راهنمای نهایی وردپرس Multisite

وردپرس دقیقاً مثل یک الگوی cynosure در بین سیستم عامل های مختلف مدیریت محتوا (CMS) است. استفاده و مزیت این ژانر خاص همیشه مورد تقاضا بوده است. با این وجود ، این یک تجارت کوچک ، متوسط ​​یا شخصی باشد. همه تنها کارآفرین از این نوع هستند. نکته قابل توجه ، یک ویژگی در سیستم وردپرس مورد تشویق قرار گرفته است که باعث می شود کاربر به انجام اختصاص اختصاصی Multisite در همان نام کاربری یا دامنه خود بپردازد. این ادعای خاص به دوره جدیدی از توسعه وب سایت منجر شده است ، که در آن هر کاربر تکنسینی و وسواسی از امکان استفاده برخوردار است.


ویژگی منتسب به عنوان شناخته شده است WordPress Multisite. در این مقاله با مروری بر WordPress Multisite شروع خواهیم کرد ، چرا ممکن است به آن نیاز داشته باشید ، چگونگی فعال کردن پشتیبانی multisite در WordPress و مزایای مختلف استفاده از multisite برای نصب وردپرس شما. شروع کنیم!

بررسی اجمالی وردپرس Multisite

Multisite یک الگوریتم پیشرفته در بستر وردپرس است که در سال 2010 معرفی شده است و به کاربر امکان می دهد چندین حساب کاربری برای وبلاگ نویسی یا سایت های مرتبط ایجاد کند. با توجه به این ویژگی همه کاره ، می توانید به راحتی بیش از 1000 وبلاگ را در یک نصب وردپرس ایجاد کنید. علاوه بر این ، ادغام وب سایت های مختلف مشاغل در مقیاس بزرگ با بهره گیری از این سیستم متمایز قابل کنترل قضائی است. لوازم جانبی متنوعی که ممکن است در اینجا مدیریت شوند شامل شبکه های اجتماعی ، محتوای وبلاگ نویسی ، چندین نوشتن زیر دامنه و موارد دیگر.

در یک سرور همه چیز توانمند است. پس از آن ، از سال 2010 تغییرات اصطلاحات خاصی رخ داده است که در زیر برای دانش کاربر برجسته شده است:

 • WordPress MU, که قبلاً به عنوان Multisite یا MS شناخته شده بود ، اکنون به WordPress گفته شده است که Multisite را فعال کنید
 • وبلاگ به عنوان یک سایت شناخته می شود (یعنی یک وبلاگ که کاربر می تواند برای ثبت نام از آن استفاده کند)
 • آ سایت به شبکه (یعنی دسته ای از وبلاگ ها که در آن ثبت نام انجام می شود توسط وبلاگ پدر پشتیبانی می شود) گفته می شود. نصب Multisite فقط یک شبکه دارد مگر اینکه کاربر از افزونه ویژه ای استفاده کند که بیش از یک شبکه را فعال کند
 • مدیر سایت به عنوان Super Admin گفته می شود که دسترسی به همه چیز از طریق شبکه کامل را تضمین می کند
 • داشبورد مدیر شبکه با انتشار وردپرس 3.1 به عنوان یک تغییر کلیدی شناخته می شود ، قسمت Super Admin در یک داشبورد مستقل جابجا می شود. این قسمت با کلیک روی زبانه Network Admin که در نوار مدیریت WordPress ارائه شده است قابل دسترسی است
 • داشبورد سرور سایت ناحیه سرور وردپرس است که بازدید کنندگان و کاربران منظم در آن مشاهده می کنند و به راحتی می توان به کلیه عملکردهای استاندارد وردپرس دسترسی پیدا کرد

بخش بعدی این محتوا نیاز اصلی یک WordPress Multisite را برجسته می کند. به طور کلی ، دو نوع سناریو وجود دارد که در آن کاربر برای دامنه خود چندین وب سایت می خواهد ، مانند:

 1. دعوت عمومی به سایت های میزبان: مطمئناً یک حساب Multisite توسط یک شخص ایجاد می شود بدون هیچ مشاجره ای با کمک مدیر و “وبلاگ ها” یا زیر سایت ها بسته به تنظیمات / راه اندازی شما ، در سایت www..com/new-site یا new-site.site.com (زیرمجموعه ها یا زیر دامنه ها) میزبانی می شوند..
 2. میزبان شبکه های زنجیره ای داخلی: در این گروه ، یک تجارت کوچک یا بزرگ ، ورود به سیستم Multisite خود را بر روی پلت فرم وردپرس ایجاد می کند تا همان وظیفه مدیریت محتوا را به دست بیاورد. تعداد زیادی وب سایت از طریق یک نصب وردپرس آغاز می شود ، که این امر باعث می شود روند کاملی کاربر پسند و بدون ریسک باشد. به عنوان مثال ، مدرسه ای که شعبه های مختلفی دارد ممکن است برای ارائه محتوای خدمات خود و به روزرسانی آن ، به یک بستر Multisite نیاز داشته باشد.

