صفحه های شتاب موبایل: AMP برای بهینه سازی موبایل وردپرس

صفحات موبایل شتاب برای وردپرس

گشت و گذار و مرور در اینترنت باید سریع و آسان باشد. وب مسترها با بهینه سازی عملکرد وب سایت و بهبود سرعت سایت ، دائما در تلاشند تا این امر را عملی سازند و یک راه عالی برای دستیابی به این امر با AMP برای WordPress است..


وب سایتها در درجه اول برای صفحه بزرگتر طراحی شده بودند. اما صفحه نمایش های کوچکتر از نظر تعداد بیشتر می شوند و حتی بر لپ تاپ ها و رایانه های شخصی پیشی می گیرند. موبایل اکنون نماینده است 65٪ از زمان رسانه دیجیتال. در صورت سریع تر دستگاه های نگه داری ، صفحات لازم را برای بارگیری هرچه سریعتر در صفحه های بزرگتر دارند.

برای پاسخگویی به این تقاضا برای بارگذاری سریع محتوای ، برنامه های طراحی شده برای سیستم عامل های خاص تلفن همراه در اپل (اخبار) ، فیس بوک (مقالات فوری) و اسنپ چت (کشف) در دسترس هستند. اوایل امسال. Google سرعت بخش موبایل (AMP) را برای سرعت بخشیدن به تحویل محتوای تلفن همراه و ارائه یک تجربه کاربری بهتر معرفی کرد.

AMP چیست؟?

AMP برای وردپرس: پروژه AMP

پروژه AMP توسط اعلام شد گوگل در اکتبر 2015, این یک ابتکار منبع باز است که به ناشران این امکان را می دهد که یک بار محتوای بهینه شده موبایل را ایجاد کرده و بارگیری کنند و سریعاً همه جا را در وب موبایل خود بارگیری کند..

در 24 فوریه 2016 ، گوگل شروع به استقرار محتوای سازگار با AMP در چرخ فلک در صفحه نتایج جستجوی تلفن همراه خود کرد. کاربران می توانند چرخ دستی را بکشند و روی آیتم مورد نظر برای خواندن ضربه بزنند. پینترست صفحات را گزارش داد 4 برابر سریعتر ، با استفاده از 8 برابر داده کمتر از صفحات بهینه شده موبایل. این امر به دلیل نحوه شکل گیری و تحویل صفحات امکان پذیر است.

از اوت 2016 ، Google Search بیش از 150 میلیون سند AMP در فهرست خود دارد و با نرخ 4 میلیون در هفته در حال رشد است. در اوایل ماه اوت ، گوگل نیز شروع به کار کرد پیش نمایش جستجوی Google برای محتوای اصلاح شده. انتظار می رود اواخر امسال آن را به طور گسترده تری اجرا کند.

AMP for WordPress: پیش نمایش جستجوی AMP

AMP در پیش نمایش جستجو

می توانید در جستجوی فعال شده AMP نگاهی اجمالی به صفحات بارگیری سریع داشته باشید اینجا. با استفاده از پیوند موجود در تلفن همراه خود را بررسی کنید (از روی دسک تاپ کار نمی کنید).

کدام وب سایت باید از AMP استفاده کند?

در ماه فوریه ، این پروژه برای ناشران آغاز شد. اما تصویب AMP بسیار فراتر از صنعت نشر به سرگرمی ، مسافرت ، تجارت الکترونیک و موارد دیگر گسترش یافته است.

گزارشات مطلوب از سوی پذیرندگان اولیه دریافت می شود. با پیشرفت 88٪ در زمان بار برای اسناد AMP, گزارش واشنگتن پست افزایش تعداد کاربران برگشتی از تلفن های همراه 23٪. ای بی یکی از شرکتهای بزرگ تجارت الکترونیک است که نزدیک به 15 میلیون صفحه مرور محصولات مبتنی بر AMP را به AMP تغییر داده است. در مدتی کوتاه ، انتظار می رود این صفحات مرتب شوند تا در یک جستجو کشف شوند.

بنابراین کدام وب سایت ها باید از AMP استفاده کنند؟ قطعاً آنهایی که به دلیل ترافیک به موبایل بسیار متکی هستند. اما با توجه به اینکه هر چه بیشتر کاربران تصمیم می گیرند از دستگاه های تلفن همراه خود برای مرور اینترنت AMP برای وردپرس (یا هر وب سایت) استفاده کنند ، می تواند یک افزودنی خوب باشد..

