cPanel vs Plesk برای کاربران WordPress

cPanel و Plesk دو معروف ترین صفحه کنترل امروزه هستند. هر دو مجموعه از ویژگی های فوق العاده ای برخوردار هستند و قطعاً از بقیه جلوتر هستند. هر کدام به دلیل محبوبیت در cPanel ، دارای حاشیه اندکی در همان بازار هستند. امروز می خواهم cPanel و Plesk را با هم مقایسه کنم. در پایان مقاله شما می توانید بهترین قضاوت کنید که کدام کنترل پنل برای مدیریت نمایندگی فروش یا میزبان وردپرس شما مناسب است.


cPanel برای وردپرس

cPanel باید محبوب ترین صفحه کنترل روی زمین باشد. تقریباً هر کاربری که حداقل یک بار وب سایت میزبانی کرده است ، آن را بشناسید. این یکی از ساده ترین کارهاست و برای همیشه در آنجا بوده است. این بیش از 70 میلیون وب سایت در آن میزبانی شده است و در بیش از 70 کشور جهان مورد استفاده قرار می گیرد. حتی اگر این اعداد چشمگیر هستند ، این لزوما cPanel را به بهترین راه حل برای میزبانی وردپرس تبدیل نمی کند. با این حال ، این پانل را به این نتیجه می رساند ، زیرا همه می دانند چگونه تاکنون از آن استفاده کنند.

قیمت گذاری

اگر می خواهید وب سایت خود را با استفاده از cPanel میزبانی کنید ، باید بدانید که مدل قیمت گذاری اخیراً تغییر کرده است و با واکنش های منفی در سراسر صفحه دریافت شده است. مدل قیمت گذاری قبلی برای هر کاربر مبتدی ، مدیر و حتی حرفه ای بسیار عالی بود. هیچ محدودیتی در میزان حسابهایی که می توان ایجاد کرد ، تعیین نکرد ، همه برای قیمت نرم و صاف 35 دلار. این طرح همچنین می تواند در هر ابر ، VPS یا حتی سرور اختصاصی مورد استفاده قرار گیرد.

مدل جدید قیمت گذاری از طرف دیگر میزان حساب ها را به شدت محدود می کند. انفرادی و مدیر اگر قصد استفاده از سرور خود را دارید برنامه ها بی فایده است. شما فقط نمی توانید. برای سرورهای ابری کوچک بسته به کاری که قصد انجام آن را دارید ممکن است مفید باشند. cPanel مقدار هر حساب را محدود می کند و هر حساب می تواند دامنه واحدی داشته باشد. می بینید که برنامه های Solo و Admin بسیار محدود هستند.

حرفه ای این برنامه فقط به 30 حساب امکان پذیر است و به هر کاربر که مایل است تجارت خود را گسترش دهد خدمت می کند اما برنامه برتر جایی است که اوضاع به سمت جنوب شروع می شود. برتر هزینه 45 دلار هزینه دارد اما علاوه بر آن 100 حساب کاربری نیز دارید. پس از رسیدن به این حد ، شما مجبور به پرداخت آن هستید 0.20 دلار برای هر حساب جدید. اگر قصد استفاده از یک سرور بزرگ را با مشتریان دارید ، ممکن است قیمت بالایی را برای آن پرداخت کنید. هر کسب و کار میزبانی با بیش از 300 حساب ، در مقایسه با 35 دلار تقریبا 85 دلار پرداخت می کند.

از این گذشته ، برنامه های کمتری به شما امکان میزبانی cPanel را روی یک سرور اختصاصی نمی دهند ، بنابراین کاربر عادی که فقط 20 وب سایت را می خواهد در یک حساب کاربری خاص روی سرور اختصاصی خود داشته باشد ، قادر خواهد بود هزینه کامل 45 دلار را پرداخت کند. برای استفاده از آن قطعاً یک روش تجاری خوب نیست.

اصول اولیه

cPanel مدل جدید صدور مجوز جدید را کنار می گذارد و چیزهای زیادی برای ارائه دارد. من با اصول شروع می کنم.

کنترل پنل به کنترل پنل کاربر WHM و cPanel تقسیم می شود. برای این مقاله می خواهم منحصراً روی قسمت مشتری cPanel تمرکز کنم زیرا این بخشی است که شما بیشترین استفاده را خواهید کرد. می توانم WHD با پس زمینه WHM را کشف کنم و آن را با مقاله ی Plesk در مقاله بعدی مقایسه کنم.

پنل مشتری مرتب است و می تواند در هیچ زمان از تاریکی به نور تبدیل شود. مهمترین بخش برای هر نصب وردپرس File Manager ، مدیر MultiPHP و PHPMyAdmin است که در آن شما پایگاه داده خود را بارگذاری و ایجاد می کنید.

مدیر فایل

حتی اگر مدیر فایل با یک سبک جدید مورد تجدید نظر قرار گرفته است ، هنوز هم مدیر File خوب قدیمی است که همه ما به عشق / نفرت رسیده ایم. مدیر فایل به شما امکان ایجاد پوشه ها و فایل ها ، انتقال آنها ، بسته بندی و باز کردن پرونده ها و حذف آنها را می دهد. اکثریت قریب به اتفاق اقدامات از طریق ماوس انجام می شود اما مقداری ورودی صفحه کلید مانند کلید حذف را می پذیرد.

نصب WordPress بر روی cPanel ساده نیست اگر فاقد نصب Softaculous باشید ، یک افزونه شخص ثالث است که می تواند بر روی cPanel برای سهولت در نصب آن نصب شود. از آنجا که این بخشی از cPanel نیست ، من قصد ندارم چنین افزونه هایی را مرور کنم. ایجاد یک نصب جدید وردپرس به این معنی است که شما باید فایل zip را برای وردپرس به طور دستی بارگذاری کرده و آنرا روی دامنه جدید خود در پوشه public_html باز کنید که همان موردی باشد که برای وب قابل مشاهده است..

ویرایش پرونده ها با استفاده از File Manager آسان است و بسته به نوع فایلی که در منوی بالا انتخاب می کنید ، به شما امکان می دهد فایل هایی با کدگذاری رنگی نیز مشاهده کنید..

DNS

ویرایشگر Zone به شما امکان می دهد ورودی های DNS را در cPanel ایجاد ، اصلاح و حذف کنید. اگرچه استفاده از آن بسیار آسان است ، اگر به اضافه کردن نوشته های DNS عادت نداشته باشید.

در صورت نیاز یا اضافه کردن سوابق CNAME برای اعتبارسنجی دامنه ، در صورت نیاز به استفاده از خدمات SMTP شخص ثالث ، به عنوان مثال ، باید از این روش برای اضافه کردن رکورد برای سایت خود استفاده کنید..

Mysql

گزینه Mysql Databases به شما امکان ایجاد ، اصلاح و حذف یک پایگاه داده را می دهد. این فرآیند به اندازه کافی ساده است اما به شما امکان نمی دهد یک بار تهیه نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی پس از اتمام ایجاد آن ، کاری را انجام دهید که اگر قصد دارید آپلود یک وب سایت به پایان رسیده در cPanel را انجام دهید.

این فرایند به شما امکان می دهد بانک اطلاعاتی را ایجاد کنید ، کاربر ایجاد کنید و سپس پایگاه داده را به کاربر اختصاص دهید. کل فرایند مستقیم برای تازه وارد است اما از نظر کارشناس چندان جالب نیست.

وارد کردن یک پایگاه داده جایی است که cPanel چهره زشت خود را در آنجا نشان می دهد اصلاً وارد کننده نیست! شما باید از phpMyAdmin خوب قدیمی برای وارد کردن دیتابیس استفاده کنید که به هیچ وجه از چند رشته ای استفاده نمی کند ، به این معنی که واردات پایگاه داده بزرگ می تواند مشکلی در cPanel باشد زیرا این روند می تواند کند باشد و زمان لازم را برای اتمام آن ببرد..

ایمیل

قسمت حساب های ایمیل cPanel بهترین قسمت است. پیگیری فوق العاده آسان است و به شما امکان می دهد با سهولت حساب کاربری ایجاد کنید. از هر حساب می توان مدیریت کرد ایمیلتو چک کن را فشار دهید و حتی می توانید سرویس وب ایمیل مورد نظر خود را انتخاب کنید. اتصال دستگاه ها دکمه اساساً به شما می گوید که چگونه می توانید پارامترهای cPanel را روی دستگاه تنظیم کنید ، بسته به نوع دستگاهی که قصد استفاده از آن را دارید.

وردپرس

cPanel اکنون این گزینه را دارد که با نصب ماژول cPanel 3rd party برای وردپرس ، به طور خودکار وردپرس را نصب کنید. سالهاست که تنها گزینه مطلق نصب نرم افزار Softaculous بود.

نصاب به شما امکان می دهد تقریباً با 1 کلیک نصب وردپرس را انجام دهید ، تقریباً از آنجا که هنوز هم برای شروع نصب باید برخی از تنظیمات را پیکربندی کنید..

ابزار cPanel WordPress در نرم افزار Site یافت می شود و به شما امکان می دهد WordPress را به راحتی اما با کنترل محدود بر روی سایت خود نصب کنید. ماژول شخص ثالث Softaculous هنوز هم بهتر است.

چیزهای بیشتر

cPanel دارای برخی از ویژگی های اضافی است. این پنل به شما امکان می دهد پهنای باند را کنترل کنید ، Raw Raw را بررسی کنید ، دارای ویرایشگر متریک ، IP Blocker و دسترسی SSH (بسته به فعال سازی آن حساب) است. این پانل به چندین زبان موجود است و هیچ محدودیتی برای انتخاب ندارد گواهینامه های SSL را بطور خودکار نصب کنید با استفاده از گواهینامه اتوماتیک cPanel Comodo هر زمان که دامنه جدیدی ایجاد کنید cPanel گواهی نامه ای را برای آن صادر می کند. شما می توانید این رفتار را در WHM تغییر دهید اما تصور می کنم هیچ کس نمی خواهد این مسئله را لمس کند زیرا اساساً SSL رایگان برای همه است. استفاده از رمزگذاری Let نیز پشتیبانی می شود اما به طور پیش فرض تنظیم نشده است.

زیر دامنه ها

ایجاد یک زیر دامنه در cPanel به آسانی کلیک کردن بر روی یک دکمه است.

این به پیکربندی دیگری نیاز ندارد. شما همچنین می توانید از این ماژول برای تنظیم یک تغییر مسیر برای آن استفاده کنید.

پشتیبان گیری

Wizard Backup همانطور که انتظار می رود کار می کند و به شما امکان می دهد یک نسخه پشتیبان برای کل حساب ایجاد کنید.

راه حل پشتیبان گیری در cPanel محدودیت های مختلفی دارد. اگرچه اکنون از پشتیبان های افزایشی پشتیبانی می شوند ، نمی توانید بطور جداگانه از فایلهای دامنه ، بانک اطلاعاتی و ایمیل بکاپ تهیه کنید ، اما باید یک نسخه پشتیبان کامل تهیه کنید تا بعدا بتوانید آن را بازیابی کنید می توانید نسخه پشتیبان تهیه کنید و فهرست خانه و بانک اطلاعاتی جداگانه را بارگیری کنید اما با این کار به شما اجازه نمی دهید این نسخه پشتیبان را بعدا بازیابی کنید همچنین امکان وارد کردن پشتیبان گیری خاص از خود سرور وجود ندارد ، فقط نسخه پشتیبان تهیه کامل حساب برای بازیابی مستقیم در دسترس است.

چند PHP

شما می توانید از بین متنوع متن نسخه PHP از بین صفحه کنترل خود انتخاب کنید ، سوئیچ فقط باید چند ثانیه طول بکشد و از طریق پیکربندی در .htaccess پوشه خانگی انجام می شود.

cPanel حداکثر PHP 7.3 و پایین تر از PHP 5.6 را پشتیبانی می کند ، حتی اگر PHP 5.6 اکنون کاهش یافته است.

