راهنمای کامل RSS و نحوه استفاده از آن با وردپرس

راهنمای کامل RSS و نحوه استفاده از آن با وردپرس

اگر کاربران برای خواندن مقاله های شما نیازی به مراجعه به سایت وردپرس شما نداشته باشند ، چه می شود؟ مطمئناً این امر باعث می شود تا کاربران راحت تر شوند زیرا برای بدست آوردن اطلاعات روزانه خود مجبور نیستند به ده وبلاگ و منابع خبری مورد علاقه خود بروید. همچنین برای صاحبان وب سایت خوب خواهد بود ، زیرا این امکان را به شما می دهد تا محتوای خود را با روشی کارآمد تر توزیع کنید و محتوا را به مکانی که مشتری ها می خواهند در آن توزیع کنید ، ارسال کنید..


این ایده کامل در پشت RSS است.

RSS از سال 1999 وجود دارد ، و به عنوان توزیع کننده مطالب در سراسر وب کار می کند. بعلاوه ، برای جمع آوری آسان تر خواندن ، گردآوری و سازماندهی با جمع کننده ها ترکیب می شود.

به طور خلاصه ، RSS خوانندگان شما را در خواندن تمام مطالب مورد نظر خود ، در یک مکان ، نگه می دارد. به این ترتیب ، آنها مجبور نیستند وب سایتهای خبری مورد علاقه خود را نشانه گذاری کنند یا هر زمان که بخواهند بخوانند در Google جستجو کنند.

چگونه RSS کار می کند

RSS ، یا واقعاً ساده سندیکا, به خوانندگان فرصتی برای اشتراک در وبلاگ شما ارائه می دهد. پس از آن ، خواننده برای مصرف محتوا باید از یک خواننده RSS یا جمع کننده استفاده کند.

به منظور اشتراک ، خواننده بر روی دکمه اشتراک کلیک می کند. خودشه. گاهی اوقات یافتن دکمه اشتراک RSS در وب سایت یا وبلاگ دشوار است ، اما اغلب می توانید آنها را در نزدیکی دکمه های رسانه های اجتماعی ، در پاورقی یا با جستجوی “نام وب سایت” + “RSS Feed” در Google پیدا کنید..

گاهی اوقات یافتن دکمه اشتراک RSS در وب سایت یا وبلاگ دشوار است ، اما اغلب می توانید آنها را در نزدیکی دکمه های رسانه های اجتماعی ، در پاورقی یا با جستجوی “نام وب سایت” + “RSS Feed” در Google پیدا کنید..

فیدهای RSS همچنین بر اساس طبقه بندی یا موضوع قابل تفکیک هستند. این موضوع بسیار بیشتر به مجلات بزرگ آنلاین (مانند وال استریت ژورنال یا USA Today) مرتبط است. چرا باید اینجوری باشه؟ زیرا این انتشارات دارای ده ها بخش ، اگر صدها نفر نباشد.

چرا باید اینجوری باشه؟ زیرا این انتشارات دارای ده ها بخش ، اگر صدها نفر نباشد.

بنابراین ، یک خواننده می تواند تصمیم بگیرد که در کل مقاله یا فقط بخش ورزشی مشترک شود.

و این یک مزیت دیگر برای داشتن فید RSS است. کاملاً ممکن است که برخی از خوانندگان فقط برخی از مقالات شما را جذاب بنمایند. بنابراین ، آنها فقط ممکن است بخواهند در چیزی مانند بخش سفر یا مشاغل مشترک شوند.

پس از عضویت در فید RSS ، برای کاربر لازم است چگونگی مصرف این اطلاعات را مشخص کند. همانطور که گفته شد ، این به نوعی جمع کننده یا RSS خوان نیاز دارد.

محبوب ترین گزینه برای این مورد Google Reader بود. این یک روش پاک و بسیار مؤثر برای جمع کردن ده ها خوراک RSS بود.

متأسفانه ، Google Reader در سال 2013 فعالیت خود را متوقف کرد. بنابراین ، این گزینه دیگر نیست. با این حال ، تعداد زیادی از خواننده RSS دیگر امروزه مورد استفاده قرار می گیرند.

