جوانب مثبت و منفی WordPress Multisite – نحوه نصب Multisite با Xampp محلی

WordPress Multisite: جوانب مثبت ، منفی و نصب

اگر چندین سایت WordPress را مدیریت می کنید ، مطمئناً شما این احساس را احساس کرده اید که بتوانید همه آنها را از یک داشبورد واحد مدیریت کنید. WordPress یک راه حل دارد – یک نصب چندرسانه ای. این بدان معنی است که شما فقط یک بار WordPress را نصب می کنید ، و چندین سایت جداگانه را در این نصب وردپرس تنها ، همه از یک مدیر واحد ایجاد و مدیریت می کنید. شما باید نمونه ای از multisite را بیشتر از WordPress.com جستجو نکنید.


کنترل اعمال شده توسط سرپرست سایت بر روی سایتهای جداگانه برداشته می شود ، و سرپرست شبکه یا سوپر ادمین با قدرت بیش از حد بر سرپرست سایتهای جداگانه قدرتمند می شوند. افزونه ها و مضامین توسط سرپرست سایت قابل نصب یا تغییر نیست و فقط Super Admin می تواند این کار را انجام دهد.

وقتی که از Multisite استفاده نمی کنیم

سایتهای چندرسانه ای به صورت واحدهای جداگانه با هم همپوشانی ندارند. بنابراین ، اگر تمام آنچه شما می خواهید مجموعه ای از سایت هایی است که داده ها و کاربران را به اشتراک می گذارند ، آنگاه یک multisite برای شما مناسب نیست. اگر تنها شرط شما این است که صفحات وب شما متفاوت به نظر برسد ، می توان با استفاده از افزونه ای که بین تم ها جابجا می شود ، حاصل شد. اگر فقط دسترسی سطحی مختلف برای کاربران مختلف وجود داشته باشد ، می توانید با استفاده از افزونه ها ، قابلیت ها ، لینک دادن به آدرس اینترنتی یا تغییر دادن کاربران و منوها را محدود کنید..

همچنین اگر مدیر سایت می خواهد قادر به اضافه کردن مضامین و افزونه ها باشد ، یا اگر مایل به اشتراک گذاری فضای سرور یا بانک اطلاعاتی نیستید ، همچنین باید از multisite استفاده کنید. اگر بخواهند با ارائه دهندگان خدمات میزبانی مختلف ، به فعالیت بپردازند ، همین اتفاق خواهد افتاد.

چه زمانی برای استفاده از Multisite

multisite برای هر سازمانی که دارای مجموعه سلسله مراتبی است ، مانند دولت و بال های مختلف ، دانشگاه ها و بخش های آنها یا شبکه ای از وبلاگ ها که به نوعی با آن مرتبط هستند ، بیشترین سود را دارد. Multisites بیشتر مناسب سایتهایی است که با درجه بالایی از استقلال در منطقه عملیاتی خود فعالیت می کنند و برخی از منابع مشترک را به اشتراک می گذارند.

بنابراین ، multisite یک کیسه مختلط است ، هر دو جوانب مثبت و منفی دارد ، و نیاز به multisite را باید به صورت موردی ارزیابی کرد..

جوانب مثبت

 • شما می توانید هر تعداد سایت جداگانه را از یک داشبورد منفرد مدیریت کنید که به این شکل باشد.

1

 • سرپرست سایتهای منفرد دارای آزادی برای مدیریت سایتهای خود ، مشمول محدودیت ها هستند.
 • تم ها و افزونه ها فقط باید یک بار نصب شوند و سپس در کل شبکه فعال شوند. Ditto برای به روز رسانی. این نه تنها به مدیریت بهتری تبدیل می شود بلکه باعث می شود کارایی بیشتری از فضای سرورها نیز انجام شود.
 • کاربران می توانند وبلاگ های خود را در شبکه شما ایجاد کرده و آنها را مدیریت کنند. اگر می خواهید خصوصی بماند ، می توانید دسترسی کاربران را محدود کنید.
 • با ارائه خدمات میزبانی به دیگران می توانید از شبکه کسب درآمد کنید. اگر در میزبانی مشترک هستید ، این ممکن است کمی دشوار باشد. این وبلاگها جداول مخصوص به خود را در دیتابیس خواهند داشت. آنها دایرکتوری های خاص خود را روی سرور شما ندارند ، اما وقتی نوبت به آپلود رسانه در شبکه می رسد ، آنها فهرستهای جداگانه خود را دارند. از آنجا که ساختار فایل توسط وردپرس مدیریت می شود ، لازم نیست خود را با آن مشکل کنید.

