نحوه مهاجرت وب سایت خود از جوملا به وردپرس

نحوه مهاجرت وب سایت خود از جوملا به وردپرس

آیا وب سایتی دارید که می خواهید از جوملا به وردپرس منتقل شوید؟ به نظر ما این یک ایده خارق العاده است. وردپرس این است که اگر شما در حال حاضر از جوملا به عنوان CMS خود استفاده می کنید ، این مقاله دقیقا به شما نشان می دهد که چگونه سایت خود را به دو روش مختلف جابجا کنید.


وقتی حرکت از یک CMS به دیگری انجام می شود ، معمولاً سه روش وجود دارد:

 1. دستی
 2. از طریق یک ابزار یا خدمات (افزونه ، برنامه افزودنی یا نرم افزار خارج)
 3. استخدام یک حرفه ای

این واقعیت که به این مقاله ختم شدید ، به این معنی است که شما نمی دانید چگونه خودتان این کار را انجام دهید ، بنابراین ما می توانیم گزینه 3 را نیز از جدول جدا کنیم (اما به یاد داشته باشید که اگر بعداً در پایین جاده ، دچار برآمدگی شدید شوید ، وجود دارد). شما یک وب سایت بزرگ یا پیچیده دارید که احتمالاً بهترین گزینه شماست). گزینه اول فقط باید درصورتی که یک توسعه دهنده با تجربه هستید استفاده شود. باز هم ، این واقعیت که شما به دنبال این مسئله هستید ، به این معنی است که شما یک متخصص SQL و PHP نیستید که به صورت دستی با این حرکت مقابله می کنید. این باعث می شود شماره 2 خوب ما را ترک کند.

در این پست ، ما با نحوه جابجایی سایت شما با استفاده از یک ابزار یا خدمات در حال حل و فصل هستیم ، در این حالت یک افزونه رایگان به نام FG Joomla به WordPress.

تفاوت های جوملا و وردپرس

قبل از اینکه بدانیم چگونه وب سایت خود را از جوملا به وردپرس بیابیم ، ابتدا به چالش های زوجی که می توانید به آنها بپردازیم ، نگاهی بیندازیم. شاید بزرگترین دغدغه اکثر افراد هنگام انتقال از یک سیستم مدیریت محتوا به سیستم دیگر ، به خصوص در صورت استفاده از خدمات ، این باشد که در حالی که جوملا و وردپرس هر دو “سیستم مدیریت محتوا” هستند ، اما آنها را با توجه به بازارهای هدف مختلف شروع کرد. به همین دلیل آنها به کلی متفاوت شده اند.

در ابتدا جوملا قرار بود یک CMS باشد ، در حالی که وردپرس به سادگی به عنوان یک پلت فرم وبلاگ نویسی کاملاً واضح و آسان استفاده شد. این بدان معناست که نه تنها رابط های سرپرست متفاوت هستند ، بلکه روشی که هر محتوای وب سایت CMS در واقع متفاوت است.

قطعات در مقابل ابزارک

کامپوننت های جوملا با تمام اشکال محتوا در خارج از مقاله سروکار دارد ، از جمله مواردی مانند منوها ، تصاویر هدر و مواردی از این دست ، که توسط WordPress کاملاً متفاوت انجام می شود.

در وردپرس معمولاً به ویجت ها یک یا چند منطقه مشخص داده می شود که در آن می توانید انتخاب کنید تا آنها را نمایش دهید ، تاکنون تقریباً به همین شکل.

تم ها در مقابل قالب

در اینجا ، تفاوت زیادی وجود ندارد. قالب ها و مضامین هر دو با نحوه تولید محتوا در پایگاه داده و چیدمان بازدید کنندگان سروکار دارند.

آگهی ها ، فرم های تماس و غیره

این ویژگی هایی است که در استاندارد جوملا وجود دارد و در WordPress اصلی همت مستقیم ندارند. اما مطمئن باشید ، افزونه هایی قابل نصب هستند که این نوع کار را انجام می دهند.

در میان ویژگی های اصلی افزونه FG جوملا به وردپرس ، بسیاری از آنها در واقع با تبدیل این موارد به همتایان مناسب وردپرس خود مقابله می کنند (اما در مورد نسخه رایگان افزونه ، اطلاعات فرم تماس با ما صادر نمی شود – با این وجود به راحتی کافی است یک فرم تماس با افزونه ایجاد کنید).