کارایی

حتی اگر cPanel از طریق چندین به روزرسانی برای عمر محصول انجام شده باشد. این شرکت هنوز از اجرای صحیح nginx خودداری می کند. آلفای اولیه آماده آزمایش است اما هیچکدام در نزدیکی سطح آن نیستند. این بدان معنی است که اگرچه cPanel بسیار آسان است ، اما گزینه های زیادی دارد و به خوبی شناخته شده است ، اما عملکرد دیگر در مقایسه با سایر پنل هایی که از nginx استفاده می کنند خوب نخواهد بود. اگر می خواهید بدانید که nginx چقدر برای وردپرس خوب است ، باید مقاله دیگر من را در اینجا بخوانید.

حتی اگر cPanel برنامه هایی برای nginx داشته باشد ، این شرکت علاقه ای به این وب سرور ندارد و پشتیبانی اولیه ، توصیه ای را در حال حاضر غیرممکن می کند. این باعث می شود cPanel فقط از Apache استفاده کند. هیچ مقدار بهینه سازی ای وجود ندارد که بتواند یک سرور cPanel در حال اجرا Apache را بهتر از سرور دیگری که کنترل پنل دیگری با nginx بومی دارد ، تبدیل کند. شما باید این نکته را قبل از شروع کار کامل در CPanel در نظر بگیرید. برای معدود دامنه ها ممکن است این یک مشکل نباشد اما برای سایت های بسیار شلوغ که بازدیدکننده زیادی دارند ، این ممکن است یک عامل تعیین کننده باشد.

بسته بندی cPanel

ما یک صفحه کنترل داریم که کاربرد آن بسیار آسان است و همه آن را می دانند. این امکان را به شما می دهد که همه ویژگی های میزبانی را بدون مشکل بهم ریخته و از سیستم پشتیبان قابل استفاده با محدودیت ها استفاده کنید و به شما امکان می دهد بدون مشکل بین نسخه PHP جابجا شوید. نکات منفی ناشی از عدم پشتیبانی nginx ، یک وارد کننده مناسب برای پایگاه داده ها (مجبور کردن شما به وارد کردن دیتابیس به طور مستقیم از phpMyAdmin است که با استانداردهای امروزی غیرقابل جبران است) فقدان یک مدیر وردپرس جلا دهنده ، بدون کلون کردن یا مرحله بندی آسان و مدل مجوز این بدتر شده است که صنعت می تواند بوجود بیاید.

Plesk برای وردپرس

پلسک تا چند ماه پیش رقابت مستقیمی با cPanel بود. من این را می گویم زیرا صاحب پلسک ، اوکلی سرمایه cPanel را خریداری کرد. این بدان معناست که هر دو صفحه کنترل اکنون متعلق به همان شرکت هستند. بنابراین حتی اگر آنها رقیب مستقیم باشند ، ممکن است آنها گزینه های مختلفی را ارائه دهند تا آنها با یکدیگر نجنگند. این همچنین خبر خوبی نیست زیرا مدل قیمت گذاری اخیر بسیار خوب می تواند به معنای آن باشد که بعداً به پلسک نیز می رسد ، که می تواند فاجعه ای برای ما باشد.

پارسال در سال گذشته تصمیم گرفت که مدل قیمت گذاری را تغییر دهد و هزینه بیشتری را برای هر یک از مجوزها شارژ کند اما مقایسه آن با cPanel ، این یک جایگزین بسیار بهتر است. انگشتان عبور کردند آنها مجوز دیگری را برای تقلید از آنچه با cPanel انجام داده اند ، انجام نمی دهند.

قیمت گذاری

Plesk یک نقطه ورودی را در نسخه Admin Web برای حداکثر 10 دامنه ارائه می دهد که cPanel یک حساب کاربری با یک دامنه واحد ارائه می دهد. از همان اول می بینید که پلسک چیزهای بیشتری را ارائه می دهد. Web Pro Edition درست جلوی حساب سولو در cPanel قرار دارد. بنابراین شما در اصل 30 دامنه کامل با زیر دامنه نامحدود با همان قیمت دارید که فقط در یک برنامه انفرادی cPanel فقط یک حساب / دامنه دریافت می کنید. شگفت آور!

