ابزار وردپرس در Plesk – یک راهنمای سریع و جامع

ابزار وردپرس در Plesk - یک راهنمای سریع و جامع

وردپرس به طرز حیرت انگیزی باورنکردنی است و مزایای بسیاری را به همراه می آورد که شاید از سیستم مدیریت محتوا (CMS) انتظار نداشته باشید. مدیریت همه چیز در وردپرس ، از یک وبلاگ جدید گرفته تا انتشار اخبار ، بسیار آسان است. به همین دلیل در کانالهای مختلف بسیار محبوب است. بعلاوه به لطف افزونه ها و ابزارهای آسان ، ویژگی هایی برای هر طاقچه وجود دارد.


هنگامی که نوبت به کار کردن وردپرس در وب سایت خود می رسد ، چند گزینه برای شما باقی مانده است. شرکت های میزبان مدیریت شده مانند WP Engine کار را آسان می کنند و وردپرس را برای شما نصب می کنند. اما برای افرادی که از هاست مشترک استفاده می کنند ، اغلب گزینه cPanel ، Ubuntu یا Plesk را دارید.

Plesk یک کنترل پنل میزبانی وب است که می تواند بر روی سرورهای Linux و Windows نصب شود. اگر از Media Temple VPS استفاده می کنید ، احتمالاً قبلاً آن را دیده اید. اما همچنین می توانید آن را خودتان نصب کنید و از آن برای مدیریت آسانتر نصب وردپرس بر روی سرور خود استفاده کنید.

Plesk 17 ابزار وردپرس افزونه ای برای Plesk برای افزودن طیف وسیعی از قابلیت های WordPress است. این یک گزینه مفید (و آسان) برای مدیریت تم ها ، افزونه ها ، امنیت ، به روزرسانی ها و موارد دیگر وردپرس است..

ابزار وردپرس در Plesk

Plesk یک ابزار کامل ، متنوع و ایمن برای وردپرس است که یک داشبورد واحد برای مدیریت چندین نمونه وردپرس به راحتی فراهم می کند. قبل از انتشار آنها در وب سایت زنده ، با Plesk بسیار آسان است که می توانید پلاگین ها ، ویژگی ها و ایده های جدید را در یک جعبه ماسهبازی آزمایش کنید. برای این کار به هیچ افزونه اضافی یا سرور جداگانه ای نیاز نخواهید داشت – جعبه ابزار WordPress در Plesk همه اینها را مدیریت می کند.

همچنین می توانید از ابزار وردپرس استفاده کنید تا برخی از پیچیدگی های مدیریت وب سایت های وردپرس را از بین ببرید. مرحله بندی ، کلون کردن ، همگام سازی ، بروزرسانی ، مهاجرت و کارهای پیچیده دیگر – انجام این کار فقط با یک کلیک ساده آسان است.

ابزار وردپرس در Plesk

WordPress Toolkit یک رابط مدیریت واحد برای آسان نصب (نصب یک کلیک) ، پیکربندی و مدیریت WordPress فراهم می کند. شما باید افزونه WordPress Toolkit را در Plesk نصب کنید و می توانید کار را با آن شروع کنید.

WordPress Toolkit به Plesk (البته) و همچنین نسخه سرور PHP نسخه 5.3 یا بالاتر نیاز دارد. اگر سرور شما هنوز از نسخه PHP زیر این استفاده می کند ، باید یک مورد اضافه کنید کنترل کننده PHP سفارشی. برای فعال کردن این امر ، باید مسیر باینری پی اچ پی را مشخص کنید و اشتراک را با ابزار وردپرس به کنترل کننده PHP دلخواه تغییر دهید..

علاوه بر این ، WordPress Toolkit برای صاحبان نسخه های Plesk Web Host و Plesk Web Pro رایگان است. به کاربران Plesk Web Admin نسخه SE متفاوت با ویژگی های کمتری ارائه می شود.

حال بیایید ببینیم که چگونه می توانید از ابزار وردپرس در Plesk استفاده کنید.

نصب وردپرس با Plesk

ابتدا باید وارد پنل Plesk خود شوید. از اینجا باید گزینه های نصب زیر را در دسترس داشته باشید:

 • وب سایت ها و دامنه ها> WordPress> نصب کنید
 • برنامه ها> WordPress> Install
 • اشتراک> WordPress> نصب کنید

WordPress را با Plesk نصب کنید

کلیک کنید روی وب سایت ها و دامنه ها در قسمت سمت راست بالای داشبورد Plesk باید یک نماد وردپرس را مشاهده کنید. کلیک کنید روی نماد وردپرس و کلیک کنید نصب برای نصب وردپرس در پنل Plesk خود را فشار دهید.

