RSS چیست؟ و چگونه می توان آن را به وردپرس اضافه کرد

RSS چیست؟ خوب ، RSS مخفف “Really Simple Syndication” است ، اگرچه منشأ آن را می توان در “خلاصه سایت غنی” یافت. به زبان ساده ، RSS رسانه ای است برای پیوند دادن محتوای وب سایت به روشی بسیار کارآمد و سازمان یافته. در سال 1999 منتشر شد ، RSS تأثیر زیادی در تکامل اینترنت – به ویژه نحوه مصرف محتوا – داشت. مردم دیگر برای مشاهده آخرین مقالات دیگر نیازی به مراجعه به سایت های موردعلاقه خود ندارند.


سایت های خبری مانند بی بی سی و نیویورک تایمز ، آیکون RSS را به شدت در سایت های خود تبلیغ کردند. شما می توانید در کل نیویورک تایمز یا فقط در بخش امور مالی عضو شوید – تنها کاری که باید انجام دهید این بود که در یک خوراک RSS خاص مشترک شوید. چنین زیبایی RSS بود! کاملاً صریح ، RSS بود و است, یکی از محبوب ترین رسانه ها توزیع محتوای انبوه برای ناشران, و مصرف محتوای انبوه برای خوانندگان (یا بازدید کنندگان).

جعبه RSS: بهره وری و خوانایی

پادکست

RSS کاملاً به معنای واقعی کلمه چسبیده به رشد بلاگ و پادکست بوده است. می توانید با خواندن مطالب در RSS خوان خود ، در وبلاگ های مورد علاقه خود مشترک شوید و زمان زیادی را صرفه جویی کنید. در اصل شما با هزینه کمتری کارهای بیشتری انجام دهید و در پایان صرفه جویی در یک تعداد زیادی زمان.

یكی از فایده ترین و یا ناشناخته ترین مزایای استفاده از فیدهای RSS است خوانایی. ما انسانها موجودات عادت هستیم. آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا تقریباً همه رمان ها از اندازه و عرض صفحه خاص ، تراز متن ، ارتفاع خط ، تعداد کلمات در هر خط ، نوع و اندازه قلم پیروی می کنند؟ این کار برای ایجاد یک لذت مطلوب از خواندن انجام می شود – کمتر چشمانمان را سفت می کنیم ، حرکت چشم ثابت و سرعت خواندن را با گذشت زمان بهبود می دهیم.

خوانندگان RSS همین کار را می کنند. می توانید فونت ، اندازه و اندازه خط خود را تنظیم کنید. وقتی مطالب مختلف را با همان طرح تایپی می خوانید ، سرعت خواندن شما بهبود می یابد. هر سایت طراحی ، تایپوگرافی و پالت رنگی خاص خود را دارد. بعضی از شما ممکن است دوست داشته باشید ، در حالی که برخی از آنها کاملاً متنفر هستند RSS این شکاف را پر می کند و تجربه خواندن کامل را به شما می دهد.

RSS RSS

روزنامه خواننده RSS

بیشتر ما از اصطلاح آگاهی داریم “نمادهای RSS” – آن جعبه های نارنجی با نماد سفید موجود در اکثر سایت ها. خوب ، این نمادها به فید RSS وب سایت شما پیوند دارند. آنها عمدتاً برای ارسال محتوا به بازدید کنندگان سایت یا در موارد دیگر مشتریان شما استفاده می شوند. در عوض ، یک فید RSS رمزگذاری شده است مشخص شده که در XML (زبان نشانه گذاری توسعه پذیر). خوانندگان RSS و مرورگرهای وب که از پشتیبانی داخلی برای تجزیه و تحلیل فیدهای RSS (مثلاً Mozilla Firefox) برخوردار هستند ، می توانند به درستی بخوانند یا تجزیه یک خوراک RSS مرورگرهای دیگر مانند Google Chrome که پشتیبانی داخلی را برای فیدها ندارند ، با کلیک بر روی پیوند خوراک RSS ، داده های پیش فرض XML را نمایش می دهند.