Web Pro Edition محدوده دامنه را به 30 می رساند. اما این هنوز هم برای یک کاربر قدرت حتی بدون محدودیت حساب ، مقدار کم است. پلسک زیر دامنه ها را حساب نمی کنم به سمت محدوده دامنه و شما می توانید هر تعداد که می خواهید داشته باشید. همه برنامه ها قابل استفاده در یک سرور اختصاصی است اگر چه. بنابراین نیازی به نصب Web Host Edition ندارید تا بتوانید کنترل پنل را روی سرور اختصاصی خود نصب کنید. توجه داشته باشید – این کاری است که شما نمی توانید با cPanel انجام دهید و شما را مجبور به خرید مجوز برتر خواهد کرد. نسخه میزبان وب حتی قدرتمندتر است. این قیمت همان مجوز برتر در cPanel است. تفاوت اینجاست که به جای محدود کردن حساب ها به 100 شما هیچ محدودیتی در حساب یا دامنه ندارید.

کلیه برنامه های Plesk دارای وردپرس ابزار است که اساساً برای هر مدیر وردپرس خدای ناکرده است (قطع کنید در حالی که من به شما نشان می دهم چرا بعداً).

اصول اولیه

Plesk با cPanel متفاوت است و از بعضی جنبه ها کار با آن بسیار ساده تر است. رابط کاربری دارای دو دیدگاه متفاوت است: نمای میزبان و نمایش قدرت کاربر. در نمای میزبانی, موردی که در حال حاضر مشاهده می کنید ، این فهرست در برنامه های خدمات / اشتراک ، مشتری و دامنه تقسیم شده است. در نمایش کاربر قدرت, ایده آل برای اکثر کاربرانی که میزبان شرکت نیستند ، فقط دامنه ها ، بانک اطلاعاتی و File Manager را به همراه پنل پیکربندی (مدیریت خدمات) مشاهده خواهید کرد. هر دو نمایش به شما امکان می دهند همه چیز را از یک رابط واحد کنترل کنید. این برخلاف cPanel است که نماها را با WHM (کنترل ریشه) در مقابل دید cPanel (مشتری) تقسیم می کند..

پنجره اصلی همچنین کنترل ایمیل ، مشتریان ، اشتراک ها و برنامه های خدمات ایمیل را نشان می دهد. در حالت کاربر قدرت ، میزان دامنه ها ، ایمیل ها و غیره را نشان می دهد.

نمای دامنه در هر دو حالت یکسان است و از نقطه ورود کنترل پنل در دسترس است. اگر مشتری هستید می توانید این دامنه را نیز مشاهده کنید. این شبیه به حالت نمایندگی فروش در cPanel است. اما پلسک بسیار راحت تر است و به هر حساب امکان دامنه های مختلف را می دهد. در حالی که cPanel شما را ملزم به تعریف آن حساب به عنوان نماینده فروش نمی کند.

منوی اشتراک با جزئیات ، خواص دامنه شما را با همه چیز موجود در یک پنجره واحد جمع و جور نشان می دهد. اطلاعات تنگ تر و بهتر از cPanel سازماندهی شده اند.

پنجره اصلی به شما امکان می دهد همه چیز را از نسخه PHP ، سیاهههای مربوط ، دسترسی FTP ، تنظیمات Mail ، File Manager ، گواهی های ارائه شده توسط Let’s Encrypt ، پیکربندی پیشرفته (nginx شامل) ، بازنویسی قوانین و DNS از جمله موارد دیگر کنترل کنید. همه چیز در اینجا ، توزیع بهتر ، تنگ تر و با طرح بهتر نسبت به cPanel است که همه چیز با هم مخلوط شده است.

