آشنایی با سازنده تم وردپرس

 1. 1. در حال خواندن: آشنایی با سازنده تم وردپرس
 2. 2. تعامل با Customizer Theme WordPress
 3. 3. Boilerplate Customizer Theme WordPress
 4. 4. گسترش قالب Boilerplate Customizer Theme WordPress
 5. 5. قالب سفارشی سازنده قالب – گزینه های شرطی ، مضامین کودک و افزونه ها

یک مورد که من همیشه در مورد صفحات تنظیمات تمایل به آن علاقه نداشتم این بود که آنها بسیار متفاوت می شوند. تصور کنید که هر سازنده اتومبیل سعی دارد با قرار دادن چرخ منحصر به فرد چرخ خود را به آن اضافه کند و خواهید دید که چرا این یک امر بد برای ناشران وردپرس است.


خوشبختانه ، از 3.4 و به لطف API سازگار با تم ما به هیچ وجه به صفحات تنظیمات احتیاج نداریم.

وبلاگ مورد نظر است گالری گزینه های تم, ویترین “بهترین (و بدترین) صفحه نمایش گزینه های تم در شهر”. بیشتر بدترین ، اما حدس می زنم این چیزی است که باعث محبوبیت آن شده است. به گفته کنستانتین ، این Customizer Theme است که آن را منسوخ می کند.

در طول این مجموعه پست ، ما به مزایای استفاده از Theme Customizer در صفحات تنظیمات “قدیمی” می پردازیم ، نحوه عملکرد Theme Customizer را بررسی خواهیم کرد ، می بینید که چگونه می توانید آن را گسترش دهید و در آخر ، boilerplate Theme Customizer ایجاد کنید که با هر موضوع وردپرس قابل استفاده باشد..

مزایای تنظیم کننده تم

اکنون ، من نمی گویم که صفحات تنظیمات موضوع همه بد هستند (اگر درست باشد ، آنها مانند یک پسوند طبیعی داشبورد وردپرس احساس می کنند) – اکنون این وضعیت بهتر است. آنچه Customizer انجام می دهد ، در مقایسه با یک صفحه تنظیمات ، این است که با برداشتن چشم بسته از سر کاربر ، فرآیند تنظیم موضوع را آسانتر کند.

اگر هرگز آن را در عمل ندیدید ، این فیلم توسط اتو حتماً باید تماشا کند:

بنابراین ، Theme Customizer دقیقاً چیست؟ طبق Codex:

صفحه سفارشی سازی تم (به عنوان مثال “Customizer Theme”) به مدیر سایت اجازه می دهد تنظیمات یک موضوع را تغییر داده و پیش نمایش آن تغییرات را در زمان واقعی مشاهده کنند..

تم سفارشی ساز به صورت خلاصه

تنظیم کننده تم دارای سه مؤلفه اصلی – بخش ها ، تنظیمات و کنترل ها است. اگر Theme Customizer یک خانه بود ، اتاق نشیمن شما یکی از بخش ها خواهد بود ، هر چراغ موجود در آن یک تنظیم است و هر چراغ کنترل را تغییر می دهد. ساده است.

برای تعامل با Theme Customizer ، باید وارد عمل customize_register شوید. با انجام این کار بارگیری می کنید $ wp_customize شی, نمونه ای از WP_Customize_Manager کلاس که تمام بلند کردن سنگین را انجام می دهد اطلاعات بیشتر در مورد آن در قسمت 2 این مجموعه.

این در حال حاضر وجود دارد

اگر نمی خواهید با Theme Customizer تعامل داشته باشید و فقط باید اجازه دهید این کار را در موضوع خود انجام دهد ، آسانتر می شود. وقتی یک موضوع را از ابتدا ایجاد می کنید ، Theme Customizer از قبل وجود دارد و بخش های داخلی آن را نشان می دهد. در واقع ، این بدین ترتیب است که index.php خالی و یک style.css با چیزی جز خطوط هدر تفسیر شما را به دست می آورد:

تنظیم کننده تم در یک موضوع خالی

تنظیم کننده تم در یک موضوع خالی

مطمئناً ، هیچ چیزی برای پیش نمایش در آن تصویر وجود ندارد ، زیرا index.php کاری انجام نمی دهد ، اما این نکته است – اگر شما یک توسعه دهنده برنامه هستید ، Theme Customizer فقط فریاد می زند “هر زمان که آماده هستید!” بنابراین هیچ دلیلی برای استفاده نکردن از آن در موضوع وردپرس خود ندارید.

بخش های پیش فرض بیشتری وجود دارد ، اما آنها فقط در صورتی نمایش داده می شوند که موضوع شما از آنها پشتیبانی کند ، در اینجا لیست کاملی از بخش های داخلی وجود دارد:

 • عنوان و برچسب سایت
 • رنگ *
 • تصویر سربرگ *
 • تصویر پس زمینه*
 • جهت یابی*
 • صفحه مقدماتی استاتیک

بخش های علامت گذاری شده (*) فقط در صورتی ظاهر می شوند که موضوع شما از ویژگی های مربوط به آنها پشتیبانی کند ، اگر می خواهید بخش Header Image ظاهر شود ، تمام آنچه شما نیاز دارید add_theme_support (“هدر هدر”) در جایی در پرونده های function.php خود قرار دهید.

کنترل های موجود

با وجود تمام بخش های داخلی ، باید برخی از کنترل های موجود (سوئیچ های سبک ، به یاد داشته باشید؟) برای پر کردن آنها. در اینجا آنچه WordPress به شما می دهد ، خارج از کادر است:

 • قسمت متن
 • کادر انتخاب
 • رادیو
 • انتخاب کنید
 • انتخاب کننده رنگ
 • بارگذاری پرونده
 • بارگذاری تصویر
 • تصویر پس زمینه
 • تصویر سربرگ

احتمالاً برای اکثر مضامین به اندازه کافی مناسب است ، اما اگر موضوع شما خاص است (بگذارید حدس بزنم ، درست است؟) و به کنترل های سفارشی احتیاج دارید ، می توانید این کار را انجام دهید. ایجاد کنترل های سفارشی یکی از مواردی است که ما در این مجموعه پوشش خواهیم داد ، بنابراین با ما همراه باشید.

این همه است ، در حال حاضر

WordPress در حال حاضر دارای شانزده API است (همه آنها را امتحان کنید!) و اگر آنها را قضاوت کنید که چقدر کاربر پسند هستند و پرش در آن و استفاده از آنها آسان است ، هیچ کس به API سفارشی سازی تم نزدیک نیست..

آیا قبلاً کاربران خود را به نفع خود انجام داده اید و از صفحات تنظیمات به Theme Customizer تغییر داده اید؟ اگر اینطور نیست ، دوست دارم بشنوم که چرا و اگر دارید ، تاکنون درباره آن چه فکر می کنید?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector