آیا باید توسعه back-end را به لیست خدمات وردپرس خود اضافه کنید؟

اگر زندگی خود را از توسعه سایتهای وردپرس می گذرانید ، شانس خوب است ، حداقل شما با PHP و احتمالاً کمی بیشتر آشنا هستید..


شاید شما می توانید تم ها را سفارشی کنید – یا حتی یکی را از ابتدا بسازید – به عنوان یک مدیر مناسب برای مشتریان خود عمل کنید. حتی در این صورت ، شما به احتمال زیاد به موقعیتی می پردازید که مجموعه مهارتهای شما مطابق با آنچه مشتری می خواهد مطابقت نداشته باشد. و این می تواند یک ضربه گیر واقعی باشد. یا مجبور هستید بخشی از پروژه خود را برون سپاری کنید یا در کل آن را رد کنید. هیچ سناریو ایده آل نیست.

اگر بارها و بارها به این موضوع رسیدگی کنید ، ممکن است وقت آن باشد که به توسعه پیشنهادات خود به لیست پیشنهادات خود بیفزایید. با این حال ، مواردی وجود دارد که باید قبل از پرش به سمت توسعه عقب فکر کنید.

در حال توسعه خارج از WordPress

توسعه back-end بدان معنی است که شما در خارج از قلمرو توسعه WordPress که با آن بیشتر آشنا هستید ، گشت و گذار خواهید کرد. این می تواند ترسناک باشد ، زیرا جلب هر چیز جدید ترسناک است. آنچه می خواهم بگویم این است که همه چیز به نظر نمی رسد توابع.php. و تا زمانی که می دانید وارد آن می شوید ، کاملاً خوب است.

یکی از بزرگترین مواردی که با آن روبرو می شوید ، برنامه نویسی شی گرا (Object Orient Programming) نامیده می شود (یا کوتاه مدت OOP). وردپرس از آن استفاده نمی کند اما ممکن است بخواهید آن را به دلیل انعطاف پذیری در لیست خدمات خود اضافه کنید. بعلاوه ، این مورد توسط بسیاری از چارچوبهای دیگر موجود در آنجا استفاده شده است (بیشتر در مورد بعدی).

بنابراین ، برای افراد ناآگاه ، OOP از کلاس ها برای گروه بندی توابع با هم استفاده می کند. این توابع ممکن است بعداً ارجاع داده شود تا عملی شود. به جای نوشتن یک سری کارکردهایی که در PHP انجام می دهید (یک رویکرد علت و معلول فوری) با OOP ، باید بنشینید و در مورد چگونگی ساخت کد خود قبل از نوشتن یک خط فکر کنید. این ممکن است دلهره آور به نظر برسد ، اما اگر سازماندهی خوبی دارید ، واقعاً ممکن است در اینجا عالی باشید.

نمونه ای عالی از این نوع توسعه توسط جی هافمن از ارائه شده است گشتاور. این است Boilerplate پلاگین وردپرس توسط تام مک فارلین ، که نمای زاویه ای از چگونگی استفاده از OOP ارائه می دهد. همه چیز در مورد ایجاد ساختار است و سپس ایجاد هر آنچه را که می خواهید بسازید.

هنگامی که با WordPress می سازید ، آسان است که چیزهای زیادی را به طور کامل تصور کنید. این دستگاه مجهز به انجام کارهای زیادی است بدون اینکه انگشت خود را بلند کنید. که قطعاً نمی خواهم از آن شکایت کنم. اگر خارج از وردپرس سرمایه گذاری می کنید ، به سرعت متوجه خواهید شد که چهارچوبهای دیگر همه چیز داخلی ندارند ، این بدان معناست که باید خودتان آنها را بسازید. آنچه ایجاد می کنید از وردپرس کمتر نفخ می شود اما به طول می انجامد زیاد کار بیشتر. این فقط یک هشدار واقعی است و به معنای دلسرد کردن شما از امتحان کردن نیست. من فقط یک مومن بزرگ هستم که به چشمان باز و چشم باز نزدیک می شوم.

توسعه جلوی حمل و نقل

به عنوان یک توسعه دهنده جلویی ، احتمالاً تجربه کار زیادی با PHP را دارید و فقط به طور کلی در پرونده های فایل های وردپرس در حال کد کردن هستید. و در حالی که مطمئناً به شما کمک می کند تا جهش را به سمت توسعه عقب برگردانید ، این همه چیز نیست و تمام مراحل آماده سازی است ، من غمگینم که می گویم.

مطمئناً درک کاملی از HTML و PHP را در جدول به دست خواهید آورد. امیدوارم Javascript هم همینطور. شما در مورد چگونگی جمع شدن همه قسمت های مهم کد برای ایجاد یک وب سایت ، همه چیز را خواهید دانست. و احتمالاً قادر خواهید بود به اکثر سایتها به کد نگاه کنید و بفهمید که توسعه دهنده چه کاری انجام داده است ، حتی اگر نمی توانید آن بیت خاص از کد را در حال حاضر بنویسید.

