5 شماره مشترک پس از راه اندازی وردپرس

5 شماره مشترک پس از راه اندازی وردپرس

راه‌اندازی وب سایت جدید وردپرس بسیار هیجان انگیز و تحقق بخش است و اگر صادقانه بگویم ، بیش از آنکه کمی استرس زا باشد. حتی با آسان به دنبال چک لیست قبل از راه اندازی وب سایت. اما کار هنوز تمام نشده است.


حتی اگر یک فرایند کنترل کیفیت درجه یک دارید ، قبل از راه اندازی وب سایت جدید ، چند مورد وجود دارد که تشخیص آنها دشوار است. در زیر 5 مورد متداول که در سایت های وردپرس رخ می دهد بعد از زنده ماندن سایت ، و نکاتی در مورد چگونگی سریع رفع آنها وجود دارد.

1. ارسال نامه های اسپم در فرم های تماس

12 بهترین پلاگین ضد اسپم برای وردپرس 2019

تعیین اینکه چه میزان از محافظت در برابر هرزنامه ها قبل از پخش مستقیم وب سایت مورد نیاز است ، دشوار است. هرزنامه ها – چه ناخواسته و چه ناخوشایند مضر – این روزها آنقدر در وب گسترده شده است که اجتناب از آن به سختی می تواند دشوار باشد ، و خیلی زود رایج است که یک صاحب وب سایت بلافاصله پس از راه اندازی با ارسال فرم های ناخواسته سرنگون شود..

2 راه متداول برای نبرد با رباتها وجود دارد: گلدان های لاتین و کپچر. Honeypots به روش اضافه کردن فیلد به فرم هایی که برای کاربران پنهان است ، اشاره دارد اما ربات ها پر می شوند. برای سایت های وردپرس ، پلاگین های فرم محبوب زیادی مانند Gravity Forms و Contact Form 7 وجود دارد که مراحل ساده ای را برای فعال کردن لانه های عزیز ارائه می دهند.

گزینه دیگر اضافه کردن captcha به یک فرم است که به کاربر می خواهد یک معمای کوچک را تکمیل کند تا ثابت کند که آنها یک روبات نیستند. گزینه های Captcha در طول سال ها بهبود یافته و recaptcha Google اکنون یک captcha نامرئی با تنظیمات مختلف ارائه می دهد. برخی از وب سایت ها ممکن است برای کاهش حجم بالای ارسالی ، به هدیه و یک captcha نیاز داشته باشند (خوشبختانه انواع افزونه ضد اسپم در دسترس است).

2. عملکرد آهسته به دلیل پیکربندی میزبان

بهترین هاستینگ وردپرس برای وب سایت شما

از زمانی که سرعت صفحه تلفن همراه به گوگل تبدیل شد ، عملکرد برای هر سایت وردپرس از اهمیت اساسی برخوردار بوده است عامل رتبه بندی در سال 2018. زمان بار ضعیف صفحه و خرابی می تواند تأثیر منفی زیادی بر روی وب سایت جدید داشته باشد ، اما چندین مرحله وجود دارد که می توانید برای کاهش هرگونه آسیب احتمالی بردارید.

در حالی که شروع به اجرای تست های اولیه سرعت و عملکرد می کنید طراحی مجدد وب سایت روی سرور تولید این تست های اولیه می توانند از مشکلات بعدی استفاده کنند ، اما تست های بعد از راه اندازی دقیق ترین نتایج را به خصوص در مورد وب سایت های پر ترافیک به همراه خواهند داشت..

اگر بارهای صفحه آهسته را مشاهده می کنید ، ابتدا پیکربندی میزبانی را ارزیابی کنید. آیا وب سایت روی سرور میزبان مشترک دارای منابع محدود است؟ آیا سرور می تواند حجم ترافیک را کنترل کند?

از آنجا که اکثر طراحان وب و توسعه دهندگان بهترین روشها را برای بهینه سازی تصاویر دنبال می کنند ، شما به طور معمول بهینه سازی تصویر را به عنوان مقصر برتر عملکرد در سایت جدید نمی یابید.