بنابراین ، با توجه به نگرانی ها ، اجازه دهید حرکت کنیم!

چگونه با افزونه جوملا را به وردپرس مهاجرت کنید

قبل از شروع تلاش برای جابجایی وب سایت خود ، به نفع شما است که از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. به عنوان مثال می توانید از جوملا استفاده کنید پسوند Akeeba, یا از وب سایت خود بصورت دستی تهیه کنید. شما همچنین باید حرکت را در توسعه محلی آزمایش کنید. می توانید راهنمای ما را برای نصب وردپرس به صورت محلی بررسی کنید تا ببینید که چگونه می توانید تنظیم کنید. یا اینکه در حال حاضر یک تنظیم محلی برای جوملا دارید ، وردپرس را در یک پوشه جدید نصب کنید.

با آزمایش مهاجرت خود از جوملا به وردپرس به صورت محلی می توانید تمام زمانه ها را در زمان خود و در حریم خصوصی سرور محلی خود انجام دهید. سپس هنگامی که نسخه وردپرس وب سایت خود را به کمال تنظیم کرده اید ، می توانید از این راهنما برای انتقال وب سایت خود از localhost به سرور زنده استفاده کنید.

1. WordPress را در پوشه جدید در تنظیم محلی توسعه نصب کنید

اگر نرم افزار Softaculous یا مشابه آن را در Cpanel برای سرور dev محلی خود دارید ، می توانید به سادگی WordPress را با یک کلیک نصب کنید.

اگر اینطور نیست ، جدیدترین نسخه وردپرس را از سایت آنها بارگیری کنید. سپس یک پوشه جدید در پوشه www یا htdocs خود ایجاد کنید (به تنظیمات بستگی دارد) ، به عنوان مثال joomlamove.

WordPress را بصورت محلی نصب کنید

سپس phpMyadmin محلی خود را باز کرده و یک بانک اطلاعاتی جدید ایجاد کنید ، همچنین حساب های کاربری خود را بررسی کنید.

اکنون پوشه وردپرس را در مرورگر خود باز کنید ، و باید یک صفحه نصب را مشاهده کنید که از شما می خواهد زبان را انتخاب کنید. زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس اطلاعات دیتابیس را پر کنید.

اکنون فقط نام سایت و نام کاربری / رمز عبور را انتخاب کنید و تمام شد. اکنون وب سایت تست حرکت شما بصورت محلی تنظیم شده است ، بنابراین زمان آن است که به مرحله بعدی بروید.

2. افزونه FG جوملا را در وردپرس در سایت تست محلی خود نصب کنید

FG جوملا به WP یک افزونه رایگان است که برای انتقال کلیه مطالب شما از یک CMS به دیگری است. همانطور که گفته شد ، این برنامه رایگان و خوش شانس است که می توانید در فهرست افزونه های WordPress در داشبورد خود پیدا کنید.

افزونه جدید - جوملا را به وردپرس اضافه کنید

برای نصب ورود افزونه به نسخه محلی خود در صفحه wp-login.php ، و صفحه افزونه ها را باز کنید. برای نصب و فعال سازی آن کافیست افزونه FG Joomla to WordPress را جستجو کنید.

FG جوملا را در افزونه وردپرس نصب کنید

3. شروع مهاجرت جوملا به وردپرس

برای استفاده از سر افزونه به ابزار> واردات بخش را کلیک کنید ، و روی پیوند “اجرای وارد کننده” کلیک کنید جوملا (FG) عنوان.

اکنون از این عملکرد برای “خالی کردن تمام محتوای وردپرس” استفاده کنید.

به صفحه افزونه بروید ، و تمام داده های وردپرس را پاک کنید.

هنگامی که از شما خواسته شد ، آدرس سایت خود و تمام اطلاعات مربوط به پایگاه داده را با دقت پر کنید. به یاد داشته باشید که پیشوند جدول را در PhpMyAdmin خود بررسی کنید. پس از پر کردن همه چیز ، اطمینان حاصل کنید که اتصال بانک اطلاعاتی خود را آزمایش کنید.

