چگونه خطای داخلی سرور WordPress 500 را برطرف کنیم

نحوه رفع خطای داخلی سرور WordPress 500

اکثر ما یا توسعه دهندگان ، طراحان یا حتی کاربران نهایی مجبور شده ایم حداقل یک عمر خود را تحمل کنیم. یعنی روند دردناک دریافت خطای سرور داخلی و تلاش برای رفع آن. بسیاری از مردم اهمیتی نمی دهند که اطلاعات بیشتری کسب کنند – آنها فقط می خواهند آن را برطرف کنند. اما اگر سعی نکنید حداقل آن را درک کنید ، مجبور خواهید بود این سرنوشت را بیشتر متحمل شوید. خطای 500 سرور داخلی بسیار مهم است زیرا تمام مراحل را کاملاً متوقف می کند و می تواند کل سایت شما را به سمت پایین بیاورد. بنابراین اگر می خواهیم از شر آن خلاص شویم ، ابتدا باید بهتر بدانیم منظور از آن در ابتدا چیست.


در این مقاله می خواهم به اصول اولیه این خطا بپردازم ، چگونه می توانید مشکل را شناسایی کنید و البته چگونه آن را برطرف کنید. اما قبل از شروع کار می خواهم شما را از طریق خطاهای مختلف http (سایت) که وجود دارد و معنای بالقوه آنها چیست ، طی کنم. اگر ترجیح می دهید می توانید خطای وردپرس 500 خود را مرتفع کنید.

کدهای خطای متداول HTTP

اول موارد اول – من قصد دارم توضیح دهم که واقعاً این خطاها چیست. در حال حاضر لیستی از وضعیت و خطاهای HTTP برای حل بهتر وضعیت می توان به آن دسترسی داشت. این خطاها معمولاً در انواع مختلف تقسیم می شوند. بنابراین ، برای کوتاه کردن این موضوع ، ما مهمترین خطاها و کدهای وضعیت اطلاعاتی را که هنگام کار با سایت وردپرس خود پیدا خواهید کرد ، پوشش خواهیم داد.

100x پاسخ (وضعیت)

این نوع پاسخ مستقیم توسط وب سرور داده می شود. بسته به نوع شرکت میزبان شما ، پاسخ می تواند توسط Apache ، nginx یا هر وب سرور دیگری که این شرکت از آن استفاده می کند ، ارائه شود. این نوع پاسخ با خطاها همراه نیست. آنها معمولاً برای نشان دادن اتصال در محل استفاده می شوند. آنها کد پاسخ به وضعیت به اتصالات هستند.

پاسخ 200 برابر (موفقیت)

موارد موفق همان چیزی است که من به آنها می گویم. این نوع پاسخ همیشه نشان دهنده a موفقیت. این بدان معناست که یا سرور با موفقیت ارتباط برقرار کرده است ، منابع درخواست شده به درستی داده شده است یا اینکه یک اتصال پروکسی ایجاد شده است.

رایج ترین کد موفقیت آمیز با عنوان شناخته شده است 200 خوب. اگر از ابزار تست سرعت وردپرس استفاده می کنید ، می توانید نمونه هایی از این مورد را مشاهده کنید ، در مورد ابزارهای Pingdom بگویید و در تلاش هستید FTTB (اولین بایت بایت) را پیدا کنید. پاسخ 200 OK همیشه به اولین درخواستی که داده می شود داده می شود.

پاسخ 300 برابر (تغییر مسیرها)

بچه های تغییر مسیر اگر پیوند داده شده در تغییر مسیر باشد ، این کدها همیشه ارجاع می شوند. 300 کد وضعیت نشانگر تغییر مسیر موفق است و همچنین, خطایی در نظر گرفته نشده است.

بگویید که شما یک سایت SSL (HTTPS) دارید و همچنین دسترسی مستقیم به HTTP (غیر امن) دارید و می خواهید همه را به نسخه HTTPS سایت خود هدایت کنید. می توانید برای کلیه درخواستهای HTTP برای رفتن به HTTPS تغییر مسیر ایجاد کنید. اگر به طور اتفاقی سعی کنید با HTTP وارد سایت خود شوید ، مرورگر شما یک پاسخ 300 دریافت می کند که نشانگر تغییر مسیر برای نسخه HTTPS است..

