راهنمای نهایی Markup Schema WordPress

راهنمای نهایی Markup Schema WordPress

میلیارد دلار وب سایت کاملاً به معنای واقعی کلمه وجود دارد ، این بدان معناست که اگر می خواهید خودتان را از بین جمع کنید ، باید سخت کار کنید. در سالهای اخیر تمرکز زیادی روی بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) برای مشاهده وب سایت شما وجود داشته است و مردم همیشه به دنبال راه های جدیدی هستند که بتوانند در موتورهای جستجو رتبه خوبی کسب کرده و ترافیک با کیفیت بیشتری را به سمت سایت خود سوق دهند..


دلیل این امر این است که آیا این یک وب سایت تجاری یا شخصی است ، آخرین چیزی که می خواهید سایت شماست که به صفحات نتایج جستجوگرهای بی ربط (SERPs) ختم شود یا یافتن آن دشوار باشد و به سختی قابل مشاهده باشد. اینجاست که نشانه گذاری Schema وارد می شود.

اگر قبلاً از نشانه گذاری Schema نشنیده اید ، نگران نباشید که تنها نیستید. این یک مفهوم نسبتاً جدید است و به گونه ای طراحی شده است که زمینه بیشتری به مطالب شما ببخشد و به شما در جایگاه بهتری در موتورهای جستجو کمک کند. آیا می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی نشانه گذاری Schema در ساخت وب سایت وردپرس شما به شما نشان دهد؟ شما جای درست آمده اید!

در این راهنمای جامع ، ما می خواهیم پنج سؤال زیر را بپرسیم (و به آنها پاسخ دهیم) تا به شما در درک بهتر از نشانه گذاری Schema و چگونگی استفاده از این روش برای تقویت وب سایت وردپرس کمک کنیم. این سوالات عبارتند از:

 • نشانه گذاری Schema چیست؟?
 • تفاوت بین Schema و SEO چیست?
 • انواع مختلف علائم Schema چیست?
 • چگونه می توانید نشانه گذاری Schema را به وردپرس خود اضافه کنید?
 • چرا باید Markup Schema را به وردپرس خود اضافه کنید?

آیا شما آمادگی یادگیری بیشتر در مورد آن را دارید؟ در این بخش اول ، با نگاهی به این که نشانه‌گذاری Schema در واقع چیست ، شروع خواهیم کرد.

طرحواره مارک چیست؟?

تست داده ساختاری Google

بدست آوردن سر در اطراف نشانه گذاری Schema می تواند در مراحل اولیه مشکل باشد ، اما اگر می خواهید از این به عنوان ابزاری برای مشاهده سایت وردپرس خود استفاده کنید ، این کار را انجام دهید.. موتور WP مفهوم را با توصیف طرح به شرح زیر ساده می کند:

“از نشان دادن Schema به عنوان” کارت ویزیت “برای موتورهای جستجو استفاده کنید. این زمینه را برای محتوای شما فراهم می کند تا به خزندگان کمک کند تا بدانند که در مورد چیست. به همان روشی که یک کارت ویزیت عنوان شغلی شما را به مشتریان بالقوه می گوید ، نشانگر Schema به موتورهای جستجو می گوید چه مواردی هستند تا بتوانند به درستی فهرست بندی شوند. “

بنابراین ، به طور خلاصه ، Schema نوعی ریزگردهاست که به صفحات وب شما اضافه شده است تا زمینه ای را برای موتورهای جستجو فراهم کند و به آنها کمک کند تا صفحات شما را بر این اساس رتبه بندی کنند. در اصل ، نشانه گذاری Schema به چهار هدف اصلی خدمت می کند – این موارد عبارتند از:

 1. برای کمک به موتورهای جستجوگر سایت خود را به درستی فهرست بندی کنید
 2. برای اینکه سایت شما از لحاظ بصری در برابر صفحات دیگر برای اصطلاحات خاص قرار بگیرد ، از نظر بصری ایستادگی کند
 3. برای کمک به خوانندگان مطالب مورد نظر خود را پیدا کند
 4. برای افزودن زمینه به لینک ها و مطالب خود

یکی از نتایج کلیدی نشانگر Schema این است که صفحات شما به صورت پیش فرض در موتورهای جستجو قابل مشاهده تر خواهد بود و کلیک های بیشتری را به صفحات شما منتقل می کند. علاوه بر این ، برخی از ابرداده ها در واقع در زیر عناوین شما در SERP ها ظاهر می شوند ، و به مخاطبان می توانند نشانه بهتری درباره آنچه در صفحه وب است.

همچنین شایان ذکر است که در حالی که داده های Schema هنوز در مراحل اولیه با تلفن همراه است ، موتورهای جستجو مانند Google قبلاً شروع به نمایش نتایج غنی برای اصطلاحات جستجوی تلفن همراه کرده اند. این بدان معنی است که نشانه گذاری Schema همچنین می تواند صفحات وب شما را در رایانه های لوحی و تلفن های هوشمند تقویت کند ، و این با توجه به این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است بیش از 50٪ از جستجوهای جهانی اکنون در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود.

