نقش کاربر WordPress چیست: تمام آنچه شما باید بدانید

نقش کاربر WordPress: تمام آنچه شما باید بدانید

آیا می دانید که می توانید به دیگران اجازه دهید سایت خود را مدیریت کنند؟ با استفاده از نقش های کاربر WordPress ، می توانید با خیال راحت و آسوده با مردم همکاری کنید ، سطح دسترسی های مختلف را به سایت خود و محتواهایی که در آن قرار دارد اختصاص دهید..


در این مقاله ، ما به نحوه کارکرد نقش کاربرهای WordPress و نحوه پیکربندی آنها در سایت شما خواهیم پرداخت.

نقش کاربر WordPress

بنابراین – نقش کاربر WordPress چیست و چه مواردی برای آنها استفاده می شود? همانطور که از نام آن پیداست ، این یک ویژگی مدیریت داخلی در سایت وردپرس شماست. شما می توانید آنچه را که کاربران می توانند و نمی توانند انجام دهند تعریف کنید و آنها را در زیر نقش ها گروه بندی کنید. بنابراین ، با امتیازات خاص مدیریت سایت می توان نقش خاصی را اختصاص داد.

وردپرس شش پیش فرض را ارائه می دهد نقش کاربر به شما قدرت بیشتری نسبت به مدیریت سایت خود می دهد. بیایید آنها را بهتر بشناسیم.

مدیر ارشد

نقش مدیر فوق العاده فقط وقتی وجود دارد که وجود داشته باشد وردپرس multisite ویژگی فعال است. آنها مسئول نظارت بر همه سرپرست سایت و شبکه چندرسانه ای هستند.

آنها می توانند همه چیز را مدیریت و تغییر دهند – از ایجاد و حذف سایت ها ، گرفته تا کنترل محتوا ، مضامین ، افزونه ها و پروفایل ها.

هنگامی که نقش Super Administrator فعال می شود ، امتیازات منظم مدیر کاهش می یابد. آنها دیگر نمی توانند تم ها و افزونه ها را نصب کنند اما می توانند آنها را فعال یا غیرفعال کنند.

مدیر

سرپرستان تمام توان را دارند که نه تنها عملکرد سایت شما را مدیریت کنند بلکه نقش های دیگری را نیز تعیین می کنند.

آنها می توانند محتوا را ایجاد ، حذف ، بررسی ، ویرایش و منتشر کنند ، پلاگین ها و مضامین را مدیریت کنند ، حتی کد را ویرایش کنند. این نقش همچنین صلاحیت شخصی سازی سایر نقش های کاربر را دارد.

شما می توانید مدیر سایت خودتان باشید یا شخص دیگری را تعیین کنید. با این حال ، اگر می خواهید این کار را به دیگران واگذار کنید ، مراقب باشید. انتخاب کسی که به او اعتماد دارید بسیار مهم است.

ویرایشگر

ویرایشگران دسترسی کامل به مدیریت تمام محتوای سایت و ویژگی های آن دارند.

آنها می توانند پست های خود و همچنین مواردی را که توسط نویسندگان دیگر ایجاد شده است ایجاد ، حذف ، بررسی و منتشر کنند. ویرایشگران همچنین می توانند نظرات ، دسته بندی ها و پیوندها را مدیریت کنند. کاربران با این نقش معمولاً بر نویسندگان و همکاران نظارت دارند.

نویسنده

بر خلاف ویرایشگرانی که کنترل کامل بر کل بخش محتوا دارند ، نویسندگان فقط کنترل کاملی روی پست های خود دارند. آنها صلاحیت ایجاد ، ویرایش ، حذف و انتشار پست های خود را دارند. علاوه بر این ، آنها می توانند مشخصات کاربر خود را ویرایش کنند.

مشارکت کننده

مشابه نویسندگان ، مشارکت کنندگان قادر به ایجاد و ویرایش پست ها و پروفایل های خود هستند. تفاوت اصلی این دو در این است که مشارکت کنندگان نمی توانند پست های خود را منتشر کنند.

مشترک

این نقش فقط می تواند پست ها را بخواند و مشخصات شخصی آنها را مدیریت کند.

اصولاً همه بازدید کنندگان می توانند بدون اینکه به عنوان مشترک به آنها اختصاص داده شوند ، پست ها را بخوانند. با این حال ، شما می توانید با ارائه دسترسی به محتوای ویژه که فقط توسط آنها مشاهده می شود ، کاربران را به مشترک شدن تشویق کنید.

