6 نکته برای مدیریت یک وبلاگ وردپرس چند نویسنده

بیشتر وبلاگ ها به عنوان یک عمل یک نفره شروع می شوند. شما موضوعی دارید که واقعاً به آن علاقه دارید و سایتی را راه اندازی کرده تا در مورد آن صحبت کنید. پس از مدتی سایت شروع به رشد می کند و به سادگی زمان کافی برای ایجاد هر چه بیشتر محتوا برای آن وجود ندارد ، همانطور که واقعاً دوست دارید ، یا ممکن است احساس کنید که برای تازه کردن چیزها به صدای جدید احتیاج دارد. برای ادامه رشد خود ، تصمیمی را که باید برای نویسندگان دیگری تهیه کنید ، اتخاذ می کنید.


قبل از تبدیل وبلاگ خود به یک وب سایت چند نویسنده ، باید چند فرآیند اساسی را در آن ایجاد کنید. برای اینکه زندگی شما در آینده آسان تر شود ، به مواردی مانند راهنمایی های مشارکت کننده و تقویم سرمقاله نیاز خواهید داشت.

پس از راه اندازی سایت با چندین مشارکت کننده ، مدیریت همه چیز کمی دشوارتر می شود. وظایف تحریریه متنوعی از قبیل نگه داشتن بالای نویسندگان متعدد و کلیه مهلت های تکالیف برای آنها و همچنین اطمینان از این که محتوای نوشته شده متناسب با دید شما در سایت است وجود دارد و به طور منظم منتشر می شود.

بیایید چند نکته را مرور کنیم تا به شما در مدیریت وبلاگ چند نویسنده خود کمک کنیم و از رشد سایت خود عاقلانه تر شوید..

1. همیشه جلوتر کار کنید

این به تقویم سرمقاله شما که قبل از راه اندازی سایت ایجاد کرده اید ، نزدیک است (شما یک تقویم تحریریه ایجاد کرده اید ، مگر نه؟). هنگامی که بیش از یک نویسنده برای یک سایت دارید ایده خوبی است که موضوعات را از قبل اختصاص دهید ، هرکدام حداقل یک هفته قبل از برنامه ریزی برای ارسال مطلب به صورت زنده انجام شود.

کار با این روش به شما زمان می دهد تا متن را ویرایش کنید ، به نویسنده بازخورد دهید و اطمینان حاصل کنید که برای چند هفته از مطالب آماده شده برای سایت برخوردار هستید. با داشتن مطالب زیادی که از قبل برنامه ریزی شده اید ، می توانید برای پوشاندن هر مشکلی که با نویسندگان خود دارید ، پست های خود را در برنامه نشر ارائه دهید..

کار کردن در آینده باعث می شود سلامت شما بیش از هر نکته دیگری در این لیست نجات پیدا کند.

2. صفحه “نوشتن برای ما” را ایجاد کنید

WritForUs

اگر مایل به نوشتن نویسندگان نیستید ، باید صفحه ای در وبلاگ خود داشته باشید که دسترسی آنها به شما را آسان می کند.

این صفحه باید شامل تمام اطلاعاتی باشد که نویسنده به منظور صحیح تر کردن شما نیاز دارد. این می تواند پیوندی به راهنمایی های مشارکت کننده شما باشد ، روشی که می خواهید در آن قرار بگیرید یا فقط در جایی می توانید اطلاعات خود را وارد کنید تا بتوانید به آنها نزدیک شوید..

این صفحه ابزاری است برای آسانتر کردن زندگی شما در آینده. هرچه وب سایت شما بزرگتر شود ، نویسندگان بیشتری می خواهند برای شما بنویسند. اگر فرآیندهای مشخصی در این زمینه انجام نشود ، بیشتر وقت خود را صرف طرحی از نویسندگان در طیف وسیعی از سبک ها خواهید کرد که هیچکدام برای سایت شما مناسب نیست..

3. یک ویرایشگر مجزا اختصاص دهید

در آغاز وبلاگ شما فقط باید یک صدا سرمقاله داشته باشید. چه این شما یا کسی باشید که برای انجام کار استخدام شده اید ، باید در هر پستی که در سایت شما منتشر شده است ، دست داشته باشند. داشتن یک ویرایشگر مجزا ، همراه با راهنمایی های مشارکت کننده خود ، امکان ایجاد سبکی مداوم در کل سایت را فراهم می کند که هم برای نویسندگان و هم برای خوانندگان شما سودمند خواهد بود..

با بزرگ شدن سایت ممکن است لازم باشد ویرایشگرهای اضافی را برای بخشهای مختلف اضافه کنید ، یا به این دلیل که کارهای بسیار زیادی برای یک نفر وجود دارد. اگر از ابتدا صدای واضحی برای سایت دارید ، یکی از راه های پر کردن این موقعیت های ویرایشگر می تواند ارتقاء همکاران منظم شما باشد که کیفیت خود را نشان داده اند. آنها قبلاً عادت كرده اند با سبکی كه ویرایشگر ارشد دارند ، كار كنند و قادر خواهند بود این كار را برای هر نویسنده جدیدی كه در آینده برای آنها نوشته اند ، اعمال كنند..

