نحوه ایجاد یک صفحه 404 سفارشی در وردپرس

بدون شک اکثر کاربران اینترنتی توسط همه افراد ناشناس کنار گذاشته شده اند 404 صفحه یافت نشد پیغام خطا. احتمال دارد که حداقل یک بار در این ماه با کلیک روی پیوند شکسته ، توسط این پیام آزار دهنده بمباران شوید.


خطای 404 یک پاسخ HTTP استاندارد به درخواست صفحه وب است که سرور به دلایل مختلف قادر به انجام آن نیست. به طور پیش فرض ، پیام خطا به عنوان متن ساده در پس زمینه سفید نمایش داده می شود. اگر از این پیام شیطنت متنفر هستید ، نمی خواهید بازدید کنندگان وب سایت خود را نیز مشاهده کنید. بنابراین چرا از طریق یک پیام سفارشی آن را تحریک کننده تر نمی کنیم?

در این آموزش شما را از مراحل ایجاد یک عرف بر می دارم صفحه یافت نشد پیام دهید تا بازدید کنندگان وب سایت شما هنگام خالی شدن از آن کمتر تحریک شوند. با این حال ، در ابتدا بهتر درک می کنیم که چرا ممکن است هنگام تلاش برای دسترسی به یک صفحه وب ، جای خالی بگیرید.

Contents

چگونه و چرا 404 صفحه یافت نشد خطاها رخ می دهد

وقتی روی پیوند کلیک می کنید و خطای 404 را دریافت می کنید ، بدین معنی است که درخواست صفحه شما به سرور موفقیت آمیز بود اما صفحه خاصی که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید توسط سرور یافت نشد. دلایل زیادی برای این وجود دارد.

به عنوان مثال ، اگر صفحه وب که پیوند را به آن وصل کرده بود حذف شود ، خطای 404 نمایش داده می شود. سناریوی معمولی که منجر به این امر می شود ، هنگامی است که صفحه ای از منسوخ که حاوی محتوای محبوب است حذف می شود ، اما پیوندهای زیادی به آن از وب سایت های دیگر نشان می دهد. اگر سرپرست سایت اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از از بین رفتن پیوندهای صفحه انجام ندهند ، احتمالاً مقصر این وب سایتهای بزرگ هستند..

اگر صفحه درخواست شده به نام دامنه جدید منتقل شود ، خطای 404 صفحه نیز می تواند رخ دهد. اگر مشکل با سرور است (سرور به دلایلی خاموش است یا به غیرقابل دسترسی نیست) ، ممکن است خطای DNS دریافت کنید. فایروال ها ، فیلترهای محتوا و اشکال دیگر مسدود کردن محتوا ممکن است باعث ایجاد لینک های شکسته نیز شوند.

خط پایین شکسته است پیوندها در وب معمول است. این وظیفه است که صاحبان وب سایت یا سرپرستان این تجربه را برای کاربران قابل تحمل تر کنند. به یاد داشته باشید ، کاربران اینترنت معمولاً هنگام جستجوی اطلاعات در وب سایت بی تاب هستند. کاربر هیچ وقت در جستجوی وب سایت دیگری هدر نمی دهد تا بتواند آنچه را که می خواهد بدست آورد اگر همه مواردی که در شما یافتند ساده و تحریک کننده 404 خطا بود.

پیام خطای کاربر پسند

همانطور که قبلاً هم اشاره کردم ، بیشتر سرورهای وب برای بازگشت به صفحه اصلی 404 خطا که عذرخواهی می کنند ، تنظیم شده اندآ توضیحات کوتاه که چرا نتوانستید به صفحه درخواست شده دسترسی پیدا کنید. در برخی موارد ، ممکن است برای ادامه جستجوی خود پیوندی به ایمیل مدیر وب مستر (در صورت نیاز به پشتیبانی فنی بیشتر) یا پیوندی برای موتور جستجو به شما ارائه شود.

اگرچه این پیام خطای پیش فرض مودبانه است ، اما کاملاً واضح است و معمولاً خاموش برای بیشتر بازدید کنندگان وب سایت است. به همین دلیل وب مسترهای جدی این پیام را سفارشی می کنند تا بازدیدکنندگانی که به شکاف ها ضربه می زنند ، صفحه خطای 404 کاربر پسند تر (و کمتر تحریک کننده) را مشاهده کنند.

کلیه مضامین پیش فرض ارسال شده با WordPress ، دارای یک صفحه اصلی خطای 404 است 404.php. البته ، این الگوی پیش فرض عالی عمل می کند ، اما این احتمال وجود دارد که آنچه را می خواهید برای بازدید کنندگان خود بگویید ، بیان نکند. خوشبختانه ، شخصی سازی پیام در قالب یک نسیم است. به سادگی قالب صفحه را در یک ویرایشگر کد باز کنید و متن پیام را به دلخواه خود تغییر دهید. تغییرات را پس از آن ذخیره کنید.

ساختار قالب صفحه خطای پیش فرض ارسال شده با بیست و سیزده موضوع از نشان هایی برای نمایش هدر ، پاورقی و نوار جستجو تشکیل شده است. این همان کاری است که به نظر می رسد (فقط یک آدرس صفحه جعلی را در نوار آدرس مرورگر تایپ کنید):

بیست و سیزده صفحه 404

اگر کد الگوی صفحه 404 خود را بررسی کنید ، متوجه عنوان صفحه می شوید پیدا نشد درون

عنوان ، به همراه یک تابعی که در واقع نتیجه را در صفحه نشان می دهد. این همان چیزی است که شما می خواهید هنگام شخصی سازی صفحه 404 خود ابتدا ویرایش کنید. سپس می توانید پیش بروید و متن کاربر پسند دیگری را در متن اضافه کنید

و

برچسب های زیر آن. توجه داشته باشید که ممکن است تغییر کرده یا تغییر ندهید پیدا نشد عنوان اما به طور کلی خوب است عنوانی سفارشی ایجاد کنید که بازدید کنندگان شما را تحریک نمی کند ، به همراه متن سفارشی در پاراگراف ها.