ایجاد RSS RSS

فیدهای RSS باید باشد تولید دستی وقتی سایتی را در HTML خالص ساخته اید ، یعنی وقتی از CMS استفاده نمی کنید. در چنین مواردی می توانید از خدمات آنلاین استفاده کنید برای تولید فید RSS برای شما. پس از تنظیم ژنراتور RSS ، به محض انتشار مقاله ای در سایت ، فید RSS شما شامل آن پست جدید می شود. افرادی که در آن فید RSS مشترک شده اند می توانند مقاله (های) را با استفاده از یک بارگیری کنند خواننده RSS. (ما کمی به آن خواهیم رسید). وردپرس اما کمی متفاوت است.

وردپرس و RSS

وردپرس و RSS

وردپرس یک پشتیبانی داخلی برای RSS دارد. به محض انتشار پستی ، وردپرس آن را تحویل می دهد همه فیدهای RSS آن همه اینها انجام شده است در داخل و برای انجام آن نیازی به کلیک بر روی یک دکمه واحد نیست. شاید متوجه شده باشید که من از این کلمه استفاده کردم همه. خوب ، اینجاست که زیبایی وردپرس نهفته است (به همراه هزار مورد دیگر).

تقریباً تعداد فیدهای RSS در سایت وردپرس شما موجود نیست. این تعداد به مقدار محتوای منتشر شده بستگی دارد – یعنی تعداد برچسب ها ، نویسندگان و دسته ها. وردپرس از چهار نوع قالب خوراک RSS پشتیبانی می کند:

 1. RSS
 2. RSS 2.0
 3. اتم و
 4. RDF – چارچوب شرح منابع

فیدهای RSS با استفاده از ساختار URL زیر قابل دسترسی هستند:

ساختار پیش فرض URLساختار پیوندی زیبا
www.example.com/؟feed=rsswww.example.com/feed/
www.example.com/؟feed=rss2www.example.com/feed/
www.example.com/؟feed=atomwww.example.com/feed/atom/
www.example.com/؟feed=rdfwww.example.com/feed/rdf/

استفاده از فرمت RSS 2.0 از آنجایی که محبوب ترین و به طور گسترده پشتیبانی شده است ، بسیار توصیه می شود. شما همچنین می توانید پیوندهای فید خود را با استفاده از ساختار پیوند پیوند زیبا ارتقا دهید زیرا خواندن و به خاطر سپردن آنها آسان است. ناگفته نماند ، بیشتر سایتها از ساختار پیوند پیوندی زیبا پیروی می کنند.

چندین خوراک RSS در وردپرس

چندین منبع تغذیه

اکنون برای جالب ترین قسمت – استقرار چندین منبع RSS با وردپرس. تاکنون ، ما در مورد چگونگی توزیع RSS محتوای سایت می پردازیم. WordPress به شما امکان می دهد اشتراک RSS را در سطوح مشخصی تقسیم کنید. این باعث می شود بازدید کنندگان شما بتوانند در این عضو شوند دقیق محتوای مورد نظر آنها.

چگونه کار می کند?

بیایید فرض کنیم شما یک دسته به نام دارید “روانشناسی” و یک برچسب “ودریک درمانی” در وبلاگ خود خواننده ای که می خواهد تمام پست های ثبت شده تحت روانشناسی را به سادگی اضافه کند http://www.example.com/categ/phychology/feed به خواننده RSS آنها. در آینده ، فقط پستهایی منتشر می شود که در زیر قرار دارند روانشناسی این دسته در آن خوراک در دسترس خواهد بود. به همین ترتیب ، می توان اضافه کرد http://www.example.com/tag/vedic-therapy/feed برای دسترسی به کلیه پستهای برچسب خورده با ودریک تراپی به RSS Reader. مجموعه ای از فیدهای مختلف موجود است:

نوع اشتراکپیوند همیشگی
دسته بندی هاhttp://www.example.com/categ/categname/feed
برچسب هاhttp://www.example.com/tag/tagname/feed
نظراتhttp://example.com/comments/feed/
نویسندهhttp://example.com/author/authorname/feed/
جستجو کردنhttp://example.com/؟s=searchterm&feed=rss2
انواع پست های سفارشیhttp://example.com/feed/؟post_type=posttypename

همچنین می توانید چندین دسته ، چندین برچسب و ترکیبی از هردو را در فیدهای خود گروه بندی کنید. تعداد بی شماری از امکاناتی که در فیدهای RSS وجود دارد ، وجود دارد. این امر در واقع به نحوه استفاده خواننده (یعنی من و شما) بستگی دارد اسناد رسمی وردپرس برای کسب اطلاعات بیشتر).

