نحوه تهیه نسخه پشتیبان از فروشگاه WooCommerce

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از فروشگاه WooCommerce

در ژوئن 1995 ، در کل کمتر از 25،000 وب سایت وجود داشت. سریع حرکت به سال 2019 و این تعداد 12،681 بار ضرب شده است. در حال حاضر نزدیک به 2 میلیارد وب سایت وجود دارد. وب سایت ها به یک شکل اساسی برای نمایندگی و واسطه ای برای نمایش مهارت های شخصی تبدیل شده اند.


حال تصور کنید که وب سایت شما به طور ناگهانی خراب شود. می توانید تمام اطلاعات وب سایت خود را گم کنید و اگر یک فروشگاه آنلاین را اداره می کنید ، حتی اطلاعات مشتری را نیز از دست می دهید. این نه تنها عواقب مالی خواهد داشت بلکه عوارض ذهنی نیز به همراه خواهد داشت. راه حل بی موقع برای این امر ، پشتیبان گیری سایت شما و اجرای اقدامات امنیتی است. از اهمیت ویژه ای برای سایت های WooCommerce برخوردار است.

چرا از سایت WooCommerce تهیه نسخه پشتیبان تهیه می کنید

به غیر از این واقعیت که شما در حال حاضر از پشتیبان گیری کامل سایت به عنوان بخشی از امنیت سایت خود استفاده می کنید ، دلایل خاصی در رابطه با WooCommerce وجود دارد..

به روزرسانی های WooCommerce

تیم WooCommerce بطور مرتب به روزرسانی هایی را با تکه های امنیتی و ویژگی های جدید منتشر می کند. به عنوان مثال ، WooCommerce 3.5 نسخه الکترونیکی معامله و ویژگی جدیدی را برای صادرات محصولات به یک پرونده CSV بهبود داده است. توسط خود تیم توصیه می شود که همیشه از سایت کامل خود قبل از بروزرسانی پشتیبان تهیه کنید.

هنگام بروزرسانی ، می توانید با ناسازگاری بین برنامه های افزودنی و افزونه ها و حتی با مشکلات مربوط به کدهای سفارشی روبرو شوید. نسخه پشتیبان تهیه می کند که همیشه می توانید به آخرین نسخه برگردید. همچنین می توانید پیش از بروزرسانی اقدامات احتیاطی خاصی را انجام دهید.

بیشتر در Stake

خرابی ، حتی برای یک وب سایت معمولی می تواند به معنای از دست دادن هزاران دلار باشد. در این صورت سایت WooCommerce شما چه خواهد بود؟ بدون تهیه نسخه پشتیبان ، عواقب پایین آمدن می تواند شدید باشد.

همه منفی ها تقویت می شوند – شما فقط برای از دست دادن داده ها نیستید ، می توانید داده های محرمانه مشتری را از دست دهید. در هر دقیقه ، می توانید سفارشات ، پرداخت ها و از همه مهم تر مشتریان را از دست بدهید. شما در نهایت از دست دادن مشتری و پول می خواهید – عواملی که کل مدل کسب و کار شما را تعیین می کنند. تهیه نسخه پشتیبان از WooCommerce شما حداقل کاری است که می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که تجارت و فعالیت شما همچنان پایدار است.

چه نوع راه حل پشتیبان گیری WooCommerce را می طلبد?

اولین چیزی که باید بدانید این است که یک سایت WooCommerce همیشه نمی تواند مانند یک سایت عادی از آن نسخه پشتیبان تهیه شود. می بینید ، تمام وب سایت ها حاوی این موارد هستند فایل ها و بانک اطلاعات. یک بانک اطلاعاتی عادی شامل 11 جدول است. با این حال ، پس از نصب افزونه WooCommerce ، جدول سفارشی دیگری اضافه می شود. این خانه اطلاعات مهم در مورد سفارشات ، نرخ مالیات ، جزئیات حمل و نقل و معاملات را در اختیار شما قرار می دهد.

