نحوه ایجاد URL های کوتاه سفارشی برای وبلاگ وردپرس خود

نحوه ایجاد URL های کوتاه سفارشی برای وبلاگ وردپرس خود

شما برای رسیدن به خوانندگان بیشتر در رسانه های اجتماعی در جاهای دیگر هیجان زده هستید. اما URL های طولانی کار را برای شما سخت می کنند زیرا آنها به هیچ وجه کاربرپسند نیستند و حتی زیبا نیستند. از طرف دیگر ، URL های کوتاه سفارشی برای به اشتراک گذاشتن در رسانه های اجتماعی و نمایشگرهای دیگر مانند تبلیغات چاپی یا کارت ویزیت آسان است..


به عنوان مثال به پیوندهای وابسته آمازون فکر کنید

https://www.amazon.com/Kindle-Wireless-Reading-Display-Globally/dp/B003FSUDM4/ref=amb_link_353259562_2؟pf_rd_m=ATVPDKIK X0DER و pf_rd_s = مرکز-10 و pf_rd_r = 11EYKTN682A79T370AM3 و pf_rd_t = 201 & pf_rd_p = 1270985982 & pf_rd_i = B002Y27P3M

چگونه چنین پیوندی به اشتراک گذاشته شده است؟ شما به URL های کوتاه تری نیاز دارید که به اشتراک بگذارید ، به یاد ماندنی باشند و – در صورت لزوم – در نقاب کردن لینک های وابسته خود عالی باشید. URL های وبلاگ شما در وبلاگ نیز می توانند کمی استفاده کنند بیرون زدن. اگر می توانید یک URL کوتاه مارک برای دریافت آن داشته باشید ، طلایی هستید.

در ادامه بخوانید تا بدانید که چگونه می توانید URL های کوتاه سفارشی را برای وبلاگ وردپرس خود ایجاد کنید بدون اینکه عرق بکشد.

چرا URL ها را کوتاه کنید?

اول موارد: اول ، مزایای کوتاه کردن پیوندهای شما چیست?

 • سهم را تقویت کنید – ناگفته پیداست که سهیم کردن آسانتر است https://wpexplorer.com/short-url نسبت به. تا https://wpexplorer.com/how-to-create-custom-short-urls-for-your-wordpress-blog. فقط تایپ URL طولانی تر خسته کننده می شود. علاوه بر این ، قرار دادن URL های کوتاه بر روی کارت ویزیت ، قلم ، تی شرت و غیره ساده تر است.
 • رسیدن به نام تجاری افزایش – مجدداً ، بدون توجه به اینکه چشم انداز آن را ببیند ، آسانتر است URL ساده تر را به خاطر بسپاریم. با توجه به اینکه می توانید یک URL مارک خریداری کنید ، می توانید پتانسیل اشتراک URL های کوتاه سفارشی را سوار کنید تا نام تجاری خود را جلوی چشم های بیشتری بکشید. چشم اندازها می توانند از طریق مسنجر به شما برسند m.me/wpexplorerthemes برای مثال.
 • پیوندهای مبدل – برای پرداخت برخی از پیوندهای شما پرداخت می شود ، بیشتر اگر طولانی و پر از پارامترهای ردیابی باشند. خوانندگان شما بیشتر احتمال دارد کلیک کنند https://yoursite.com/amazon-book برای خرید کتاب خود در آمازون بر خلاف لینک اصلی آمازون. پیوندهای وابسته نیز می توانند باعث ترس خوانندگان شوند ، بنابراین آنها را کمی جاز کنید.
 • تجزیه و تحلیل – كوتاه كننده هاي URL در مورد پيوندهاي خود داده هاي زيادي را به شما ارائه مي دهند. داده هایی که می توانید برای بهبود استراتژی کلی بازاریابی خود استفاده کنید. پس از همه ، شما می خواهید مردم روی دکمه های خرید شما کلیک کنند ، بنابراین این تنها شناختن کسب و کار است که می داند چه گزینه هایی راجع به سایت شما کلیک می کنند.
 • خدمات رایگان – اگر تصمیم به خرید یک URL کوتاه سفارشی مارک دار دارید ، کوتاه کردن لینک ها برای سایت وردپرس شما رایگان یا نسبتاً ارزان است.
 • بهبود CTR – Bit.ly (URL کوتاه btw) ، یکی از محبوب ترین میانبرهای لینک در وب ، مطالعه ای را منتشر کرد که نشان می دهد URL های کوتاه مارک دار افزایش نرخ کلیک از طریق (CTR) 34٪.