کارهایی که باید قبل از تنظیم نقش کاربر انجام شود

برخی از اقدامات خوب شما باید هنگام تصمیم گیری برای تعیین نقش کاربر استفاده کنید.

از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود ابتدا قبل از هرگونه تغییر ، بسیار مهم است. نه تنها می توانید پایگاه داده را از سرور میزبان خود بازیابی کنید ، بلکه پرونده پشتیبان تهیه شده را نیز از دیسک محلی خود در هر زمان نیاز بارگذاری کنید. می توانید این را پرداخت کنید پست میزبانی وبکی در مورد چگونگی انجام این کار به درستی.

اگر انتقال به چندین نقش کاربر باعث بروز هرگونه مشکل یا تهدید امنیتی می شود ، می توانید به راحتی سایت خود را به حالت قبلی خود برگردانید.

نقش های مناسب را تعیین کنید

شما باید قبل از تعیین نقش ها ، امتیازات کاربر را در نظر بگیرید. کاری را انجام دهید که کاربران می توانند و نمی توانند انجام دهند.

از خود بپرسید ، “آیا به کاربران اعتماد دارید؟” ، “آیا آنها قصد دارند سایت وردپرس خود را بنویسند ، بررسی کنند ، ویرایش کنند ، منتشر کنند یا آن را حفظ کنند؟” ، “آیا آنها کنترل کامل یا کنترل جزئی بر سایت وردپرس شما دارند؟” و غیره. سپس ، می توانید شروع به تأیید نقش ها کنید.

با این کار ، کنترل گردش کار و هر نقش کاربر نسیم می شود. علاوه بر این ، شما مطمئن خواهید بود که عملکرد و مدیریت سایت شما در دستان مناسب است.

بهترین روشها برای پیکربندی نقش کاربر

سه روش برای مدیریت نقش کاربر WordPress شما وجود دارد.

کاربران را از داشبورد وردپرس خود اضافه کنید

کاربر جدید را به WordPress اضافه کنید

برای افزودن ، ویرایش و حذف کاربران از داشبورد خود ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. پس از ورود به بخش مدیریت Dashboard خود ، کاربران را انتخاب کرده و گزینه Add New را انتخاب کنید.
 2. فرم را با مشخصات شخصی کاربر جدید ، پیکربندی گذرواژه و نقش تعیین شده پر کنید. سپس بر روی دکمه Add New User کلیک کنید تا آن را ذخیره کنید.
 3. پس از افزودن ، می توانید با انتخاب All Users از منوی کشویی ، کاربر را ویرایش یا حذف کنید.

کاربر WordPress را ویرایش یا حذف کنید

برای به دست آوردن کنترل بیشتر بر نقش کاربر ، باید از دو روش دیگر استفاده کنید.

دستی کد را در پرونده الگو خود تغییر دهید

اگر می خواهید گزینه های بیشتری را هنگام پیکربندی نقش های کاربر داشته باشید ، پاسخ به تنظیم و تنظیم تنظیمات فایل الگوی سایت وردپرس است. نقش ها را با وارد کردن توابع کد در پرونده function.php خود تغییر دهید.

وردپرس برای شخصی سازی نقش های کاربر و قابلیت های آنها ، پنج کارکرد کد ارائه می دهد:

 • add_role () – برای افزودن نقش
 • remove_role () – برای حذف نقش
 • add_cap () – برای افزودن قابلیت به یک نقش خاص
 • remove_cap () – برای حذف قابلیت از یک نقش خاص
 • get_role () – به بینش در مورد قابلیت های نقش خاص.

هنگام نوشتن دستور واقعی ، باید علاوه بر این پر کنید:

 • نقش – نام نقش
 • نام نمایش – نام نقش در داشبورد وردپرس چه خواهد بود
 • توانایی ها – امتیازاتی که نقش خواهد داشت. اگر می خواهید چندین قابلیت را اضافه کنید ، باید از یک آرایه استفاده کنید.

به عنوان نمونه ، بگذارید نقشی به نام ناشر اضافه کنیم ، که می تواند پست و صفحه را منتشر کند:

add_role ("ناشر" ، __ (
"ناشر"),
آرایه(
'publ_posts' => درست است,
'publ_pages' => درست است,
)
)؛

به وردپرس رسمی مراجعه کنید کد برای دیدن لیست های موجود.

WordPress Role را به صورت دستی اضافه کنید

برای شروع استفاده از کد ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. پس از ساختن قطعه کد ، به قسمت سرپرست خود بروید و از منوی Appearance باز کنید.
 2. از منوی کشویی ، روی ویرایشگر Theme کلیک کنید ، موضوعی را که می خواهید ویرایش کنید ، انتخاب کنید و پرونده function.php خود را باز کنید.
 3. قطعه کد را در انتهای پرونده بچسبانید.
 4. در آخر ، روی Update File کلیک کنید.