مدیر فایل

File Manager واقعاً درخشان است. نه تنها دقیقاً مشابه cPanel کار می کند ، بلکه سریعتر است ، منابع مرورگر کمتری را به خود اختصاص می دهد ، می تواند بدون مشکل ویرایش پرونده های بسیار بزرگی انجام دهد و به شما امکان می دهد پرونده ها را بسته بندی ، باز کردن و بارگذاری کنید. تنها نکته ای که cPanel بهتر است در آپلود فایل است. Plesk کندتر به نظر می رسد و اجازه بارگیری پرونده های بزرگ را نمی دهد ، جایی که در cPanel می توانید آن را محدود کنید..

ویرایش پرونده واقعاً قدرتمند و کم حجم است. در همان پنجره رخ می دهد و ساختار پوشه / پرونده در هدر نشان داده می شود.

DNS

Plesk به شما امکان می دهد ورودی های DNS را با سهولت اضافه کنید. ویرایش cPanel معمولی ندارد. هر ورودی بطور جداگانه ویرایش می شود که در cPanel می توانید به صورت گروهی ویرایش کنید (یک امتیاز برای cPanel). ویرایش نیز ساده تر است. لازم نیست که نقطه نهایی را اضافه کنید یا به نحوه ارسال متن دقت کنید زیرا ویرایشگر DNS معمولاً قبل از بروزرسانی مطالب ، ناسازگاری را برطرف می کند.

جعبه ابزار وردپرس

یکی از مهمترین نکات به نفع Plesk ابزار شکوهمند WordPress است. این ابزار بسیار درخشان است. این امکان را به شما می دهد تا به سرعت یک نصب وردپرس ایجاد کنید ، رمزعبور را تغییر دهید ، نصب را جدا کنید ، اسکن کنید برای نصب موجود در وردپرس تا آنها را به سیستم اضافه کنید ، کلون کنید ، کپی کنید و مرحله بندی را با یک کلیک انجام دهید!

جعبه ابزار WordPress همچنین به شما امکان می دهد امنیت را کنترل کنید ، با مجموعه ای از کادر انتخاب که می توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید. همچنین می توانید به سرعت عملکرد Maintenance Mode ، Indexing Engine Search ، حالت اشکال زدایی را فعال کرده و رمز عبور را فعال کنید ، همه با یک کلیک. اگر Plesk را با آن نصب کردید nginx بومی شما همچنین می توانید فعال کنید ذخیره سازی nginx. این باعث افزایش باورنکردنی عملکرد نه تنها به وب سایت شما بلکه به سرور شما با یک ضرب و شتم واحد می شود.

توانایی کلون کردن ، کپی کردن و تنظیم مرحله بندی بسیار مهم است. این یکی از نقاط قوت برای استفاده از Plesk به جای cPanel است. موضوع به همین جا ختم نمی شود. شما می توانید افزونه ها و تم ها را اضافه کنید و حتی می توانید “بسته ها” را به عنوان مجموعه ای از افزونه ها و مجموعه ای از تم ها برای نصب آسان با یک کلیک برای هر وب سایت جدید تنظیم کنید..

گزینه های پیشرفته

برای کسانی که در سمت کاربر قدرت هستند ، پلسک گزینه های شگفت انگیزی برای بهینه سازی سایت شما دارد. از همان ابتدا می توانید Apache و nginx را با هم نصب کنید ، می توان از آنها در تعدادی ترکیب استفاده کرد. به عنوان مثال: Apache به عنوان سرور ، Apache به عنوان یک وب سرور با nginx به عنوان پروکسی ، nginx به عنوان یک سرور و همچنین nginx به عنوان یک سرور با حافظه nginx ذخیره می شود. خنک?

با استفاده از غیرفعال کردن حالت پروکسی ، حالت nginx بومی را می توان به راحتی برای یک سایت فعال کرد که باعث خاموش شدن Apache و سپس استفاده از PHP-FPM با Nginx می شود. با cPanel هنوز این امکان پذیر نیست. همچنین ، می توانید حافظه nginx را فعال کرده و هرگونه دستورالعمل اضافی nginx که می خواهید را در دستورالعمل های اضافی nginx تایپ کنید. آنها به محض کلیک بر روی دکمه Apply اعمال می شوند.

کنترل SSL

گواهینامه ها از طریق Let’s Encrypt با همکاری Plesk اداره می شوند. شما فقط نمی توانید برای دامنه های خود گواهی نامحدود صادر کنید بلکه می توانید یک گواهی کارت ویزیت برای دامنه اصلی خود نیز صادر کنید. من روش Plesk برای دستیابی به گواهینامه ها را ترجیح می دهم ، زیرا بر خلاف cPanel که بطور خودکار صدور گواهینامه می دهند ، می توانید فرایند را کنترل کنید. در cPanel می توانید فرآیند را غیرفعال کنید اما توسط خودتان کنترل نشود. قسمت تجدید به صورت خودکار انجام می شود اما می توانید یک تجدید را نیز مجبور کنید ، که برای هر کاربر قدرت بسیار خوبی است.

چند PHP

دکمه Multi PHP به شما امکان می دهد نسخه PHP مورد نظر خود را کنترل کنید تا سایت شما اجرا شود. این فرآیند در داخل انجام می شود ، بدون استفاده از .htaccess ، زیرا ما در این مثال از nginx استفاده می کنیم. 5 ثانیه طول می کشد و تمام برنامه ها توسط FPM اداره می شوند.

نسخه جدید 7.3 نیز موجود است و از منوی به روزرسانی بسته ها در پلسک قابل نصب است.

نامه

منوی نامه به اندازه کافی آسان است ، به شما امکان می دهد نامه الکترونیکی جدیدی ایجاد کنید ، با استفاده از آن جلو بروید و کنترل نامه های خروجی را پیکربندی کنید. همچنین می توانید ایمیل خود را از این فهرست بررسی کنید.

کارایی

Plesk همراه با یک لیست فرآیند است که به شما امکان می دهد فرآیند را در زمان واقعی نظارت کنید. این مشابه آنچه WHM است ، اما بسیار آسان تر از آن است که مشکلی نداشته باشد زیرا به نظر نمی رسد مانند صفحه متن لینوکس مانند cPanel باشد. یکسان سازی صفحه در یک صفحه نیز به معنای این است که در حالت کاربر قدرت ، شما مجاز به بررسی همه این موارد در حالی که در همان رابط هستید ، باشید. یک جایزه بزرگ! در صورتی که سایت خود را با cPanel در نمای دامنه اداره می کردید ، باید به WHM برگردید..

پشتیبان گیری

کنترل پشتیبان گیری Plesk بسیار برتر از آنچه در cPanel است. شما مجاز به ایجاد نسخه پشتیبان کامل ، پشتیبان گیری افزایشی ، اضافه کردن سرویس های ذخیره سازی خارجی مانند Dropbox ، Google Drive یا سرور FTP هستید. گزینه های اصلی رایگان هستند ، به عنوان مثال می توانید افزودنی Google Drive را اضافه کنید و آن را برای ایجاد نسخه پشتیبان خود مستقیماً در Google Drive پیکربندی کنید..

اما عملکرد برنامه نیاز به مجوز اشتراک ماهیانه اضافی دارد. نمایشگاه عادلانه است نسخه پشتیبان تهیه محلی و پشتیبان FTP رایگان هستند و حتی می توانید زمان های خاصی را برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید. نکته جالب اینجاست که فرآیند بازگرداندن به شما امکان می دهد قسمتهای خاص مانند فقط پرونده های دامنه را بازیابی کنید ، فقط ایمیل یا حتی فقط پایگاه داده یا همه به طور یکجا در جایی که در cPanel فقط می توانید یک بازگردانی کامل انجام دهید. این به ویژه مفید است.

کارایی

همانطور که قبلاً توضیح داده ام, Plesk به شما امکان می دهد از nginx به عنوان سرور اصلی استفاده کنید در حالی که cPanel نمی شود. این به خودی خود پلسک را نسبت به عملکرد خالص می کند. نه تنها این ، نسخه فعلی همچنین به شما امکان می دهد ذخیره سازی nginx را فعال و سفارشی کنید. خود کدام یک می تواند عملکرد سایت شما را حتی بدون استفاده از هیچ گونه حافظه پنهانی در وردپرس بهبود بخشد. این باعث می شود Plesk بالاتر از عملکرد cPanel باشد. بعلاوه این یک رویا برای کاربر قدرت است زیرا به شما امکان می دهد همه این پارامترها را پیکربندی کنید حتی بدون ورود به کاربر root linux.