مثالهای عالی از URL های کوتاه سفارشی با نام های تجاری محبوب شامل youtu.be، wp.me، nyti.ms، es.pn و fb.me درمیان دیگران. همه اینها نمونه های خوبی از URL های کوتاه مارک دار هستند. شرط می بندم که شما سخت به یاد بیاورید این URL ها یا گفتن کدام مارک ها را نشان می دهند.

از این راه ، اجازه دهید URL های کوتاه سفارشی را برای شروع سایت خود با ساده ترین روش ایجاد کنیم. در این بخش نحوه ایجاد URL های کوتاه به چهار روش یاد می گیرید:

 • با استفاده از یک افزونه کوتاه کردن لینک وردپرس
 • فعال کردن میانبرهای WP.me ​​در Jetpack
 • از خدمات کوتاه کردن پیوند شخص ثالث استفاده کنید
 • یک نام دامنه کوتاه تر خریداری کنید و URL های کوتاه مارک تجاری را پیکربندی کنید

1. URL های کوتاه را با افزونه Pretty Links WordPress ایجاد کنید

پلاگین PrettyLinks Lite

اطلاعات و بارگیرینمایش نسخه ی نمایشی

می توانید پیوندهای خود را درست در این دقیقه با استفاده از یک افزونه وردپرس مانند پیوندهای پیوند کوتاه کنید و پنهان کنید. با استفاده از افزونه می توانم پیوند وابسته ای مانند https://themeforest.net/item/total-responsive-multipurpose-wordpress-theme/6339019/؟ref=wpthemeraves به http://wpthemeraves.com/total/.

در حالی که نام دامنه من هنوز طولانی است ، URL دوم کوتاهتر است و به خاطر سپردن / اشتراک گذاری ساده تر از اول است. این به علاوه URL دوم به هیچ وجه شبیه پیوند وابسته به نظر نمی رسد. خوب ، تقریباً.

از این گذشته ، من به راحتی می توانم تعداد افرادی را که از طریق داشبورد سرور Pretty Links بر روی پیوند کلیک می کنند ، ببینم. و بعد بعضی.

نصب و راه اندازی Pretty پیوندها یک روند ساده و ساده است ، من انتظار ندارم که مشکلی برای شما پیش بیاید. اما در صورت نیاز به ما برای دستیابی به شما ، در اینجا چگونگی است.

نصب لینک های زیبا

هدایت به افزونه ها> افزودن جدید همانطور که در تصویر زیر به شما نشان می دهیم ، در فهرست مدیر WordPress خود قرار دهید.

افزودن افزونه جدید در وردپرس

با کلیک روی جدید اضافه کن مورد شما را به صفحه اصلی افزونه افزونه WordPress سوق می دهد. در اینجا می توانید افزونه Pretty Links Pro را از رایانه خود بارگذاری کرده و یا نسخه رایگان را از مخزن رسمی افزونه وردپرس نصب کنید. از آنجا که برای Freebie زاویه دار هستیم ، با گزینه دوم پیش خواهیم رفت.

در افزونه ها را اضافه کنید صفحه ، “پیوندهای زیبا” را وارد کنید افزونه های جستجو (1) جعبه جستجو منتظر عملکرد جستجوی آژاکس باشید تا افزونه را برای شما به ارمغان بیاورد. بعدی ضربه بزنید اکنون نصب کنید (2) دکمه ، و در نهایت ، فعال کنید دکمه ای که بعد از نصب می آید.

بعد ، ضربه بزنید پیوندهای زیبا همانطور که در زیر نشان می دهیم ، در فهرست مدیر WordPress مورد خود را مشاهده کنید.

پنل مدیریت پیوندها زیبا

به صفحه مدیریت Pretty پیوندهای شما خوش آمدید ، اما از آنجا که هیچ پیوندی ندارید ، خالی است. آیا شما نمی توانید اولین URL کوتاه کوتاه خود را در دامنه خود ایجاد کنید؟ دنبال کنید.

