Google Analytics سریع و آسان برای وردپرس

راهنمای سریع Google Analytics برای وردپرس

راه اندازی یک وبلاگ جدید می تواند دشوار باشد ، به خصوص از آنجایی که همه چیز خوب است ، جدید است. یک بخش اصلی پیشرفت پس از راه اندازی شما قادر به ردیابی و نظارت بر پیشرفت شما با استفاده از فاکتورهای قابل اندازه گیری مانند ترافیک و معیارهای مخاطبان است..


مطمئناً سن پیری را شنیده اید که می گوید:شما نمی توانید بدانید که کجا می روید تا وقتی که بدانید کجا بوده اید.این واقعیت در طول زندگی و در بسیاری از شرایط صحیح است ، اما به ویژه در مورد ترافیک وردپرس صدق می کند. شما باید آمار خود را ردیابی کنید ، ببینید چه کاری درست (یا اشتباه) ترافیک وب سایت خود انجام داده اید و سپس تنظیماتی را برای تقویت ترافیک انجام می دهید.

چرا باید آمار وب سایت خود را پیگیری کنید

تحلیلی یک روش عالی برای دیدن است سازمان بهداشت جهانی در حال بازدید از سایت شما, چه زمانی آنها در طول روز (یا شب) و جایی که در جهان آنها از آنجا آمده اند. این یک منبع مهم است ، بنابراین شما می توانید با ایجاد مقاله های مرتبط و هدفمند ، مطالب خود را بهینه کنید تا در بهترین زمان مطلق برای مخاطبان خود منتشر شود..

دلیل مهم دیگر استفاده از تجزیه و تحلیل ، دیدن است چی بازدید کنندگان شما در سایت شما انجام می دهند چگونه محتوای شما در حال انجام است Analytics این امکان را برای شما فراهم می کند که ببینید کدام مقاله بیشترین بازدید را می کند ، خوانندگان شما تا چه مدت روی آنها می ماند ، اگر / روی چه پیوندهایی کلیک می کنند و میزان گزاف گویی مربوطه (بازدید کننده هایی که بدون خواندن از آنجا خارج می شوند). اینها ابزارهای مهمی هستند تا بتوانید محتوای بهتری ایجاد کنید که مخاطبان شما به آنها پاسخ دهند.

چرا از Google Analytics استفاده می کنیم?

یکی از رایج ترین روش های اندازه گیری و نگه داشتن زبانه ها در ترافیک ، استفاده از آن است تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل. معقول است – گوگل موتور جستجوی شماره 1 است بنابراین به طور طبیعی آنها ابزار نهایی را برای کمک به کاربران در بهینه سازی روشهای SEO خود دارند. این همچنین یک سرویس تجزیه و تحلیل وب کاملاً رایگان است که می توانید برای ردیابی و تفسیر ترافیک وب سایت خود استفاده کنید. با استفاده از این ابزار قادر خواهید بود واقعیت ها و روندها را کشف کنید مربوط به وب سایت شما است که می تواند به شما در درک بهتر عملکرد آن کمک کند.

استفاده از Google Analytics چند فواید دارد ، اگرچه این در درجه اول یک ابزار اصلی برای بررسی نحوه استفاده بازدید کنندگان از سایت شماست. به این ترتیب شما می توانید عملکرد محتوای خود را بهتر تجزیه و تحلیل کنید ، و همچنین به روندهایی مانند میزان گزاف گویی بالا توجه کنید.

کاری که می توانید با Google Analytics انجام دهید

Google Analytics یک فروشگاه متوقف برای همه موارد مربوط به ترافیک و مخاطبان است. با استفاده از این ابزار می توانید داده ها را در منابع ترافیکی ، دستگاه ها ، رویدادها و موارد دیگر جمع آوری کنید. بعلاوه ابزارهای گزارشگری زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند داده ها را با فرمت آسان و قابل فهم مانند نمودارها ، درصدها ، نقشه ها و جدول زمانی آسان درک کنید. به این ترتیب می توانید در یک نگاه ببینید که پست ها در حال انجام هستند ، جایی که اکثر خوانندگان شما از طریق یا حتی نحوه ی مشتری از صفحه اصلی شما به یک خرید تکمیل می شوند ، می بینند..

چندین ویژگی و گزارش عالی وجود دارد که تعداد زیادی از آنها هنوز هم به پایان رسیده است. اما می توانید با مراجعه به آنها ، درباره Google Analytics اطلاعات بیشتری کسب کنید امکانات صفحه ، و سپس نحوه استفاده از آنها را از طریق دوره های آنلاین رایگان آکادمی تجزیه و تحلیل خود حفر کنید.