تفاوت در AMP چیست?

این سیستم تحویل محتوا بر اساس چارچوب AMP HTML است و سریعتر از HTML معمول است زیرا,

 • این یک نسخه لاغر از چارچوب عادی HTML است ، منهای کلیه محتوای JavaScript. برای JavaScript ، این چارچوب به کتابخانه مشترک AMP JS متکی است.
 • محتوا در یک ابر رایانه ذخیره شده و ذخیره می شود ، بنابراین زمان لازم برای استعلام و واکشی از سرور حذف می شود.

اختلافات بسیار زیادی وجود دارد ، اما موارد ذکر شده در اینجا باید درک سریع و گسترده ای را به شما ارائه دهد.

چرا ناشران و وبلاگ ها باید AMP را فعال کنند

تا زمانی که خواندن صفحات بارگذاری آهسته در تلفن همراه همچنان یک تجربه ناامیدکننده برای کاربران است ، ناشران از درآمد حاصل از تبلیغات روی موبایلها غافل می شوند. AMP به بازدید و حفظ بازدید کننده برای دوره های طولانی تر در وب سایت کمک خواهد کرد و امکان کلیک های ایجاد درآمد را دارد.

صفحات AMP در کنار یک نماد پیچ ​​رعد و برق ظاهر می شوند تا آنها را از صفحات وب عادی مشخص کنید. بینندگان با کلیک بر روی این گزینه ، مستقیماً به صفحات AMP در بیننده AMP منتقل می شوند. نه تنها این ، محتوا بلافاصله در جستجوی Google در دسترس خواهد بود و از طریق سیستم عامل های اجتماعی مانند Twitter ، LinkedIn ، WordPress ، Parse.ly ، Adobe Analytics ، Nuzzel و Pinterest قابل دسترسی خواهد بود.

علاوه بر این ، ناشران برای مشاهده نحوه عملکرد صفحات آنها به Google Analytics دسترسی خواهند داشت. آنها می توانند بهترین مطالب خود را از هم جدا کرده و از آن برای بهینه سازی عملکرد وب سایت و تجربه کاربر استفاده کنند.

AMP یکی دیگر از مزایای این امر است که از عملکرد بالا و تجربه کاربری مراقبت می کند ، بنابراین می توان منابع ناشر را در ارائه محتوای عالی متمرکز کرد.

چه بهینه سازی هایی برای AMP لازم است

AMP در واقع کل بهینه سازی های وب سایت مطابق نیاز Google انجام شود. بهینه سازی های مختلفی که شما برای ایجاد سازگار با صفحه وب AMP باید انجام دهید ، هستند,

 • فقط JavaScript ناهمزمان اجازه دهید – برای جلوگیری از تأخیر در ارائه صفحه. این بدان معناست که شما نمی توانید از JavaScript که ایجاد می کنید استفاده کنید و برای رسیدگی به محتوای تعاملی صفحات خود باید به عناصر AMP اعتماد کنید. JS در iframes مجاز است اما فقط در صورت عدم مانع از رندر.
 • اندازه کلیه منابع بصورت ایستا – AMP بدون انتظار برای منابعی مانند تصاویر و iframes برای بارگیری صفحه بارگیری می کند. اندازه این منابع باید در HTTP ذکر شود ، بنابراین اندازه و موقعیت این منابع قبل از شروع بارگیری مشخص است.
 • اجازه ندهید مکانیزم های افزودنی مانع ارائه شود – در صورت افزودن هرگونه افزونه در صفحه ، اسکریپت سفارشی باید سیستم را در مورد آن آگاه کند. بنابراین فضایی برای پسوند ایجاد شده است ، حتی قبل از اینکه AMP بداند چه چیزی را شامل می شود. برنامه های افزودنی برای جعبه های سبد ، تعبیه های اینستاگرام و توئیت ها خوب هستند زیرا آنها مانع از رندر صفحه نمی شوند ، حتی اگر به درخواست HTTP اضافی نیز نیاز داشته باشد.
 • تمام JavaScript شخص ثالث را از مسیر بحرانی دور نگه دارید – جاوا اسکریپت سفارشی فقط در قالبهای جعبه ماسهبازی مجاز است. به این ترتیب صفحه اصلی بارگیری نمی شود.
 • کلیه CSS باید بصورت درون خطی و اندازه محدود باشد – این به کاهش تعداد درخواست های HTTP در مسیر بحرانی کمک می کند.
 • تحریک قلم باید کارآمد باشد– سیستم AMP تا شروع به بارگیری فونت ها ، اجازه درخواست HTTP را نمی دهد.
 • محاسبه مجدد اندازه را به حداقل برسانید – محاسبات دوباره به تأخیر می افتد ، بنابراین باید به حداقل برسد.
 • فقط انیمیشن های GPU را فعال کنید – کلیه انیمیشن ها می توانند در GPU (واحد پردازش گرافیکی) اجرا شوند..
 • بارگذاری منابع را در اولویت قرار دهید – فقط محتوای مورد نیاز ابتدا بارگیری می شود ، در اسرع وقت تبلیغات و تصاویر بارگیری می شوند اما فقط در صورت لود شدن بارگذاری می شوند. به این ترتیب تقاضا در CPU به حداقل می رسد.
 • صفحات را فوراً بارگیری کنید – پیش رندر از پهنای باند و CPU زیادی استفاده می کند. بارهای پیش رندر AMP فقط ابتدا به محتوای مورد نیاز نیاز دارند ، و در صورت لزوم iframes شخص ثالث و منابع دیگر را بارگیری می کنند.