مراقب باشید با قطعه کد ، زیرا اگر بدون نحو مناسب نوشته شده باشد ، می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

از یک افزونه نقش کاربر استفاده کنید

افزونه پیشرفته مدیر قابلیت

در حالی که شخصی سازی نقش های کاربر WordPress از طریق کد بیشترین کنترل را به شما می دهد ، در صورت نداشتن مهارت برنامه نویسی ، می تواند خطرناک باشد. از طرف دیگر ، فقط می توانید از افزونه هایی مانند استفاده کنید مدیر توانمندسازی.

این افزونه نه تنها به شما امکان می دهد نقش های پیش فرض کاربر WordPress را پیکربندی کنید ، بلکه بر اساس نیاز شما مجوزهای کاربر سفارشی را نیز اضافه می کند..

پنل گزینه های پیشرفته مدیر قابلیت

پس از نصب و فعال سازی افزونه ، می توانید نقش های کاربر را از داشبورد وردپرس خود تنظیم کنید. کلیک کنید بر روی کاربران را انتخاب کنید توانایی ها. سپس ، ویرایشی را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد نقش را تنظیم کرده و قابلیت را اضافه کنید.

نکاتی درباره استفاده موثر از ویژگی های نقش کاربر

در حالی که نقش های کاربر هنگام همکاری با افراد مختلف در سایت شما فوق العاده مفید است ، اما ذاتاً از امنیت کمتری برخوردار نیست. یک تصادف ساده ، مانند گذاشتن گذرواژه ذخیره شده در رایانه عمومی ، می تواند باعث مشکلات اساسی شود. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای ایمن سازی سایت خود انجام دهید:

 • از افزونه ها استفاده کنید – این به شما امکان می دهد تا هر زمان که نیاز به تغییر کاربری باشد ، به راحتی نقش های کاربر را مدیریت کنید ، یا حتی با کمک یک افزونه امنیتی (یا مانند همه در یک WP).
 • تعداد کاربران دارای امتیازات را محدود کنید – دسترسی اختصاصی به کنترل سایت خود داشته باشید. وقت بگذارید تا تصمیم بگیرید که کدام کاربر واقعاً به چه قابلیت هایی نیاز دارد.
 • کاربران مشکوک را برطرف نکنید – برای جلوگیری از سوءاستفاده از وب سایت ، حملات بی رحمانه و سایر تلاشهای مربوط به هک کردن ، بهتر است کاربران طولانی مدت غیرفعال یا افرادی را که مرتباً سعی در ورود ناموفق به سیستم دارند ، حذف کنید..

اگر از این نکات استفاده کنید ، ما معتقدیم که مدیریت کاربر سایت شما ایمن و سالم خواهد بود.

یادداشت های نهایی

نقش های پیش فرض کاربر WordPress برای حفظ عملکرد سایت شما بسیار سودمند است. شما می توانید شش نقش مختلف را اختصاص دهید ، یعنی:

 • مدیر – نگهداری و محتوای سایت را به طور کامل مدیریت کنید
 • ویرایشگر – نظارت کامل بر نویسندگان و مدیریت محتوا
 • نویسنده – فقط مسئول پست های خود هستند
 • مشارکت کننده – فقط قادر به ایجاد و ویرایش محتوای پست خود است
 • مشترک – فقط قادر به خواندن پست ها است
 • مدیر ارشد – کاملاً یک شبکه چندرسانه ای وردپرس را مدیریت می کند

قبل از اختصاص رسمی قابلیت ها ، از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و نقش های مناسب را در نظر بگیرید.

می توانید کاربران را از قسمت مدیریت Dashboard خود اضافه کنید ، ویرایش و حذف کنید. برای انجام این کار ، به داشبورد WordPress → کاربران خود بروید. جدید اضافه کنید.

علاوه بر این ، می توانید نقش ها را با تغییر پرونده های function.php موضوع خود به صورت دستی تنظیم کنید.

با این حال ، شخصی سازی نقش های کاربر با استفاده از افزونه وردپرس می تواند گزینه بهتری باشد. ما توصیه می کنیم مدیر توانمندسازی افزونه برای اضافه کردن ، حذف ، ویرایش و سفارشی کردن نقش های کاربر با چند کلیک.

در آخر ، به یاد داشته باشید که همیشه تعداد نقش کاربر را محدود کنید و کاربران مشکوک را برطرف نکنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map