چگونه می توان وردپرس را فعال کنید

نکته قابل توجه ، جنبه سوم این مقاله نکته اصلی را برجسته می کند: چگونه وردپرس Multisite را فعال کنیم؟ مفهوم مختصری از اختصاص یک Multisite است که در شش مرحله زیر توضیح داده شده است.

مرحله 1: نصب وردپرس جدید خود میزبانی شده ایجاد کنید

این اولین قدم به سمت سفر اجازه دادن به Multisite در شبکه شماست (اگر قبلاً WordPress نصب نکردید). در نتیجه ، اگر از قبل نصب وردپرس خود را انجام داده اید ، می توانید هنوز آن را به صورت چندرسانه ای تبدیل کنید ، فقط مطمئن شوید که همه افزونه های فعال خود را غیرفعال کنید (اگر فقط بطور موقت) برای جلوگیری از هرگونه درگیری احتمالی (همیشه می توانید آنها را فعال کنید)..

مرحله 2: Multisite را فعال کنید

برای مجاز کردن عملکرد منوی راه اندازی شبکه ، ابتدا باید Multisite را در پرونده wp-config.php فعال کنید. برای این کار پرونده wp-config.php خود را باز کنید و کد زیر را درج شده که در آن نشان داده شده است وارد کنید / می گوید: “این همه است ، ویرایش را متوقف کنید! وبلاگ نویسی مبارک “:

/ * چند منظوره * /
تعریف ("WP_ALLOW_MULTISITE" ، درست)؛

پس از اتمام این کار ، وارد داشبورد وردپرس خود شوید یا اگر قبلاً وارد برنامه تازه کردن صفحه شده اید ، برای ادامه مراحل بعدی.

مرحله 3: نصب یک شبکه

مرحله بالا مورد تنظیم شبکه را در منوی Tools خود مجاز می کند ، بنابراین می توانید در داشبورد وردپرس خود به Administrator / Tools / Setup Network بروید که در آنجا صفحه جدید “ایجاد یک شبکه از سایت های وردپرس” را پیدا خواهید کرد تا بتوانید موارد را تنظیم کنید..

راه اندازی وردپرس Multisite

تصویر بالا برای نصب میزبان محلی است. خواهید دید که انتخاب زیر دامنه ها و زیر دایرکتوری ها به شما ارائه می شود (غالباً وقتی تنظیمات سرور موجود انتخاب شما را ممنوع می کند – انتخاب محلی ارائه نمی شود – نصب محلی که در بالا از فهرست استفاده می شود). آ دامنه فرعی یک بستر شبکه ای مبتنی بر دامنه است که در آن از سایت های درخواستی استفاده می شود. آ زیر دایرکتوری مسیری است که مبتنی بر سایتهای درخواستی است. هر کدام را که ترجیح می دهید انتخاب کنید ، همچنین می توانید حساب شبکه خود را مجددا پیکربندی کنید تا بعد از نصب از هر کدام از گزینه ها استفاده کنید. (بازسازی مجدد می تواند کمی پیچ و خم باشد)

جزئیات شبکه به طور پیش فرض پر شده است اما مطمئناً می توان تغییراتی ایجاد کرد:

 • آدرس سرور: URL دامنه شخصی برای دسترسی به نصب وردپرس خود از آن استفاده می کند
 • عنوان شبکه: عنوان شبکه یک به عنوان یک کل استفاده می شود
 • آدرس پست الکترونیکی مدیر: آدرس ایمیل کاربران به عنوان سرپرست شبکه

در آخر ، موارد را دوباره بررسی کنید و بر روی نصب کلیک کنید!!

توجه داشته باشید: سیستم نصب ممکن است وقتی که آنها را پیکربندی نکرده اید ، بررسی یک زیر دامنه کارت ویزیت را انجام دهد. لطفاً در صورت عدم ارتباط با شبکه های خود ، این نوع هشدارها را نادیده بگیرید. علاوه بر این ، همیشه برای مبتدیان پیشنهاد می شود که از طریق سرور مورد نیاز خود را طی کنند و قبل از ایجاد یک صفحه شبکه در مورد اطلاعات مربوط به ویژگی های زیر دامنه wildcard.

مرحله 4: فعال کردن شبکه

برای فعال کردن شبکه ، کافی است همانطور که در صفحه برجسته در زیر مشاهده می کنید ، دستورالعمل های ارائه شده توسط وردپرس را دنبال کنید.

