نکاتی در مورد Declutter وب سایت وردپرس برای عملکرد بهتر

هر فرد می خواهد در زندگی خود با همه چیز کنترل و به طور مداوم سازمان یافته باشد. شما همیشه وسایل غیر ضروری را از خانه خود حذف می کنید تا تمیز شود. همین امر در مورد محل کار شما نیز صدق می کند ، به ویژه اگر وب سایت وردپرس را برای شغل خود اداره می کنید. برای تمیز کردن آن ، باید تلاش کنید تا همه چیزهایی را که فایده ای ندارند حذف کنید.


با دقیق بودن ، کاربران برای بهره مندی از نوعی محصول یا خدمات به شما می آیند ، و آنها واقعاً به هر چیز دیگری که شما گذاشته اید اهمیتی نمی دهند. بنابراین ، وب سایت شما باید یک هدف داشته باشد و برای هر صفحه به آن بپیوندد. قرار دادن داده های بی ربط و بدون هیچ اشاره ای به طاقچه شما فقط یک تلاش بی فایده است ، که تنها در حال تخریب ارزش نام تجاری شماست.

مراحل پاک سازی نصب وردپرس خود را

تاکتیک های مختلفی وجود دارد که می توانید در سایت وردپرس خود از آن استفاده کنید تا کاربر پسند باشد و در نهایت برای به حداکثر رساندن مشارکت بازدید کنندگان.

1. افزونه های غیر ضروری را حذف کنید

اگرچه افزونه ها یکی از مهمترین عناصر در هر سایت وردپرس هستند ، اما نگه داشتن افزونه هایی که فعال نیستند و دارای کدگذاری ضعیفی هستند می توانند برای شما سرعت سایت را هزینه کنند که این یک حرکت هوشمندانه نیست. به سادگی افزونه هایی را که استفاده نمی کنید حذف یا غیرفعال کنید.

علاوه بر این ، برخی از افزونه های فعلی خود را با مواردی که چندین سرویس را هدف قرار داده اند جایگزین کنید (Jetpack نمونه ای عالی از یک افزونه واحد است که عملکردهای زیادی را ارائه می دهد). توجه خود را متمرکز کنید و لیست را مطابق با آن برش دهید (نگهدار پلاگین نباشید).

2. ناوبری را بدون سرچ کنید

منوی مگا

نگاهی تمیز به ناوبری خود داشته باشید. دسته‌بندیهای بیش از حد را حذف کنید و حتماً برای جستجوی روان از دسته بندی والدین و فرزندان مناسب استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که از مهمترین صفحات ناوبری خود استفاده می کنید ، می توانید از برچسب ها و دسته ابزارک ها استفاده کنید تا خوانندگان خود به مطالب بیشتری دسترسی داشته باشند.

اگر سایت شما به لینک های زیادی احتیاج دارد ، منوی مگا را اضافه کنید. مگا مگا به بازدید کنندگان سایت شما لیستهای بزرگی از اطلاعات را ارائه می دهد در حالی که به شما امکان می دهد ناوبری اصلی خود را ساده نگه دارید. افزونه هایی مانند Uber Menu ، Mega Main و Hero Menu همگی قابلیت های فوق العاده مگا را ارائه می دهند که با بیشتر مضامین وردپرس بسیار عالی عمل می کند.

3. سازماندهی محتوای سایت

اگر محتوای سایت شما بسیار زیاد است ، آن را به صورت ساختاری و با استفاده از پاراگراف ها در پاراگراف ها سازماندهی کنید. همچنین به یاد داشته باشید از عناوین مناسب استفاده کنید. پست ها و صفحات شما باید عناوین H1 داشته باشند ، و سپس باید از پست های H2 ، H3 و غیره که در پست خود جای داده شده اند استفاده کنید (پست ما از H2 برای عنوان “مراحل تمیز کردن نصب وردپرس شما” استفاده می کند و به دنبال آن عناوین H3 برای هر نقطه عددی ) این امر باعث می شود بازدیدکنندگان و نگه داشتن بازدید کنندگان از دیوار غیرقابل خواندن از متن ، خوانایی و تجربه کاربر را بهبود بخشند.

تأکید بر قالب بندی اولیه می تواند نتایج قابل توجهی را به بار آورد. این شامل استفاده از هدرها ، لیست ها ، نقل قول ها ، دکمه ها ، پیوندها و حتی سبک های مختلف قلم برای کمک به جریان بیشتر محتوای شما می شود..

4. بررسی ارتباط در رابطه

هنگام استفاده از تصاویر ، ویدئو یا رسانه های دیگر در یک پست وبلاگ از سایت وردپرس خود ، باید به موضوع مربوط باشد. علاوه بر این ، شما نباید رسانه هایی را که به نظر شما ربطی ندارد ، نگه دارید. به طور مرتب به روزرسانی محتوای قدیمی و رسانه های مرتبط با آن نیز راهی خوب برای اطمینان از عدم وجود تصاویر یا پیوندهای شکسته است.