ایجاد آدرسهای کوتاه کوتاه پیوندها

در پنل مدیریت Pretty Links ، روی آن کلیک کنید پیوند زیبا را اضافه کنید دکمه همانطور که در تصویر زیر برجسته می کنیم.

در صفحه بعدی خود را اضافه کنید URL هدف ، پیوند زیبا, عنوان, و یادداشت. اگر من تو بودم ، من را ترک می کردم تغییر مسیر منوی کشویی به تنهایی مگر اینکه من بدانم چه کاری انجام می دهم.

پانل مدیریت افزونه پیوندهای زیبا

مشاهده کنید گزینه های پیشرفته پیوند در تصویر بالا؟ خوب ، با کلیک بر روی آن کلیک کنید تا یک زن و شوهر از گزینه های nifty مانند گروه بندی پیوند ، اضافه کردن برچسب بدون پیگیری ، ارسال پارامتر و پیگیری لینک.

نحوه ایجاد آدرس های کوتاه سفارشی در افزونه وردپرس پیوندهای زیبا

پس از اتمام انتخاب تنظیمات خود ، روی ضربه بزنید ایجاد کردن دکمه همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است. بگذارید ببینیم چه چیزی در اینجا داریم.

لینک های کوتاه کوتاه پیوند دارد

اکنون پیوند وابسته طولانی من (https://themeforest.net/item/total-responsive-multipurpose-wordpress-theme/6339019/؟ref=wpthemeraves) است http://design.vistamedia.xyz/total. به طور قابل توجهی کوتاه تر از پیوند اصلی است ، حتی اگر من در این مثال دوم از زیر دامنه استفاده می کنم

در نتیجه ، می توانم پیوند کوتاهتر خود را در هر مکانی که دوست دارم به اشتراک بگذارم یا به راحتی آن را در هر نوع وب اضافه کنم. هنگامی که افراد به این پیوند برخورد کردند ، Pretty پیوند همه چیز را در یک گزارش ردیابی ثبت می کند که به نظر می رسد مانند این:

ویژگی پیگیری زیبا

هنگامی که نیاز به وجود آمد ، می توانید با حرکت به آمار آمار پیوند خود را مشاهده کنید پیوندهای زیبا> کلیک در منوی مدیر وردپرس خود قرار دهید. بهترین قسمت این است که می توانید گزارش ها را سفارشی و بارگیری کنید. علاوه بر این ، در صورت کمک می توانید آدرس IP بازدید کننده را مشاهده کنید.

کشتی های Pretty Links دارای ویژگی های بیشتر از جمله امکان هدایت لینک ها بر اساس موقعیت کاربر ، کوتاه کردن تمام پیوندها در سایت شما ، آزمایش A / B و انواع تغییر مسیر بیشتر از جمله موارد دیگر.

2. میانبرهای WP.me ​​را در Jetpack فعال کنید

افزونه JetPack

قبل از اینکه با افزونه ها تمام شود ، آیا می دانید می توانید با استفاده از Jetpack ، لینک های کوتاه WP.me ​​ایجاد کنید؟ تنها سقوط؟ میانبرهای WP.me ​​به شما داده های ردیابی را ارائه نمی دهند.

اگر ابتدا افزونه را ندارید ، ابتدا Jetpack را نصب و فعال کنید. سپس مرورگر خود را به آن اشاره کنید مثال.com/wp-admin/admin.php؟page=jetpack_modules, و جایگزین کنید مثال.com با نام دامنه واقعی خود اگر مشکل دارید ، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد دسترسی کسب کنید همه ماژول های Jetpack در یک صفحه.

گذشته از این ، اگر صفحه زیر را ببینید ، در جای مناسب قرار دارید.

ماژول های jetpack

به پایین بروید ، و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، ماژول WP.me ​​Shortlinks را فعال کنید.

ماژول اتصال کوتاه jetpack wp.me را فعال کنید

حالا چی؟ هر وقت یک خواننده از دکمه های به اشتراک گذاری Jetpack استفاده می کند ، سایت شما به طور خودکار آدرس های کوتاه WP.me ​​مانند آنچه در تصویر زیر نشان داده شده است را ایجاد می کند..

میانبرهای wp.me را در توییتر به اشتراک بگذارید

علاوه بر این ، فعال کردن WP.me ​​Shortlinks می افزاید Shortlink را دریافت کنید دکمه در ویرایشگر کلاسیک همانطور که در زیر مشاهده می کنید.

به هر وسیله ، احساس رایگان کنید که میانبرهای WP.me ​​را کپی کرده و در هر کجا که می خواهید ، به اشتراک بگذارید. این فقط ناراحت است که شما نمی توانید این پیوندها را ردیابی کنید ، یا می توانید؟ اجازه بدهید به ما در بخش نظرات و مطمئن شوید.

اگر نمی خواهید مسیر افزونه را طی کنید ، همیشه می توانید از خدمات کوتاه کردن پیوند شخص ثالث مانند Bitly یا TinyURL استفاده کنید. معمولاً این سرویس ها بسیار آسان هستند و در اکثر اوقات ، حتی نیازی به ثبت نام در یک حساب کاربری ندارید.

3. برای تولید URL های کوتاه از TinyURL بازدید کنید

سرویس کوتاه کردن لینک tinyurl

TinyURL اولین مدعی غیر plugin ما امروز است و به دلایل خوبی. کوتاه کننده URL بیش از یک میلیارد تغییر مسیر در هر ماه ارائه می دهد ، بدین معنی که شما در شرکت خوبی هستید. و درست مانند Bitly ، می توانید بدون ایجاد حساب کاربری ، URL های کوتاه ایجاد کنید.

تنها تفاوت؟ شما نمی توانید در TinyURL حساب کاربری ایجاد کنید. بنابراین ، چگونه پیوندهای خود را پیگیری می کنید؟ خوب ، شما نمی توانید ، که ما را فقط با Bitly ترک می کند. اما TinyURL به عنوان یک سرویس کوتاه کردن لینک ، وزن خود را تحمل می کند. از این گذشته ، فقط باید URL طولانی خود را بچسبانید و یک دکمه را بزنید.

به طور کلی ، می توانید سلاخی که بعد از TinyURLL می آید را سفارشی کنید. به عنوان مثال ، به جای داشتن https://tinyurl.com/yby5eax2, شما می توانید مثل حلزون حرکت کردن را سفارشی کنید https://tinyurl.com/بازاریابی وو, به شرط اینکه شلخته در دسترس باشد.

پیوندهای کوتاه TinyURL ایجاد کنید

بزرگترین مشکل در استفاده از کوتاه کننده های URL شخص ثالث این است که شما در نهایت قربانی کردن نام تجاری خود شوید. به جای اینکه نام دامنه شما در پیوندهای کوتاه شما نشان داده شود ، پیوند دارای یک دامنه شخص ثالث است ، به عنوان مثال ، TinyUR(/short-url ، Tiny.cc/short-url و bit.ly/short-url.

اگرچه نگران نباشید ، ما می توانیم با استفاده از آخرین روش خود بر این چالش غلبه کنیم. خرید یک URL کوتاه مارک دار و پیکربندی آن برای سایت وردپرس خود.

4. از Bitly برای URL های کوتاه سفارشی استفاده کنید

کمی کوتاه url

Bitly یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین میانبرهای URL در اینترنت است. این سرویس به شما امکان می دهد URL های کوتاه را به صورت ناشناس ایجاد کنید. به سادگی پیوند طولانی خود را در زمینه ای که علامت شماره آن را زده ایم ، بچسبانید. 2 در تصویر بالا.

هنوز ، ما باید یک حساب کاربری ایجاد کنیم ، بنابراین به آن ضربه بزنید ثبت نام همانطور که در بالا نشان داده شده است ، در منو پیوند دهید. سپس فرم ثبت نام را پر کنید یا همانطور که در تصویر زیر برجسته می شوید با Google ، Facebook یا Twitter ثبت نام کنید.

ایجاد حساب کاربری کمی

بزن به ایجاد حساب کاربری دکمه در پایین را انتخاب کنید و مطابق شکل زیر نحوه استفاده از Bitly را در صفحه بعدی انتخاب کنید.

این قسمت اختیاری است ، برای بستن آن روی پنجره کلیک کنید

قبل از انجام هر کار دیگری ، وارد حساب ایمیل خود شوید و آدرس ایمیل خود را تأیید کنید.

تأیید حساب کمی از طریق ایمیل

اکنون حساب Bitly شما آماده است.