اکثر تست های عملکرد زمان پاسخگویی سرور را خراب می کنند و این متریک می تواند به شما در تعیین نیاز به تغییر تنظیمات یا خدمات میزبان کمک کند. علاوه بر عملکرد ، ممکن است شما بخواهید برای 30 روز اول پس از راه اندازی ، یک سیستم نظارت به موقع را آزمایش کنید.

3. نمایه سازی خطاها با کنسول جستجوی Google

گزارش پوشش نمایه کنسول جستجوی Google

مشکلات نمایه سازی اغلب با وب سایت های جدید بوجود می آیند ، خصوصاً برای سایت هایی که تغییرات عمده در ساختار URL و تغییر مسیرهای بیشمار دارند. کنسول جستجوی Google ابزاری عالی برای یافتن خطاهای نمایه سازی است.

در کنسول جستجوی Google ، بررسی کنید گزارش پوشش فهرست و برای هر گونه خطا به بخش عیب یابی نگاه کنید. در اینجا برخی از متداولترین پیامهای خطایی که پس از راه اندازی وب سایت جدید ممکن است رخ دهد وجود دارد:

 • صفحات توسط robots.txt مسدود شده اند
 • صفحه بدون فهرست مشخص شده است
 • صفحه دارای مسئله خزیدن است
 • URL ارسالی نرم 404 است
 • URL ارسالی 404 است

برای هرگونه خطای مربوط به تنظیمات robots.txt یا هیچ تنظیم شاخص ، همیشه بررسی کنید که تنظیمات خواندن عمومی در سایت وردپرس برای “منع موتورهای جستجوگر از نمایه سازی این سایت” پس از راه اندازی انتخاب نشده است. این می تواند یک اشتباه ساده اما مهم برای یک وب سایت جدید باشد.

برای URL های صفحه خاص که بدون فهرست مشخص شده اند ، باید تنظیمات وب سایت را مرور کنید و اینکه آیا برخی صفحات خاص نیازی به فهرست شدن ندارند یا تنظیم نمی شوند. یک مسئله خزیدن در گزارش پوشش صفحه فهرست می تواند مشکل تر شود. ابزار بازرسی URL در کنسول جستجوی Google بهترین روش برای جمع آوری داده های بیشتر درباره مواردی است که می تواند باعث بروز مشکل شود.

اگر خطای 404 تشخیص داده شده است ، ضروری است در اسرع وقت به این موارد رسیدگی شود. داشتن خطای بیشمار 404 می تواند به رتبه بندی وب سایت های موجود آسیب برساند. گذشته از این پیام های خطای رایج ، کنسول جستجوی Google ممکن است داده های دیگری مانند خطاهای تحرک و بررسی عملکرد را فاش کند که برای ارزیابی بعد از راه اندازی نیز می تواند مفید باشد.

4- تصویر ویژه نادرست برای اشتراک گذاری اجتماعی

نحوه ایجاد تصاویر با محتوای اشتراکی برای رسانه های اجتماعی

راه‌اندازی وب سایت جدید یک فرصت بازاریابی شگفت انگیز است و مطمئناً می خواهید سایت جدید زیبا را در رسانه های اجتماعی و کانال های مختلف بازاریابی به اشتراک بگذارید.

قبل از اینکه هرکسی یا دکمه اشتراک گذاری بازدید کند ، تصویر برجسته را برای صفحه اصلی بررسی کنید. URL وب سایت را در یک بستر رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارید و ببینید که چه عکس و متن برجسته ای برای URL نشان داده شده است.

اگر تنظیمات اشتراک گذاری اجتماعی را مرور نکرده اید ، بسیار معمول است که یک سکوی مانند فیس بوک بتواند تصویری تصادفی را از صفحه اصلی بکشد و پست هیجان انگیز شما را به یک پیش نمایش ناامیدکننده از وب سایت جدید تبدیل کند.