5. به روز رسانی ها را به طور مرتب اجرا کنید

وردپرس را به روز کنید

حتماً نصب ، تم و افزونه های وردپرس خود را به روز نگه دارید. اگر مدتی به روز نشده اید ، این کار را انجام دهید. استفاده از نسخه فعلی وردپرس باید اطمینان حاصل کند که از جدیدترین نکات امنیتی برای وردپرس و همچنین سازگاری با افزونه ها و مضامین وب سایت خود اطمینان حاصل می کنید..

قبل از بروزرسانی ما همیشه توصیه می کنیم از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این یک احتیاط مهم است که هنگام بروزرسانی یکی از شکستن افزونه های شما به این ترتیب باید راهی برای بازگشت وب سایت خود به حالت سابق خود داشته باشید. برای تهیه نسخه پشتیبان آسان تر ، هر یک از بهترین خدمات و افزونه های پشتیبان را برای وردپرس در نظر بگیرید.

6. بر سرعت سایت خود نظارت کنید

ابزارهای Pingdom

اگر سایت شما برای بارگیری بیش از حد طولانی طول می کشد ، باید علت آن را مانع از اجرای صاف آن کنید. پینگدوم ابزار یک روش عالی برای بررسی سرعت سایت وردپرس شماست.

استفاده از سرویس سریع میزبانی گزینه مناسبی برای سرعت بهتر وب سایت است ، اما برخی از افراد نیز میزبانی اشتراکی را به کار می برند زیرا ارزش زیادی برای پول ارائه می دهد. مهم نیست که چه چیزی ، همیشه مطمئن شوید که از یک برنامه میزبانی مناسب برای ترافیک وب خود استفاده می کنید – با میزبانی مشترک می توانید منابع سرور خود را با تعداد دیگری از وب سایت های دیگر به اشتراک بگذارید ، و با میزبانی مدیریت شده اغلب فقط به شما داده می شود. مقدار تعیین شده حتماً طرحی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.

همچنین باید به موضوع و افزونه های فعال خود نیز نگاهی بیندازید. برخی از افزونه های وردپرس (مضامین و افزونه ها) دارای منابع سنگین هستند (مانند برخی از افزونه های کشویی بزرگ) و کد های ضعیف می توانند قطعاً سایت شما را کند کنند. قبل از بارگیری و نصب آنها ، سرعت سایت نسخه آزمایشی قالب زنده را آزمایش کنید و افزونه های تحقیق را قبل از افزودن موارد جدید ، آزمایش کنید.

7. پنل مدیریت خود را تازه کنید

WP افزونه وردپرس را بهینه کنید

کار کردن فقط روی جلوی شما کافی نیست ، مانند این که فقط هنگام قرار دادن لباس های دست و پا چلفتی صورت خود را تمیز نگه دارید – این نشانه خوبی نیست. قسمت پشتی یا سرپرستی وب سایت وردپرس به همان اندازه نمای جلوی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. آنقدر کارهای داخلی پنهان است که می توان بهینه سازی کرد.