سپس بقیه تنظیمات را برای آنچه مناسب نیازهای شما است پر کنید. به عنوان مثال انتخاب وارد کردن کلمات کلیدی متا به عنوان برچسب. من همچنین توصیه می کنم که بخواهید تصاویر برجسته را با این نسخه از افزونه وارد نکنید ، زیرا در تست های ما واردات صحیح را انجام نداد.

4. زمان حرکت

اکنون به سادگی بر روی شروع / از سرگیری واردات کلیک کنید و بگذارید این افزونه جادویی داشته باشد. این ممکن است بسته به اندازه سایت شما مدتی طول بکشد. اگر موفقیت آمیز باشد ، باید “واردات به پایان رسید!” پیام مطابق شکل زیر.

واردات + FG جوملا را در افزونه وردپرس شروع کنید

اگر پیوند داخلی در محتوای خود دارید (که باید) حتماً از گذشته وارد شوید و بر روی دکمه تغییر لینک های داخلی کلیک کنید.

پیوندهای داخلی را تغییر دهید - FG جوملا به افزونه وردپرس

5. آدرس های ویژه

اگر از عملکرد تصاویر برجسته در جوملا استفاده می کنید ، در اینجا همه چیز پیچیده تر می شود. اگر عملکرد تصاویر برجسته را غیرفعال نکردید ، و به نتایج نگاه می کنید. خواهید دید که این افزونه به طور تصادفی اولین تصویر پست را به جای تصویر برجسته واقعی ، تصویر برجسته پست را ساخته است..

اما همه محتوای دیگر دست نخورده است ، از جمله تصاویر در نوشته های مختلف ، و پیوندهای داخلی همه کار می کنند (مهمتر از همه این که لینک های پیوندی دقیقاً به همین شکل قالب بندی می شوند ، بنابراین شما نیازی به انجام تغییر مسیرهایی برای محتوای موجود ندارید).

اگر فقط چند مقاله در جوملا دارید که تصویر کامل مقاله با اولین تصویر موجود در خود مقاله متفاوت است ، شاید بهتر باشد گزینه وارد کردن تصویر برجسته را در تنظیمات وارد کردن از حالت انتخاب خارج کنید و سپس به سادگی به صورت دستی پست های خود را به روز کنید. نسخه جدید وردپرس.

اما وقتی تعداد زیادی از مطالب تحت تأثیر قرار می گیرند ، به یک کار نسبتاً پیچیده تبدیل می شود که شامل انتقال داده های زیادی است که موضوع مناسبی برای یک پست کامل در عمق آن است (اگر علاقه دارید نمونه ای از یک راه حل ، اجازه دهید در نظرات بدانید ، من قبلاً حدود 30٪ راه را قبل از تحقق پیچیدگی کار در دست داشتم).

6. انتقال ماژول ها به ابزارک ها

در اینجا نکته دیگری وجود دارد که تفاوت بین دو سیستم مدیریت محتوا حرکت از جوملا به وردپرس را کمی پیچیده تر می کند: ماژول ها و ابزارک ها. خبر خوب این است که بسیاری از ماژول های ستون های فرعی که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند یا ماژول های مبتنی بر عملکرد منطقه هدر / پاورقی همتای دقیقی دارند.

خبر بد این است که شما معمولاً به اندازه قرار دادن ابزارک از آزادی برخوردار نیستید ، این کار را با قرار دادن ماژول های مختلف در سایت جوملا انجام می دهید. بنابراین ممکن است مهاجرت کامل نباشد.

نوار کناری / پاورقی (سربرگ)

بیشتر مضامین دارای قسمتهای ویجت در نوار کناری و پاورقی هستند. اگر این تنها مکانهایی هستند که ماژولهای شما را دارند ، آنگاه کارها را بسیار ساده می کند ، زیرا گزینه های مشابه زیادی در دسترس است. در اینجا قسمت ماژول سایت مثال جوملا به چه صورت است:

منطقه ماژول جوملا

و اینجا به نظر می رسد قسمت ویجت وردپرس:

منطقه ویجت وردپرس

شاید شما هم شباهت های زیادی داشته باشید. قابل اعتماد و متخصص ظاهر> ابزارک و ببینید آیا WordPress خارج از جعبه موارد مورد نیاز شما را دارد یا خیر.

آیا در جوملا از ماژول جستجو استفاده کرده اید؟ به سادگی ویجت جستجو را از وردپرس بکشید و وارد قسمت ویجت کنید. همین کار را می توانید برای منوهای ناوبری ، تصاویر ، جدیدترین پست ها یا نظرات انجام دهید ، فقط به ذکر چند مورد.

جستجوی ویجت - وردپرس

سپس ماژول هایی وجود دارد که هیچ ویجت داخلی برای وردپرس وجود ندارد ، اما می توانید پلاگین ها را برای دسترسی نصب کنید. به عنوان مثال ماژول “محبوب ترین مقالات” که در سایت جوملا استفاده می کنم وجود دارد ، می توانم یک افزونه مربوطه نصب کنم که عملکرد مشابهی را ارائه دهد.

سر به سمت افزونه ها> افزودن جدید, و “محبوب ترین پست ها” را جستجو کنید. شما گزینه های مختلفی دارید ، اما اجازه می دهد تا با آن پیش بروید پست های محبوب وردپرس, در این مثال.

افزونه پست های محبوب وردپرس

افزونه را نصب و فعال کنید. حالا برگردید به ظاهر> ابزارک, و به پایین بروید ، و باید ویجت محبوب پیام های WordPress را مشاهده کنید.

ویجت پست های محبوب وردپرس

می توانید این فرایند را با سایر ماژول های جوملا که به راحتی در وردپرس اصلی در دسترس نیستند به عنوان ابزارک در دسترس قرار دهید زیرا از اکثر افزونه های مربوطه رایگان برخوردار است.

سایر مناطق (آرم ها ، تصاویر هدر ، ETC)

بنابراین یک ماژول وجود دارد که دوست دارید در آن قرار بگیرید ، مانند یک آرم یا تصویر سرصفحه ، که در مناطق ویجت اختصاصی نمی رود. اگر این یک تصویر یا آرم هدر است ، با جدیدترین مضامین ، می توانید به سادگی از WordPress Customizer برای افزودن آن استفاده کنید.

هدایت به ظاهر> سفارشی سازی و گزینه های شما را برای موضوعی که انتخاب کرده اید چیست (آرم معمولاً گزینه ای در داخل “هویت سایت” یا “سربرگ” یا بخش مشابه آن است)

Customizer WordPress

معمولاً گزینه های محدود در اینجا برای اکثر مضامین وجود دارد ، و حتی اگر تعداد زیادی از آنها را داشته باشید ، ممکن است گزینه هایی را برای قرار دادن محتوا در مکانی که می خواهید دقیقاً ارائه دهند.

اگر سایت جوملا پیچیده ای دارید که دارای قسمت های متحرک زیادی است ، شاید ایده خوبی باشد که به مضامین وردپرس با سازندگان صفحه شامل (به عنوان مثال موضوع کل وردپرس ما) نگاهی بیندازید که به شما امکان می دهد به راحتی بلوک های محتوا را دقیقاً در همان مکان قرار دهید. بدون نیاز به نوشتن یک خط کد می خواهید. یا یکی از بهترین سازندگان صفحه کشیدن و رها کردن را با موضوع فعلی خود امتحان کنید (فقط بدانید که اگر تم با این افزونه همراه نبود یا اگر صریح سازگاری را بیان نمی کند ، ممکن است بخواهید فقط با نویسنده موضوع تماس بگیرید. مطمئن باشید که مشکلی با استفاده از افزونه نخواهید داشت).

فرم های تماس / آگهی ها

هنگامی که صحبت از فرم های تماس ، بنرها و سایر مؤلفه های جوملا می شود ، به احتمال زیاد باید به یک تاکتیک مشابه اتکا کنید زیرا با بیشترین مشاهده مقاله ، افزونه ای نصب کنید که عملکرد مورد نظر خود را به وردپرس اضافه کند..

اگر می خواهید فرم های تماسی را ایجاد و مدیریت کنید ، به سختی می توانید بهتر از آن عمل کنید تماس با افزونه فرم 7.

افزونه فرم مختصر - وردپرس

همان مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید ، آن را نصب و فعال کنید. این یک مورد جدید را به داشبورد سرپرست شما با نام “مخاطب” اضافه می کند ، جایی که می توانید فرم های مخاطب خود را مدیریت کنید. اکنون می توانید اطلاعات را از فرم های تماس جوملا به صورت دستی جابجا کنید:

مخاطبین را از جوملا به وردپرس منتقل کنید

به فرمهای تماس جدیدی که با افزونه Contact 7 ساخته اید.

مخاطبین را از جوملا به وردپرس منتقل کنید - مخاطبین وردپرس

این باید باشد! اگر بخش های دیگری از جوملا را دارید که مانند بخش تجارت الکترونیکی حرکت می کند ، فقط به افزونه های موجود در وردپرس نگاهی بیندازید. به عنوان مثال ، می توانید WooCommerce را امتحان کنید. استفاده از افزونه بسیار آسان است ، بنابراین اضافه کردن چند محصول مشکلی نخواهد داشت.

افزونه اضافی: CMS2CMS جوملا به وردپرس

CMS2CMS: خودکار جوملا به وردپرس مهاجرت

آیا به دنبال یک افزونه جایگزین برای انتقال کلیه مطالب از وب سایت موجود جوملا به وردپرس هستید؟ برخی اوقات گزینه های خوب است. افزونه مهاجرت داده جوملا به وردپرس که توسط CMS2CMS تولید شده است ، مورد دوم خوبی است.

با استفاده از این افزونه ، شما فقط 6 قدم سریع از انتقال داده های وب سایت مبتنی بر جوملا به وردپرس فاصله دارید. اینها هستند:

 • افزونه را بارگیری کرده و آن را در وب سایت جدید وردپرس خود نصب یا فعال کنید
 • یک حساب CMS2CMS ایجاد کنید
 • آدرس URL وب سایت جوملا موجود خود را ارائه دهید
 • فایل پستی Connection Bridge (اسکریپتی ایجاد شده برای اتصال به وب سایت های موجود و جدید خود) را بارگیری کنید ، سپس پوشه CMS2CMS را که در داخل فایل پستی قرار دارد استخراج کنید.
 • پوشه استخراج شده را در پوشه ریشه وب سایت موجود جوملا (جایی که فایل index.php در آن قرار دارد) بارگیری کنید از طریق نرم افزار مشتری FTP
 • بعد از تنظیم همه چیز ، روی تأیید اتصال کلیک کنید

چرا افزونه مهاجرت داده جوملا به وردپرس ارزش توجه شما را دارد؟ ساده. اول از همه ، می توانید قبل از ثبت نام در یک سرویس ، یک نسخه ی نمایشی رایگان نسخه ی نمایشی را انجام دهید (قبل از ثبت نام در یک سرویس (این یک افزونه مبتنی بر سرویس برتر است که با توجه به اندازه سایت شما شارژ می شود). به علاوه می توانید موارد موردی را انتخاب کنید و در کجا می خواهید آنها را جابجا کنید.

این افزونه روشی مناسب برای جلوگیری از انتقال محتوای دستی از جوملا است. می توانید وب سایت خود را در همان چند دقیقه به WordPress (بسته به اندازه سایت خود) منتقل کنید..

نتیجه

انتقال CMS خود از جوملا به وردپرس می تواند یک کار پیچیده باشد ، اما لازم نیست که بیش از حد جدی باشد. تلاش برای دستیابی به آن به صورت دستی و با تجربه اندک در توسعه ، احتمالاً ایده خوبی نخواهد بود ، اما با کمک افزونه ای مانند FG Joomla به وردپرس باید بتوانید مدیریت کنید. جوایز در انتهای تونل قطعاً ارزشش را دارد. با توجه به اینکه فروش بازار وردپرس به طور پیوسته در حال افزایش است و جوملا رو به زوال است ، احساس اینکه وردپرس انتخاب طولانی مدت نیست ، انتخاب بهتری نیست.

امیدوارم این راهنما بتواند در طی مراحل انتقال وب سایت خود از جوملا به وردپرس به شما کمک کند. این مراحل باید برای بیشتر وبلاگ ها و وب سایت های کوچکتر کار کند ، اما اگر یک مجموعه وب سایت جوملا پیچیده یا سفارشی دارید ، هنوز هم ممکن است بخواهید برای کمک به یک حرفه ای مشورت کنید..

اگر هم اکنون سایت خود را به وردپرس منتقل می کنید ، یا در مورد روند مهاجرت جوملا به وردپرس سؤالی دارید ، لطفاً در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map