تفاوت بین طرحواره و سئو چیست?

قبل از اینکه به سراغ دیگری برویم ، مهم است که تفاوت بین بهینه سازی موتور جستجو (یا به طور مشخص تر WordPress SEO) و کار نشانه گذاری های Schema را روشن کنیم. سئو همه چیز در مورد رتبه بندی و دید است ، اما در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر اضافه کردن ریزگردها از طریق Schema می تواند تأثیر مستقیمی در رتبه بندی جستجوی ارگانیک سایت شما داشته باشد. بنابراین اساساً آنچه ما می گوییم این است که Schema اغلب به عنوان راهی برای بهبود رتبه بندی سوء تفاهم می شود و این طور نیست.

در حالی که Schema صفحات و پست های شما را بهینه می کند و به محتوای شما کمک می کند تا در SERP های مرتبط تر ظاهر شوند ، به طور ذاتی رتبه های طبیعی شما مانند SEO را افزایش نمی دهد. گفته می شود ، هرچه زمینه بیشتری به سایت وردپرس خود بدهید و محتوائی را که در آن به اشتراک می گذارید (از طریق بررسی ها ، تصاویر کوچک ، رتبه بندی ها ، محصولات و غیره) احتمال بیشتری دارید که بتوانید کلیک ها و ترافیک سایت خود را هدایت کنید. که به نوبه خود ، می تواند به تقویت دید صفحات شما و بهبود عملکرد کلی وب سایت شما کمک کند.

انواع مارک گذاری طرحواره چیست؟?

برای پی بردن به درک ما در مورد نشانه گذاری Schema ، حالا اجازه دهید نگاهی به انواع مختلف طرحواره بیندازیم. به اشکال و اندازه های مختلفی ارائه می شود و به محتوایی که به اشتراک می گذارید و به قسمتهایی که می خواهید مخاطبان شما بیشترین توجه را داشته باشند بستگی دارد.

می توانید از طریق افزونه ها یا اضافه کردن کد به صورت دستی Schema ‘ایستگاه از پیش تنظیم شده» را در وردپرس انتخاب کنید. انواع طرحواره ای زیادی وجود دارد (که می توانید اینجا را مشاهده کنید) ، اما افزونه های محبوب افزونه های WordPress اغلب فقط انواع کلیدی را اضافه می کنند که فکر می کنند مورد نیاز اکثریت کاربران است. برای مثال ، داده های شمای و ساختار یافته برای WP & AMP بیان می کند که این تعداد در حال حاضر به همان اندازه است 35 نوع مختلف طرحواره از طریق خدمات آن موجود است اما اجازه دهید نگاهی به برخی از رایج ترین موارد موجود در زیر بیاندازیم:

 • تولید – محصول: می توانید برخی از اطلاعات اصلی در مورد محصول خود را اضافه کنید تا در نتایج جستجو مانند قیمت ، بررسی و در دسترس بودن ظاهر شود
 • فیلم: اگر ویدیوهایی را به صفحات خود اضافه می کنید ، و همچنین توضیحی را ارائه می دهید ، حتی می توانید یک تصویر بند انگشتی را نیز به شما کمک کند تا بینندگان بیشتری را جذب کنید
 • مناسبت ها: آیا شما یک رویداد را میزبانی و تبلیغ می کنید؟ برای اطمینان از اطلاعات مربوط به تاریخ ، فروش و مکان از صفحه نتایج ، از Schema استفاده کنید
 • دستور پخت: با استفاده از قطعه های غنی می توانید اطلاعات مربوط به دستور العمل را به اشتراک بگذارید و از آنجا که قبل از خواننده حتی پیوند را باز می کند ، می تواند رتبه های ستاره ای را نیز برای شما فراهم کند
 • مقالات وبلاگ: Schema می تواند به شما در تقویت ظاهر وبلاگ ها و مقالات کمک کند و می تواند در مورد نویسنده و مطالب موجود در آن به اشتراک بگذارد
 • تجارت محلی: اگر یک مشاغل محلی هستید ، می توانید موقعیت مکانی ، نظرات و حتی زمان های بازشو را از صفحه نتایج جستجو قابل مشاهده کنید

چگونه می توان Schema Markup را به وردپرس اضافه کرد?

اکنون کاملاً می فهمید که Schema چیست و روشهای رایج استفاده از آن توسط مشاغل ، سایتهای تجارت الکترونیک ، وبلاگ نویسان و موارد دیگر ، زمان آن است که نگاهی بیندازید که چگونه می توانید این مورد را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. آیا این وردپرس بدون افزونه خواهد بود؟ البته که نه! بنابراین ، اولین و شاید ساده ترین گزینه برای اضافه کردن نشانه گذاری Schema به سایت شما از طریق یک افزونه است ، این موارد به شما کمک می کنند تا توضیحات متا را غنی و مرتبط ایجاد کنید. چندین افزونه در دسترس است ، از جمله:

SEO SEO

افزونه SEO Yoast

به طور خودکار اطلاعات Schema.org خود را با Yoast اضافه کنید. این افزونه اطلاعات سایت شما را با JSON-LD مانند نام سایت ، آرم ، مقالات ، سایتهای اجتماعی ، جستجو و غیره اضافه می کند..