یک طیف استاندارد از قالب های تبلیغاتی ، شبکه های تبلیغاتی و فناوری در دسترس خواهد بود. در عین حال ناشران نیز می توانند قالب های خاص خود را انتخاب کنند ، تا زمانی که سرعت آن زیاد نباشد.

نحوه اضافه کردن AMP برای وردپرس

Google دارای یک مورد است آموزش که می توانید برای ایجاد صفحات اصلی AMP HTML ، مرحله بندی آنها ، تأیید آنها به عنوان سازگار با AMP ، انتشار و توزیع آنها به آنها مراجعه کنید. اعتبارسنجی صفحات AMP مهم است ، زیرا به این ترتیب اشخاص ثالثی مانند توییتر و اینستاگرام اطمینان دارند که صفحات در سیستم عامل های خود به خوبی نمایش داده می شوند.

در مورد وب سایت های میزبان در WordPress.com ، آنها بدون نیاز به انجام کار دیگری بطور خودکار از وردپرس پشتیبانی می شوند. وب سایت های خود میزبان وردپرس می توانند AMP را برای وردپرس با نصب افزونه فعال کنند.

افزونه AMP WordPress by Automattic

افزونه AMP WordPress by Automattic

پس از بارگیری ، نصب و فعال سازی کنید افزونه AMP در وب سایت وردپرس ، پست های شما به صورت خودکار یک نسخه AMP پویا تولید می کنند. با ضمیمه می توانید به این صفحات دسترسی پیدا کنید آمپر در انتهای آدرس اینترنتی شما (مثال.com/my-post/amp). اگر مجوزهای زیبا کاملاً فعال نیستید ، اضافه کنید ?آمپر = 1 به پیوندها (که مثلاً به عنوان مثال.com.com/؟p=100&amp=1 است). تنها مرحله دیگر آزمایش و اعتبار سنجی صفحات شما همانطور که در بالا گفته شد.

برای این افزونه به هیچ وجه متوجه هیچ تنظیم و ویژگی ای نخواهید شد. یک گزینه داشبورد اضافه شده برای AMP Analytics وجود دارد که می توانید در آن کد پیکربندی JSON خود را جایگذاری کنید ، اما همه این افراد هستند.

این افزونه پلاگین رسمی از پایدار Automattic است و در حال حاضر از صفحات و بایگانی پشتیبانی نمی کند و همچنین نمی توانید صفحات را به صورت دلخواه تنظیم کنید. اما گزینه ای بسیار ساده و آسان برای استفاده است و می توانید از طریق آن راهنمایی بیابید اسناد مربوط به Github برای شخصی سازی.

AMP برای WP – صفحه های شتاب موبایل

AMP برای افزونه WP Free WordPress

گزینه عالی عالی دیگر است AMP برای WP. این افزونه رایگان وردپرس راه اندازی سریع و آسان را ارائه می دهد – فقط تنظیم کنید ، تنظیمات را فعال کنید و به طور خودکار AMP خود را برای وب سایت خود تولید کنید. جایزه – این افزونه همچنین با چند سازگار است.