کدام یک از خوانندگان RSS به شدت توصیه می شوند?

بعد از خاموش کردن Google Reader ، گوگل عمدتا توصیه می کند که کلیه مشتریان به آنها منتقل شوند خوراکی. قطعاً بیشترین شبیه به Google Reader است ، اما همه چیز به تنظیمات شخصی شما بستگی دارد.

ده ها خواننده RSS برای انتخاب وجود دارد ، اما در اینجا محبوب ترین هستند:

همانطور که گفته شد ، هرکدام جذابیت های خاص خود را دارند. به عنوان مثال ، Feedly با تمیزی و سازماندهی خود از Google Reader تقلید می کند ، در حالی که پاندا بیشتر راهی برای مرور چندین وب سایت در یک رابط است. من توصیه می کنم همه آنها را امتحان کنید تا ببینید اگر قصد دارید برای جمع آوری محتوا ، کدام یک درست باشد. از این گذشته ، این مرکز اصلی خواندن مقاله خواهد بود.

نحوه استفاده از RSS با سایت وردپرس خود

اکنون که فهمیدید که چگونه خوانندگان از RSS استفاده می کنند ، وقت آن رسیده است که برای صاحبان سایت وردپرس به چه چیزی و چگونگی بررسی بپردازید.

برای شروع ، باید بدانید که با یک یا دو روش با RSS در تعامل هستید. اولین و مهمترین جنبه RSS برای صاحبان وب سایت ، گرفتن دکمه RSS Subscription در سایت شماست. این به عنوان یک شبکه توزیع برای محتوای شما عمل می کند ، همه بدون اینکه کار زیادی را در مورد خود انجام دهید.

چگونه یک لینک و نماد را به خوراک RSS خود اضافه کنید

شما چند انتخاب برای این فرآیند دارید. از نظر فنی می توانید یک تصویر RSS را از Google تصاویر بگیرید ، آن را در یک ابزارک قرار دهید و تصویر را در نوار کناری خود پیوند دهید. این امر باعث می شود نیاز به نصب افزونه صرفه جویی شود ، اما اغلب تمیزترین راه برای دستیابی به دکمه RSS نیست..

ابتدا بررسی کنید که آیا موضوع وردپرس شما دارای ویجت سفارشی برای نمادهای اجتماعی است یا خیر. اگر ویجت در دسترس است ، باید بتوانید آن را در هر منطقه آماده ویجت (نوار کناری ، پاورقی یا حتی نوار بالای) وارد کنید..

ویجت اجتماعی کل

در بالا نمونه ای از ابزارک اجتماعی Total Theme (که شامل گزینه هایی برای سبک دکمه ، اندازه ، ترتیب و موارد دیگر) نیز می باشد. اما اگر موضوع شما شامل این ویژگی داخلی نیست ، ممکن است دریابید که استفاده از افزونه بهترین شرط بندی شماست.

یک دکمه RSS اضافه کنید

در ابتدا ، ممکن است سعی کنید دکمه RSS را به تنهایی وارد کنید. اگر بخواهید آن را از دکمه های اجتماعی جدا نگه دارید یا شاید آن را به سمت پایین وب سایت خود قرار دهید ، ممکن است این اتفاق بیفتد.

در این صورت ، چند افزونه مانند نماد خوراک RSS یا ویجت آیکون RSS. هر دوی آنها خوب کار می کنند ، اما شما هیچ عملکرد اضافی مانند دکمه هایی برای افزایش موارد زیر ندارید.

دیدن دکمه RSS در کنار پیوندهای فیس بوک ، توییتر و پینترست رایج است ، با فرض اینکه این موارد را دارید.

RSS را با پیوندهای رسانه های اجتماعی اضافه کنید

اگر می خواهید همه آن دکمه ها را به صورت ردیفی ترکیب کنید ، می توانید پلاگین های دکمه رسانه های اجتماعی را پیدا کنید که یک آیکون و پیوند دلخواه را نیز امکان پذیر می کند..