 • موضوعاتی را که دیگر استفاده نمی شوند حذف کنید. یک سایت پیش فرض وردپرس دارای مضامین زیادی است ، اما همه آنها مورد نیاز نیست. عملاً ، شما قصد ندارید مضمون خود را به طور مکرر تغییر دهید. بنابراین ، تم قدیمی خود را کنار بگذارید و با بار کمتری پیش بروید.
 • نظرات در انتظار و هرزنامه را حذف کنید. این امر از نظر سئو تأثیر منفی می گذارد. استفاده کنید اسپم خالی دکمه برای تمیز کردن این نظرات تنها با یک کلیک ، و آن را به طور منظم برای نتایج بهتر. شما همچنین می توانید سعی کنید زنبور عسل افزونه ای که مخصوص محافظت از نظرات مشروع شما در عین جلوگیری از اسپم است.
 • سطل زباله را مرتباً خالی کنید. پست ها و صفحات وب سایت وردپرس خود را که در سطل زباله قرار داده اید ، فضای شما را تا زمانی که به طور دائم حذف شوند ، طول می کشد. وردپرس این گزینه را دارد که پست های موجود در سطل زباله خود را برای همیشه پاک کند بنابراین از آن استفاده کنید.
 • روی لینک های خراب کار کنید. پیوندهایی که کار نمی کنند تصورات بدی به بازدید کنندگان و موتورهای جستجو می دهند. اولین قدم یافتن چنین لینک هایی و سپس رفع آنهاست. از افزونه هایی مانند استفاده کنید جستجوگر پیوند W3C برای پیدا کردن لینک های خراب پس از آن ، آنها را به صورت دستی بروزرسانی کنید یا 301 تغییر مسیر را انجام دهید (همچنین باید مقاله ما را در مورد چگونگی حذف لینک های خراب و همچنین راهنمای ما برای به روزرسانی مجدد لینک های نهایی بررسی کنید).
 • پایگاه داده خود را تمیز کنید. این پایگاه داده جزء ضروری یا به ویژه قلب وب سایت وردپرس شماست زیرا بیشتر داده های لازم در آن ذخیره می شود. بنابراین مستلزم مدیریت کاملی است. این پاکسازی می تواند شامل حذف فضای دیسک به طور موقت استفاده شده ، بازنگری در پست ها ، نظرات اسپم و سایر موارد موجود در سطل زباله و همچنین باقیمانده از افزونه ها و تم ها باشد. رایگان WP-Optimize افزونه یک افزونه بسیار مفید است که به شما در بهینه سازی بانک اطلاعاتی خود از این طریق کمک می کند.
 • عناصر با نیاز کمتری را غیرفعال کنید. این همچنین یک روش آسان برای ترسیم عناصر بی فایده موجود در هر تصویر وردپرس است. بر روی برگه ای بنامید کلیک کنید گزینه های صفحه نمایش در گوشه سمت راست بالای داشبورد وردپرس خود قرار دهید. از اینجا می توانید ویژگیهای مختلف را صرفاً با بررسی یا عیب یابی کادرهای مربوطه فعال یا غیرفعال کنید.
 • طبقه بندی نیز باید تمیز شود. اگر وب سایت شما دارای طبقه بندی استفاده نشده است ، از شر آن خلاص شوید. وقتی برچسب ها و دسته هایی وجود دارد که شما از آنها استفاده نمی کنید ، آنها را به صورت دستی حذف کنید. از آنجا که طبقه بندی برای هر نوع پست وجود دارد (که بسته به موضوع و افزونه های فعال شما می تواند شامل پست های وبلاگ ، نمونه کارها ، کارمندان ، توصیفات و غیره باشد) برای بررسی موارد استفاده نشده باید به هر یک مراجعه کنید..
 • رسانه های بلااستفاده باید از بین بروند. در وردپرس یک پوشه جداگانه وجود دارد که نام دارد بارگذاری که شامل تمام پرونده های رسانه ای است که در وب سایت خود بارگذاری کرده اید. در طولانی مدت ، این می تواند به انبارداری گسترده منتهی شود و بنابراین نیاز به بریده شدن است. پلاگین هایی مانند پاکسازی تصویر می توانید چنین پرونده های رسانه ای را پیدا و حذف کنید. شما همچنین می توانید از ریز عکسها را بازسازی کنید افزونه ای که تمام تصاویر برش داده شده در سایت را که ممکن است از درون موضوعات قدیمی باقی مانده باشد حذف می کند و دوباره عکس هایی را که برای موضوع فعلی شما تعریف شده است دوباره برداشت کنید که می تواند فضای زیادی را پاک کند اگر در گذشته بین بسیاری از مضامین تغییر کرده باشید.
 • ابزارک هایی را که استفاده نمی کنید اصلاح کنید. این امر در مورد ابزارکهای داشبورد شما و همچنین ابزارهایی که در قسمت جلوی وب سایت خود مشاهده می کنید صدق می کند. برای ابزارکهای داشبورد خود (وقتی در اولین بار وارد نصب وردپرس خود می شوید در صفحه اصلی دیده می شود) را باز کنید گزینه های صفحه نمایش برای فعال و غیرفعال کردن کادرهای avaialbe در بالای صفحه کلیک کنید. ویجت های موجود در قسمت جلوی سایت وردپرس خود را در ستون های فرعی و پاورقی های زیر مشاهده می کنید ظاهر> ابزارک. به سادگی بکشید و رها کنید تا آنها را جایگزین یا سازماندهی مجدد کنید.

لازم نیست وب سایت وردپرس شما فاقد تمامی نکات فوق باشد. با این وجود ، مراقب باشید تا هرگونه نقص را بررسی کنید ، حتی تغییرات کوچک می تواند نتایج منصفانه ای به بار آورد.

نتیجه

با تمیز کردن کامل وب سایت وردپرس شما در چند ساعت قابل تغییر است. Decluttering می تواند با از بین بردن تمام عناصر بی ربط و تنظیم بقیه به روشی بهتر ، نمای تعاملی تری به آن ببخشد. به عبارت ساده ، شما باید چربی های غیرضروری را از وب سایت خود حذف کنید. فقط کافی است آنچه لازم است را بگیرید و باقیمانده را کنار بگذارید.

در مورد مواردی که مفید نیستند اما هنوز فضای شما را اشغال می کنند ، یک بررسی دقیق داشته باشید و علاوه بر این ، به خوانندگان خود یک تجربه کاربر تصادفی بدهید. و پنل مدیریت داشبورد شما به همان اندازه ظاهر خارجی وب سایت شما در وب اهمیت دارد. یک بررسی کامل برای هر دو بخش جلویی و پشتیبان سایت وردپرس شما بصورت دوره ای لازم است و در دراز مدت این امر باعث می شود وب سایت شما بهتر شود. نتیجه یک سایت بارگیری سریعتر به همراه تجربه کاربری بهتر خواهد بود.

آیا راهنمایی دیگری برای رمزگشایی وردپرس دارید؟ یا شما را امتحان کرده اید؟ ما دوست داریم تجربه شما را بشنویم!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map