نحوه ثبت نام در Google Analytics?

Google Analytics SIgnup

ثبت نام در Google Analytics سریع ، آسان و رایگان است. قبل از ثبت نام فقط به چند مورد نیاز خواهید داشت:

 1. یک حساب Google رایگان برای استفاده برای تجزیه و تحلیل شما
 2. افزونه Google Analytics یا از طریق FTP به وب سایت وردپرس خود دسترسی پیدا کنید یا یک موضوع سازگار (مانند Total)

قدم اول این است که برای ثبت نام روی دکمه کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که گزینه جدید حساب “وب سایت” انتخاب شده است. سپس نام حساب ، نام وب سایت ، URL و اطلاعات مربوط به منطقه / صنعت خود را اضافه کنید. سپس بر روی دکمه آبی کلیک کنید تا شناسه رهگیری خود را دریافت کنید.

در مرحله بعدی کد رهگیری برای وب سایت خود به شما ارائه می شود. کد خود را کپی کنید برای چسباندن به افزونه مورد علاقه Google Analytics (مانند یکی از مواردی که در زیر به اشتراک می گذاریم).

اگر ترجیح می دهید از افزونه ای کاملاً خوب استفاده نکنید – برخی از مضامین مانند موضوع Total WordPress شامل پشتیبانی داخلی Google Analytics است. به عنوان مثال ، Total یک قسمت اقدام سفارشی دارد که می توانید کد خود را درست در داشبورد وردپرس جایگذاری کنید (می توانید جزئیات بیشتری را در اسناد مشاهده کنید). یا اگر دست بیشتری دارید (و می دانید چه کاری انجام می دهید) می توانید با استفاده از قطعه زیر کد را در پرونده های function.php خود قرار دهید:


// کد Google Analytics خود را از مرحله 4 در اینجا بچسبانید

مرحله آخر این است که برای ذخیره به حساب Google Analytics خود برگردید. اکنون فقط باید کمی صبر کنید تا Google بتواند داده ها را از وب سایت خود جمع کند تا بتوانید آمار و گزارش های خود را بررسی کنید.

بهترین افزونه های Google Analytics

البته می توانید به حساب Google Analytics خود وارد شوید و از بسیاری از گزارشات (بسیاری ، بسیاری) ، نمودارها و سایر ابزارهای ارائه شده کاوش کنید. برای این کار کد رهگیری خود را در فایلهای اصلی یا وردپرس خود جایگذاری کنید. یا می توانید با استفاده از یک افزونه زندگی خود را بسیار ساده تر کنید. افزونه های زیر Google Analytics را به سمت داشبورد وردپرس شما منتقل می کند.

کیت سایت Google

Google Site Kit برای وردپرس

وقتی صحبت از Google Analytics می شود ، نمی توانید با افزونه رسمی Google Site Kit اشتباه بگیرید. با استفاده از آن می توانید به راحتی از طریق داشبورد وردپرس خود ، به همه ابزارهای Google خود دسترسی پیدا کنید ، که شامل Analytics (به همراه Tag Manager ، کنسول جستجو ، PageSpeed ​​Insights و موارد دیگر) است. فقط افزونه را نصب کنید ، روی کلیک کنید اتصال سرویس برای Analytics ، با حساب Google خود وارد سیستم شوید و تأیید کنید که شما هستید اجازه کیت سایت برای دسترسی به Analytics خود. سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی کلیک کنید تجزیه و تحلیل پیکربندی کنید دکمه به پایان برسد هر آنچه را که معمولاً برای مشاهده آن وارد Analytics می شوید به راحتی در داشبورد وردپرس شما نمایش داده می شود.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، ما یک راهنمای کامل Google Site Kit داریم که به شما کمک می کند افزونه را در سایت WordPress خود فعال کنید..

Google Analytics توسط MonsterInsights

MonsterInsights Analytics برای وردپرس

اطلاعات و بارگیرینمایش نسخه ی نمایشی

Google Analytics by MonsterInsights یک راه حل رایگان محبوب برای ادغام Google Analytics با نصب وردپرس شما است. فقط کافی است کد رهگیری Google خود را اضافه کرده و درباره ترافیک خود بیاموزید! گزینه های دیگری برای ردیابی جمعیتی ، ثبت لینک های برون مرزی به عنوان مشاهده صفحه ، سفارشی سازی ردیابی لینک های داخلی و موارد دیگر وجود دارد. به علاوه برای ویژگی های حتی بیشتر (و پشتیبانی) می توانید برای افزودن گزارش های بیشتر و ردیابی تجارت الکترونیکی به حق بیمه ارتقا دهید.