نمادهای رسانه های اجتماعی نهایی این ترفند را برای دکمه های اجتماعی و RSS ایجاد می کند ، زیرا شامل یک آیکون RSS و فیلد برای درج آدرس RSS شما نیز می شود.

URL RSS من چیست?

وردپرس به طور خودکار فید RSS را برای شما تولید می کند. این فید ترکیبی از مقالات شما است و می تواند با URL RSS به اشتراک گذاشته شود. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، یک URL RSS برای ورود کاربران و کلیک بر روی دکمه مورد نیاز است. در بیشتر مواقع این URL را در قسمت افزونه قرار می دهید ، اما بعضی اوقات ممکن است به سادگی یک تصویر را پیوند دهید.

صرف نظر از این ، URL RSS شما به این شرح است: http://www.wpexplorer.com/feed/

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که متن “wpexplorer.com” را با وب سایت واقعی خود جایگزین کنید. پس از داشتن این URL ، شروع به توزیع فید RSS در وب سایت شما بسیار ساده است.

نمایش چندین خوراک RSS در سایت وردپرس شما

دومین دلیلی که شما می توانید از RSS استفاده کنید این است که اگر مایل به نمایش فیدهای شخص ثالث در سایت وردپرس خود هستید. به عنوان مثال ، شاید شما یک وبلاگ مالی را اجرا کنید و می خواهید روند سهام را از یک منبع به روز و معتبر تر تحویل بگیرید. از این گذشته ، شما خودتان قصد تغییر تغییرات قیمت سهام را ندارید. بهتر است فید RSS را از CNNMoney یا رویترز بگیرید و آن را در نوار کناری خود وارد کنید.

در مورد اکثر وبلاگ های خبری نیز همین کار را می کند ، زیرا مرتب سازی در گوشه و کنار چرخه اخبار اغلب غیر ممکن است. یک وبلاگ فیلم نمی خواهد به اشتراک گذاشتن نمرات پوسیده گوجه فرنگی از دست بدهد. و این جایی است که خوراک RSS Rotten گوجه فرنگی وارد بازی می شود.

بنابراین ، این تاکتیک RSS بیشتر درمورد ارائه اطلاعات با ارزش در اختیار کاربران شما است ، نه بر خلاف توزیع محتوا در اینترنت.

صفحه نمایش نمایش خوراک RSS

افزونه برتر برای ایجاد یک خبرخوان RSS در وب سایت شما WP RSS Aggregator نام دارد.

افزونه WP RSS Aggregator را بارگیری کنید و آن را در وب سایت خود نصب کنید. به تب Aggregator RSS در داشبورد بروید و همه چیز را از URL RSS گرفته تا نام منبع تغذیه را پر کنید. برخی از تنظیمات دیگر مانند این که آیا شما می خواهید به منبع پیوند دهید یا اینکه می خواهید عناوین تکراری را حذف کنید از شما سؤال می کند..

افزودن خوراک جدید

پس از آن می توانید تمام فیدهای خود را مدیریت کرده و آنها را در یک جریان ثابت در وب سایت خود نشان دهید. خوراک را در نوار کناری یا صفحه خود قرار دهید.

چرا در سایت وردپرس خود به RSS نیاز دارید

برخی از وبلاگ نویسان ممکن است RSS را به عنوان یک فناوری قدیمی رد کنند. این مفهوم به دور از خوانندگان با دانش فنی بسیار فاصله دارد. برخی از وبلاگ نویسان فکر می کنند بیشتر برای مجلات بزرگ است. این هم صحیح نیست.

برخی از وبلاگ نویسان فکر می کنند بیشتر برای مجلات بزرگ است. این هم صحیح نیست.

حتی اگر پنج یا ده خواننده RSS داشته باشید ، برای یک وبلاگ کوچک یا متوسط ​​بسیار خوب است. این به سادگی یک روش متفاوت برای دسترسی کاربران به محتوای شما است ، بنابراین می تواند جایگزینی برای لیست ایمیل شما یا هنگام ارسال در رسانه های اجتماعی باشد.

اگر در مورد استفاده از RSS با وردپرس سؤالی دارید ، در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map