نکات ساده WooCommerce: تغییر مسیر جستجوگرها Yoast برای محصولات خارج از بورس

مثال معمول دیگری که ممکن است با آن آشنا شوید ، تغییر مسیر در سایت برای SEO است. شاید پستها یا صفحات قدیمی را حذف کرده باشید. با کمک افزونه ای مانند SEO SEO می توانید 301 مورد را به صفحات جدیدتر و مرتبط تر تغییر دهید. یا اگر در حال کار بر روی یک به روزرسانی هستید و می خواهید کاربران را برای کمی صفحه به صفحه دیگری هدایت کنید از یک تغییر مسیر موقت استفاده کنید.

400x پاسخ (خطاهای مشتری)

خطاهای مشتری مشهور. این نوع خطاها شامل مشکلات موجود در مرورگر شما هستند. به طور معمول ، قادر به بارگیری یک دارایی خاص نیست (مشهورترین آن خطای 404 است). اینها هستند کدهای خطایی که جدی به نظر نمی رسند.

اگر سعی کنید به یک تصویر غیر موجود در سایت خود دسترسی پیدا کنید ، همان خطا را نشان می دهد. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید از یک تغییر مسیر 410 استفاده کنید تا به موتورهای جستجو بگویید که محتوا به طور دائم حذف شده است ، یا اگر یک صفحه را به دلایل قانونی غیرقابل تهیه ساخته اید ، 451 را می توانید استفاده کنید..

پاسخ 500 برابر (خطاهای سرور)

و اکنون به شخصیت اصلی خود رسیده ایم. 500 خطا همانطور که مشاهده می کنید ، اینها خطاهای مهمی هستند و همیشه مربوط به خود سرور هستند. خطاهای سرور مهم است زیرا می توانند به طور موثری انجام دهند تصادف در وبسایت شما. از بین این خطاها ، مهمترین آنها عبارتند از:

 • سرویس 503 در دسترس نیست
 • خطای دروازه 502 بد
 • خطای 500 سرور داخلی

بیایید 3 مورد از آنها را به ترتیب اهمیت بررسی کنیم.

503 خدمات در دسترس نیست

مهمترین سرویس 503 در دسترس نیست. اگر این خطا نشان داده شود ، مشکلی در منبع در وب سرور دارید. تقریباً تمام وقت نشان می دهد چه موقع است سرور شما بارگیری شده است. به زبان ساده ، اگر این خطا را مشاهده کردید ، این را بدانید موقتی است و به طور مستقیم با آن در ارتباط است ترافیک بیش از حد و این است اضافه بار پردازنده. هرگاه CPU و وب سرور خود نتوانند اتصالات ورودی بیشتری را پردازش کنند زیرا به یک پردازش 100٪ پردازنده رسیده است ، این پنجره خطایی را مشاهده خواهید کرد.

می توانید با تغییر دادن به یک سرور بهتر (مثلاً از Apache به Nginx) یا با اجرای یک افزونه ذخیره سازی وردپرس در سایت خود این مشکل را اصلاح کنید..

502 دروازه بد

این همان چیزی است که من خطای پیکربندی اشتباه نامیدم. این خطا بدون دلیل ظاهر نمی شود. اگر تا به حال این خطا را داشته باشید ، احتمالاً بیشترین علت آن است شما کاری کردید و اشتباه کردید. این اتفاق معمولاً هنگامی رخ می دهد که افراد سعی در پیکربندی پیکربندی Apache و PHP یا هنگام بهینه سازی nginx کنند. دروازه بد خطایی است که تقریباً همیشه وقتی PHP FPM (مدیر سریع پردازش) اتصال را از دست می دهد ، رخ می دهد. یا از تغییر دادن تنظیمات اشتباه یا به دلیل خراب شدن روند. این باعث می شود تا وب سایت به پاسخ با a دروازه بد.

