10 داستان پشتیبان گیری از WordPress که می توانند سایت شما را بکشند

تهیه نسخه پشتیبان وب سایت یکی از این موارد است بیشترین وظایف مهم یک مدیر وب برخی از شما که این مقاله را می خوانید ممکن است برای مدیریت وب سایت ها تازه وارد شوید. شما ممکن است هدف خود را برای ایجاد یک شرکت توسعه وب بسیار شخصی خود را یک روز ببینید. ایده های بحث شده در این مقاله برخی از مهمترین مواردی است که شما باید در طول حرفه خود به آن رعایت کنید.


برای جانبازان فصلی – افرادی که نیم دهه مدیریت شرکت ها را دارند ، از شما می خواهم که داستانهای فاجعه پشتیبان خود را به اشتراک بگذارید (در صورت داشتن برخی از آنها) یا نکات شخصی برای همه خوانندگان ما! چیزی که آرزو می کنید هنگام شروع کار آن را بدانید! بنابراین بدون اینکه خیلی زشت بخوریم ، شروع می کنیم.

در این مقاله ، من در مورد 10 اسطوره رایج که طی چند سال گذشته در برخی از انجمن های وبلاگ نویسی شکل گرفته صحبت خواهم کرد. چند مرد ناآگاه کلمه ای مانند آتش سوزی را پخش می کنند ، و افرادی که تازه وارد این تجارت هستند ، آنها را مانند انجیل باور دارند. من اینجا هستم که آن را تغییر دهم. به شما بگویم چه چیزی, بر اساس استدلال صدا.

درس 1: پشتیبان گیری یک بار

معادله ریاضی

جبر دبیرستان را به خاطر دارید؟ برای به دست آوردن درست ، چند بار مجبور بودید این کار را انجام دهید؟ پشتیبان گیری چیزی مشابه است. اگر فکر می کنید یک بار از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید – برای معالجه آماده هستید. شما باید یک پشتیبان گیری کامل بسته به وب سایت خود حداقل یک بار در ماه:

 • اگر یک وب سایت را از ابتدا ساخت و ساز می کنید ، از هر شش تا دوازده ساعت یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • اگر یک وبلاگ فعال دارید ، جایی که هر روز کامنتهای زیادی پیدا می کنید ، از روزانه نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • اگر سایت پرتفوی دارید ، پس از آن یک نسخه پشتیبان هفتگی یا دو بار در هفته کافی است.

درس 2: پشتیبان گیری جزئی

نان شیرینی نیمه خورده

پشتیبان گیری جزئی ، همچنین به عنوان یک شناخته می شود پشتیبان گیری ناقص, نسخه پشتیبان از تنها پایگاه داده WordPress گرفته و فراموش کرده است wp_content پوشه یا بالعکس. پشتیبان گیری جزئی مزایا و معایب آنها را دارد. مزیت آن این واقعیت است که در مقایسه با یک نسخه پشتیبان کامل ، از نظر اندازه نسبتاً کوچک هستند. خبر بد این است که آنها به تنهایی نمی توانند یک سایت خراب را بازیابی کنند. شما به داده های باقیمانده (در مورد ما محتوای فهرست نصب وردپرس) نیاز دارید ، که فقط نسخه پشتیبان تهیه کرده است.

تهیه نسخه پشتیبان کامل شامل بانک اطلاعاتی وردپرس و پوشه نصب است. اگر تصاویر / بارگذاری رسانه های زیادی دارید ، اندازه بکاپ شما به طور طبیعی بزرگ خواهد بود. از این رو ، شما باید در مورد گزینش انتخاب کنید نوع تهیه نسخه پشتیبان شما انتخاب می کنید در اینجا چند توصیه برای کمک به شما در این مورد وجود دارد:

 1. اگر هر روز پست های جدیدی بارگذاری می کنید ، باید یک مورد را بگیرید پشتیبان گیری کامل
 2. اگر هفته ای یکبار مقالات جدید منتشر می کنید ، پس از آن پشتیبان گیری کامل هفتگی و پشتیبان گیری جزئی روزانه (از پایگاه داده) این ترفند را انجام می دهد.
 3. اگر چندین مشارکت کننده دارید که در سایت خود کار می کنند ، پس از آن ، الف پشتیبان گیری روزانه دوباره لازم است.

ترفند این است که بهترین ترکیب را برای شما پیدا کنید. هدف شما باید کارآیی داشته باشد – با استفاده از حداقل فضای لازم برای ذخیره حداکثر مقدار داده.

درس 3: با تکیه بر میزبان وب مشترک برای تهیه نسخه پشتیبان از شما

بی دقتی مرد-تخمگذار در چمن-iStock-2x3

من نمی گویم میزبان وب پشتیبان گیری نکنید. اما نوع تهیه نسخه پشتیبان به بستری که از وب استفاده می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال ، یک شرکت میزبان مشترک ممکن است گزینه پشتیبان گیری اضافی 30 روزه را ارائه دهد ، که ممکن است بانکهای اطلاعاتی موجود در حساب شما را شامل نشود..