ترکیبپیوند ثابت (پیش فرض) ساده
دسته های مختلفhttp://www.example.com/؟cat=42،43&feed=rss2
برچسب های چندگانهhttp://www.example.com/؟tag=tag1،tag2&feed=rss2

هنگامی که فیدهای خود را آماده رفتن کردید ، می توانید با استفاده از یک افزونه WordPress ، فیدهای سفارشی خود (یا آنهایی که از وب سایتهای دیگر) نمایش داده می شوند. تام مقاله فوق العاده ای را در مورد استفاده از افزونه WP RSS Aggregator WordPress برای وارد کردن ، ادغام و نمایش دادن فیدهای RSS در وب سایت خود نوشت (یک ابزار عالی اگر وبلاگ های زیادی را در وب سایت های دیگر انجام می دهید و می خواهید پیوندهایی را برای آن ارسال کنید). سایت اینترنتی)

خوانندگان RSS

اولین خواندن شخص

خواننده RSS نرم افزاری است که به شما در پیگیری و مدیریت چندین فید RSS کمک می کند. وقتی من میگم مدیریت, من کاملاً در مورد دیدگاه مصرف کننده صحبت می کنم. برای شروع ، می توانید شماره feed منبع تغذیه RSS را اضافه کنید و آنها را در پوشه ها ، برچسب ها و دسته بندی ها سازماندهی کنید. ویژگی های خاص با استفاده از RSS Reader متفاوت است ، اما ویژگی های کلی یکسان هستند.

خوانندگان RSS می توانند به صورت متقاطع و تلفن همراه آماده باشند. تقریباً برای همه سیستم عامل ها چندین خواننده در دسترس است – ویندوز ، مک ، UNIX و بسیاری از طعم های لینوکس. با بسته شدن Google Reader, ما شاهد افزایش مداوم تعداد خوانندگان RSS مستقل بودیم. محبوب ترین آنها امروزه همه مبتنی بر وب هستند و دارای برنامه هایی برای همه سیستم عامل های تلفن همراه – Windows، iOS و Android هستند. مثالها شامل Feedly ، Bloglines ، Feedzilla ، NewsBlur و NetVibes است.

امضای کردن

نامه تحویل داده شد

RSS از زمان طلوع هزاره جدید یکی از قدرتمندترین ابزارها برای تهیه محتوای تازه است. اما امروزه اولویت آن در سراشیبی قرار دارد. بازاریابی ایمیل کودک جدیدی است که در این بخش قرار دارد. چرا؟ ساده است. با RSS ، آدرس ایمیل مشترکین خود را دریافت نمی کنید. با بسته شدن سرویس Feedburner ، تخمین تعداد مشترکان RSS نیز پیچیده است.

با مشترکین ایمیل می توانید به آن دسترسی پیدا کنید بر اساس تقاضا استخر مشتری. با RSS ، میزان دسترسی محدود است. به همین دلیل است که اکثر سایتهای سنگین در ترافیک ، نماد RSS نمادین را درست در پایین صفحه قرار داده اند در حالی که برخی RSS را به طور کامل متوقف کرده اند. جعبه اشتراک ایمیل به هر طریق ممکن نمایش داده می شود – پنجره ها ، سربرگ ها ، نوار کناری و پاورقی.

من برای یک نفر احساس می کنم RSS یک است لازم است رسانه ارتباطی – از آنجا که در بسیاری از سایت ها مشترک هستم و علاقه ای به ایده سیل صندوق ورودی ندارم. نسبت به شما – موضع شما در مورد RSS چیست؟ بله یا نه؟ آیا از خوانندگان RSS استفاده می کنید یا مقالات خود را به سرویس های Read It Later مانند Instapaper یا Pocket اضافه می کنید؟ ما دوست داریم افکار شما را بشنویم!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map