روش های مختلفی برای تنظیم این تنظیمات وجود دارد. فیس بوک و چندین سیستم عامل از پروتکل گراف باز استفاده می کنند. شما می توانید استفاده کنید اشکال زدایی نمودار گشودن فیس بوک ابزاری برای دیدن اطلاعات فعلی که در هنگام اشتراک URL صفحه اصلی از این سیستم عامل استفاده می کند. پس از تنظیم پروتکل نمودار باز در صفحه اصلی خود ، می توانید از ابزار اشکال زدایی برای پاک کردن حافظه نهان فیس بوک برای URL استفاده کنید..

SEO SEO یکی دیگر از ابزارهای مفید برای تنظیمات اشتراک اجتماعی است. افزونه رایگان شامل بخش رسانه های اجتماعی برای فیس بوک و توییتر است. از آنجا که این دو سیستم عامل اصلی رسانه های اجتماعی هستند ، اصلاح تنظیمات این سیستم عامل ها اغلب اطمینان حاصل می کند که وب سایت هنگام اشتراک در سایر سیستم ها بسیار عالی به نظر می رسد. یا می توانید از این نکات برای ایجاد تصاویر اشتراکی برای رسانه های اجتماعی (به صورت دستی یا با کمک یک افزونه) استفاده کنید.

5- کدهای ردیابی نادرست یا نادرست

نحوه تنظیم Google Tag Manager برای وردپرس

اکثر سیستم عامل های تحلیلی و کمپین های تبلیغاتی برای جمع آوری داده ها در وب سایت شما به ردیابی کدها متکی هستند. هنگام طراحی مجدد وب سایت موجود ، ممکن است متوجه نباشید یا به یاد بیاورید که این کدهای ردیابی در گذشته تنظیم شده اند و ممکن است انتقال آنها به وب سایت جدید را فراموش کنید.

ممکن است شما همزمان با راه اندازی سایت جدید از چندین کمپین بازاریابی استفاده کنید. داشتن کدهای ردیابی نادرست یا فراموش نکردن آنها برای افزودن آنها می تواند چندین مشکل ایجاد کند ، از جمله اینکه عمده ترین زمان جمع آوری داده ها در هنگام نیاز به بیشترین ضرر است.

اگر از Google Tag Manager برای کنترل همه ردیابی خود استفاده می کنید ، اغلب کد Google Tag را در سایت و همه کد های ردیابی اضافی را در مدیر Tag مشاهده خواهید کرد. اما اگر کد اصلی Google Tag Manager را در وب سایت جدید از دست ندهید ، این می تواند به از دست رفتن داده ها در سیستم عامل های ردیابی متعدد منجر شود.

به عنوان یک مورد چک لیست پس از راه اندازی ، بلافاصله پس از راه اندازی و سپس 30 روز بعد به هر نرم افزار تحلیلی یا ردیابی مانند Google Analytics نگاهی بیندازید. به دنبال بی نظمی و افت داده ها باشید. بیشتر کدهای ردیابی به عنوان وب سایت اضافه می شود ، بنابراین می توانید یک بررسی از کدهای هدر را برای هر کد موجود یا از دست رفته نیز انجام دهید.

از دردسرهای پس از راه اندازی خودداری کنید

و در آنجا آن را دارید: 5 وظیفه کنترل کیفیت پس از راه اندازی که به شما کمک می کنند تا حد ممکن از هرگونه زحمتی بعد از راه اندازی خودداری کنید.

از این گذشته ، راه اندازی یک سایت یک موفقیت بزرگ است ، و بدون شک ترجیح می دهید به جای هیاهو با مشکلات قابل اجتناب ، از قایقرانی راحت لذت ببرید.

آیا بعد از راه اندازی سایت خود به مشکلات دیگری رسیدگی کرده اید؟ یا نکات دیگری را که می خواهید به اشتراک بگذارید اضافه کنید؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map