جدول سفارشی WooCommerce

بسیاری از راه حل های پشتیبان برای شناسایی این جدول اضافی ساخته نشده اند. آنها ممکن است با موفقیت از فایلها و بانک اطلاعاتی شما نسخه پشتیبان تهیه کنند ، اما احتمالاً اطلاعات موجود در جدول سفارشی WooCommerce را از دست نمی دهند. در نهایت ، شما به یک نسخه پشتیبان ناقص که برای فروشگاه شما استفاده چندانی ندارد ، پایان می دهید.

از این رو ، شما به یک راه حل پشتیبان نیاز دارید که برای WooCommerce سفارشی شده است.

ثانیا ، یک سایت WooCommerce فعالیت مداوم در سایت دارد. در هر لحظه ، ممکن است بازدیدکننده داشته باشید که پرداخت ، مرور محصولات ، وارد کردن جزئیات و غیره را انجام دهید. اگر پشتیبان گیری ساعتی را برنامه ریزی کرده اید ، در صورت تصادف ، می توانید اطلاعات سفارش مشتری را تا یک ساعت از دست بدهید. بنابراین اگر شخصی در آخرین ساعت سفارش داد ، شما تصوری نخواهید داشت. می توانید اطلاعات شخصی آنها ، آدرس حمل و نقل و بدتر از آن ، جزئیات پرداخت آنها را از دست دهید.

یک سایت WooCommerce به یک راه حل پشتیبان گیری در زمان واقعی نیاز دارد که داده ها را از زمان وقوع هرگونه تغییر و ضبط و پشتیبان تهیه می کند.

چگونه می توانید از سایت WooCommerce تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید?

سه راه برای تهیه نسخه پشتیبان از WordPress وجود دارد (که قبلاً آن را با جزئیات شرح می دادیم). بنابراین نباید تعجب آور باشد که این موارد در مورد فروشگاه های WooCommerce نیز صدق می کند.

1. پشتیبان گیری دستی

روش دستی تهیه پشتیبان خیلی پیچیده نیست اما می تواند خطرناک باشد. حتی کوچکترین خطا می تواند پیامدهای شدید داشته باشد. همچنین یک کار وقت گیر است. این به طور معمول شامل مراحل زیر است:

 1. فایل های وب سایت وردپرس خود را بر روی سیستم محلی خود (رایانه یا لپ تاپ خود) بارگیری کنید. شما می توانید این کار را از طریق انجام دهید
  1. ابزاری FTP مانند FileZilla
  2. مدیر فایل در cPanel حساب میزبان وب خود را
 2. در مرحله بعد ، باید از بانک اطلاعاتی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. از طریق پنل مدیریت پایگاه داده میزبان خود ، به phpMyAdmin دسترسی پیدا کنید.
 3. پایگاه داده را از پرونده wp-config.php انتخاب کنید. جداول موجود در پایگاه داده روی صفحه نمایش داده می شود.
 4. همه جداول را انتخاب کرده و بر روی Export کلیک کنید.

این روند برای اجرای به طور منظم ایده آل نیست ، چه رسد به اینکه در زمان واقعی باشد. حتی اگر شخصی را به آن اختصاص دهید ، فقط عملی نیست. و البته ، مطمئناً انتخاب مناسبی برای پشتیبان گیری از سایت WooCommerce نیست.

2. پشتیبان گیری از طریق میزبان وب شما

پشتیبان گیری مدیریت شده از ارائه دهنده میزبان

بیشتر ارائه دهندگان میزبان وردپرس از پشتیبان گیری یا در برنامه خود یا به عنوان یک ویژگی اضافی با هزینه پشتیبان تهیه می کنند. با این حال ، آنها معمولاً نسخه پشتیبان تهیه می کنند. پیدا کردن یک هاست که پشتیبان گیری در زمان واقعی داشته باشد ، بسیار دشوار خواهد بود. اما اگر کاملاً مجبور به تهیه پشتیبان از طریق میزبان خود هستید ، چگونگی ارائه این کار آمده است.

 • با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید و آخرین نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر گزینه تهیه نسخه پشتیبان از تقاضا را دارید ، یک نسخه جدید پشتیبان تهیه کنید و سپس آن را بارگیری کنید.
 • پایگاه داده خود را از طریق روش دستی صادر و تهیه کنید. از طرف دیگر ، می توانید با استفاده از مدیر MySQL ، پایگاه داده را به پوشه محلی خود صادر کنید.