مدیریت نصب وردپرس را مدیریت کنید

پس از نصب موفق وردپرس با Plesk (یا وارد کردن یک سایت از طریق وب سایت ها و دامنه ها> WordPress> واردات) ، قدم بعدی شما این است که به داشبورد Toolkit WordPress بروید تا نگاه گسترده ای به وب سایت های وردپرس در حال اجرا در سرور خود داشته باشید. از این صفحه اصلی می توانید تمام نصب های خود را با یک نگاه مشاهده کنید.

می توانید به راحتی طبق کارت اولویت ، بین کارت ها ، لیست ها یا کاشی ها جابجایی کنید.

مدیریت نصب وردپرس در Plesk را کنترل کنید

از اطلاعات و ابزارها به برگه کارت دسترسی به کنترلها و ابزارهای سایت خود دسترسی خواهید داشت. برای غیرفعال کردن سریع فهرست بندی موتور جستجو ، فعال کردن حالت نگهداری و اشکال زدایی ، از ضامن ها استفاده کنید و با فعال کردن محافظت از رمز عبور ، دسترسی به حافظه را فعال کنید یا دسترسی عمومی را محدود کنید..

همچنین پیوندهای سریع برای همگام سازی ، کلون سازی ، مدیریت فایل ها و تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها را پیدا خواهید کرد.

نکته: از شبیه را فشار دهید تا به سرعت یک سایت مرحله بندی را برای اهداف آزمایش خود بچرخانید.

افزونه های WordPress را مدیریت کنید

با استفاده از WordPress Toolkit in Plesk مدیریت افزونه نیز آسان می شود. می توانید افزونه ها را از داشبورد خود نصب ، فعال و حذف کنید.

افزونه های WordPress را در Plesk مدیریت کنید

افزونه ها را نصب کنید

دو گزینه برای نصب افزونه وجود دارد. افزونه را به یک سایت خاص اضافه کنید ، به: WordPress> تب Plugins برای یک سایت> نصب کنید

یا اگر می خواهید افزونه جدیدی را در تمام سایتهای وردپرس خود نصب کنید ، به کلی تر بروید: WordPress> افزونه ها> نصب کنید

در هر صورت ، بر روی آیکون جستجو کلیک کنید و افزونه را جستجو کنید. به طور پیش فرض ، هنگامی که افزونه ای را با استفاده از ابزار WordPress نصب می کنید ، به طور خودکار فعال می شود.

همچنین می توانید افزونه شخص ثالث (مانند نسخه خریداری شده در CodeCanyon یا افزونه جدیدی از WooCommerce) بارگذاری کنید. به سادگی به: WordPress> افزونه ها> بارگذاری افزونه

سپس پرونده زیپ افزونه خود را انتخاب کرده و روی بارگذاری کلیک کنید. برای نصب و فعال سازی افزونه به این آدرس بروید: WordPress> افزونه ها

برای نصب افزونه جدید خود کلیک کنید ، سپس سایت های وردپرسی را که می خواهید آن را اضافه کنید انتخاب کنید.

پلاگین ها را حذف کنید

با این وجود می توانید با انتخاب و کلیک بر روی نماد حذف ، افزونه هایی را برای حذف از وردپرس خود انتخاب کنید تا آن را از نصب انتخاب خارج کنید..

اکنون نصب وردپرس مورد نظر خود را برای فعال سازی و غیرفعال کردن هر افزونه نصب شده انتخاب کنید.

برو به مدیریت سرور> WordPress> افزونه ها افزونه مورد نظر خود را فعال یا غیرفعال کنید.

مضامین وردپرس را مدیریت کنید

با استفاده از Plesk ، اضافه کردن ، حذف ، فعال یا غیرفعال کردن هر موضوع وردپرس بسیار آسان است.

مضامین وردپرس را در Plesk مدیریت کنید

مضامین را نصب کنید

قابل اعتماد و متخصص WordPress> تب مضامین> نصب برای اضافه کردن یک موضوع جدید برای یافتن یک موضوع از جستجو استفاده کنید و کادر انتخاب موضوعی را که می خواهید اضافه کنید تیک بزنید.

درست مانند پلاگین ها ، می توانید همان تم را برای همه نمونه های WP اضافه کنید یا یک موضوع خاص را فقط به یک نمونه خاص (یا بیشتر) اضافه کنید. برای این کار باید روی کشویی کلیک کرده و سپس مواردی را که می خواهید یک موضوع اضافه یا حذف کنید انتخاب کنید.