ساده ترین راه برای رفع این خطا ، دو برابر کردن پیکربندی PHP-FPM است زیرا محتمل ترین دلیل این خطاست. این اتفاق بیشتر از طرف Nginx نسبت به آپاچی اتفاق می افتد و تقریباً هرگز در مورد خدمات میزبانی ارائه شده توسط cPanel یا Plesk اتفاق نمی افتد. این دو صفحه گذشته برای جلوگیری از خطای پیکربندی غلط ، محافظت می کنند. اما ، این کار معمولاً هنگام مدیریت VPS شخصی شما اتفاق می افتد.

به دنبال کمک بیشتر با این یکی هستید؟ راهنمای ما در مورد چگونگی رفع خطای دروازه 502 بد را دنبال کنید.

500 خطای داخلی سرور

پسر بزرگ بد خطاها. خطای 500 سرور داخلی از همه آنها بدتر است ، در درجه اول به دلیل چنین است خطای عمومی. اگر دانش کافی در مورد نحوه مقابله با آن ندارید ، می تواند یک درد واقعی باشد زیرا می تواند کل سایت شما را به سمت پایین بیاورد. خطای 502 گیت بد سایت شما را نیز به پایین می اندازد اما تشخیص و رفع ساده تر است. همانطور که گفته شد ، تقریباً همیشه مربوط به پیکربندی FPM است.

دلایل خطای 500 سرور داخلی و چگونگی رفع آنها

اولین چیزی که می توان در مورد یک خطای 500 فهمید این است که می تواند در اثر عوامل مختلفی ایجاد شود که تقریباً همیشه مربوط به عدم موفقیت در اجرای کد هستند. من به جای تلاش برای تشخیص همه چیز به طور همزمان ، من لیستی از خطاها را بر اساس نوع مشکل و آنچه انجام می دهید برای شما تعریف می کنم.

 • با انتقال یک سایت قدیمی به یک هاست جدیدتر
 • خطایی در .htaccess در پیکربندی آپاچی
 • خطایی در اجرای کد PHP

موارد کمتر رایج دیگری وجود دارد که می تواند خطای 500 سرور داخلی را به وجود آورد اما به خاطر سادگی و قابلیت استفاده در این مقاله می خواهم روی این سه مورد تمرکز کنم.

1. مهاجرت یک سایت قدیمی تر به میزبانی جدیدتر

روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید این خطا را نشان دهید اما تقریباً همیشه به نسخه PHP مربوط به وب سرور مربوط می شود. اگر سایت یا افزونه های فعلی نسخه فعلی را پشتیبانی نمی کنند ، نسخه های PHP جدیدتر می توانند یک خطای 500 سرور داخلی ایجاد کنند.

این خطا به عنوان مثال کلاسیک است ، هنگامی که سایت خود را از یک میزبان متوسط ​​با نسخه PHP قدیمی تر به هاست جدیدتر مهاجرت می کنید که فقط نسخه های جدیدتر را قبول می کنند (7.0 و بالاتر). اگر سایت شما اخیراً بروزرسانی نشده است ، ممکن است افزونه قدیمی مشکلی ایجاد کند. من این را “خطای سرور داخلی مهاجرت” می نامم زیرا تقریباً همیشه هنگام مهاجرت یک سایت اتفاق می افتد.

راه حل

بهترین راه برای رفع این خطای هولناک هنگام تلاش بسیار زیاد برای مهاجرت سایت وردپرس خود به هاست جدید ، تهیه نسخه کاملی از افزونه ها و موضوع سایت شما. پس از انجام این کار ، لطفا, همه افزونه ها را حذف کنید از سایت خود استفاده کنید و دوباره امتحان کنید. اگر خطا از بین برود ، تقریباً تضمین شده است که این خطا توسط نسخه جدید PHP در هاستینگ شما ایجاد شده است که فقط از اجرای کد در افزونه قدیمی خود امتناع می ورزد. با بارگیری مجدد یک افزونه در هر زمان ، به راحتی می توانید فهمیدید که چه کسی این مسئله را ایجاد کرده است.