و از آنجا که ما در اینجا در مورد چیزهای جانبی سرور صحبت می کنیم ، اگر این واقعیت را یادآوری نکنم که تمام مدت زمانی که برای تعمیر سایت های وردپرس صرف کرده اید ، یادآوری می شود. اگر تا به حال با سایت شکسته ای برخورد کرده اید – چه کسی نیست؟ – شما می دانید که ترتیب عملیات انجام شده برای رفع آن. این فرایند گام به گام چیزی است که به طور مستقیم برای توسعه back-end اعمال می شود و احتمالاً به طور منظم از آن استفاده خواهید کرد.

چیزی جدید بیاموزید

در حالی که هیچ دلیلی وجود ندارد که شما دارند برای دستیابی به توسعه back-end ، می تواند یک حرکت هوشمندانه برای بسیاری از توسعه دهندگان WordPress باشد. چرا؟ این به یک اصطلاح اساسی می رسد: تنوع.

هرچه زمینه های توسعه بیشتر با آنها آشنا باشید ، شغل بیشتری نیز کسب خواهید کرد. می توانید در جعبه ابزار خود از آن به عنوان ابزار اضافه شده فکر کنید. تمام این مهارتهایی که شما جمع می کنید ، براساس آنچه می توانید برای مشتری خود ایجاد کنید ، مستقیماً به دلار و سنت ترجمه می کنید. و تعداد کمتری از زمان لازم برای برون سپاری جنبه های یک پروژه یا حتی خاتمه دادن پروژه ها ، بهتر از این خواهید بود.

البته برای متخصص بودن حرفی برای گفتن وجود دارد. مطمئناً مزایای آن را نیز دارد ، به ویژه اگر به عنوان بهترین بازی ها شناخته شوید. اما از آنجایی که این عنوان برای تعداد محدودی محدود است ، ممکن است گزینه ای بهتر برای متنوع سازی نمونه کارها و ارائه خدمات متنوع تری باشد تا بتوانید در خدمت طیف گسترده تری از مشتریان باشید.

بنابراین ، از کجا باید شروع کنید؟ ابتدا باید به چه جنبه ای از توسعه back-end توجه کرد؟ خوب ، این به عهده شماست. گزینه های زیادی در دسترس است که می تواند کمی دلهره آور باشد. گزینه های بسیار زیادی گاهی اوقات می تواند سنگین باشد. سعی کنید در مورد اینکه کدام جنبه های توسعه را در حال حاضر راحت هستید و چه مواردی را که می خواهید برای کشف بیشتر فکر کنید ، فکر کنید. اگر قبلاً با PHP بسیار خوب هستید ، ممکن است بخواهید امتحان کنید لاراول. اگر با Javascript خوب هستید, بیان ممکن است گزینه خوبی برای دنبال کردن شما باشد.

اگر دوست دارید زندگی خطرناکی داشته باشید ، به درون شیرجه بزنید یاقوت روی ریل. و این فقط سطح را خراشیده است. چارچوب های زیادی در آنجا وجود دارد که من می توانم از اینجا نام ببرم. فقط بدانید که قانونی وجود ندارد که بگوید باید در همه چیز مهارت داشته باشید. اما اگر شما می خواهم شدن بیشتر با توسعه back-end ، گزینه های شما گسترده است. و هرکدام دارای مستندات پشتیبانی کافی و مشارکت جامعه هستند تا در هر مرحله از راه به شما کمک کنند. و هرچه بیشتر یاد بگیرید ، بیشتر می فهمید که چگونه همه این چهارچوبها می توانند با یک هدف در ذهن کار کنند: ایجاد وب سایتهای بهتری.

نتیجه

طبیعی است که وقتی مدتی را به عنوان یک توسعه دهنده WordPress در جلو کار می کنید ، از چشم انتظار دنبال کردن توسعه back-end دریغ نکنید. اما فقط به این دلیل که ممکن است چیزی به عنوان یک چالش تلقی شود به این معنی نیست که باید از آن اجتناب کنید. در حقیقت ، یادگیری مهارت های جدید می تواند ارائه خدمات شما را تقویت کرده و شما را به یک توسعه دهنده مهم و بیشتر از طیف وسیعی از مشتری تبدیل کند..

و حداقل ، شما باید مهارت های پیشرفت جلوی خود را بهبود ببخشید. هرچه بهتر درک کنید که چطور کار در بک گراند انجام می شود ، در نوشتن کد تمیز و پیش بینی مشکلات احتمالی ، مهارت بیشتری خواهید داشت. اساساً آنچه می گویم این است: حتی اگر تصمیم بگیرید این سرویس را به مشتریان ارائه ندهید ، باز هم یادگیری آن ضرری ندارد.

آیا شما توسعه پشتیبان را همراه با کارهای جلویی ارائه می دهید؟ به فکر گسترش مجموعه مهارتهای خود هستید؟ یا از جایی که در آن هستید راضی هستید. من دوست دارم افکار شما را بشنوم!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map