مضامین WordPress را در Plesk اضافه کنید

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید به راحتی هر موضوع را از این به روز کنید وردپرس> مضامین برگه به سادگی ، موضوعی را که می خواهید برای نصب خود به روز کنید ، انتخاب کنید (اگرچه ما همیشه به روزرسانی را برای امنیت توصیه می کنیم – اگر از تم کودک وردپرس برای شخصی سازی استفاده می کنید ، دیگر لازم نیست نگران باشید).

امنیت وردپرس

با استفاده از ابزار WordPress Plesk می توانید یک بررسی امنیتی برای وب سایت خود انجام دهید. می توانید ببینید که همه / readme.html / پرونده ها خالی است. همچنین می توانید به راحتی تنظیمات امنیتی خود را تغییر داده و وضعیت امنیتی خود را مشاهده کنید. برای این کار شما باید در این بخش به ستون S بروید وب سایت ها و دامنه> وردپرس.

Plesk Security WordPress

برای دیدن وضعیت همه نصب های وردپرس خود ، روی پیوند “بررسی امنیتی” کلیک کنید. کادر امنیتی را با بهبود امنیتی که می خواهید انجام دهید انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه safe کلیک کنید.

بررسی امنیتی Plesk WordPress

اینگونه است که می توانید با اطمینان از بالاترین سطح امنیت وب سایت وردپرس ، شانس ورود کسی به سایت خود را به طرز چشمگیری کاهش دهید.

پشتیبان گیری بازیابی

در کنار امنیت عمومی سایت وردپرس ، از ابزار WordPress در Plesk نیز می توانید برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود استفاده کنید.

جعبه ابزار Plesk برای وردپرس ایجاد پشتیبان برنامه ریزی شده برای وب سایت شما را آسان می کند. مراحل را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که داده های به روز دارید تا بتوانید در صورت لزوم تهیه نسخه پشتیبان از آن استفاده کنید:

 • ابتدا وارد داشبورد Plesk شوید
 • روی دامنه ها کلیک کنید
 • سپس بر روی مدیریت دامنه یا مدیریت میزبانی کلیک کنید
 • اکنون روی وب سایت ها و دامنه ها کلیک کنید
 • روی Backup Manager کلیک کنید
 • روی تنظیمات پشتیبان برنامه ریزی شده کلیک کنید

مدیر پشتیبان گیری Plesk

در اینجا می توانید گزینه های مورد نظر خود را در تنظیمات پشتیبان انتخاب کنید ، که شامل اضافه کردن یک پیشوند به نام نسخه پشتیبان خود ، انتخاب نسخه پشتیبان چند ولت ، محل ذخیره سازی نسخه پشتیبان و تعیین محدودیت برای نسخه پشتیبان است. (تعداد نسخه های پشتیبان شما) روی سرور خود حتی می توانید یک هشدار اعلان تنظیم کنید.

اگر شما به برنامه همچنین می توانید وظیفه تهیه نسخه پشتیبان خود را فعال و خودکار کنید. فرکانس تهیه نسخه پشتیبان را برای وب سایت خود انتخاب کنید و از نسخه پشتیبان تهیه سایت بطور منظم برای وب سایت خود تهیه کنید. فقط کافی است زمان شروع فرآیند تهیه نسخه پشتیبان خود را انتخاب کنید و ذخیره کنید.

تنظیمات جهانی را ویرایش کنید

سرانجام ، در تنظیم جهانی منطقه ای که می توانید صفحه تعمیر و نگهداری خود را تنظیم کنید ، و پیشوند پیش فرض فرعی برای کلون کردن ، که به شما امکان می دهد URL سایت را تغییر دهید.

تنظیمات جهانی Plesk

نتیجه

مدیریت سایتهای وردپرس به صورت دستی می تواند بسیار پیچیده باشد. یک کنترل پنل قدرتمند مانند Plesk این کار را آسان تر می کند و با داشتن ابزار WordPress در Plesk می توانید تمام سایت های خود را از یک داشبورد واحد مدیریت کنید.

اگر شما یک آژانس میزبان چندین سایت مشتری هستید یا یک نویسنده مشتاق با یک وبلاگ در هر مکان ، پس از آن جعبه ابزار WordPress در Plesk یکی از بهترین گزینه های شما برای مدیریت همه سایت های شما است. سخت تر کار نکنید و سخت تر کار نکنید و سایت های وردپرس خود را به طور موثر و بدون هیچ گونه هیاهو مدیریت کنید.

نظر شما در مورد ابزار وردپرس در پلسک چیست؟ یا سوالی در مورد شروع کار با آن دارید؟ در زیر برای ما نظر بگذارید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map