بسته بندی کردن پلسک

Plesk به وضوح محصولی درخشان است. این امکان را به شما می دهد تا دامنه های زیادی را که می خواهید داشته باشید ، محدود به حساب کاربری نیستید و نیازی به تنظیم کاربر به عنوان فروشنده نیست. این کار پلسک را به سیستم بسیار ساده تری تبدیل می کند. به خصوص اگر می خواهید چندین دامنه را به طور همزمان کنترل کنید که در آن cPanel باید این کار را توسط مشتری cPanel و cPanel WHM انجام دهید که واقعاً درد است..

Plesk همچنین شامل ابزار WordPress است. این یکی از بهترین مواردی است که من در یک صفحه کنترل دیده ام. تقریباً از هر لحاظ cPanel بسیار جلوتر است که اکنون نمی توانم هزینه cPanel را توجیه کنم. برای هر کاربر قدرت انتخاب واقعاً فاقد فکر است. شما کنترل بسیار بهتری در وردپرس دارید, گزینه کلون / کپی / مرحله بندی مستقیم, توانایی Apache یا Nginx را به عنوان یک وب سایت فعال کنید, با استفاده از صفحه کنترل متمرکز ، آن را با nginx به عنوان حافظه پراکسی یا حتی nginx مخلوط کنید.

نمایش میزبان و نمایشگر کاربر قدرتمند برای سفارشی کردن پنل با نیازهای شما بسیار عالی است. گزینه های تهیه نسخه پشتیبان نیز برتر هستند ، با این وجود گزینه ایجاد پشتیبان برنامه ریزی شده برای محلی و FTP و حتی داشتن سرویس های خارجی (مانند آمازون ، گوگل درایو و Dropbox) به عنوان همراه پشتیبان شما. همچنین می توانید موارد خاص مانند پرونده های دامنه ، ایمیل یا فقط پایگاه داده را بازیابی کنید. که به خودی خود عالی است اگر مشکل افزونه یا بروزرسانی ناموفق دارید.

از طرف منفی چیز زیادی برای صحبت کردن وجود ندارد. صدور مجوز موضوعی پیش از مجوز cPanel جدید بود اما در حال حاضر یک موضوع غیرقابل استفاده است.

آیا cPanel یا Plesk بهتر است?

سالهاست که در شغل میزبانی مشغول به کار هستم و بعد از اینکه من هر تابلوی کنترل را در آنجا امتحان کردم ، برای من انتخاب مشخص است. پلسک همان کارهایی را انجام می دهد که cPanel انجام می دهد اما بهتر. هر جنبه ای بهتر است. رابط کاربری بهتر ، چیدمان بهتر ، مدیریت بهتر دامنه ها ، سیستم پشتیبان گیری بسیار بهتر ، ابزاری بسیار قدرتمند مانند WordPress Toolkit و امکان داشتن Apache و nginx یا حتی nginx به تنهایی به عنوان سرور اصلی شما. تنها چیزی که cPanel در حال حاضر ارائه کرده است ، ظاهری آشنا است. از نظر من ، همه چیز در پلسک بهتر است.

اگر الگوی صدور مجوز را نیز در نظر بگیرید ، کل بحث به یک نکته غلط تبدیل می شود. پلسک قیمت بیشتری را با همان قیمت ارائه می دهد. اگر هنوز در سمت cPanel هستید ، بدانید که برای تشخیص برند هزینه پرداخت می کنید. اما در زمان نوشتن ، پلسک اکنون محصول بهتری است. اگر قصد میزبانی سایتهای وردپرس خود را دارید و بهترین صفحه را در آنجا می خواهید ، Plesk مطمئنا بهترین دوست جدید شما خواهد بود.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map