تنظیمات داخلی برای فعال کردن AMP (پست ها ، صفحات ، بایگانی ها) ، اضافه کردن مناطق تبلیغاتی موبایل ، داده های ساخت یافته (بخش مهمی از سئو) ، ادغام متا تگ Yoast SEO ، گزینه های پیشرفته شاخص / بدون فهرست ، اعلان فشار ، بومی وجود دارد. اظهار نظر AMP ، ترجمه های سفارشی AMP (اگر از زبانی غیر از انگلیسی استفاده می کنید می خواهید این را به روز کنید) و موارد دیگر. تنظیمات برای یک افزونه رایگان بسیار جذاب است.

از همه مهمتر ، این افزونه گزینه های طراحی را ارائه می دهد تا بتوانید ظاهر و ظاهر خروجی AMP خود را سفارشی کنید. از مضامین پیش فرض AMP استفاده شده یا از آنها استفاده کنید چارچوب تم AMP برای ایجاد یک نوع خود.

AMP برای WP نیز ارائه می دهد پسوندهای حق بیمه برای افزودن ویژگی ها (مانند تماس با اقدام یا حافظه پنهان AMP) و پشتیبانی از افزونه های محبوب از جمله WooCommerce ، Advanced Field Fields و Form Contact 7.

راههای بیشتری برای افزودن AMP برای وردپرس

البته این تنها راه افزودن AMP به وب سایت دارای وردپرس نیست. سایر افزونه هایی که می توانند در AMP برای وب سایتهای وردپرس به شما کمک کنند عبارتند از:

 • WP AMP – برای ایجاد طرح AMP سفارشی بدون کدگذاری و تقویت SEO. در اینجا شما میتوانید اطلاعات بیشتری راجع به آن بخوانید.
 • صفحات موبایل شتاب (AMP) برای وردپرس – برای ایجاد یک موضوع AMP برای وب سایت خود.
 • AMP سفارشی – برای کمک به شخصی سازی محتوای AMP خود.
 • مقالات فوری فیس بوک و صفحات AMP Google – با پشتیبانی از تبلیغات و تحلیلی ، محتوای خود را مستقیماً از WordPress تا Google AMP Pages منتشر و مدیریت کنید.
 • چسب برای Yoast SEO & AMP – اطمینان حاصل شود که افزونه پیش فرض وردپرس AMP از داده های مناسب Yoast SEO استفاده می کند و امکان تغییر در طراحی صفحه AMP را فراهم می کند..

باید AMP را برای WordPress اضافه کنید?

اگرچه AMP برای کشف صفحات وب توسط Google الزامی نیست ، اما کاملاً آشکار است که Google قصد دارد تا پروژه AMP را به روشی گسترده تر درنهایت اجرا کند. در حال حاضر ، سازگار بودن با AMP عامل جداگانه ای نیست رتبه بندی جستجو توسط Google. اگرچه منطقی است که فرض کنید در بعضی از موارد مهم خواهد بود,

اگر به خاطر داشته باشید که سرعت بارگذاری صفحه عاملی در رتبه بندی موتورهای جستجو است ، اگر می خواهید بخشی از اینترنت موبایل باشید ، واقعاً انتخاب زیادی ندارید. اگر رتبه بندی موتورهای جستجوگر برای شما مهم هستند ، ممکن است همه فکرهای بعدی در مورد راه AMP از بین بروند.

اما بخشی از این پروژه نیاز به پیروی دقیق از قالب بندی مورد نیاز گوگل دارد و ممکن است فنجان چای همه نباشد. این چیزی که می توانید در وب سایت خود قرار دهید را محدود می کند ، و می تواند همه وبلاگ ها را تا حدودی یکنواخت و فاقد فردیت جلوه دهد. برخی از انیمیشن ها مجاز نیستند و فرم ها پشتیبانی نمی شوند. و هرچه صفحات فرود می رود ، AMP ممکن است اصلاً ایده خوبی نباشد. علاوه بر این ، ممکن است وب سایت هایی وجود داشته باشند که زیبایی شناسی و برندسازی را با سرعت بالا تحت تأثیر قرار دهند ، برای کسانی که AMP ممکن است به عنوان یک سم زدایی باشد.

با این حال ، اگر می خواهید یک تجربه سریع و جذاب را برای کاربران خود ایجاد کنید و آنها را مجبور به طولانی تر کند ، باید AMP را برای وردپرس (یا هر نوع وب سایت دیگری که ممکن است اجرا کنید) به طور جدی در نظر بگیرید. اگر در صفحه های جستجوی Google که می خواهید گوشه آن باشید ، یک نقطه در چرخ فلک AMP است ، به باند AMP بروید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map