منفی

 • همه افزونه ها روی چندکاره کار نمی کنند. شما باید بررسی کنید که افزونه ها چند سازگار هستند قبل از نصب آنها.
 • سایتهای جداگانه نمی توانند مضامین و افزونه ها را اضافه یا حذف کنند. اگر در شبکه حضور داشته باشند ، می توانند فعال و غیرفعال شوند.
 • اگر سایت یا سرور شما در حال خرابی است ، این موضوع روی تمام سایتهای شبکه تأثیر خواهد گذاشت.
 • هرگونه سنبله در ترافیک به هر یک از سایت های شبکه ممکن است سرعت همه سایت های دیگر شبکه را تحت تأثیر قرار دهد. این شاید کمی برای یک مبتدی مقابله کند.
 • همه برنامه های میزبانی از multisite پشتیبانی نمی کنند. نیازهای میزبانی برای چند جامعه افزایش می یابد. اگر قصد دارید در چند سایت که ماهیت وب سایت های آزمایشی بیشتری دارند ، ممکن است میزبانی مشترک به اندازه کافی باشد. اما اگر به دنبال اضافه کردن تعداد زیادی سایت به ویژه سایت های پر رفت و آمد هستید ، متوجه می شوید که نیاز به میزبانی خود را ارتقاء داده اید. ما WP Engine و Flywheel را به شدت توصیه می کنیم – هر دو با پشتیبانی حدود چند دلار در هر ماه در حدود 30 دلار شروع می شوند.

WordPress Multisite یک ویژگی ساده و قدرتمند است ، اما قبل از نصب آن ، مطمئن باشید که این راه حل مناسب برای شماست. جدا کردن یک سایت از multisite در لحظه بعد یا مهاجرت multisite شاید برای شما بدون کمک حرفه ای بسیار پیچیده باشد..

اگر صرفاً جهت سهولت در مدیریت چندین سایت وردپرس از یک صفحه واحد ، multisite را در نظر می گیرید ، شاید شما نیز باید سرویس های مدیریت شده را با یک ارائه دهنده خدمات مانند ManageWP در نظر بگیرید. این یک سرویس پولی است که مزایای دیگری مانند امنیت ، تهیه نسخه پشتیبان و کلونینگ را به همراه دارد.

نصب Multisite

شما باید یک مدیر باشید و به سیستم پرونده سرور خود دسترسی داشته باشید تا بتوانید ایجاد چند بخش. شما باید از این امتیازات برای ویرایش پرونده ها و ایجاد فهرست استفاده کنید. این احتمال وجود دارد که ، حتی اگر با کد هم راحت نیستید ، بدون برخورد با هیچ مشکلی ، یک مولتی سایتی راه اندازی کنید. اما اگر نیاز به عیب یابی دارید ، دانش مربوط به مدیریت PHP ، CSS ، HTML و مدیریت سرور مفید واقع می شود.

قبل از شروع ، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید سایت ها را به عنوان زیر دامنه یا زیر پوشه اضافه کنید. این بعداً قابل تغییر نیست ، بنابراین انتخاب خود را با دقت انجام دهید. از نظر URL ، این بدان معنی است,

 • اختصاص زیر دامنه های مختلف برای هر سایت: site1.multisite.com ، site2.multisite.com
 • اختصاص مسیرهای مختلف برای هر سایت: multisite.com/site1 ، multisite.com/site2

همچنین می توانید دامنه هایی مانند multisite1.com ، multisite2.com را اختصاص دهید ، اما این کار به استفاده از افزونه و دانش فنی نیاز دارد.

بنابراین چگونه یک مولتی سیتی نصب می کنید؟ با نمایش نصب با XAMPP محلی مراحل زیر را طی می کنم.

1. فعال کردن ویژگی Multisite.

 • اولین قدم برای نصب multisite نصب وردپرس به روش عادی است. پرونده wp-config را در وردپرس خود پیدا کنید و آن را باز کنید.
 • عبارت را پیدا کنید “/ * این همه است ، ویرایش را متوقف کنید! وبلاگ نویسی مبارک * / ”نزدیک به پایان پرونده. درست بالای این عبارت ، کد تک متن زیر را اضافه کنید:
  تعریف ("WP_ALLOW_MULTISITE" ، درست)؛
 • فایل را ذخیره کرده و دوباره به سرور بارگذاری مجدد کنید.
 • اکنون یک مورد جدید “تنظیم شبکه” اضافه شده در زیر ابزارها در داشبورد خود پیدا خواهید کرد.

2. تنظیم زیر دامنه ها و زیر دایرکتوری ها.

