را فعال کند.

نصب nginx

یوم نصب nginx

این کافی است که nginx به عنوان یک سرویس فعال باشد. بقیه در پیکربندی است.

می تواند به عنوان یک پروکسی برای Apache یا هر وب سرور دیگری کار کند

Nginx می تواند با اجرای به عنوان یک پراکسی ، بدون تأثیرگذاری بر عملکرد سرور از هر طریق ، عملکرد فوری را در هر پیکربندی وب سرور Apache فراهم کند..

می تواند به طور مستقیم با یک میکروکارد یا حتی حافظه نهان کار کند

Nginx به لطف ساخته شده در میکرو حافظه بسیار عالی است و حتی می تواند با یک حافظه پنهان کار کند تا عملکرد را با ضریب 10 افزایش دهد. مکانیسم حافظه پنهان مانند ممشک.

بسیار مناسب برای ارائه مطالب است

Nginx هنگام برخورد با محتوای استاتیک سریعاً روشنایی می کند و پیکربندی آن برای چنین مواردی بسیار آسان است. تک خط کد می تواند دسترسی به رایج ترین فایلها مانند محتوای استاتیک و عملکرد آن را بهبود بخشد. بعلاوه ، اگر می دانید چگونه پیکربندی HttpProxyModule را انجام دهید ، می توانید به همان میزان عملکرد محتوای Dynamic دست یابید بدون اینکه روی عملکرد وب سرور تأثیر بگذارد.

تقریباً 4 برابر اتصالات همزمان از آپاچی

اگر در نظر دارید میزبانی وب سایت بسیار پر تقاضا با روزانه هزاران بازدیدکننده داشته باشید ، خوب است بدانید که nginx می تواند به اندازه چهار برابر اتصالات همزمان با Apache ، پردازش کند ، این بدان معناست که 2 مورد:

  • به طور کلی وب سایت شما سریعتر خواهد بود
  • برای انجام این کار به منابع کمتری نسبت به Apache نیاز خواهید داشت.

این به دلیل واقعیت محور nginx است و برای منافع بعدی پاسخگو است.

بسیار سبک وزن

Nginx به قدری ساخته شده است که از نظر سبک وزن باورنکردنی است. این بدان معنی است که از آن استفاده خواهد کرد زمان پردازنده کمتر برای پردازش هر درخواست اتصال و انجام این کار با استفاده از حافظه بسیار کمتری. با این کار به شما امکان میزبانی سایتهای بزرگتر با استفاده از همان سروری را می دهید که قبلاً در آپاچی قادر به انجام این کار نبوده اند.

راز موفقیت آن در موتور است. Nginx به عنوان یک وب سایت فعال در وب سایت فعالیت می کند و این بدان معنی است که “کارگران” را به کارگر گوش می دهد و فقط در صورت لزوم پاسخ خواهد داد. بر اساس تقاضا استدلال در داخل nginx به سرویس اجازه می دهد تا شنوندگان را در صورت تقاضا تخم ریزی و حذف کند. این به کاهش مصرف حافظه و افزایش کارایی کمک می کند. آپاچی سعی کرد یک حالت رویداد را در کارگر رویداد mpm درج کند اما در تطابق سرعت nginx بدبختانه شکست خورد زیرا Apache به عنوان یک وب سایت مبتنی بر رویداد ساخته نشده است.

این می تواند Load Balance را انجام دهد

Nginx را می توان برای توازن بار پیکربندی کرد ، از این رو ، با افزایش بار بین چندین سرور ، سرعت اتصالات همزمان را حتی بیشتر می کند و این امر را برای پروژه هایی که بار بسیار بالایی از اتصالات همزمان دارند ، ایده آل می کند..

معنی این چیست؟?

این بدان معنی است که nginx است ایده آل برای WordPress تقریباً از هر نظر. این بدان معناست که شما تقریباً بلافاصله پس از اجرا ، از مزایای استفاده از آن استفاده خواهید کرد. اگر شما یک مدیر سیستم هستید ، نصب nginx کاری غیرمستقیم است. اگر برعکس می خواهید یک پروژه طراحی کنید یا وب سایت خود را میزبانی کنید و می خواهید آن را در مکان دیگری میزبانی کنید ، احتمالاً شانس زیادی وجود دارد که اگر میزبانی شما از nginx استفاده کند ، سریعتر عمل کند.

شرکت های میزبان با کیفیت بالا مانند WP Engine و Flywheel قبلاً با nginx فعالیت می کنند. اما اگر می خواهید با یک شرکت میزبانی متفاوت به آنجا بروید ، تحقیق خود را انجام دهید یا اینکه آیا یک پشته سرویس دهنده وب شامل nginx است ، تحقیق خود را انجام دهید یا از یک فناوری پشتیبانی بخواهید. من می توانم به شما اطمینان دهم كه اگر این سرویس كیفیت باشد ، nginx را در بخشی از پشته درج خواهید كرد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map