پنل مدیر کمی

بسیار زیبا ، درسته؟ ایجاد URL های کوتاه از این مرحله نکته ای است و کلیک کنید. برای ایجاد یک URL کوتاه جدید در داشبورد Bitly ، به سادگی ضربه بزنید ایجاد کردن دکمه در بالا (تصویر بالا را ببینید).

در مرحله بعدی ، همانطور که در تصویر زیر مشخص می کنیم ، URL طولانی خود را در بخش اسلایدها جایگذاری کنید.

چسباندن url طولانی به تلخی

پس از آن ، پیوند خود را مطابق شکل زیر در قسمت بعدی تنظیم کنید.

علاوه بر این ، شما می توانید حساب های توییتر و فیس بوک خود را به منظور سهولت در اشتراک گذاری پیوندهای کوتاه متصل کنید. علاوه بر این ، می توانید پسوند مرورگر Bitly را نصب کنید تا بتوانید فوراً آدرسهای اینترنتی کوتاه از هر صفحه وب ایجاد کنید.

علاوه بر این ، Bitly با یک نمودار ردیابی بصری حمل می شود که تعداد کل کلیک ها ، داور برتر (ایمیل ، پیام کوتاه یا مستقیم) و مکان برتر را در بین سایر موارد به شما نشان می دهد. در صورت نیاز می توانید برای ویژگی های بیشتر به پکیج Enterprise ارتقا دهید.

URL های Bitly Short ایجاد کنید

نصب و پیکربندی افزونه WP Bitly

آیا می خواهید Bitly را از داشبورد وردپرس خود استفاده کنید؟ تو می توانی! نصب و فعال کنید WP Bitly درست مثل آنچه در مراحل فوق با افزونه Pretty Links انجام دادیم. در مرحله بعد حرکت کنید تنظیمات> نوشتن در منوی مدیر وردپرس خود قرار دهید. سپس به پایین بروید تا ببینید WP Bitly Shortlinks همانطور که در زیر برجسته می کنیم.

در مرحله بعد ، باید روی کلیک کنید اجازه دهید دکمه همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است. در صفحه بعد ، روی کلیک کنید اجازه دکمه مطابق شکل زیر (شما باید به Bitly وارد شوید).

اگر همه چیز خوب پیش می رود ، باید صفحه زیر را مشاهده کنید.

در این مقطع ، شما آماده هستید تا URL های کوتاه مارک تجاری را برای وبلاگ وردپرس خود شروع کنید. فقط مقاله را در ویرایشگر پست باز کنید و روی آن کلیک کنید میانبر مطابق شکل زیر دکمه در منوی مدیر وردپرس بالا قرار دارد.

علاوه بر این ، می توانید نحوه عملکرد پیوندهای شما را از داخل ویرایشگر پست مطابق تصویر بالا مشاهده کنید.

5. خرید و پیکربندی URL کوتاه مارک تجاری

روش های دیگر در این پست به شما کمک می کند تا URL های کوتاه را به صورت جیف و بدون صرف سکه ایجاد کنید. اما ، برخی از نقاط ضعف در استفاده از این روش ها وجود دارد که می توان در این بخش بر آنها غلبه کرد.

به عنوان مثال ، افزونه Pretty پیوندها کاری برای کوتاه کردن نام دامنه شما انجام نمی دهند و متأسفانه ، اکثر ما نام دامنه طولانی داریم. پیوندی مانند wpthemeraves.com/total/ هنوز نام تجاری را حفظ می کند ، اما می توانیم با ایجاد URL برای مارک کوتاه مارک کوتاه ، آن را کوتاه تر کنیم.

و قبلاً نیز اشاره کردیم که استفاده از WP.me ​​و URL های شخص ثالث ، نام تجاری شما را قربانی می کند.

بنابراین ، به جای wpthemeraves.com/total/, ما می توانیم برای wprav.es/total/ برای مثال. یک URL با مارک کوتاه ، مارک شما را حمل می کند و سهم سهم بودن را در مقایسه با سایر انواع URL های کوتاه بهبود می بخشد.

برای مبتدیان ، دامنه URL کوتاه دلخواه خود را جستجو کنید یا از یک مولد نام دامنه استفاده کنید تا یک URL کوتاه با مارک مناسب پیدا کنید. خلاق باشید و روشهای مختلفی برای کوتاه کردن دامنه برند خود را کشف کنید.