اجازه دهید فرض کنیم که شما میزبان سایت خود در چنین میزبان هستید. یک روز خوب ، شما سایت به طور غیر منتظره ای شکست می خورد و شروع به جابجایی در پرونده های پشتیبان می کنید. خوشبختانه ، آن را پیدا کردید – اما صبر کنید! این تنها public_html پوشه! پایگاه داده شما کجاست؟ شما نمی دانید!

بنابراین ، شما با پشتیبان گیری جزئی باقی مانده اید. که بدون آن خوب نیست پایگاه داده واقعی وردپرس. تصور کنید که تمام 30 تصویر یک مقاله 3000 کلمه ای داشته باشید ، بدون اینکه خود مقاله 3000 کلمه ای داشته باشید. شما سئو را از دست داده اید و متحمل یک ترافیک شدید هستید.

درس 4: پشتیبان گیری محلی

هارد دیسک

پشتیبان محلی واقعاً چیست؟ این ساده است – تهیه نسخه پشتیبان از سایت شما فقط در رایانه این بدان معناست که تنها کپی سایت شما در دیسک سخت شماست – دستگاهی غیرقابل پیش بینی که در بعضی از نقاط به دلیل عدم موفقیت شناخته می شود.

این دوست من ، کاری عاقلانه برای انجام دادن نیست. ما در عصری متعلق به ابر زندگی می کنیم. به زودی همه چیز در ابر قرار خواهد گرفت. چرا زود شروع نمی شود؟ در حالت ایده آل ، شما باید نسخه پشتیبان تهیه سایت خود را در یک شرکت ذخیره سازی ابری مانند Dropbox ، Google Drive ، Amazon S3 یا RackSpace Cloud Files ذخیره کنید.

درس 5: اسطوره پشتیبان گیری خودکار WordPress

از آنجا که وردپرس نسخه 3.5 دارای گزینه بروزرسانی خودکار بود. این به همه این امکان را می دهد تا با کمی تلاش ، وردپرس را به آخرین نسخه به روز کنند. این نیز منجر به سوء استفاده شد. مردم شروع به فکر کردن کردند – “خوب ، اگر وردپرس به طور خودکار بروزرسانی شود ، باید به صورت خودکار از فایلهای من نیز نسخه پشتیبان تهیه کند”.

خوانندگان عزیز ، این درست نیست. وردپرس به هیچ وجه از فایلهای شما بطور خودکار پشتیبان گیری نمی کند. در مورد آن فکر کنید از کجا می تواند بایگانی های پشتیبان را حفظ کند؟ در سرور میزبان؟ در آمازون S3؟ در این صورت به اعتبار شما احتیاج دارد. اما حتی از شما سؤال نمی کند! مسئولیت پیکربندی و تهیه نسخه پشتیبان در یک بازه زمانی خاص به عهده مدیر وبلاگ است.

نه ممنون

خوب ، تاکنون ما برخی از اسطوره ها را که ناشی از عدم اطلاع رسانی است ، پوشش داده ایم. اکنون که همه اینها را می دانید ، من اطمینان دارم که دفعه دیگر مراقب باشید. زمان برای قسمت دوم پست: بیش از حد. برخی از ما بیش از حد به خودمان اطمینان داریم و کاملاً مشترک نیستیم “قاعده پیشگیری بهتر از درمان است” – هر چند وقت یکبار که تصور می شود.

این ممکن است یا ممکن است مشکل ایجاد نکند. صحبت از تجربه شخصی ، من می گویم که بسیاری از مردم طعمه بیش از حد اعتماد به نفس افتاده اند. من می خواهم چهار نادرست از این دست را شرح دهم که “من نیازی به تهیه نسخه پشتیبان ندارم زیرا _____” لطفاً آن را بخوانید ، و نظرات خود را در مورد همین موضوع به اشتراک بگذارید.

درس ششم: نیازی به تهیه نسخه پشتیبان ندارم

همانطور که ممکن است متکبر و غافلگیر به نظر برسد ، یک مورد وجود دارد به طرز حیرت انگیزی زیاد تعداد افرادی که در این قانون مشترک هستند. آنها فکر می کنند که آنها به سادگی به نسخه پشتیبان احتیاج ندارید. چرا؟ شاید به این دلیل که آنها کمترین زحمت سایت را دارند ، یا ترجیح می دهند زندگی را در حاشیه زندگی کنند. یا به این دلیل که فکر می کنند چندان بدشانس نیستند ، اتفاقات بد برای آنها رخ خواهد داد! امیدوارم که شما یکی از آنها نباشید.

درس 7: من نیازی به تهیه نسخه پشتیبان ندارم زیرا به اندازه کافی احمق نیستم که بتوانم سایت خودم را بشکنم

هیچ کس نمی گوید شما احمق هستید. این افتخار شما در آنجا صحبت می کند. دوست من ، شما هرگز نمی دانید چه اتفاقی خواهد افتاد.