پشتیبان گیری از میزبان معمولاً به دلیل غیرقابل اعتماد بودن شناخته می شود. اگر برای بازیابی استفاده شود ، می توانید داده های مهم را از دست دهید. علاوه بر این ، آنها از جدول سفارشی WooCommerce نسخه پشتیبان تهیه نمی کنند ، بنابراین می توانید داده های ذخیره شده در آنجا را نیز از دست دهید.

ما قبلاً در مورد سایتهای WooCommerce ، نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از زمان واقعی را برجسته کرده ایم. با کاوش در مورد این دو روش ، مشخص است که هیچ یک از اینها تناسب خوبی ندارند.

3. پشتیبان گیری با استفاده از افزونه WordPress

استفاده از افزونه پشتیبان گیری خودکار ساده ترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت های وردپرس است. تنظیم و استفاده راحت و سریعتر است. پلاگین های زیادی مانند BlogVault, UpdraftPlus و BackupBuddy فرآیند تهیه نسخه پشتیبان را ساده کرده و اجرای و مدیریت نسخه پشتیبان تهیه را آسان کرده است.

وقتی صحبت از WooCommerce است ، گرچه گزینه های مختلفی وجود دارد ، همه افزونه های پشتیبان برای فروشگاه ها مناسب نیستند. همانطور که بحث شد ، لازم است افزونه ای را انتخاب کنید که از داده های WooCommerce و سایر داده های وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کند. علاوه بر این ، شما باید یکی را انتخاب کنید که نسخه پشتیبان تهیه آن قابل اعتماد باشد و در هنگام ترمیم کارآمد باشد. همچنین باید قبل از بازیابی ، بتوانید از پشتیبان گیری سایت تست کنید. یک راه حل که این معیارها را برآورده سازد و کارهای بیشتری انجام دهد BlogVault است. بیایید ببینیم چرا.

چرا پشتیبان گیری را با BlogVault مدیریت می کنید?

پشتیبان گیری از زمان واقعی BlogVaults از فرآیندی استفاده می کند که حتی کوچکترین تغییرات در فعالیت سایت بلافاصله باعث ایجاد نسخه پشتیبان می شوند. این شامل تغییراتی است که در جدول سفارشی WooCommerce ایجاد شده است.

فرآیندهای پشتیبان سنگین می توانند سرور شما را بارگیری کنند و وب سایت شما را کند کنند. آ افزونه پشتیبان گیری WooCommerce این خطر را از دو طریق از بین ببرید:

 • کل مراحل پشتیبان گیری آنها روی سرورهای اختصاصی آنها انجام می شود. این در واقع منابع سرور را برای استفاده شما آزاد می کند.
 • آنها از یک ماژول پشتیبان افزایشی استفاده می کنند که پس از نصب ، افزونه ابتدا یک نسخه پشتیبان از سایت کامل می گیرد. تغییرات بعدی به سادگی در بخشهای کوچک به این نسخه پشتیبان اولیه اضافه می شود. این تضمین می کند که سرور و وب سایت شما بی تأثیر باقی بمانند و عملکرد بهینه ای داشته باشند.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان سایت WooCommerce خود با BlogVault

 1. ثبت نام کنید و با BlogVault یک حساب کاربری ایجاد کنید. سایت خود را به داشبورد ای که ظاهر می شود اضافه کنید.
 2. در حالی که می توانید افزونه را نصب و فعال کنید ، BlogVaults برای این کار گزینه ای آسان و خودکار را از درون داشبورد ارائه می دهد. پس از فعال سازی ، این افزونه از نسخه پشتیبان کامل سایت کامل استفاده می کند.
 3. در مرحله بعد ، به بخش “پشتیبان گیری” در داشبورد خود بروید. برای فعال کردن این عملکرد ، روی نوار جابجایی کنار “به روزرسانی های زمان واقعی” کلیک کنید.

BlogVault برای تهیه نسخه پشتیبان از WooCommerce

درباره BlogVault More بیشتر بدانید

و آنجا می روید! شما پشتیبان گیری از زمان واقعی را برای سایت خود با موفقیت فعال کرده اید. با پیشروی ، هرگونه تغییر در سایت شما فوراً باعث ایجاد نسخه پشتیبان می شود.