4- ایجاد یک بانک اطلاعاتی نویسنده

شما قصد دارید توسط بسیاری از نویسندگان که می خواهند برای سایت خود بنویسند ، مورد نزدیکی قرار گیرند. بعضی ها عالی می شوند ، برخی دیگر نیستند. در هر صورت شما باید این اطلاعات را برای دستیابی داشته باشید ، و همچنین اطلاعات تماس آنها ، چه وظایفی را انجام داده اید یا برجسته بوده و چگونه می توانید پس از تحویل تکالیف آنها را پرداخت کنید..

بانک اطلاعاتی نویسنده یک روش ایده آل برای انجام این کار است. لازم نیست که به نظرتان جالب باشد و به سادگی می توانید صفحه گسترده ای با تمام این اطلاعات ایجاد کنید یا از یک ابزار آنلاین CRM استفاده کنید.

با این حال شما به پایگاه داده نزدیک می شوید باید چیزی باشد که مرتباً با هر نویسنده جدید و هر تکلیفی که به نویسندگان فعلی خود ارائه می دهید به روز کنید.

5- با نویسندگان خود ارتباط برقرار کنید

شما باید به طور مرتب با نویسندگان خود ارتباط برقرار کنید. این ارتباط می تواند از داشتن یک ایمیل پاسخی کنسرو شده برای نویسندگان جدیدی که می خواهند برای شما بنویسند ، گرفته تا بازخورد پیش نویس هایی که نویسندگان فعلی شما برای شما ارسال کرده اند ، متفاوت باشد. هرچه با نویسندگان خود ارتباط برقرار کنید ، به ویژه هنگامی که آنها برای اولین بار کار را برای شما شروع می کنند ، بیشتر شما از آنها خارج خواهید شد.

شما نمی خواهید نویسندگان خود را با ایمیل بمباران کنید در حالی که آنها سعی می کنند برای شما پستی بنویسند. شما باید در دسترس باشید تا به سؤالات آنها پاسخ دهید و در صورت نیاز به آنها بازخورد دهید.

همچنین باید همیشه به محض انجام تکالیف ، فوراً با آنها ارتباط برقرار کنید و وقت آن است که آنها را پرداخت کنید. هیچ چیز نمی تواند یک رابطه کاری را سریعتر از نویسندگان داشته باشد که شما را برای پرداخت وعده داده شده تعقیب کنند.

دوستانه و حرفه ای باشید و در بیشتر مواقع شما را می بیند. این ارتباطات روش خوبی برای سنجش شخصیت واقعی نویسنده است. اگر آنها با شما ارتباط خوبی ندارند ، چرا می خواهید در آینده با آنها همکاری کنید؟ همیشه کار با نویسنده خوب و حرفه ای نسبت به نویسنده بزرگی که پوسته پوسته است کار ساده تر است.

ارتباط حرفه ای از هر دو طرف است به شدت مهم.

6. نویسندگان خود را به نمایش بگذارید

من قبلاً در مورد این موضوع صحبت کرده ام ، اما از افزونه ای مانند Fanciest Box Box برای نمایش همه نویسندگان خود استفاده کنید. نویسندگان دوست دارند نام خود را در یک بایگانی یا یک جعبه نویسنده در یک وب سایت مشاهده کنند. اگر آنها برخی از وسایل ارتباط با کار خود را در سایت خود داشته باشید ، هنگامی که کار خود را از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند ، از آنها بازاریابی رایگان دریافت می کنید.

و همچنین به هر نویسنده بایگانی پست خود را بدهید – که وقتی شما به جای استفاده از ورود نویسنده میهمان به آنها می دهید ، می توانید یک صفحه مشارکتی ایجاد کنید که همه نویسندگان شما را لیست کرده و به آنها افتخار مالکیت می دهد. . این کار باعث می شود آنها برای شما سخت تر تلاش کنند و به آنها فشار کمی اضافی وارد شود تا هر مطلبی که برای سایت شما می نویسند بالاترین کیفیتی را که قادر به ساختن آنها هستند.

راه دیگر برای نشان دادن نویسندگان شما که به طور مرتب مشارکت می کنند ، دادن “تبلیغ” به آنها است. به آنها عناوینی در جعبه نویسنده خود بدهید که منعکس کننده سهمی است که آنها در سایت شما می دهند و آنها را از همکاران عمومی شما جدا می کند. این می تواند به سادگی خواندن آنها به عنوان “نویسنده ارشد” یا تبدیل کردن آنها به عنوان نویسنده اصلی برای یک موضوع خاص باشد. این باعث افزایش مشخصات آنها می شود و باعث می شود که در ایستادگی از جمع بتوانند ارتفاع خود را نسبت به نویسندگان دیگر توجیه کنند.

آیا توصیه دیگری دارید؟?

امیدوارم این نکات در روند دشوار مدیریت یک وب سایت چند نویسنده به شما کمک کند. این به هیچ وجه لیست گسترده ای از توصیه ها نیست ، اما این نکات باید بسیاری از مواردی را که به وجود می آیند ، در مسیر خود قرار دهید..

آیا شما یک وب سایت چند نویسنده را مدیریت می کنید؟ آیا شما توصیه ای دارید که ما اینجا پوشش نداده ایم؟ دوست داریم در نظرات زیر از شما بشنویم.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map