وردپرس Multisite

اکنون ، قبل از ایجاد ویرایش های زیر ، از پرونده های wp-config.php و .htaccess نسخه پشتیبان تهیه کنید ، درست کاری را انجام دهید..

1. خطوط ذکر شده زیر را به پرونده wp-config.php خود اضافه کنید:

تعریف ("MULTISITE" ، درست)؛
تعریف ("SUBDOMAIN_INSTALL" ، نادرست)؛
تعریف ("DOMAIN_CURRENT_SITE" ، "wordpressintegration.com")؛
تعریف ("PATH_CURRENT_SITE" ، "/")؛
تعریف ("SITE_ID_CURRENT_SITE" ، 1)؛
تعریف ("BLOG_ID_CURRENT_SITE" ، 1)؛

2. خطوط ذکر شده زیر را به پرونده های .htaccess خود اضافه کنید:

بازنویسی Engine On
بازنویسی پایگاه /
rewriteRule ^ index \ .php $ - [L]

# اضافه کردن بریده دنباله به / wp-admin
بازنویسی خط ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)؟ wp-admin $ 1wp-admin / [R = 301، L]

بازنویسی٪ {REQUEST_FILENAME} -f [یا]
بازنویسی٪٪ {REQUEST_FILENAME} -d
بازنویسی قانون ^ - [L]
بازنویسی قانون ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)؟ (wp- (محتوا | مدیر | شامل). *) $ 2 [L]
بازنویسی قانون ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)؟ (. * \. php) $ 2 $ [L]
بازنویسی Rule. index.php [L]
توجه داشته باشید: اگر پرونده .htaccess ندارید ، باید آن را در همان فهرست همان پرونده wp-config.php آنها ایجاد کنید. و اگر پرونده .htaccess وجود دارد ، هر نوع خط وردپرس موجود را با این موارد جدید جایگزین کنید. مطمئن شوید که دقیقاً کد را در صفحه پنل مدیریت خود کپی کرده اید ، کد بالا مثالی است اما ممکن است 100٪ برابر آنچه شما نیاز دارید نیست.

پس از شروع و اجرای این مراحل ، با استفاده از پیوند ارائه شده دوباره وارد سیستم شوید. برای ورود به سیستم ممکن است حافظه پنهان و کوکی های مرورگر را پاک کند.

مرحله 5: تنظیمات مدیر شبکه

اکنون ، از طریق منوی کشویی گزینه My Site یا در نوار مدیریت WordPress ، پیوند Network Admin را جستجو خواهید کرد.

داشبورد وردپرس

از طریق این می توانید مدیریت و مدیریت سریع شبکه را به داشبورد مدیر سایت تغییر دهید. این کار با کلیک بر روی گزینه پیوند داشبورد به هر یک از سایت های موردعلاقه زیر My Sites انجام می شود.

مثال4

مرحله ششم: اداره

شما یک شبکه Multisite ایجاد کرده اید! اطلاعات کمی بیشتر وجود دارد که باید آنها را مرور کنید. لطفا بیش از نگاه کنید چند شبکه مدیریت شبکه راهنمای ایجاد شده توسط WordPress برای کمک به شما در درک چگونگی کار نصب جدید multisite شما.

نتیجه

multisite WordPress ابزاری عالی با مزایای بسیاری است. فقط چند مورد از مزایای مختلف داشتن یک WordPress Multisite شامل موارد زیر است:

 • وبلاگ خودکار یا ایجاد سایت برای هر نوع کاربر (اعم از فردی ، کسب و کار کوچک یا بزرگ)
 • توسعه نامحدود سایت برای یک کاربر
 • مضامین مختلف در قسمت های مختلف سایت شما
 • کاربران این امکان را دارند که بدون توجه به موضوعشان ابزارک ، هدر ، پیش زمینه و منوها را در سایت مربوطه خود قرار دهند.
 • سایت ها می توانند با یکدیگر ادغام شوند یا از هم جدا شوند
 • این سیستم و رویه کاملاً بدون ریسک و تعریف شده توسط کاربر است ، که یک شخص ساده لوح را در راحتی کامل حفظ می کند

بنابراین در بسته شدن مطمئناً می توان گفت که وردپرس Multisite یک پلتفرم قابل توجه است ، که بسیاری از کاربران را قادر ساخته است به دلایل زیادی سایتهای پیچیده ایجاد کنند. به ما اطلاع دهید که چگونه روند چندرسانه ای در نظرات زیر برای شما پیش می رود. یا نحوه استفاده از multisite را برای نصب وردپرس خود به اشتراک بگذارید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector