مزایای استفاده از CDN برای سایت وردپرس شما

داشتن یک سرویس CDN در کنار وب سایت شما با وردپرس کار بسیار خوبی خواهد بود اگر سایت شما در سراسر جهان بازدید می شود. مخصوصاً اگر سایت شما از نظر دارایی سنگین باشد و منظورم از دارایی ها باشد منظورم از آن همه جاوا اسکریپت مزاحم ، CSS و فایل های تصویری است.


این دارایی ها در سایت شما جزء اولین مباحث نیاز به CDN است. اگر سایت شما یک وبلاگ کوچک است ، احتمالاً مهم نخواهد بود زیرا کاهش زمان بار ناچیز خواهد بود ، اما آنچه در مورد بزرگ است?

برای این آزمایش ، یک تنظیم می کنم CDN77.com حساب برای سایت بازی های فنی / ویدیویی من ، این یک سایت بسیار پرهزینه است “دارایی هوشمند” با اندازه کمتر از 2.4MB و بیش از 95 درخواست. به زبان ساده ، بارگیری این مرورگر و سرور بسیار سنگین است. مجله ای با هزاران خبر ، راهی برای بهتر شدن این وجود ندارد. سرور قبلاً یک سطح بالاست و قطع کردن محتوا قطعاً بدون دردسر است.

تعداد زیادی سایت مانند این در اینترنت وجود دارد. من در حال شنیدن صداهایی در مورد اینکه CDN برای هر نوع سایت بی فایده است (بزرگ یا کوچک) است و فقط نمی توانم از این نوع اظهار نظرها شگفت زده شوم.

در این مقاله امروز ، من می خواهم بررسی کنم که چرا CDN ها دارای اهمیت و اهمیت هستند (بسیار). با داشتن شماره و شواهد ، دلیل داشتن CDN را خواهید دید اهمیت زیادی دارد, مخصوصاً اگر مشتریانی از مکان سرور شما دورتر باشید. نیاز به بارگیری سایتی با دارایی اندک یک چیز است ، اما سایتهای متوسط ​​تا بزرگ بسیار سود خواهند برد و من به شما نشان خواهم داد که چرا…

معیار با و بدون CDN

برای استفاده از این آزمایش ، قصد دارم از آن استفاده کنم ابزارهای Pingdom. از بین تمام ابزارهای رایگان شما می توانید برای تست سرعت و زمان واقعی سایت به شما ارائه دهید ، ابزارهای Pingdom یکی از بهترین (و دقیق ترین) نیز می باشد. اندازه گیری های Pingdom شامل زمان انتظار برای دارایی های خارجی و از همه مهمتر ناهمزمان است. از این رو بارگیری زمان برای کاربر نهایی کمی کوتاه است. ابتدا می خواهیم وب سایت را مستقیماً از سرور بارگذاری کنیم ، بدون اینکه CDN باشد. توجه داشته باشید که سرور در حال حاضر به اندازه کافی سریع است ، یک Xeon با سرعت 3.3 گیگاهرتز در Nginx با حافظه نهان FastCGI خالی از لطف نیست و باید به سرعت به تنهایی بارگیری کند..

بدون CDN77 از سان خوزه ، کالیفرنیا

در تصویر می بینید که زمان کل بار در حدود است 2.64 ثانیه, برای این آزمایش من از سرور سان خوزه در کالیفرنیا ، ایالات متحده استفاده کرده ام ، از آنجا که سرور من در کارولینای شمالی ، ایالات متحده واقع شده است ، زمان بار باید به اندازه کافی کم باشد. در صفحه سمت راست ، می توانید تمام منابع (دارایی ها) را که در زمان واقعی آنها وجود دارد بارگیری کنید.

بدون CDN77 از استکهلم ، سوئد

همانطور که می بینید ، به محض این که درخواست از مکانی دور دریافت می شود ، همه چیز شروع به پایین می کند … وب سایت نمره آن را به 86 کاهش داد و زمان بارگذاری در حدود 5.20 ثانیه است ، این اتفاق می افتد وقتی که بیش از 95 درخواست وجود دارد برای سفر به سراسر جهان سرعت نور را در نظر بگیرید و تمام آن پرونده های مزاحم فقط باعث افزایش زمان بار کلی می شوند ، تقریباً هیچ راهی در اطراف آن وجود ندارد.

با CDN77 از سان خوزه ، کالیفرنیا

حال بگذارید CDN77 را فعال کنیم بنابراین شروع به بازیابی تمام دارایی ها به صورت خودکار می کند و می داند چه اتفاقی می افتد …

اکنون این اولین اشکال در استفاده از CDN است. اگر به طور نادرست تفسیر شود ، می تواند به این عقیده نادرست منجر شود كه CDN كار نمی كند. اولین بار بارگذاری وب سایت ، خدمات CDN نیاز به بازگرداندن دارایی ها از سرور مبدا و بارگیری آنها از نزدیکترین مکانی که درخواست شده است ، می باشد. به وضوح می بینید که زمان بار در واقع به 6.36 افزایش یافته است و در تصویر مناسب می توانید دلیل آن را ببینید. در پاسخ پاسخ X-Cache است.  خدمات CDN با یک پاسخ داد “از دست دادن” به وضوح نشان می دهد که دارایی قبلاً ذخیره نشده بود و باید بارگیری شود “در پرواز” ، این همان چیزی است که باعث می شود محلول CDN کندتر شود ، اما فقط در بار اول. از آنجا که دارایی نیاز دارد یک دورگرد از خدمات CDN را به سرور مبدا و سپس به شبکه داخلی برگرداند و به نزدیکترین سرور در محلی که درخواست کرده بود ، برگردد. این دورگرد چندان کند نیست ، اما پارامتر X-Cache به شما كمك می كند تا هنگام ذخیره یا عدم حافظه ، مشخص شود. اکنون ، آیا Pingdom Tools خنک است یا خیر?

دوم با CDN77

بیایید ببینیم که در مرحله دوم چه اتفاقی می افتد …

زنده است! الان داریم صحبت میکنیم. می بینید که زمان بار به 2.48 ثانیه کاهش یافته است که اکنون سریع تر از معیار اصلی و بدون CDN است. همچنین ، در تصویر سمت راست هم اکنون می توانید مشاهده کنید “اصابت” در هدر پاسخ نمایش داده می شود ، به مرورگر سیگنال می دهد که درخواست ذخیره شده است و از نزدیکترین سرور به آن مکان ارائه شده است بدون اینکه نیاز به انجام کارهای جدید دیگری داشته باشد.

چه در مورد خارج از ایالات متحده است

در مثال قبلی ، دیدیم که هنگام استفاده از سایت خارج از ایالات متحده و خارج از کشور که وب سایت در آن قرار دارد ، همه چیز شروع به زشت شدن می کند ، بگذارید ببینیم که با CDN چه اتفاقی می افتد.

اگر بار بهتر نباشد ، بار اول در سمت چپ ، کم و بیش شبیه به معیار اصلی بود. این بدون درخواست واقعی ذخیره شده است ، اکنون ، بر روی تصویر صحیح می توانید پیشرفت را به وضوح مشاهده کنید و یک مورد کوچک نیست. اکنون ما از آنجا رفته ایم 5.20 ثانیه بدون CDN به فریبنده 2.34s بارگیری کل سایت ، این یک بهبود است بیش از 2 برابر از آنجا که اکنون فقط پرونده های اصلی PHP از سرور مبدا بارگیری می شوند در حالی که تمام بقیه دارایی ها به صورت محلی از سرور استکهلم در CDN77 بارگیری می شوند. !

شما اثبات می خواهید؟ چیز مطمئنی ایناهاش:

cdn77 - دیتاسنترها

حالا ، بیایید به افراط و تفریط برویم …

بدون CDN77 از ملبورن ، استرالیا

test03-01

بارگیری سایت از استرالیا بدون CDN بسیار دردناک است و وب سایت من اکنون به کندترین دسته تبدیل شده است و نمرات 77 و C را به دست می آورد ، آه..

با CDN77 از ملبورن ، استرالیا

test03-02

با فعال کردن CDN77 ، افزایش سرعت چشمگیر است و تقریباً اختلاف 2 برابر دارد. البته این امتیاز به A باز می گردد ، یک بار دیگر ثابت می کند که CDN در واقع ، همانطور که باید عمل می کند.

حالا بیایید همه اینها را به چشم اندازیم ،?معیار مقایسه

این نمودار تقریباً برای خود صحبت می کند که چگونه CDN در واقع عملکرد مربوط به مکانی که در آن سایت قرار دارد را بهبود می بخشد. اگر خوانندگان / مشتریان شما در همان کشور / مکانی که سرور شما در آن قرار دارد ، به سایتی دسترسی پیدا می کنند ، چرا CDN را درسته؟ بهتر نخواهد شد در بهترین حالت ، این تنها به منابع شما به سرور کمک می کند و باعث کاهش زمان پردازنده می شود اما می شود زمان بار را بهبود نمی بخشد.  اما به محض اینکه یکی از خوانندگان شما سعی در دسترسی به وب سایت از خارج از کشور که سرور شما در آن است ، بهبود عملکرد بسیار آسان به 2X می رود. هیچ انکار نیست ، شما می توانید پیش بروید و تمام این آزمایشات را خودتان انجام دهید. اگر سایت شما از سراسر جهان خوانده شود ، CDN اهمیت زیادی می یابد و همچنین باعث می شود تا پهنای باند مورد نیاز خود را کاهش دهید..

نتیجه

داشتن CDN در سایت بین المللی خود یک ضروری است. این یک وبلاگ فناوری ، یک مجله دیجیتال یا یک سایت محصول باشد. اگر به عملکرد خود اهمیت می دهید و مشتریان / خوانندگان شما در سراسر جهان واقع شده اند, CDN واقعاً وب سایت وردپرس شما را سرعت می بخشد. همچنین, هرچه دارایی سایت شما از مکانهای مختلف بیشتر شود ، این پیشرفت بیشتر خواهد شد. داشتن CDN وضعیت بستر گل سرخ نیست. مدیریت صحیح سرویس بر عملکرد آن مهم است. به یاد داشته باشید ، اولین درخواست همیشه کندتر خواهد بود ، با داشتن صحیح حافظه نهان CDN سایت بسیار مهم است.

در مقاله بعدی ، چگونگی پیکربندی صحیح آن را بررسی خواهیم کرد CDN77 سرویس با WordPress ، نحوه تنظیم مکان های آن و استفاده حداکثری از آن ، تا بتوانید همان مزایایی را که در این مقاله دارید تجربه کنید. گوش به زنگ باشید!

خدمات رایگان CDN

فراموش نکنید که پست های ما را در مورد بهترین خدمات رایگان CDN در خارج از کشور بررسی کنید. برخی از این موارد 100٪ تا یک زمان معین رایگان هستند و برخی دیگر در طی یک دوره آزمایشی رایگان هستند. در حالی که CDN77 گزینه خوبی است ، ما دوست داریم این خدمات عالی دیگر را بررسی کنید تا بتوانید یکی از بهترین گزینه ها را برای شما انتخاب کنید..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map