داشبورد Google Analytics برای WP

داشبورد Google Analytics برای افزونه WP

داشبورد Google Analytics رایگان برای افزونه WP شما را قادر می سازد تا معیارهای تجزیه و تحلیل کلیدی را مستقیماً در داشبورد وردپرس خود نمایش دهید. برخی از گزارشها شامل تعداد بازدیدها ، بازدیدکنندگان و بازدیدهای صفحه ای که دریافت می کنید ، میزان گزاف گویی شما و بسیاری موارد دیگر هستند.

البته بزرگترین مزیت استفاده از این افزونه امکان مشاهده معیارهای کلیدی شما به طور کامل در وردپرس است نه اینکه مستقیم به Google Analytics وارد شوید. این افزونه گزینه های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد ، بنابراین می توانید آمار واقعی Google خود را از داشبورد خود مشاهده کنید. مشاهده بسیاری از گزارشهای استاندارد Google برای بازدید کنندگان ، جلسات ، بازدید صفحه ، نرخ گزاف گویی و موارد دیگر. این سریعتر است ، و این امکان را به شما می دهد تا بر اساس معیارهایی که برای شما بسیار مهم هستند ، به جای اینکه از طریق تعداد بیشماری گزارش های دیگر (از اهمیت کمتری) استفاده کنید ، در آن حرکت کنید..

چگونه گزارش های Google Analytics خود را تفسیر کنید

البته دسترسی به گزارشهای تحلیلی شما چیزی نیست ، مگر اینکه بدانید چگونه از آنها استفاده کنید. برخی از گزارش های کلیدی که احتمالاً می خواهید مشاهده کنید:

 • صفحه نمایش. یکی از ساده ترین گزارشاتی که Google Analytics ایجاد می کند ، این به شما می گوید که چند بار صفحه مشاهده شده است. با این اطلاعات ، می توانید آنچه را که در وب سایت خود محبوب است ، و چه کارهایی با برخی از کارها می توانید بیاموزید. البته ، این به شما کل داستان نمی گوید ، و احتمالاً شما آن را همراه با گزارش های دیگر استفاده خواهید کرد.
 • منابع ترافیکیGoogle Analytics می تواند مکانهای بازدیدکننده را از طریق وب و موقعیت جغرافیایی آنها ردیابی کند. این متریک می تواند در سنجش اثربخشی فعالیتهای بازاریابی کلیدی باشد.
 • نرخ گزاف گویی. این اندازه گیری می کند که تعداد زیادی از بازدید کنندگان در صفحه اصلی شما مرور کرده اند ، سپس بلافاصله بدون تعامل با آن باقی می مانند. میزان گزاف گویی زیاد نشان می دهد که مردم برای مشاهده محتوای شما (که بد است!) چسبیده به اطراف نیستند. با این حال ، پس از آگاهی از این موضوع ، می توانید کشف کنید که چرا این اتفاق می افتد.

تعداد زیادی گزارش دیگر برای مشاهده در Google Analytics وجود دارد ، و این مقاله حتی نمی تواند شروع به پوشش همه آنها کند! شما به احتمال زیاد می خواهید تحقیقات خود را در مورد آنچه ارائه می شود انجام دهید و در طول راه با یک راهنمای Google Analytics مفید یا دو نفر مشورت کنید.

آیا گزینه ای برای ردیابی آمار سایت وجود دارد?

شاید شما نمی خواهید همه راه حل ها را برای راه اندازی Google Analytics بگذرانید ، یا شاید به راحتی دوست ندارید به وب سایت های شخص ثالث اعتماد کنید. مشکلی وجود ندارد – شما هنوز هم می توانید آمار اولیه ترافیک وب سایت را به تنهایی پیگیری کنید. راهنمای راهنمای اخیر ما Matomo Analytics را بررسی کنید تا ببینید چگونه می توانید آمار خود را به تنهایی پیگیری کنید.


با استفاده از Google Analytics می توانید اطلاعات زیادی درباره بازدید کنندگان سایت و رفتار آنها ایجاد کنید. داشتن این اطلاعات می تواند به شما در تعیین بهتر عملکرد سایت شما کمک کند و شما را قادر می سازد اهداف خاص تر سایت را تعیین کنید.

آیا در مورد نحوه ادغام Google Analytics با WordPress سؤال دارید؟ به ما در بخش نظرات زیر اطلاع دهید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map