در حالی که بیشتر راه حل ها مانند BlogVault الگوی افزونه ای و ترکیبی از آن هستند ، همیشه بهتر است هرگونه احتیاطی را برای اطمینان از اینکه سایت شما هیچ داده ای را از دست ندهد ، استفاده کنید. هنگام تهیه نسخه پشتیبان و امنیت وب سایت ، نگرش شما به اقدامات احتیاطی باید “اگر وجود داشته باشد ، من این کار را می کنم”.

نکاتی برای اطمینان از دست دادن صفر داده

 1. همیشه از یک سایت مرحله بندی استفاده کنید تا قبل از بازیابی نسخه پشتیبان تهیه کنید. می توانید از افزونه های مرحله بندی مانند استفاده کنید WP Staging یا تکثیر کننده برای انجام این کار (اگر از BlogVault استفاده می کنید ، آنها عملکردی برای نمایش داخلی دارند).
 2. در صورت نگرانی از از دست دادن اطلاعات سفارشات قرار گرفته در هنگام بازیابی نسخه پشتیبان ، می توانید از یک افزونه حالت Maintenance استفاده کنید. به این ترتیب می توانید سایت خود را از قبول موقت سفارشات جدید متوقف کنید. می توانید این عملکرد را فعال کرده و آخرین نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 3. زمان روزی را مشاهده کنید که سایت شما از طریق Google Analytics کمترین میزان ترافیک / سفارش را دریافت می کند. اگر نیاز به تهیه نسخه پشتیبان دارید ، سعی کنید در این بازه زمانی انجام دهید. اگر از پشتیبان های دوره ای استفاده می کنید ، آنها را در آن دوره برنامه ریزی کنید.
 4. اطمینان حاصل کنید که چندین نسخه از نسخه پشتیبان تهیه کرده اید و در دسترس و قابل بارگیری هستند. و ترجیحاً یک کپی را در خارج از محل ذخیره کنید.
 5. اگر از افزونه پشتیبان استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که از افزونه ای استفاده می کنید که پشتیبانی مشتری خوبی را ارائه می دهد. در صورت بروز هر مشکلی ، باید به تیم آنها کمک کنید.

اطمینان از پشتیبان گیری از سایت WooCommerce شما باید بخشی از مدیریت اساسی وب سایت شما باشد. از بین رفتن داده ها تأثیر بسیار بیشتری نسبت به وب سایت معمولی در فروشگاه اینترنتی دارد.

این را می توان به این واقعیت نسبت داد که:

 • سایت های WooCommerce قابلیت های بیشتری دارند و چندین فرآیند در هر زمان معین اجرا می شوند.
 • صاحب سایت WooCommerce موظف است اطلاعات مشتریان خود را ایمن نگه دارد. هرگونه ضرر و سوءاستفاده از اطلاعات شخصی مشتریان می تواند پیامدهای قانونی داشته باشد.
 • یک فروشگاه آنلاین برای تهیه کالا ، تحویل و پرداخت کالاها باید با فروشندگان متعدد برخورد کند. بزرگی داده های مورد نظر به طور قابل توجهی بیشتر است.
 • یک فروشگاه WooCommerce صرفاً به دلیل بسیاری از فرایندهای تنظیم شده ، یک سرمایه گذاری قابل توجهی بالاتر از یک سایت بلاگ نویسی معمولی است.

به منظور راه اندازی یک استراتژی پشتیبان کارآمد برای فروشگاه WooCommerce ، توصیه می کنیم از یک افزونه پشتیبان گیری وردپرس استفاده کنید که از کلیه فعالیت های سایت ، از جمله تغییراتی که در جدول سفارشی WooCommerce ایجاد شده است ، تهیه کنید. فرایند خودکار روشی آسان اما جامع برای نظارت بر عملکرد سایت و به حداقل رساندن زمان خرابی است. این نزدیکترین چیزی است که می توانید به صفر از دست دادن داده ها برسید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند با فروشگاه های WooCommerce خود به طور موثر پشتیبان تهیه کنید. اگر پیشنهادی یا سؤالی دارید ، نظر دهید! پشتیبان مبارک!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map