همچنین ممکن است متوجه شوید که عنوان در داخل عظیم ظاهر می شود 404 شماره در صفحه وقتی یک صفحه را از صفحه خطای خود با استفاده از Firebug بازرسی می کنید ، می بینید که این عظیم است 404 توسط یک شبه عنصر درج شده است (.error404 .page-title: قبل) بنابراین باز کنید 404.php قالب را جایگزین کنید و متن پیش فرض را جایگزین کنید

,

, و

برچسب هایی را که می خواهید به بازدید کنندگان خود بگویید ، برچسب گذاری می کند. همچنین ، شبه عنصر فوق را به دلخواه خود ویرایش کنید یا آن را حذف کنید (در شیوه نامه اظهار نظر کنید). من این را تغییر داده ام:

بیست و سیزده صفحه 404 سفارشی

در حالی که شما می توانید هر چیزی را که می خواهید مستقیم به بازدید کنندگان خود در اینجا بگویید ، همیشه نگه داشتن آن کوتاه و شیرین است. همچنین سعی کنید بازدید کننده را در وهله اول به آنچه ممکن است به دنبال آن بوده اند بگویید یا به آن اشاره کنید. و این تقریباً تمام کاری است که شما باید انجام دهید تا صفحه 404 شما کاربر پسند تر شود. صفحه را بازرسی کنید و سپس سبک های مورد نظر خود را تغییر دهید.

همچنین بسته به موضوع وردپرس که در حال استفاده از برنامه نویس هستید ، ممکن است پشتیبانی از صفحه 404 سفارشی را نیز شامل شود. در قالب Total WordPress ما در یک گزینه تم 404 صفحه ای سفارشی ساخته شده است که باعث می شود بتوانید مستقیماً از داشبورد وردپرس یک دستورالعمل 404 تغییر مسیر هدایت شده یا عنوان و محتوای صفحه سفارشی را آسان کنید..

تصویر ویرایشگر صفحه 404 سفارشی در Total

نمونه کل صفحه 404 سفارشی وردپرس

.پرونده htaccess جایی است که جادو اتفاق می افتد

پس از سفارشی سازی 404.php شما ، تمام آنچه در سمت چپ مانده است این است که وردپرس آن را در شرایط مناسب نمایش دهد – وقتی نمی تواند صفحه خاصی را پیدا کند. این روند پیش فرض است. با این حال ، مواقعی وجود دارد که سرور وب قبل از آگاهی از وردپرس از مشکلات با مشکلاتی روبرو شود ، به این معنی که ممکن است بازدید کنندگان نتوانند به برخی از صفحات دسترسی پیدا کنند. در این حالت ، شما باید اطمینان حاصل کنید که وب سرور می تواند آنها را به صفحه 404.php شما هدایت کند و اینجاست که .htcaccess پرونده وارد می شود.

.htcaccess پرونده در پوشه اصلی نصب وردپرس قرار دارد. در مورد وردپرس ، وقتی ساختار پیوند خود را از حالت پیش فرض تغییر می دهید ، بطور خودکار تولید می شود. تمام کاری که شما باید انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که سرور صفحه 404 سفارشی شما را پیدا می کند ، اضافه کردن یک خط واحد به پرونده مانند این است:

ErrorDocument 404 /index.php؟error=404

همانطور که مشاهده می کنید ، این آدرس از ریشه شروع می شود (/) ، به این معنی که برای استفاده از این قالب url ، نصب وردپرس شما باید در ریشه سرور شما باشد. در غیر این صورت ، اگر WordPress در یک زیر شاخه نصب شود ، مسیر تغییر مسیر باید باشد:

ErrorDocument 404 /yourfolder/index.php؟error=404

به این ترتیب ، حتی اگر موضوع خود را تغییر دهید, index.php همیشه پرونده 404 مناسب برای موضوع جدید شما را فراخوانی خواهد کرد.

بسته بندی کردن

با خواندن این آموزش سریع ، اکنون می توانید امیدوار باشید که یک صفحه 404 سفارشی کامل با یک پیام کاربر پسند سفارشی ایجاد کنید. همچنین می توانید پیکربندی کنید .htcaccess پرونده برای اطمینان از اینکه بازدید کنندگان وب سایت شما همیشه در صفحه 404 صحیح توسط سرور در شرایطی که WordPress قادر به یا هنگام تغییر تم نیست ، هدایت شوند..

اگر می خواهید بازدیدکنندگان وفادار را جذب کنید که همیشه به وب سایت شما برمی گردند ، مهم است که صفحه 404 خود را با یک پیام کمتر تحریک کننده تنظیم کنید. و البته ، تلاش برای محدود کردن تعداد دفعاتی که بازدید کننده حتی در صفحه 404 فرود بیاید نیز ایده خوبی است.

آیا ایده ای عالی برای پیام 404 سفارشی دارید؟ در صفحه 404 خود از چه مواردی استفاده می کنید؟ من دوست دارم ایده های شما را در نظرات زیر بشنوم!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map