5 مزیت اصلی استفاده از CDN برای وب سایت وردپرس شما

اکنون افراد بیشتری به دلایل زیادی تصمیم به میزبانی منابع وب سایت خود در شبکه تحویل محتوا (CDN) دارند. در حالی که مزایای بسیاری از استفاده از CDN وجود دارد ، این کار را انجام دهید شما نیاز به استفاده از آن دارید؟ در این مقاله ، من درباره مزایای اصلی استفاده از CDN با وب سایت وردپرس بحث خواهم کرد. من همچنین به طور خلاصه بحث خواهم کرد که چگونه CDN کار می کند و چرا لزوماً نمی تواند برای همه وب سایتها مناسب باشد. با این حال ، مهم است که درک کنید که CDN چیست و چگونه کار می کند تا از مزایای آن قدردانی کنید.


این چیست?

وردپرس-سی دی

CDN در اصل سیستمی از سرورهای حافظه نهان بهم پیوسته است که اجزای ساختاری یک وب سایت را ذخیره می کند – به طور معمول دارایی هایی مانند فایل های JavaScript و CSS – و همچنین محتوای استاتیک مانند تصاویر. سرورها در سراسر جهان توزیع می شوند و بسته به موقعیت جغرافیایی کاربر ، منابع وب سایت را ارائه می دهند. یک شرکت CDN به خوبی می شناسد, Cloudflare, از 180 مرکز داده در سراسر جهان برای تسریع در تحویل محتوا به کاربران خود استفاده می کند.

در اصل ، CDN سرورهای جایگزین برای بارگیری منابع وب سایت ذخیره شده فراهم می کند. وقتی کاربر درخواست دسترسی به صفحه ای در وب سایت شما ارائه می دهد ، منابع ذخیره شده در CDN توسط سرور نزدیکترین مکان به موقعیت جغرافیایی کاربر تحویل داده می شود. این بدان معناست که محتوای ارائه شده توسط CDN همیشه برای رسیدن به کاربر کوتاهترین فاصله را طی می کند و اینجاست که یک CDN بزرگترین مزیت خود را بدست می آورد..

مزایای CDN

استفاده از CDN فواید زیادی دارد ، از جمله:

1. سرعت بهبود یافته

همانطور که از توضیحات مختصر نحوه عملکرد CDN دریافتیم ، مطمئناً افزایش سرعت بهترین مزیت استفاده از CDN برای وب سایت وردپرس شماست. CDN محتوای استاتیک را از گره سرور که نزدیکترین نزدیکی با کاربر درخواست کننده است ، ارائه می دهد. به دلیل بهبود سرعت ، می توانید یک تجربه کاربری کمی بهبود یافته داشته باشید.

از آنجا که بیشتر زمان بارگذاری یک صفحه وب مستلزم دستیابی و بارگیری مؤلفه ها و دارایی های استاتیک مانند تصاویر ، اسکریپت ها و شیوه نامه های استاتیک است ، به راحتی می توان فهمید که چرا CDN یک عملکرد کلیدی برای وب سایت شماست.

با این حال ، این بدان معنی نیست که استفاده از CDN باعث می شود که صفحات وب شما سریعتر بارگیری شود. به عنوان مثال ، اگر وب سایت شما دارای کد اشکال است ، یک CDN ممکن است ضرر عملکرد بعدی را جبران نکند. علاوه بر این ، عملکرد وب سایت شما به موارد دیگر به تنظیمات سرور و قابلیت های میزبان شما نیز بستگی دارد.

نکته نهایی این است که یک CDN باعث می شود برخی از منابع سایت شما سریعتر بارگذاری شود ، بنابراین سرعت بارگذاری صفحه با برخی حاشیه ها بهبود می یابد و برای برخی افراد ، این مزیت به تنهایی هزینه اضافی استفاده از یک را دارد.