خرید یک URL کوتاه مارک دار

نام دامنه جستجوی نام دامنه

شما می توانید یک URL کوتاه مارک دار را از ثبت دامنه خود خریداری کنید ، به همان روشی که دامنه موجود را خریداری کردید. به همین دلیل ، ما وارد جزئیات نمی شویم. با این حال ، اگر شما در جستجوی یک ثبت دامنه عالی هستید ، تمام نام دامنه من را در Namecheap خریداری می کنم.

با یک URL کوتاه مارک دار در دست ، زمان آن است که چند چیز را پیکربندی کنید ، تا دامنه کوتاه جدید شما بتواند پیوندهای کوتاهی برای وب سایت شما ارائه دهد.

پیکربندی URL های کوتاه سفارشی مارک دار

برای این بخش ، می آموزید که چگونه URL کوتاه مارک خود را با Bitly پیوند دهید ، به شما این امکان را می دهد تا برای ایجاد URL های کوتاه در URL مارک شده خود ، Bitly را اهرم کنید. بنابراین ، به جای استفاده bit.ly/ آدرس کوتاه, پیوندهای کوتاه شما به نظر می رسد wprav.es/ آدرس کوتاه, برای مثال.

به حساب Bitly خود وارد شوید و همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است ، روی نام کاربری خود کلیک کنید.

اضافه کردن آدرس های کوتاه مارک مارک به تلخی

در صفحه بعدی ، روی ضربه بزنید مدیریت کنید ارتباط دادن:

تنظیمات برگزیده کاربر را با تلخی مدیریت کنید

بعد کلیک کنید دامنه های کوتاه مارک دار و بعد دامنه کوتاه مارک دار اضافه کنید دکمه همانطور که در تصویر زیر نشان داده ایم.

دامنه کوتاه مارک دار را با تلخی اضافه کنید

در بخش اسلایدهای بعدی ، می توانید URL کوتاه مارک خود را اضافه کنید و تنظیمات DNS مورد نیاز برای پیوند Bitly را به دامنه کوتاه خود مشاهده کنید.

قبل از اینکه دامنه را تأیید کنید دکمه همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ، باید وارد رجیستری دامنه خود شوید و مطمئن شوید که دامنه کوتاه مارک دار شما به Bitly اشاره می کند.

می گویند دامنه کوتاه مارک خود را از طریق Namecheap خریداری کرده اید ، فقط باید وارد داشبورد Namecheap خود شوید و به قسمت زیر بروید لیست دامنه همانطور که در زیر نشان داده شده است. بعد ، ضربه بزنید مدیریت کنید دکمه کنار دامنه کوتاه مارک شده شما:

لیست دامنه در داشبورد namecheap

بعد ، پیدا کردن نام های سرور بخش را انتخاب کنید DNS سفارشی و سوابق DNS Bitly را اضافه کنید. یادتان باشد که تغییرات خود را ذخیره کنید. توجه داشته باشید که تغییرات DNS ممکن است حداکثر 72 ساعت طول بکشد ، بنابراین صبور باشید. بارهای دیگر ، تغییرات فوراً منعکس می شوند.

هنگامی که URL کوتاه مارک شما به Bitly اشاره کرد ، دامنه را به Bitly وارد کنید و احساس راحتی کنید دامنه را تأیید کنید دکمه مطابق شکل زیر.

نام تجاری url کوتاه با تلخی

با این کار ، کافی است افزونه WP Bitly را نصب کنید ، بنابراین می توانید URL های کوتاه خود را مستقیماً از درون داشبورد سرور وردپرس خود مدیریت کنید.

کلمات نهایی در URL های کوتاه سفارشی

ناگفته نماند که URL های کوتاه دارای مزیت های بیشتری نسبت به URL های طولانی در دنیای دیجیتالی که در آن زندگی می کنیم می شود. چه سهم بودن آن ، گسترش نام تجاری و یا ارائه تجربه بهتری برای کاربران شما ، URL های کوتاه روز را حمل می کنند.

گفته می شود ، چگونه پیوندها را در وبلاگ وردپرس خود کوتاه می کنید؟ آیا ما کوتاه کردن آدرس اینترنتی مورد علاقه شما را کنار گذاشتیم؟ در مورد این پست سوال یا پیشنهادی دارید؟ لطفا دریغ نکنید تا در نظرات به اشتراک بگذارید. به سلامتی!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map