 • اقدام به ابزارها> راه اندازی شبکه و بین زیر دامنه ها و زیر فهرست ها را انتخاب کنید.
 • اگر در حال راه اندازی یک شبکه مستقر در زیر دامنه هستید ، باید با ارائه دهنده خدمات میزبانی خود خود را بررسی کنید ، زیرا بسیاری از آنها اجازه این تسهیلات را نمی دهند. آنها باید سایت DNS کارت وحشی خود را تنظیم کنند. زیر دایرکتوری ها به چنین مجوزهایی احتیاج ندارند. پس از انتخاب خود ، روی نصب کلیک کنید.

2

 • از آنجا که من برای نصب وردپرس از یک سرور محلی خود میزبان استفاده کردم ، انتخاب من به زیر دایرکتوری ها محدود شده است (برای سرور میزبانی شده ، گزینه زیر دامنه نیز ارائه می شود)
 • اگر می خواهید یک نصب وردپرس موجود را به multisite تبدیل کنید ، گزینه زیر فهرست برای شما باز نیست. فقط می توانید شبکه ای با دامنه های فرعی ایجاد کنید.
 • چند خط کد ایجاد می شود تا بتوانید در پرونده wp-config.php و پرونده .htacess خود را وارد کنید..

3

 • کد را طبق دستورالعمل وارد کنید و فایل ها را ذخیره کنید ، و وردپرس Multisite با موفقیت نصب می شود. برای دسترسی به داشبورد سرپرست شبکه ، باید دوباره وارد سیستم شوید.

3. ایجاد یا افزودن سایت

وقتی به این مرحله رسیدید ، WordPress Multisite شما تقریباً شبیه به هر سایت عادی است. برای اینکه بتوانید آن را به یک موسسه واقعاً کاربردی تبدیل کنید ، باید سایتهای جدید ایجاد و اضافه کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است,
در داشبورد شبکه کلیک کنید سایتهای من> مدیر شبکه> سایتها> افزودن جدید

4
جزییات مانند آدرس سایت ، عنوان ، ایمیل را پر کنید و روی افزودن جدید کلیک کنید.
یک سایت جدید ایجاد می شود.
شما می توانید به هر تعداد سایت دلخواه اضافه کنید و لیست سایت ها را با کلیک روی همه سایت ها مشاهده کنید

5

4. فعال کردن مضامین

شما می توانید از 2 طریق مضامین را به صورت چندرسانه ای نصب و فعال کنید – آن را در مدیر شبکه نصب کنید و آن را برای کل شبکه فعال کنید ، یا آن را در مدیریت شبکه نصب کنید و با ویرایش در آن سایت آن را فعال کنید. برای فعال کردن موضوع در روش اول ، تم ها را در داشبورد شبکه پیدا کنید و بر روی Add New کلیک کنید. پس از نصب موضوع ، بر روی Network Enable کلیک کنید. اکنون موضوع فوراً در دسترس کل شبکه خواهد بود.

برای فعال کردن مضامین با روش دوم ، در Network Admin ابتدا روی Sites و سپس بر روی سایتی که می خواهید موضوع را فعال کنید کلیک کنید. سپس کلیک کنید ویرایش> مضامین و موضوعی را که می خواهید فعال کنید پیدا کنید. بر روی فعال کردن در زیر آن موضوع کلیک کنید. اکنون ، با باز کردن تب Themes در Admin آن سایت ، موضوعی را که اضافه کرده اید مشاهده خواهید کرد. پس از آن سایت می تواند موضوع را فعال کند.

5. فعال کردن افزونه ها

به عنوان آخرین مرحله ، لازم است افزونه ها را برای multisite نصب و فعال کنید. برای این کار ، افزونه را دقیقاً طبق روال عادی ، بارگیری و نصب کنید. اگر می خواهید پس از آن افزونه را برای کل multisite فعال کنید ، روی Network Activate کلیک کنید و افزونه در تمام سایت ها فعال می شود.

اگر می خواهید افزونه فقط در یک سایت فعال باشد ، افزونه را در مدیر شبکه بارگیری و نصب کنید. سپس به عنوان سرور سایت به سایت مراجعه کرده و افزونه را در سایت جداگانه فعال کنید.

نتیجه گیری

بنابراین ، نیازهای خود را ارزیابی کنید ، و در صورت لزوم ، از نصب multisite دریغ نکنید. در حالی که نصب multisite بسیار آسان است ، پیچیدگی هایی در مدیریت وجود دارد. همچنین مهاجرت مولتی سایتی یا جدا کردن یک سایت واحد از مولتی سایت می تواند کمی دلهره آور باشد. قانون انگشت شست در اینجا با احتیاط ادامه دارد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map