قطعه همه در یک طرحواره غنی

قطعه همه در یک طرحواره غنی

این افزونه رایگان به شما امکان می دهد از طریق هر صفحه کار کنید و اطلاعات مربوط به محتویات موجود را اضافه کنید.

داده های ساختاری برنامه Schema

داده های ساختاری برنامه Schema

این افزونه با پیکربندی خودکار تنظیمات و داده های Schema در پست ها و صفحات خود ، کار سختی را برای شما انجام می دهد.

طرحواره و داده های ساختاری شده برای WP & AMP

طرحواره و داده های ساختاری شده برای WP & AMP

نسخه افزایشی از این افزونه وجود دارد که گزینه های بیشتری را برای ایجاد قطعات غنی از Google به شما ارائه می دهد.

Schema Pro

Schema Pro

اطلاعات و بارگیرینمایش نسخه ی نمایشی

ساخته شده توسط همان افرادی که All In One Schema Rich Snippets را ایجاد کرده اند ، این افزونه کمی پرهزینه تر است اما دارای 13 نوع مختلف طرحواره و سفارشی سازی 1 کلیک.

واژگان شمای

بنابراین همانطور که می بینید چندین افزونه برای افزودن Schema به وردپرس وجود دارد و شما انتخاب می کنید به میزان محتوای سایت شما بستگی دارد و اینکه آیا بودجه سرمایه گذاری در یک افزونه پرداخت شده را دارید. راه دیگری که می توانید نشانه گذاری Schema را به وب سایت خود اضافه کنید ، دستی با اضافه کردن کد به خودتان است و این به شما امکان می دهد کارهای دیگری نیز انجام دهید – اگر احساس اطمینان دارید به اندازه کافی انجام این کدگذاری را انجام دهید..

سه واژگان مختلف Schema وجود دارد که می توانید از آنها برای رمزگذاری داده ها در سایت خود استفاده کنید ، و اینها JSON-LD ، RFDa و Microdata هستند. JSON-LD که مخفف عبارت JavaScript Object Notation for Linked Data است ، معروف ترین و به طور گسترده توصیه شده واژگان است و به طور بالقوه بهترین گزینه برای اضافه کردن طرحواره به وردپرس.

به منظور اطمینان از تنظیم همه واژگان Schema در کلیه موتورهای جستجو (Google ، Bing ، Yahoo و غیره) ، تیم ها برای ایجاد ساختار و اصطلاحات سازگار با هم همکاری کردند. آنها همچنین Schema.org را راه اندازی کردند و این می تواند یک ابزار اصلی برای درک این واژگان و کمک به شما در ایجاد نشانه گذاری هنگام رمزگذاری سایت وردپرس شما باشد..

بنابراین اگر تازه وارد برنامه نویسی نیستید یا هنوز نسبت به اضافه کردن Schema کمی مطمئن نیستید ، می توانید بازدید کنید  Schema.org برای راهنمایی.

چرا اضافه کردن Schema Markup به سایت وردپرس خود?

در این بخش پایانی ، به طور خلاصه خواهیم گفت که چرا باید نشانه گذاری Schema را به پست ها و صفحات وردپرس خود اضافه کنید و به طور کلی نگاه کنید که چگونه Schema می تواند دید شما را تقویت کند. برای انجام این کار ، ما لیستی از چهار دلیل را برای اضافه کردن Schema به سایت خود یا از طریق افزونه یا اضافه کردن کد به صورت دستی در نظر گرفته ایم. دلایل اصلی افزودن نشانه گذاری Schema عبارتند از:

 1. ساخت داده های شما به سایت وردپرس شما کمک می کند تا با موتورهای جستجو بهتر ارتباط برقرار کند و به همین دلیل در SERP های مربوطه نمایان تر می شود
 2. با درک بهتر مطالب شما ، موتورهای جستجوگر مانند Google می توانند نتایج بهتری را برای کاربران خود ارائه دهند
 3. ثابت شده است که ریزگردها مانند قطعه های ثروتمند ، ریز عکسها و رتبه بندی ها باعث افزایش نرخ کلیک در وب سایت شما می شوند که می تواند منجر به افزایش ترافیک با کیفیت بالا شود
 4. سرانجام ، با افزودن داده های ساخت یافته می توانید محتوای خود را اثبات کنید زیرا بیشتر و بیشتر فناوری مرتبط با جستجو ایجاد می شود

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا برای شروع کار ، به این قسمت بروید Schema.org برای اطلاعات بیشتر.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map