این خطاها تقریباً همیشه هنگام مهاجرت سایتهای قدیمی تر با PHP 5.4 و 5.6 به هاست جدیدتر با PHP 7.0 ، 7.1 یا 7.2 به میزبانی جدیدتر معرفی می شوند..

همین موضوع در مورد موضوع شما صدق می کند. از آنجا که مضامین می توانند کد پی اچ پی اضافی را در توابع.php ، single و page.php پیاده سازی کنند فایل ها. این احتمال وجود دارد که یک موضوع قدیمی تر و بدون بروزرسانی بتواند سایت شما را به محض انتقال به یک هاستینگ با نسخه جدیدتر PHP ، خراب کند ، این وضعیت مایه تاسف است زیرا تنها راه رفع این مشکل تغییر موضوع و بازسازی سایت شماست. این سناریوی بدتر است.

خطای پیکربندی Apache .htaccess Apache

بیایید بگوییم که شما افزونه را پیکربندی کرده اید و ناگهان همه چیز خراب می شود. اگر هنگام پیکربندی یک خطای 500 سرور داخلی دارید ، به عنوان مثال یک افزونه حافظه پنهان یا هر افزونه مربوط به بهینه سازی ها ، باید بررسی کنید که آیا این افزونه کد اضافی را به پرونده .htaccess شما اضافه کرده است یا خیر..

از آنجا که آپاچ قابل تغییر است در زمان واقعی با پیکربندی توابع موجود در پرونده .htaccess (که تقریبا همیشه پنهان است) پیکربندی بد می تواند سایت شما را خراب کند.

راه حل

راه حل آن با دسترسی به سایت شما از طریق FTP و تغییر پرونده .htaccess یا ویرایش مستقیم است ، با کاوشگر فایل در cPanel یا Plesk بگویید.

اگر نمی دانید چگونه افزونه ساخته شده را دوباره برگردانید و به سایت خود مجدداً نیاز دارید ، یک نسخه از مطالب موجود را به عنوان فایل متنی تهیه کنید. این را به عنوان نسخه پشتیبان خود ذخیره کنید. سپس کل .htaccess را با کد زیر جایگزین کنید:

# شروع وردپرس

بازنویسی Engine On
بازنویسی پایگاه /
rewriteRule ^ index \ .php $ - [L]
بازنویسی٪٪ {REQUEST_FILENAME! -f
بازنویسی٪٪ {REQUEST_FILENAME! -d
بازنویسی Rule. /index.php [L]

# پایان وردپرس

این است پیش فرض WordPress .htaccess فایل. این باید با هر سایتی کار کند. بنابراین ، اگر ناامید هستید و نمی دانید کدام قسمت را حذف کنید ، فقط همه چیز را حذف کرده و این کد را جایگذاری کنید. بعدا می توانید افزونه را حذف کنید یا سعی کنید دوباره آن را پیکربندی کنید. اکنون راهی را برای نجات شما در برابر این خطای فاجعه بار می دانید. حداقل اگر مربوط به .htaccess باشد.

اگر نمی دانید آیا مربوط به .htaccess است ، یا این خطا بدون لمس هیچ افزونه ای شروع شد ، آن را ایمن بازی کنید. فقط کافی است محتویات htaccess خود را کپی کرده و برای امتحان و تشخیص ، کد بالا را کپی کنید. اگر این مشکل را برطرف نکرد ، گزینه htaccess را همانطور که هست ترک کنید و پیشنهاد بعدی را امتحان کنید.

3. خطای اجرای کد PHP

این نوع خطاها بیشتر از آنچه فکر می کنید معمول هستند و معمولاً اگر یک افزونه در حال اجرای کد نامعتبر باشد ، رخ می دهد. متداول ترین روش برای اجرای کد نامعتبر زمانی است که شما سعی می کنید دستورالعمل های کاهش یافته را اجرا کنید. شاید در تلاش هستید افزونه قدیمی را اجرا کنید که فقط برای کار با PHP 5.4 یا 5.6 ​​با PHP 7.0 یا نسخه های جدیدتر طراحی شده است. عملکردهای کاهش یافته و نامعتبر است خطای سرور داخلی ایجاد می شود که تنها با تشخیص آن امکان پذیر است فعال کردن حالت اشکال زدایی WP.

wp_debug را فعال کنید

حالت اشکال زدایی وردپرس جزئیات مفصلی را در مورد خطایی که انداخته شده است ، انجام داد. روشی که ما آن را فعال می کنیم با تغییر مقدار از است “نادرست” به “درست” در wp_debug درون پرونده wp-config.php در پوشه اصلی سایت خود قرار دهید.