 • شما یک نرم فروش نیستید. (شما هستید؟)
 • شما تمام مشکلات ناقص و ناقص NP را حل نکرده اید. (داری؟) نه!
 • بنابراین ، هم از دیدگاه مؤمن و هم از نظر یک دانشمند ، هیچ روش پیش بینی ای برای پیش بینی آینده ندارید.

من با تو صادق خواهم بود قبلاً فکر می کردم برای برخی کاملاً طبیعی است اما عاقلانه ترین کار این است که احتیاط کنید و خود را از این دسته جدا کنید. شما هرگز نمی دانید چه موقع ممکن است یک به روزرسانی افزونه ، یک موضوع جدید یا برخی از به روزرسانی های دیگر سایت شما را خراب کند – بنابراین بهتر است همیشه در سمت احتیاط اشتباه کنید.

درس 8: نیازی به تهیه نسخه پشتیبان ندارم زیرا تازه کار را شروع کرده ام

وردپرس 4.0 Benny Release

پسر ، کاش کسی زودتر به من هشدار داده بود! چقدر وقت و تلاش می کردم پس انداز کنم! وقتی تازه وارد وردپرس شدم ، با تک تک چیزهایی که می توانستم پیدا کنم آزمایش کردم. افزونه های ناشناخته ، تنظیمات موضوع ، ابزارک های جدید ، تغییرات CSS – شما آن را نامگذاری می کنید. اما من نسخه پشتیبان نگرفتم! من حتی نمی دانستم چه نسخه پشتیبان تهیه شده است.

و این مرگ من بود. من بیش از 11 ساعت را در اولین سایت خود صرف کردم تا دریابم که هارد دیسک میزبان شکست خورده است و نسخه پشتیبان روزانه آن پوشانده شده است روزهای گذشته داده ها.

همانطور که قبلاً در این مقاله اشاره کردم ، هنگام اصلاح فعالانه سایت خود ، باید هر 10-12 ساعت از نسخه پشتیبان خود استفاده کنید. در حالت ایده آل باید این کار را در یک منطقه استیج (آفلاین یا آنلاین) انجام دهید و سپس آن را به سایت اصلی جایگزین کنید. برای افرادی که تخصص لازم برای مقابله با این موضوع را ندارند ، بهتر است با افزایش فرکانس پشتیبان گیری پیش بروید.

درس 9: من نیازی به تهیه نسخه پشتیبان ندارم زیرا هکرها با سایت کوچک من زحمت نمی کشند

من دوست ندارم کلیشه صدا کنم ، اما –

شروع همه کارهای بزرگ اندک است

 • جهان از آنتروپی تشکیل شده است. بنابراین ممکن است فقط برای یک هکر آماتور امکان استفاده از سایت شما برای تمرین هدف فراهم شود. آیا شما نمی خواهید اکنون یک هدف هدف پسر هک باشید?
 • در هنگام تهیه نسخه پشتیبان نیز باید محتاط باشید. اگر از پرونده های آلوده شده نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، پس چه فایده ای دارد؟ برای اسکن سایت خود از بدافزارها و تمیز نگه داشتن آن باید افزونه امنیتی WordPress را نصب کنید.
 • اگر قبلاً هک شده اید ، باید پول اضافی را از آن خارج کنید – در صورت لزوم یک بانک کوچک پیگگی را بشکنید و یک حسابرسی امنیتی مناسب از Sucuri دریافت کنید.

درس 10: تهیه نسخه پشتیبان بسیار کار است!

آهسته دویدن

خوب ، این قانون تا حدودی صادق است. تهیه پشتیبان روزانه است خیلی زیاد کار کنید – مخصوصاً اگر بیشتر اوقات مشغول کار باشید. توصیه من – از یک سرویس پلاگین پشتیبان مانند استفاده کنید VaultPress. هزینه آن حدود 5 دلار در ماه است و از پشتیبان گیری نامحدود نگه می دارد!

اما واقعاً منابع وردپرس بسیار خوبی وجود دارد که به شما کمک می کند تا نسخه پشتیبان تهیه را برای شما راحت تر کنید. پست بعدی ما مجموعه ای از بهترین افزونه های پشتیبان در WordPress را از پلاگین های رایگان گرفته تا خدمات برتر ارائه می دهد. از آن استفاده کنید تا راه حل پشتیبان گیری وردپرس مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

کلمات فراق

وقتی سایت شما از ترافیک زیادی برخوردار است ، باید بیشتر وقت خود را بر روی بهبود آن ، اضافه کردن مطالب بیشتر و تبلیغات فعال متمرکز کنید. یک مقاله با صدای جیر جیر یک بار قرار نیست حواشی زیادی ایجاد کند.

مهم این است که وظیفه خود را توزیع می کنید. اگر احساس می کنید ایجاد و مدیریت پشتیبان بیش از حد وقت شما را می گیرد ، پس باید یک گزینه جایگزین ساده تری را در نظر بگیرید – Hosted WordPress Hosted. تقریباً تمام ارائه دهندگان با پشتیبان گیری منظم و نامحدود با یک دوره نگهداری 30 روزه و بسیاری از ویژگی های عالی دیگر ارائه می دهند. تا دفعه بعد!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map