2. بهبود زمان وب سایت

CDN بار میزبان شما را کاهش می دهد و در نتیجه سرعت ثابتی ایجاد می کند. در یک سناریوی میزبانی معمولی که تمام منابع سایت شما در سرور مشترک یا خصوصی اصلی شما قرار دارد ، ممکن است در دوره های پر رفت و آمد متوجه سرعت متناقض یا خرابی کامل شوید. در اصل کارها کند می شوند و بعضاً به دلیل بارهای اضافی ممکن است در حین ترافیک کاملاً خراب شوند.

با استفاده از CDN ، سنبله های ترافیکی به آسانی اداره می شوند زیرا شبکه به منظور بهینه سازی ترافیک بالا با بهبود راندمان بهینه شده است. به عبارت دیگر ، اگر وب سایت شما به طور ناگهانی از محبوبیت بالایی برخوردار شد ، احتمال خرد شدن بسیار کم است.

مجدداً ، همانند بهبود سرعت ، استفاده از CDN برای سایت وردپرس خود را به طور کامل امکان خرابی را در لحظه های زیاد ترافیک از بین نمی برد. اگر پرونده های پویا شما در سرور میزبان اصلی ذخیره می شوند ، ممکن است باز هم خرابی داشته باشید. ذخیره سازی مسیری طولانی به سمت به حداقل رساندن مشکلات ناشی از سنبله های ترافیکی می رود. اکثر سرویس های میزبانی وردپرس سرورهای خود را از طریق ذخیره سازی بهینه می کنند ، بنابراین اضافه کردن CDN فقط باعث بهتر شدن شرایط خواهد شد.

3. یکپارچگی داده های بزرگتر

اگر مانند بیشتر صاحبان وب سایت هستید ، احتمالاً همیشه می خواهید از جدیدترین ابزارها برای ارائه مطالب خود استفاده کنید. به طور مداوم به روزرسانی دارایی های وب شما یکی از راه های انجام این کار است و CDN هر زمان که تغییراتی در دارایی های شما ایجاد شود به حفظ صداقت کمک می کند. به عنوان مثال ، وقتی پرونده های CSS یا JavaScript خود را بر روی CDN به روز می کنید ، تغییرات فوراً در سرورهای مختلف روی شبکه آینه می شوند ، بنابراین یکپارچگی و قوام داده ها را حفظ می کنند..

4- بدون موانع جغرافیایی

اکنون در دنیای تحرک و اینترنت مبتنی بر برنامه زندگی می کنیم. کاربران می خواهند دسترسی به خدمات را بدون در نظر گرفتن مکان آنها در هر زمان دسترسی داشته باشند. اینجاست که CDN مفید است. به دلیل سرورهای توزیع شده CDN ، کاربران در سراسر جهان می توانند وب سایت شما را طوری تجربه کنند که گویی درست در کنار میزبان شما هستند.

این گفته ، شایان ذکر است که پوشش ارائه دهنده در نهایت تعیین کننده میزان دستیابی شما است. اگر در حال هدف قرار دادن کاربران از یک منطقه جغرافیایی خاص هستید ، با نقشه های پوشش دهنده ارائه دهندگان مختلف ، بررسی کنید تا جایی که ممکن است بهترین مزیت را برای دستیابی به بیشترین تعداد کاربران داشته باشید. به خاطر داشته باشید که ارائه دهندگان CDN در هر منطقه یکسان عمل نمی کنند. برخی از آنها براساس راه اندازی شبکه خود ، در بعضی از مناطق دارای مزیت مشخصی هستند.

5. ارزان تر و سریع تر

اگرچه می توانید از CDN به مبلغ 0 دلار استفاده کنید (یک زن و شوهر ارائه دهنده رایگان نیز وجود دارد) ، اگر در مورد مزایای عملکرد جدی هستید ، خدمات پرداختی بدیهی است. بنابراین چگونه یک سرویس CDN پرداخت شده باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود?