اگر از Plesk یا cPanel استفاده می کنید ، می توانید با استفاده از File Explorer و ویرایش ، آن را تغییر دهید. wp-config.php. شما همچنین می توانید این را دنبال کنید راهنمای اشکال زدایی توسط Blogvault برای مراحل دقیق تر.

پس از ویرایش پرونده ، می توانید خطای واقعی تولید شده را متوقف کنید. خطا همچنین مسیر و پرونده ای را که در آن اتفاق افتاده است بیان می کند ، بنابراین می توان حدس زد چه افزونه ای آسان است باعث شده. توسط غیرفعال کردن آن بسته به شرایط ، می توانیم خطا را پرش کنیم و بعداً افزونه را بروزرسانی کنیم یا آن را حذف کنیم.

راه حل

اکثریت قریب به اتفاق از 500 خطای داخلی سرور شامل می شود نسخه های افزونه قدیمی یا افزونه ها. با جابجایی موضوع خود به هر موضوع استاندارد WP ، می توانید مجدداً به سایت خود دسترسی پیدا کنید. غیرفعال کردن پلاگین های متناقض نیز دسترسی شما به داشبورد را برمی گرداند. اگر در شرایطی قرار گرفتید که موضوع شما مسئولیت شکستن سایت باشد ، بهترین راه برای رفع آن با ایجاد یک فایل پستی از موضوع گفته شده از پوشه موضوع است. wp-content / themes / yourtheme سپس آن را از سایت خود حذف کنید. این خطا را حذف می کند تا بتوانید دوباره به سایت خود دسترسی پیدا کنید. سپس می توانید دوباره آن را بارگذاری کرده و بدون فعال کردن آن را به روز کنید. می توانید همین کار را با افزونه ها انجام دهید.

شایع ترین موقعیت ها برای 500 خطای داخلی سرور را می توان با به روزرسانی ثابت کرد. در مواردی که افزونه / موضوع ذکر شده به روزرسانی ندارد ، می توانید به نسخه قدیمی تر PHP تغییر دهید. اما بدانید که این یک راه حل کوتاه مدت است. نسخه های جدیدتر PHP پایدار می شوند و نسخه های قدیمی به طور منظم مستهلک می شوند. دیر یا زود سایت خود را قطعاً کار را متوقف خواهد کرد. بهترین روش همیشه به روزرسانی یا حذف / جایگزینی افزونه های مورد نظر خواهد بود.

همیشه به یاد داشته باشید ، بهتر است از تلاش برای جلوگیری از کنترل آسیب بعد ، جلوگیری و به روز کنید.

بسته بندی راهنمای ما برای خطاهای داخلی سرور وردپرس 500

خطای سرور داخلی وردپرس 500 می تواند یک درد واقعی باشد. اما در بیشتر موارد ، با حذف یا به روزرسانی قسمتهای متضاد سایت شما ، می توان آنها را به راحتی تشخیص داد و برطرف کرد. اگرچه ممکن است موقعیت هایی وجود داشته باشد که این خطاها خود را خارج از هنجار نشان دهند (به عنوان مثال وقتی شما یک افزونه را تهیه می کنید) ، این فراتر از هدف این مقاله است.

برای اکثریت قریب به اتفاق افراد ، پیروی از توصیه های فوق باید مشکل شما را برطرف کند. به یاد داشته باشید که wp-debug بهترین دوست شماست و همیشه مراحل را با دقت دنبال کنید. شما بدون هیچ وقت سایت خود را دوباره آنلاین می کنید.

سؤال دیگری دارید؟ یا نکاتی برای برخورد با خطای سرور داخلی وردپرس 500؟ خبرم کن!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map