اول از همه ، به طور عملی برای وب سایت های وردپرس تقریباً هیچ تنظیماتی لازم نیست. تقریباً تمام ارائه دهندگان CDN یک افزونه تنظیم سفارشی برای وردپرس ارائه می دهند. علاوه بر این ، افزونه های بیشتری در دایرکتوری وردپرس برای تنظیم CDN برای وب سایت شما وجود دارد. برای استفاده از CDN سخت افزاری اضافی خریداری نمی کنید.

ثانیا ، از آنجا که CDN عملکرد وب سایت شما را بهبود می بخشد ، در خرید منابع محاسباتی اضافی ، به ویژه RAM و CPU ، در هزینه صرفه جویی می کنید..

چه موقع CDN تغییری ایجاد نمی کند?

مکانهای cdn

ما دیده ایم که اگر می خواهید سرعت ، دسترسی ، پیشرفت کلی کاربر بهبود یافته و دسترسی جهانی داشته باشید ، یک CDN قطعاً راه است. اما موقعیت هایی وجود دارد که یک CDN ممکن است تغییری ایجاد کند یا حتی اوضاع را بدتر کند.

به عنوان مثال ، اگر ارائه دهنده CDN گره های سرور در یک منطقه جغرافیایی خاص نداشته باشد ، ممکن است متوجه شوید که منابع سایت شما برای بارگیری کاربران در آن منطقه مدت زمان بیشتری طول می کشد تا اینکه اگر منابع میزبانی شده در یک سرور در آن مکان را داشته باشید. در این حالت ، استفاده از CDN ممکن است مزایای عملکردی نداشته باشد.

به همین دلیل ، قبل از ثبت نام باید تکالیف کاملی را در مورد ارائه دهنده بالقوه CDN انجام دهید. شما می خواهید از کلیه مکانهایی که اکثر کاربران هدف شما در آن زندگی می کنند ، پوشش کافی داشته باشند.

نتیجه گیری: شما باید از CDN استفاده کنید

به طور کلی ، CDN مزایای عملکرد بسیاری را برای وب سایت شما فراهم می کند. با توزیع پهنای باند در چندین گره سرور ، یک CDN ممکن است به کاهش بار میزبان اصلی شما کمک کند. این کار به طور خودکار مشکلات عملکرد سرور شما را از بین نمی برد ، اما می تواند در طی مرور وب سایت شما به کاربران خود تجربه ای روان را ارائه دهد.

این نکته را بخاطر بسپار که CDN یک ضرورت مطلق نیست و در بسیاری از موارد وب سایت شما ممکن است هنوز هم بدون استفاده از یکی عملکرد خوبی داشته باشد. با این وجود ، احتمالاً احتمالاً با یکی عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر وب سایت WordPress بسیار قاچاق و مأموریت دارید ، می خواهید بیشترین مزایای عملکرد CDN را به دست آورید و حتماً آن را به عنوان بخشی از ابزارهای بهینه سازی خود در نظر بگیرید..

حتماً قبل از انتخاب ارائه دهنده CDN ، تکالیف خود را انجام دهید زیرا مزایایی که برای به دست آوردن آن به شما بستگی دارد به ارائه دهنده انتخابی شما نیز بستگی دارد. مطمئن نیستید از کجا شروع به جستجو کنیم؟ ارائه دهنده هاستینگ شما ممکن است قبلاً حافظه پنهانی ارائه دهد (ما از WPEngine در اینجا در WPExplorer استفاده می کنیم ، و آنها از همه چیز برای ما مراقبت می کنند). اما اگر میزبان شما سرویس ذخیره سازی ارائه نمی دهد ، مقاله ما را درباره خدمات CDN رایگان بررسی کنید. گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد.

من می خواهم اکنون از شما بشنوم. آیا از CDN استفاده می کنید یا فکر می کنید از یکی استفاده کنید؟ دلیل اصلی شما برای استفاده از یک چیست و چه فوایدی را متوجه شده اید?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector